Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Пред твоите разкази моите ще бледнеят  ;) А и до сега не съм разказвала тук и ще трябва да се ориентирам кое къде и как се прави :)

Ха-ха, моите разкази така се проточват във времето, че ...

Избираш си място и разказваш.

Ако ще разказваш дълго си направи нова тема или пък го оформи като пътепис. :)

Ще помагам с каквото мога.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам ,

как стои въпроса с градския транспорт (метрото) в Милано през ноща

и по-точно от автогара  Lampugnano  в посока  Milano Centrale .

 

Благодаря предварително .

 

http://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Pages/NightService.aspx

Хващаш линия м1 на Кадорна сменяш с М2, т.е. Хващаш червената линия , а след това се прехвърляш на зелената.

 

Е това е ясно ,ама от около полунощ докъм рано сутринта трафика на метрото (подразбрах)  бил обслужван от автобусен транспорт ;

 а по тоя въпрос е доста постна информацията из Нет-а

та питанката (ако се формулира по-точно) е ,дали някой знае (т.е. сигурен ,не като мене подразбрал) това така ли е ;и смяната на линиите (с автобусите) е където се сменят метролиниите ли ; и някаква идея за  разписание ; и друга  информация (каквато и да е) по питанката всякаква....

 

Пак благодаря предварително .

Редактирано от theo
Връзка към мнение

Има ли някой в Милано тези дни? Забравих си едни очила в хотел Болзано, точно до Чентрале. Пиша им мейли, ама никой не отговаря и ще бъде чудесно ако има някой наблизо, който може да ги попита лично. Ако има такъв доброволец, моля да ми пише на лично. Мерси.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Нели Ангелова

Прекрасен град. Завърнах се, но част от мен остана там :-) За три активни дни успях да видя много неща. Само каналите забравих и ме е яд. Според крачкомера ми съм навъртяла почти 90 000 крачки Ххах, без навъртяните в метрото и трамваите, както и влаковете километри. Много съм доволна! Ще има пак, но сега започнах да планирам второто си ходене в Лондон. Благодаря за всички съвети и насоки от вас, много ми беше полезно :-) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А според вас има ли смисъл от Milano Card? Ще съм в Милано за 2 дни, като пристигам на Малпенса, а се прибирам от Бергамо и мисля да посетя катедралата със сигурност. Тя включена ли е в цената и ако е за 24 часа, това значи ли че от 5ч. до 5ч. след 2 дни или независимо от часа e просто за 2 дни?

Връзка към мнение

А според вас има ли смисъл от Milano Card? Ще съм в Милано за 2 дни, като пристигам на Малпенса, а се прибирам от Бергамо и мисля да посетя катедралата със сигурност. Тя включена ли е в цената и ако е за 24 часа, това значи ли че от 5ч. до 5ч. след 2 дни или независимо от часа e просто за 2 дни?

От Милано карт има смисъл, ако ще ползвате включените в нея неща. Ние първоначално мислехме да си купуваме  такива карти , но после се отказахме и си купихме двудневни карти за градския транспорт. Иначе картите важат от момента на чекиране за 24, 48 или 72 часа.

Връзка към мнение
Нели Ангелова

От Милано карт има смисъл, ако ще ползвате включените в нея неща. Ние първоначално мислехме да си купуваме  такива карти , но после се отказахме и си купихме двудневни карти за градския транспорт. Иначе картите важат от момента на чекиране за 24, 48 или 72 часа.

Ту е моментът да споделя, че си купих карта за градския транспорт за 48 часа, но я ползвах повече. Трябваше да изтече към 14ч. следобед, когато беше първият чекинг, но я ползвах до 21ч., докато се прибера. Е, вече на другата сутрин не ставаше. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да ми кажете каква е цената на двудневните карти за градския транспорт. Ще сме четирима и искам горе- долу да си направя някаква сметка.

