Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Покрай стадиона нямаш грижи за паркиране. Безплатно е.  Поне аз не съм плащал никога, а съм бил няколко пъти. То си е квартал, като Младост или Люлин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, искам да попитам на летищата в Малпенса и Бергамо  има ли устройства за  използване на  мобилна бордна карта ?

Бих се радвала на отговорите ви, за да знам дали да отпечатвам бордните карти на хартиен носител.

Връзка към мнение

На Малпенса много често не разчита бордната карта, аз за там винаги съм подготвена с резервен вариант -разпечатка. Въпреки че, като покажеш екрана на служителя пак те пускат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Предстои ми пътуване с цялото семейство в края на Октомври. Вече имам платени самолетни билети WIZZ и резервиран хотел. С цел пестене на време дори си направих и регистация във "виватикет" и сега ми остава да дебна да пуснат в продажба билети за "Тайната вечеря" за някоя от моите дати. Направих си и тренировка с тестова покупка (отказах я в последния момент) но нещо не можах да разбера и моля за помощ: Всички турове между 9:30-16:00 ли са с аудиогид и задължително ли трябва да го платя? Какви са вариантите ако не искам тази услуга?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение
преди 2 часа, КолЮ каза:

Здравейте,

Предстои ми пътуване с цялото семейство в края на Октомври. Вече имам платени самолетни билети WIZZ и резервиран хотел. С цел пестене на време дори си направих и регистация във "виватикет" и сега ми остава да дебна да пуснат в продажба билети за "Тайната вечеря" за някоя от моите дати. Направих си и тренировка с тестова покупка (отказах я в последния момент) но нещо не можах да разбера и моля за помощ: Всички турове между 9:30-16:00 ли са с аудиогид и задължително ли трябва да го платя? Какви са вариантите ако не искам тази услуга?

Туровете в 9,30 и 15,30 са с гид на английски.

А тези в 10,00 и 16,00 са с гид на италиански.

Това не са аудиогидове, а реални гидове, които разказват историята и обясняват по стенописа.

Избирайки тези часове няма как да не платите допълнителната цена от 3,50 евро на човек.

Всички останали часове са без тази допълнителна такса за гид - 10 евро + 2евро за предварителна продажба(от нея няма измъкване).

 

Аз имам удоволствието да съм влизала и с гид, и без такъв.

Спокойно можете да минете и без гид, но предварително е хубаво да се запознаете в детайли със стенописа.

Аз дори практикувам следното - извадила съм подробни данни и фрагменти от стенописа и непосредствено преди влизането преглеждам файла за да знам на кои детайли да обърна внимание.

Гидовете разказват почти същите неща, които свободно можете да прочетете в нета.

 

Обърнете внимание, че можете да резервирате/купите до 5 билета.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 18 часа, Mary каза:

Туровете в 9,30 и 15,30 са с гид на английски.

А тези в 10,00 и 16,00 са с гид на италиански.

Това не са аудиогидове, а реални гидове, които разказват историята и обясняват по стенописа.

Избирайки тези часове няма как да не платите допълнителната цена от 3,50 евро на човек.

Всички останали часове са без тази допълнителна такса за гид - 10 евро + 2евро за предварителна продажба(от нея няма измъкване).

 

Аз имам удоволствието да съм влизала и с гид, и без такъв.

Спокойно можете да минете и без гид, но предварително е хубаво да се запознаете в детайли със стенописа.

Аз дори практикувам следното - извадила съм подробни данни и фрагменти от стенописа и непосредствено преди влизането преглеждам файла за да знам на кои детайли да обърна внимание.

Гидовете разказват почти същите неща, които свободно можете да прочетете в нета.

 

Обърнете внимание, че можете да резервирате/купите до 5 билета.  

Благодаря за информацията. Явно някакъв бъг,  защото в  един момент сайта за продажба на билети ме информираше за тази допълнителна цена при опит да закупя билети за примерно  за 14:00 и аз реших че това доплащане е за целия период от 09:30 до 16:00.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Някой знае ли колко по рано се пускат в проджба билетите за тайната вечеря? Интересуват ме дати в края на Октомври. Когато си купих самолетните билети, в началото на Август, започнах да дебна и се продаваха за Август и Септември. И това не се е променило и до днес, в момента сайта показва като възможни за избор дати от днес до 30.09, разбира се без свободни билети.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

Получих информация относно ценово изгодна възможност за вечеря в Милано. А когато ще пътуваш с две деца такива оферти май не са за пренебрегване :)

Проблемът е, че информацията достига до мен поне трета ръка и няма как да я окомлектовам... Ето какво ми споделиха и моля за повече данни ако някой от Вас знае кое е мястото:

"Яденето в Милано е мнооого скъпо, добре че на канала намерихме ресторант с вход за вечеря 10евро и си на шведска маса"

Обаче нъцки за инфо кой канал, къде на канала, име на ресторанта...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎12‎.‎9‎.‎2017 в 11:49, КолЮ каза:

Здравейте,

Някой знае ли колко по рано се пускат в проджба билетите за тайната вечеря? Интересуват ме дати в края на Октомври. Когато си купих самолетните билети, в началото на Август, започнах да дебна и се продаваха за Август и Септември. И това не се е променило и до днес, в момента сайта показва като възможни за избор дати от днес до 30.09, разбира се без свободни билети.

