Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Здравейте ,

в периода 13-16 април ( кацаме в Бергамо 8:45 и се прибираме на 16 пак от Бергамо в 16:15 )  ще сме в Милано. Идеята ни е да посетим мач Милан  - Наполи (15.04 16:00 ) . Отделно бихме искали да разгледаме каквото може интересно в Милано ( стадиона , катедралата , замъка Сфорца и т.н  . ) очаквам и предложения за интересни неща , които са ви направили приятно впечатление в Милано . Също така искаме да посетим Комо и Бергамо ( няма да можем да го посетим през ден 1 като кацаме , защото другите наши приятели кацат в Малпенза и първият ден ще е за Милано. Моля за съвети и предложения как да подредим нещата и идеи къде и какво да видим . Благодаря предварително !  

Връзка към мнение

На първо четене най-доброто разпределение на времето е още на 13 да се придвижите до обяд до Комо. Останалото от деня и другия до следобед да отделите на този район, на 14 надвечер да се придвижите до Милано, вечерта и следващият половин ден за града, а ако можете вечерта след мача или на другия ден сутринта да сте в Бергамо.

Все пак зависи с какво ще пътувате, защото ако е само с обществен ще ви вземе повече време и тн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и моето предложение:

13-ти разглеждате Милано

14-ти Комо - може дори да направите нощувка някъде в района

15-ти - още време за Милано + мача

16-ти - Бергамо - разглеждане и полет

 

Какво да видите в Милано - това е личен избор, но аз не бих пропуснала да видя Тайната вечеря, Дуомото(с качване на покрива), вечеря някъде в Брера или по каналите, Замъка, някоя от пинакотеките, като моите предпочитания са за Брера. Ако ви интересуват технически неща, то музеят на Леонардо е доста впечатляващ.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Витко каза:

Здравейте ,

в периода 13-16 април ( кацаме в Бергамо 8:45 и се прибираме на 16 пак от Бергамо в 16:15 )  ще сме в Милано. Идеята ни е да посетим мач Милан  - Наполи (15.04 16:00 ) . Отделно бихме искали да разгледаме каквото може интересно в Милано ( стадиона , катедралата , замъка Сфорца и т.н  . ) очаквам и предложения за интересни неща , които са ви направили приятно впечатление в Милано . Също така искаме да посетим Комо и Бергамо ( няма да можем да го посетим през ден 1 като кацаме , защото другите наши приятели кацат в Малпенза и първият ден ще е за Милано. Моля за съвети и предложения как да подредим нещата и идеи къде и какво да видим . Благодаря предварително !  

Включвам се не със съвет, а с въпросче.... от къде си закупихте билетите за мача? Ние също ще бъдем по това време в Милано и бих искала да направя  изненада за рождения ден на един фен :)

Връзка към мнение

Здравейте,

все още не сме ги закупили , но направих проучване последните две години на този мач , колко хора средно е имало и има винаги поне около 20 000 празни места . За това смятаме направо на място да ги купим . :) Надявам се да няма неприятни изненади де :D 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Витко каза:

Здравейте,

все още не сме ги закупили , но направих проучване последните две години на този мач , колко хора средно е имало и има винаги поне около 20 000 празни места . За това смятаме направо на място да ги купим . :) Надявам се да няма неприятни изненади де :D 

А дано :lol:, аз след ровене успях да намеря на сайта им от къде да купя билети, но се чудя от коя страна са феновете и от коя са гостите? Че нищо не разбирам от футбол, а не искам да се озовем сред грешната агитка :lol:

Връзка към мнение

https://tickets.acmilan.com/#/product/8060/3290

 

As I recall, there isn't a specific section for neutral fans but usually they sit in the side tiers (orange and red tiers

If it's an AC Milan game, Ultras sit in curva sud (blue tier)

 

https://www.tripadvisor.co.nz/FAQ_Answers-g187849-d283702-t1238816-What_area_of_the_stadium_is_recommended_for.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Няколко бързи въпроса да ми дадете съвет :) 

Дали трябва предварително да закупя онлайн билетите за транспорта от Летището Бергамо до Милано и обратно или може и на място ? 

За Дуомото как ще ми препоръчате да процедираме с посещението  ? 

За пътуването до Комо пак дали е добре предварително да се закупят или и на място няма да има проблем ? 

