Прескочи до съдържание

Венеция - детайли


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

За последно е писано за Венеция преди почти две години...

Едва ли никой не е стъпвал там и ще съм благодарна за малко актуално инфо  :)

Въпросите ми, засега, са няколко:

- В началото на март /предполагам най-слабия сезон/ необходимо ли е предварително закупуване на билети за музеите?

- Съществува ли карта за вапоретки+музеи?

- Бихте ли препоръчали бюджетно място за хапване на островната част?

- За отстъпките за студенти до 26г неоходима ли е ISIC карта или л.к., удостоверяваща възрастта е достатъчна?

 

Ако има и нещо ново, което е полезно да се знае, ще съм много благодарна  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да пробвам с отговорите :)

 

- Мисля, че няма нужда от предварителна покупка на билети за музеите.

- Не съм чула за комбинирана карта транспорт+музеи - има комбинирани билети за музеи, но инфото ми е отпреди година.

- Едно от най-бюджетните, които аз знам: https://www.google.bg/maps/place/Selfservice+Rialto/@45.437029,12.33438,19z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xce96c35cf0c2b59a?hl=bg

- Не знам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази есен бяхме в Берлин със сина ни, той е студент и навсякъде ползва отстъпки, но навсякъде искаха картата, не знам да ли се води точно ISIC, но е международна, само с лична карта не става, тя не удостоверява, че е студент.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За двореца на дожите взех предварително билет по интернет, за да избегна опашката, имаше наистина много хора, въпреки че беше февруари. За карта за вапорето + музеи не съм чувала. Цената на вапорето е в зависимост височината /до 120 см/, а не възрастта. Навсякъде продават пици на парче на крак - не е скъпо и са вкусни.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази есен бяхме в Берлин със сина ни, той е студент и навсякъде ползва отстъпки, но навсякъде искаха картата, не знам да ли се води точно ISIC, но е международна, само с лична карта не става, тя не удостоверява, че е студент.

Абсолютно си права, но бях изненадана, че нито в Милано, нито по езерото Комо искаха карта, а правеха отстъпки.

В Швеция пък, казаха, че е достатъчно годината на раждане и името от л.к. да могат да разчетат. С китайските документи не се справяли. :)

Ще се вади карта - за всеки случай. :)  

 

Mary, цените в "твоето" заведение ми харесват!  :P

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

- В началото на март /предполагам най-слабия сезон/ необходимо ли е предварително закупуване на билети за музеите?

- Съществува ли карта за вапоретки+музеи?

- За отстъпките за студенти до 26г неоходима ли е ISIC карта или л.к., удостоверяваща възрастта е достатъчна?

 

- Не е необходимо за музеите. То като цяло самата Венеция е музей. Къде има такава красота като венецианската готика, а Канал Гранде :O ... Във Венеция има много съкровища по църквите, но повечето са платени

- Мисля, че няма комбинирана карта.

- ISIC е полезна и като цяло я признават на много места. Според мен е необходима.

 

Венеция е благодатна за разнообразни маршрути. Така че ако имаш конкретни въпроси, питай  :).

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да напомня, че има магелански пътеводител за Италия http://magelanci.com/topic/1909-италия-магелански-пътеводител/ и там има линкове към по-съществените дискусии разделени по региони. Струва ми се по-лесно е така да търсим дадена информация за определен град, отколкото да се изчетат всички теми за Италия.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  За Двореца на дожите от личен опит мога да кажа, че не ни искаха документ за студентски билети, но това беше преди няколко години. Просто казахме 2 студетски билета и това беше. Корабчетата - градски трнаспорт доста скъпи са според мен и ги избягвахме, та голямо ходенте падна :).

Ходихме и на следния тур: Murano, Burano and Torcellо tour. Много приятно беше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо съм се насочила към Венеция, но ще бъде през май. Нощна птица, ще следя полета ти  :P

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нощна птица, най-слабият сезон за Венеция е може би около 7-10 дни след края на карнавала. Аз съм била в такъв период, в началото на март и нямаше хора. Тогава не е необходимо предварително закупуване на билети за музейте. Вечер градът изглеждаше толкова празен, че когато се губех нямаше кого да попитам да ме оринтира и трябваше да питам, тези който канеха в заведенията. През деня улиците оживяваха, но туристите бяха в рамките на нормалното и по никакъв начин не дразнеше присъствието им. Не сме чакали никъде, за да влезем и разгледаме. 

Според мен карта за градския транспорт си заслужава да бъде закупена. Венеция трябва да се види от вода. Изживяването е много приятно и ние използвахме този начин да разглеждаме както града, така и всички останали острови. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За яденето мога да само да кажа, че е по-добре да се яде нещо на крак, има много кафета с панини и т.н... Първата вечер пробвахме в някаква тратория, беше в малките улички, не на туристическите места и пицата беше сервирана полузамразена :mad: . Това никъде не ми се е случвало!

В централните части, цените са подобаващи :wacko: .

 

За музеите има комбикарта, ако ще обикаляте много си заслужава, там със сигурност не се чака заедно с другите туристи (поне преди няколко години беше така) - http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[evento]&id_evento=409592

 

За вапорето май няма голям избор.. Ние си бяхме взели 3дневна карта. Сега има комбинирана  и с трансфер от летището. 

http://www.veneziaunica.it/en/ecommerce/products/pack/biglietti-turistici-actv

 

Завиждам ви благородно! Весело изкарване!