Проверявайте редовно в сайта - много е вероятно да пуснат още билети.

преди 2 минути , КолЮ каза:

Здравейте,

Получих информация относно ценово изгодна възможност за вечеря в Милано. А когато ще пътуваш с две деца такива оферти май не са за пренебрегване :)

Проблемът е, че информацията достига до мен поне трета ръка и няма как да я окомлектовам... Ето какво ми споделиха и моля за повече данни ако някой от Вас знае кое е мястото:

"Яденето в Милано е мнооого скъпо, добре че на канала намерихме ресторант с вход за вечеря 10евро и си на шведска маса"

Обаче нъцки за инфо кой канал, къде на канала, име на ресторанта...

Такъв ресторант няма. :) 

Вероятно става дума за Аперитиво - срещу закупено питие, можете да ядете от наличните яденета, но те не са нещо сготвено, по-скоро разядки. Обикновено е в часовете преди вечеря.

Канала е Naviglio, където има много завадения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.10.2017 г. в 9:56, Mary каза:

Такъв ресторант няма. :) 

Вероятно става дума за Аперитиво - срещу закупено питие, можете да ядете от наличните яденета, но те не са нещо сготвено, по-скоро разядки. Обикновено е в часовете преди вечеря.

Канала е Naviglio, където има много завадения.

А възможно ли е да са открили нещо от типа "All you can eat" но с местна италианска кухня, а не типичната за подобен тип ресторанти азиатска кухня?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение

Едно време за happy hour имаше - плащаш едно питие и получаваш едно основно ядене + колкото паста и салата искаш. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

Едно време за happy hour имаше - плащаш едно питие и получаваш едно основно ядене + колкото паста и салата искаш. 

Едно време... Колко назад във времето е това? Пак ли става дума за заведенията около канала, или?

Връзка към мнение
преди 13 часа, КолЮ каза:

А възможно ли е да са открили нещо от типа "All you can eat" но с местна италианска кухня, а не типичната за подобен тип ресторанти азиатска кухня?

Всичко е възможно, но аз не съм виждала такъв. Сега ще попитам една приятелка, която живее там, дали е виждала/чувала за подобен.

 

преди 2 часа, КолЮ каза:

Едно време... Колко назад във времето е това? Пак ли става дума за заведенията около канала, или?

И се га си ги има заведенията, които предлагат Аперитиво в определени часове.

 

Според мен най-ниска цена за хранене(извън храната от супермаркета и пица на парче) е в заведения от типа: Ristorante Self Service.

В тях яденето вече е приготвено, виждаш го, избираш и поръчваш. Няма сервитьори и затова цената е по-ниска. Е, няма да е 10 евро и ядеш на корем, но за 10-тина евро ще се наядеш. Виж за пиенето около яденето, може и да не стигнат.

Ето един такъв, който намерих в нета, за да се ориентираш. Не съм го пробвала, но съм яла в подобен род заведения. Не очаквай да е супер евтино, но са с по-добра цена от класическите заведения - обикновено в тях само коперто(такса, че си седнал в заведението) е 2,50 евро на човек.

Има и заведения без такава такса, но повечето си я имат - обикновено е написана най-отдолу на страниците в менюто или на последната страница.

Няма нищо лошо и да попитате дали има такса. Такава може да има не само в ресторантите, а в сладкарници, сладоледаджийници и т.н.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Всичко е възможно, но аз не съм виждала такъв. Сега ще попитам една приятелка, която живее там, дали е виждала/чувала за подобен.

 

И се га си ги има заведенията, които предлагат Аперитиво в определени часове.

 

Според мен най-ниска цена за хранене(извън храната от супермаркета и пица на парче) е в заведения от типа: Ristorante Self Service.

В тях яденето вече е приготвено, виждаш го, избираш и поръчваш. Няма сервитьори и затова цената е по-ниска. Е, няма да е 10 евро и ядеш на корем, но за 10-тина евро ще се наядеш. Виж за пиенето около яденето, може и да не стигнат.

Ето един такъв, който намерих в нета, за да се ориентираш. Не съм го пробвала, но съм яла в подобен род заведения. Не очаквай да е супер евтино, но са с по-добра цена от класическите заведения - обикновено в тях само коперто(такса, че си седнал в заведението) е 2,50 евро на човек.

Има и заведения без такава такса, но повечето си я имат - обикновено е написана най-отдолу на страниците в менюто или на последната страница.

Няма нищо лошо и да попитате дали има такса. Такава може да има не само в ресторантите, а в сладкарници, сладоледаджийници и т.н.