 

Приемам всякакви съвети и за неща , които не съм питал :D :)

Връзка към мнение

Ние взехме билети направо на летището. Имаше автобуси на различни фирми, просто си купувате за тези, които тръгват най-рано.

Относно Дуомото ти препоръчвам да отидеш рано на опашката за билети. Ние когато бяхме го оставихме за следобяд и ударихме сериозна греда. Добре, че същата вечер имаше безплатен концерт в самото Дуомо, та успяхме да присъстваме на него и да посетим Дуомото безплатно. Но така и не се качихме на покрива на Дуомото.

Относно Милано, може да посетите стадиона Сан Сиро, ако ви е интересно да посещавате такива места. Задължително отидете до Замъка на Сфорците и парка около него. В парка има и една кула, в която има възможност да се качите и да видите града от високо (Torre Branca). След това от там се пуснете пеша по малките улици до Дуомото, като посетите театъра Ла Скала.

Ако се вредите за онлайн билети посетете и църквата, където е изложена Тайната вечеря на Леонардо да Винчи, но билети се взимат 2-3 месеца по-рано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Опитах се да закупя 4 билета за Duomo di Milano, но имам известни притеснения. Цената за 4 билета е 66Е, добавя ми пощенски разходи 2,50 Е и такса обслужване 6 Е. Съответно системата искаше да въведа и адрес за доставка. Ако продължа с плащането ще мога ли да си разпечатам билетите или ще трябва да ги чакам да ги получа по пощата? Delivery options имам посочен и принтер, но ме притеснява дали ще ми даде да си ги разпечатам. Някой купувал ли си е билети он-лайн? И има ли смисъл като цяло, по-бързо ли ще стане влизането с тези билети?

tickets.JPG

tickets 2.JPG

Връзка към мнение

@yordan4o, не съм пазарувал онлайн билети за Дуомо и не мога да ти дам практически съвет, но дори и с моя дърводелски италиански stampa@casa = print@home, така че си ок да принтираш вкъщи :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 2 минути , Новобранка каза:

Може да ви се стори елементарен въпроса, но бихте ли ми казали каква е таксата ако тегля пари от банкомат в Милано 🙂

Това зависи само и единствено от издателя на картата Ви. Най-добре се обърнете към него за информация или направете справка с тарифата на Вашата банка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да благодаря на всички за съветите и подробните обяснения за Милано. Посетих Милано, Монца и Формула 1. Преживяването беше уникално, а организацията перфектна (говоря за посещението на състезанието на Монца) , имах много притеснения, но се оказаха неоснователни. Успяхме да посетим Дуомото и да се качим на покрива, галерия Виктор Емануел и замъка Сфорцеско. За съжаление не ни остана повече време тъй като два дни бяхме ангажирани със състезанието. 

Изключително съм доволна от посещението ми в Милано и вече обмислям следващото си пътуване до Рим  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.08.2018 г. в 13:36, Новобранка каза:

Може да ви се стори елементарен въпроса, но бихте ли ми казали каква е таксата ако тегля пари от банкомат в Милано 🙂

 Ако имаш карта на УникредитБулбанк и теглиш там от банкомат на Уникредит, е безплатно. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте съфорумци! Може ли някой да ми каже, от собствен опит, дали има пряка връзка между летищата Милано- Бергамо и Милано- Малпенса. Като географско разстояние се намират доста доста далече. Ако изобщо има някаква връзка,  колко време е пътуването?

Връзка към мнение
преди 5 минути , muchachote каза:

Със сигурност ли го има? 

Не мога да зная към момента дали го има със сигурност. Имаше го преди 4 месеца, когато проверявах за едно мое пътуване и попитах на летището какъв е начина да се придвижим до Малпенса. После се оказа че няма да го ползваме но, така или иначе тогава го имаше.

 

ПП. Гледам че и сега може да се букват онлайн билети. 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , muchachote каза:

Предполагам, че би трябвало линията да е двупосочна.

От същия сайт може да си вземеш билет и в обратна посока

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, за да не пускам нова тема, пиша тук. Някои използвал ли е Milano card (от този сайт www.milanocard.it) и останал ли е доволен от услугите? Чудя се дали цената е реална и ако взема билет от сайта няма да се окаже фалшив. За пръв път ще пътувам за Милано и искам мнението на по компетентни от мен хора. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.