Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Благодаря  за  интересните предложения, но Комо май ще отпадне, сега видях, че полетите ми са обедни и ще изгубя ден така....Набелязах си няколко местенца за посещение - мисля да се отдам на музеи, галерии и магазини, а ако има някое музикално събитие ще съм много доволна :) Но като гледам цените на хотелите може и да съм улучила някакво събитие или по принцип цените на хотелите  в Милано са по-високи?

Връзка към мнение

Благодаря  за  интересните предложения, но Комо май ще отпадне, сега видях, че полетите ми са обедни и ще изгубя ден така....Набелязах си няколко местенца за посещение - мисля да се отдам на музеи, галерии и магазини, а ако има някое музикално събитие ще съм много доволна :) Но като гледам цените на хотелите може и да съм улучила някакво събитие или по принцип цените на хотелите  в Милано са по-високи?

Цените на хотелите в централната част на Милано винаги са високи.

В района на гарата се намират и по-добри цени.

Предвид, че транспорта е добре уреден, то можете да гледате настаняване в малко по-отдалечен район.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря  за  интересните предложения, но Комо май ще отпадне, сега видях, че полетите ми са обедни и ще изгубя ден така.......

 

Въпрос на гледна точка. :) Аз бих казал " ... и ще спечеля ден така", ако се отиде до Комо (стига времето да е хубаво) :)

 

Ние ползвахме airbnb  - двустаен апартамент в много тих район на 10 мин от гарата и на 5 мин от метрото. Цената беше около 60 евро на вечер. Имаше и доста по-евтини, но ние си харесахме този.

Връзка към мнение
Определено предпочитаме хотелът да е в централната част.

Под "по скъпи" имах предвид сравнено с други градове. 

Задавам в Триваго -  3 те усмивки ,  3 и 4 звездни , макс. ‎2 км от центъра и цените със закуски започват от 110-120 евро на вечер.  

Задавам  Виена например или Рим, и  цените са 70-80 евро за 4 звезди. 

Затова си помислих, че сме избрали грешен уикенд, но явно града е доста по скъп.

Връзка към мнение

Здравейте, да попитам и аз за Милано :-)

Може ли някой да ми обясни за cumulative tickets ?

Разбрах за тях от сайта на Милано, важали за цялата им мрежа и влакове за градове около милано ( но има зони ),

 

Ticket type, validity, price

 

U + ½ Zone, 90 minutes, 1.90 €

U + 1 Zone, 105 minutes, 2.50 €

U + 1 e ½ Zones, 120 minutes, 3.10 €

U + 2 Zones, 135 minutes, 3.40 €

U + 2 e ½ Zones, 150 minutes, 3.70 €

U + 3 Zones, 165 minutes, 4.10 €

U + 3 e ½ Zones, 180 minutes from stamping 4.30 €

U + 4 Zones, 195 minutes, 4.70 €

 

Ако искам да идем до комо как да се ориентирам за зоните ?

И понеже сме 2-ма + 2 деца как е по изгодно да купувам билети?

 

И тези билети важат ли от летище малпенса до центъра ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Определено предпочитаме хотелът да е в централната част.
Под "по скъпи" имах предвид сравнено с други градове. 
Задавам в Триваго -  3 те усмивки ,  3 и 4 звездни , макс. ‎2 км от центъра и цените със закуски започват от 110-120 евро на вечер.  
Задавам  Виена например или Рим, и  цените са 70-80 евро за 4 звезди. 
Затова си помислих, че сме избрали грешен уикенд, но явно града е доста по скъп.

 

 

Градът наистина е много скъп. Според мен не е необходим хотел на центъра, а да е в близост до метрото.

Аз понеже имам приятели там, никога не ми се е налагало да спя на хотел, както и никога не ми е било проблем придвижването, дори и да се налага ползването на автобус. Единствено, ако ще летите сутрин рано тогава търсете хотел около жп гарата.

Връзка към мнение

Здравейте, да попитам и аз за Милано :-)

Може ли някой да ми обясни за cumulative tickets ?

Разбрах за тях от сайта на Милано, важали за цялата им мрежа и влакове за градове около милано ( но има зони ),

 

Ticket type, validity, price

 

U + ½ Zone, 90 minutes, 1.90 €

U + 1 Zone, 105 minutes, 2.50 €

U + 1 e ½ Zones, 120 minutes, 3.10 €

U + 2 Zones, 135 minutes, 3.40 €

U + 2 e ½ Zones, 150 minutes, 3.70 €

U + 3 Zones, 165 minutes, 4.10 €

U + 3 e ½ Zones, 180 minutes from stamping 4.30 €

U + 4 Zones, 195 minutes, 4.70 €

 

Ако искам да идем до комо как да се ориентирам за зоните ?

И понеже сме 2-ма + 2 деца как е по изгодно да купувам билети?

 

И тези билети важат ли от летище малпенса до центъра ?