 

Благодаря, чакам инфото от приятелката която живее там:)

Също съм много благодарен и за инфото за self service ресторантите, това е много добра идея защото с две деца (едното особено злоядо) май е по-добре първо да видят ястието, а не да го поръчам "ма тъмно". Започва да ме плаши и това, че каквото и да търсих в нета, не намерих никакъв сайт с възможност за английски език (изключвам виватикет с билетите за Тайната вечеря). Всичко е само на италиански. А никой от нас не го говори :( Ще можем ли да се оправим на английски или да се подготвя психически за куп конфузни ситуации породени от неясна комуникация?

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение
преди 44 минути , КолЮ каза:

Благодаря, чакам инфото от приятелката която живее там:)

Също съм много благодарен и за инфото за self service ресторантите, това е много добра идея защото с две деца (едното особено злоядо) май е по-добре първо да видят ястието, а не да го поръчам "ма тъмно". Започва да ме плаши и това, че каквото и да търсих в нета, не намерих никакъв сайт с възможност за английски език (изключвам виватикет с билетите за Тайната вечеря). Всичко е само на италиански. А никой от нас не го говори :( Ще можем ли да се оправим на английски или да се подготвя психически за куп конфузни ситуации породени от неясна комуникация?

Давам инфото, което получих.

Има такива ресторанти, но ... са само с азиатска кухня. :) 

Тя веднага се възмути, че идвайки в Италия ... ще ядат хората ... китайско. :lol: Това в кръга на шегата, разбира се.

Въпреки, че не е с италианска кухня, помолих за няколко примерни заведения:

Цък, цък, цък.

Цените ми обясни, че са без напитки.

 

Щом сте и с деца, то заложете на италианската кухня. На познавам дете, което не яде пица или спагети. :) 

А вие винаги можете да разнообразите с нещо друго.

 

Относно езика - няма да имате проблем - все пак Милано е един от най-посещаваните градове.

И аз не говоря италиански, но не съм имала проблем.

 

Ако още нещо те интересува, мога да попитам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение


Относно  happy hour, те му казват аперативо в Навили има най-много такива заведения, буквално едно до друго са покрай канала, преобладават младите хора, шумно е, последно лятото беше  9евро за питие като храната е безплатна. Всички подобни заведения са тесни и малки, нямат нищо общо с ресторант, без резервация само преди 19ч може да намерите места, иначе ние най-често сме сядали в MAS Milano Navigli Ristorante храната там е доста разнообразна, а тирамисуто им винаги е много вкусно.

За английския няма да имате грижа в Милано, почти всички го говорят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 40 минути , Mary каза:

Давам инфото, което получих.

Има такива ресторанти, но ... са само с азиатска кухня. :) 

Тя веднага се възмути, че идвайки в Италия ... ще ядат хората ... китайско. :lol: Това в кръга на шегата, разбира се.

Въпреки, че не е с италианска кухня, помолих за няколко примерни заведения:

Цък, цък, цък.

Цените ми обясни, че са без напитки.

 

Щом сте и с деца, то заложете на италианската кухня. На познавам дете, което не яде пица или спагети. :) 

А вие винаги можете да разнообразите с нещо друго.

 

Относно езика - няма да имате проблем - все пак Милано е един от най-посещаваните градове.

И аз не говоря италиански, но не съм имала проблем.

 

Ако още нещо те интересува, мога да попитам.

Точно за това става дума, за какво съм в Италия, ако не за да злоупотребявам с паста и лазаня :) Тези суши оферти не са ни приоритет. Ееех ако и хотела ми беше близо до каналите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паста и пица на всяка крачка има, и 2 Макдоналдс на площада с Катедралата:lol: Едно парче пица и един сладолед и са готови децата:)

Връзка към мнение

В някоя от темите бях чела, че има 1/2/3 дневни карти, които включват както пътуване с регионалните влакове в съответния регион, така и ползване на градски транспорт. Опитах да потърся на сайта на Трениталия, ама не успях. Може ли малко помощ, за да се ориентирам относно цените и опциите. За Милано - Бергамо-  Мантуа се интересувам.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Ann каза:

В някоя от темите бях чела, че има 1/2/3 дневни карти, които включват както пътуване с регионалните влакове в съответния регион, така и ползване на градски транспорт. Опитах да потърся на сайта на Трениталия, ама не успях. Може ли малко помощ, за да се ориентирам относно цените и опциите. За Милано - Бергамо-  Мантуа се интересувам.

Името на картата е "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия".

Купува се от офиси на Trenord.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля споделете, как си превеждате или по-скоро какъв смисъл откривате в това описание на билетче за градския транспорт:

Urban Ticket

Price: € 1.50
Validity: 90 minutes after stamping. Valid for a single journey on the underground or rail network, including the urban rail lines of Trenord and the 'Passante Ferroviario' (Urban Railway Network).

 

От една страна важи 90 минути, от друга е за single journey... Двудневна карта (48часа) ми идва леко късичка и се опитвам да наглася плановете за след нейното изтичане

Редактирано от КолЮ
Връзка към мнение

В Милано билета важи за 90 минути, но ако ползваш железниците или метрото можеш само веднъж.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.