Връзка към мнение

Говорите за различни неща. :)

Весела Ч., пита за цената на картата за градски транспорт - Уатея ги е дала цените за него.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А някой може ли да препоръча някакъв приличен ресторант и готини бар/дискотекa за след това? Попаднах на един - Gettopardo , направен в стара църква, някой дали го е посещавал?

Връзка към мнение

8,25 е много добра цена и изобщо няма да се чудя дали да купувам. Апартаментът, който сме наели е много близо до метро станция Repubblica и предполагам,че доста ще използваме транспорта за по-лесно придвижване. Може ли да ми кажете, от къде да закупя такива карти.

Редактирано от Весела Ч.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

8,25 е много добра цена и изобщо няма да се чудя дали да купувам. Апартаментът, който сме наели е много близо до метро станция Repubblica и предполагам,че доста ще използваме транспорта за по-лесно придвижване. Може ли да ми кажете, от къде да закупя такива карти.

Продават ги навсякъде. Един път ги купувахме от  нещо като нашите лавки  , а на някои метро станции има и машини за билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Нели Ангелова

8,25 е много добра цена и изобщо няма да се чудя дали да купувам. Апартаментът, който сме наели е много близо до метро станция Repubblica и предполагам,че доста ще използваме транспорта за по-лесно придвижване. Може ли да ми кажете, от къде да закупя такива карти.

Навсякъде, където продават вестници, има карти за метрото. А такива също са навсякъде. Картите за метрото важат и за трамваите, и за автобусите. Но аз поне срещнах проблеми с английския на продавачите на няколко места :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Обичам да си празнувам рожденния си ден на ново място и тази година бях с приятели в Милано. Предварително попрочетох мнения, но си имах и други ангажименти та не съм била обстойна. Плана беше: заминаване в петък сабахлен, един ден в Бергамо, един ден до Комо, останалото - в Милано и понеделник доволни се прибираме. Основна цел- ядене, пиене- тея трите работи (и гледане на забележителности). Квартирата ни беше сравнително близо до центъра  и всичко беше на 30-40 мин пеша, което доведе до 500 снимки на красиви балкони с висящ бръшлян и много почивки за по едно капучино. Честно казано няка какво ново да напиша, но не помня измежду коментарите дали иманаписано за улица Corso Vittorio Emanuele II  , на която магазините са доста повече и по-поносими като цени от булевард Буенос Айрес. Иначе музеи, църкви ресторанти - белисимо. Още не мога да се отърся от този по-различен ритъм и определено ще повторя, защото пропуснах доста неща- Тайната вечеря, Ла Скала и още много други :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Моля ви за мнение относно транспорта от Милано до Летище Бергамо рано сутрин. Имам резервация за Hotel degli Arcimboldi , а полетът е в 9.05 от летище Бергамо. Опцията, която можах да намеря е с метро M5 - M3 до Central station, но метрото тръгва в 5.40ч. и се чудя дали ще успея да стигна навреме за полета. Ще съм ръчен багаж и онлайн чекиране. Ако хвана в 6.30 автобуса от гарата до летището, дали ще е ОК за полета или трябва да мисля за настаняване в друг хотел?

 

Връзка към мнение

Ние хванахме автобуса в 6,20 от гарата и в 7,10 бяхме на летището-два часа преди полета. Влязохме бързо и реално се мотахме над час и половина после вътре. Някои от автобусните компании имат още една спирка в Милано след гарата-провери дали няма да ти е по удобна, тя е в близост до метро, но не обърнах внимание как се казва. Сутрин няма трафик и автобуса стига бързо до Бергамо-под час. Ние бяхме само с ръчен багаж но на гишетата за чекиране също нямаше опашки-пътувахме в неделя(незнам дали има значение денят)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Проучвам възможност за дневен трип с кола под наем от Бергамо до Милано като целта в милано е тур на Джузепе Меаца. Това е подарък за племенника ми от родителите му.

Каква е възможността за възможно най-евтино паркиране около стадиона? След тура да оставят колата и да отидат до центъра с метро. Може би 6-7 часа общо и след това ще тръгнат до Гарда за да посетят Гардаленд на следващия ден.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.