Това са зоните около Милано. Мисля, че нито една не включва Комо. :)

Ето списък кое населено място в коя зона попада.

 

До Комо се отива с влак.

Ако купувате от машините билетите, то въвеждате брой възрастни и брой деца.

Ще получите крайната сума.

Със сигурност има намаления при пътуване с деца в скоростните влакове, но не знам дали има такива семейни билети в регионалните влакове(такъв тип пътува до Комо).

Връзка към мнение

Аз да се включа с препоръка за много приятно място за спане в Милано - http://www.ostellobello.com/. Различното е, че е хостел, а не хотел, но не отстъпва на много от хотелите - има си двойни стаи с бани вътре и климатик, чисто е, закуската е включена, а също има и вечеря и питиета. На всеки етаж има кухни и разкошни тераси с хамаци и масички, къето можеш да си поседнеш с чаша вино и да вдишваш аромата от саксиите с билки. В бара му се събират и местни, леко хипстърее. Публиката е по-скоро 25-35, т.е. няма ги най-младите, които обикновено са по хостелите. Цената беше 50 евро за двойна стая със закуска и вечеря, както и безплатно кафе, чай, снакс и плодове в кухните. Сега погледнах пак обаче, цените са качили. За кратък престой в Милано е идеален. 

Редактирано от water
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Катя мравката

Здравейте, да попитам и аз за Милано :-)

Може ли някой да ми обясни за cumulative tickets ?

Разбрах за тях от сайта на Милано, важали за цялата им мрежа и влакове за градове около милано ( но има зони ),

 

Ticket type, validity, price

 

U + ½ Zone, 90 minutes, 1.90 €

U + 1 Zone, 105 minutes, 2.50 €

U + 1 e ½ Zones, 120 minutes, 3.10 €

U + 2 Zones, 135 minutes, 3.40 €

U + 2 e ½ Zones, 150 minutes, 3.70 €

U + 3 Zones, 165 minutes, 4.10 €

U + 3 e ½ Zones, 180 minutes from stamping 4.30 €

U + 4 Zones, 195 minutes, 4.70 €

 

Ако искам да идем до комо как да се ориентирам за зоните ?

И понеже сме 2-ма + 2 деца как е по изгодно да купувам билети?

 

И тези билети важат ли от летище малпенса до центъра ?

Вижте на trenord.it - дава и цената на различните влакове.

Да предупредя само хората които се връщат в България на 21.10 че ще има национална стачка този ден в Италия и да видят какво могат да направят. Не знам дали ще има и полети?

Връзка към мнение

 

Да предупредя само хората които се връщат в България на 21.10 че ще има национална стачка този ден в Италия и да видят какво могат да направят. Не знам дали ще има и полети?

Това къде мога да го проверя? Аз пътувам на 21.10 Порто-Бергамо, дали ще мога да стигна до Милано, че на 22.10 ми е полета за София и искам да си се прибера :umbrage:

Връзка към мнение

Тази стачка вероятно обхваща държавните служители и не мисля, че би повлияла на частните шътъли от-до летището. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Една статия с най-красивите площади в Италия.

 

Освен обичайните заподозрени, вижте най-накрая за Piazza Ducale във Виджевано.

 

Пиша го в тази тема, защото Милано е на 23 мин. с влак от Виджевано. И ако се чудите... няма какво да се чудите. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Местя си въпросите за Милано тук! е да се похваля, вече се организирахме за Милано. излитане от софия на 05.11 - връщане на 07.11.с Rayanair (само 2 дни - 2 нощувки). Направих резервация за втората нощувка в хотел "Idea hotel Malpensa Milano" , близо до аерогарата защото полета за София е рано в 08.00ч. и с малките деца ще е трудно придвижването. Това летище Малпенса е доста далече от центъра. Дайте идея за хотел за първата нощувка. Търсим нещо близо до гарата и центъра.  И още нещо,  Има ли в Милано развлечения за деца, защото нали на 06.ноември ставаме на 11г. и трябва да празнуваме някъде.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Края на февруари

Планираме пътуване 25,02-28,02 , но все още не сме купили билети, защото не знаем колко души ще е групата.

Проверявайте непрекъснато в официалния сайт.

Пускат още билети.

Ето още един сайт, откъдето могат да се купят билети, но цената е твърде висока...

 

Според моя приятелка, не е изключено да се сдобиеш с билет и на място рано сутринта, но информацията не е проверена лично от мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако правилно прочетох в официалния сайт, пише само резервации по телефона. Иначе това за билетите рано сутрин го срещнах по-нагоре като информация.

Връзка към мнение

Ако правилно прочетох в официалния сайт, пише само резервации по телефона. Иначе това за билетите рано сутрин го срещнах по-нагоре като информация.

Аз лично съм купувала поне два пъти от сайта. За съжаление не е било толкова скоро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.