Връзка към мнение

Тъкмо съм се насочила към Венеция, но ще бъде през май. Нощна птица, ще следя полета ти  :P

През март ще летя със СГТ до офиса и обратно.  :P

Ще пътува дъщеря ми - за първи път самоорганизирано. Ходили сме няколко пъти във Венеция, но пътьом и тя не е стигала до Мурано и Бурано, така че - сега единият ден ще е там /мечта й е/. Вероятно друг транспорт няма да им трябва, защото ще спят в центъра, а от Санта Лучия ще вземат влака за Болоня, а от там - самолета. Предполагам, че ще иска всеки ден да се вози по Канал Гранде /макар да не се налага :) / и затова питах за обща карта. Пътуват с първите си самостоятелно заработени пари, а те не се дават лесно и се планира всеки разход  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със дневна карта за вапоретите спокойно може да се обиколят Мурано, Бурано и Торчело за един ден, централна Венеция може и пеша. 

Едно време имаше на няколко места пресичане на Канале Гранде с гондола, т.е. те редовно само превозват хора от едната до другата страна като маршрутка. Та това е най-евтиния начин да се качиш на гондола (ако не броим възможността някой друг да плати разходката де) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да напомня, че има магелански пътеводител за Италия http://magelanci.com/topic/1909-италия-магелански-пътеводител/ и там има линкове към по-съществените дискусии разделени по региони. Струва ми се по-лесно е така да търсим дадена информация за определен град, отколкото да се изчетат всички теми за Италия.

Ауу, сега я виждам!!! Прекрасно е направена!!! Думи нямам...

 

За вапоретките открих наистина чудесна промоция. КАрта за 24 часа е 20 евро. За младежи до 26г. се купува ваучер от 4 евро и картата става 3-дневна. http://www.veneziaunica.it/en/rollingvenice

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Споделям, че карта на Венеция в инфоцентровете се продава за 2.50 евро!

Същите карти се предлагат от хотелите безплатно  :)

Споделям, ако сте пропуснали, една впечатляваща книжарница - книгите са в лодки, а стълбите са от книги  :)

 

post-282-0-57022400-1426343381_thumb.jpg

post-282-0-39384100-1426343403_thumb.jpg

post-282-0-83423200-1426343427_thumb.jpg

post-282-0-16512300-1426343449_thumb.jpg

post-282-0-73980500-1426343469_thumb.jpg

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте! Имаме предвидено ходене във Венеция за Великден, засега съм купила само билета от Болоня до София. Но ще купя и отиването, може би ще пътуваме до Милано, че по-евтин ми се видя. Лошото е, че е много слаба информация тук в темите по отношение на хотели, а имам нужда от някаква препоръка, ей така, за спокойствие. По принцип предпочитам да спим в самата Венеция, а не в околностите, но ако цените са наистина дяволски /гледах за три нощувки около 1000 евро/, разбира се, че ще предпочетем Лидо/Местре, на комуникативно място /гара/, за да може да се предвижваме по-лесно до Венеция. За кръчми ще се справим някак, а и тук има разни препоръки. Та, ще се радвам на препоръка за хотел. Няма да сме с кола ,та не ме вълнуват хотели с паркинзи, другото важно е да са със самостоятелни бани /хостели в общи помещения не ни вършат работа/.  ​За "забележтилностите" все ще намеря инфо в нета. Благодаряяя :)

Връзка към мнение

За кръчми ще се справим някак  ​

 

Добре е да имаш план. Венеция не се слави с най-качествената храна и може да донесе доста разочарования. Едни от най-туристическите капани в Италия са именно във Венеция.

 

  ​За "забележтилностите" все ще намеря инфо в нета. 

 

Инфо има. Отвъд стандартните забележителности, има един един куп стойностни места. Някои от тях и трудно откриваеми. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, Спяр, ​аз видях това за капаните и хапването, ама ми е още рано да го мисля, сега мъката ми е хотела. За яденето ще видя тук-там какво сте препоръчали и ако го откриемм, ще е супер, ако ли не, здраве да е :) Същото ще е и с обикалянето, ще го мисля по-натам къде-какво, общо взето не мисля, че ще влезна във всяка църква или всеки дворец, ама знае ли човек какво ще ни дойде на акъла до тогава :) Абе тази година хванахме за ушите най-скъпите откъм спане дестинации в Европа май ... Венеция, Лондон , а и Париж ни чака :wacko:

Връзка към мнение

Мога да препоръчам този хотел

Centauro Hotel 3-star -  San Marco, Campo Manin 4297/a, San Marco, 30124 Venice, Italy.

Но мисля, че цената е висока в сезон.

In 2015, this property was one of our most booked in Venice

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да препоръчам този хотел

Centauro Hotel 3-star -  San Marco, Campo Manin 4297/a, San Marco, 30124 Venice, Italy.

Но мисля, че цената е висока в сезон.

In 2015, this property was one of our most booked in Venice

 

о, хотела изглежда супер и не е чак безумно скъп, записвам го , благодаря ти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дано да намерите оферта, аз бях там края на септември преди 5-6 години ,не беше евтин, но не съжалявам, закусвалнята е над един от страничните канали, приказно е

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.