Прескочи до съдържание

Някой опитвал ли е кучешко месо в Китай или Виетнам?


Препоръчани мнения

Чудех се наистина ли ядат кучешко или е само мит.

Ако някой е опитвал да сподели как, къде...

 

Само да не премине тази тема в нещо морално, не искам да изям 'най-добрият приятел на човека', просто предполагам, че в тяхната традиция/народопсихология, кучешкото месо е нещо нормално, не си ядат домашните любимци, вероятно ги отглеждат във ферми, както ние прасетата, знам ли...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В едно филмче, което гледах скоро, в Папуа ловуваха и ядяха маймуни, а после взимаха малките маймунчета-сираци, за да ги отгледат. Даже ги кърмеха жените в селото, за да оцелеят. Не знам дали като пораснат ги изяждат и тях. Те всъщност май и хора ядяха, не само маймуни. 

Стори ми се твърде странно да се грижа с такава всеотдайност за живо същество и после да го изям, но пък и не съм родена в този свят и не съм била достатъчно гладна :blush:  

Това в отговор на фермите за кучета. По-вероятно е да са безстопанствено и безплатно месо, намерено на улицата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях в змийска ферма във Виетнам. 

Заведоха ни местни хора - други чужденци нямаше.

Там освен змиите, гълъбите и още няколко животинска вида имаше и кучета. 

Реклама на кучешкото блюдо не се правеше . Казаха, че е забранено.

Цялата храна я приготвяха на двора и местните грам не се впечатляваха.

Имам няколко снимки ... леко неприятни.

Породата, която отглеждат за ядене е много различна - прилича по скоро на голям пор.

Ние ядохме само змии.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ошко, не се чуди, ама хииич! Ядат си хората, както ние ядем малко прасенце печено. Само че, това е специална порода кучета, които се отглеждат само за ядене. Слагам една снимка от пазара в Коприненото село в Ханой. Печено кученце, част от него беше направена на отделни мръвчици и хората си ядяха. Позволиха ми да го снимам:

 

post-1504-0-16427300-1421400800_thumb.jpg

 

Даже казаха, че било много вкусно.

Човекът, бидейки най-големият хищник на земята плюска всичко наред. Нали си виждал онези колички из Азия, дето все едно продават семки. Във фунийка от вестник ти слагат разни инсекти - пържени или печени, дето имат отвратителен изглед. това поне си изглежда точно като печено прасенце. Е, само не е захапало лимон, за декорация ;) ;) ;)

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ошко, аз преди време като работех в корейска фирма и се сближихме с колегите достатъчно, ме попитаха дали не бих искал да опитам кучешко. Бях доста навит, но жена ми ме помоли да не го правя - тя е голям приятел на кучетата (аз съм по котките) :)

Казвам „сближихме“ с колегите, защото останах с впечатлението, че корейците не обичат да обсъждат темата за кучеядството със западняци. Предполагам, наясно са, че в очите на „белия човек“ тази дейност не изглежда добре. От друга страна, това си е традиция при тях, от която не могат, а и не искат да се откажат. Още повече, че яденето на кучешко всъщност за тях май е и престижно.

Така че въпросът с кучешкото месо и корейците е деликатен. Предполагам, че на мен ми предложиха, защото видяха, че съм искрен почитател на корейската кухня и защото не страдам от излишни цивилизационни скрупули по отношение на храната - наясно съм, че всичко, което мърда, все някъде по света се и яде. И нямам проблем с това.

 

Забравих да кажа: всъщност жена ми е яла кучешко :) В Южна Корея :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ами, яде се всичко, какво толкова. И човешко се е яло даже. Освен някакви вградени в детството предразсъдъци не виждам какво пречи.

В едно филмче, което гледах скоро, в Папуа ловуваха и ядяха маймуни, а после взимаха малките маймунчета-сираци, за да ги отгледат. Даже ги кърмеха жените в селото, за да оцелеят. Не знам дали като пораснат ги изяждат и тях. Те всъщност май и хора ядяха, не само маймуни.

Стори ми се твърде странно да се грижа с такава всеотдайност за живо същество и после да го изям, но пък и не съм родена в този свят и не съм била достатъчно гладна :blush:

Това в отговор на фермите за кучета. По-вероятно е да са безстопанствено и безплатно месо, намерено на улицата.

И на село взимаха новородените агънца вкъщи, ако е много студено и се грижеха за тях като бебета, но после си ги изяждахме... Просто сега градския човек е свикнал, че месото идва от магазина и никак не свързва едно парче месо с живото животно. Като си помисля, баща ми може да одере, изчисти и разфасова прасе, а аз не, освен, че съм гледал като малък как се прави..
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ошко, не се чуди, ама хииич! Ядат си хората, както ние ядем малко прасенце печено. Само че, това е специална порода кучета, които се отглеждат само за ядене. Слагам една снимка от пазара в Коприненото село в Ханой. Печено кученце, част от него беше направена на отделни мръвчици и хората си ядяха. Позволиха ми да го снимам:

Toва село беше някъде в покрайнините на Ханой ли?

Как се стига до там, ако си спомняш?

Бях в змийска ферма във Виетнам. 

Заведоха ни местни хора - други чужденци нямаше.

Там освен змиите, гълъбите и още няколко животинска вида имаше и кучета. 

Реклама на кучешкото блюдо не се правеше . Казаха, че е забранено.

Цялата храна я приготвяха на двора и местните грам не се впечатляваха.

Имам няколко снимки ... леко неприятни.

Породата, която отглеждат за ядене е много различна - прилича по скоро на голям пор.

Ние ядохме само змии.

Кажи за змийската ферма. Къде се намира? Как се стига до нея?

Връзка към мнение

Мисля, че в Китай кучешкото не се яде. Знам за Виетнам и Южна Корея. Всъщност масово китайците си ядат традиционните и за нас меса. За цял месец единствените по-странни гадинки ги видях в Ханджоу, но и там бяха малко, на една сергия от общо стотина за храна се продаваха скорпиони, разни приличащи на стоножки и други подобни.

Връзка към мнение

Toва село беше някъде в покрайнините на Ханой ли?

Как се стига до там, ако си спомняш?

Това му е сайтът:

 

http://www.rustycompass.com/vietnam-travel-guide-233/hanoi-5/see-and-do-14/van-phuc-silk-village-459#.VLjpjXvQNb0

 

 То е близо до  Ханой, там се произвеждат и продават всякакви изделия от коприна, за това се казва така. ние си накупихме много красиви шалове, халати, нощници, пижами, вратовръзки, папийонки и какво ли не от естествена коприна за никакви  пари.

Ето, това му входът и надписът с името:

 

post-1504-0-01025600-1421404811_thumb.jpg

 

Тогава бяхме с група, организирана от една виетнамска фирма. Не мога да кажа как се ходи самостоятелно - ама със сигурност ще може да се вземе екскурзия до там от хотела.

Ти мислиш да ходиш във Виетнам ли?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всичко е въпрос на психологическа нагласа - агънцата или зайчетата също са мили животинки, ама ги ядем, нали така... :rolleyes:

Също и с разните насекоми по Азия - ами един скакалец, например, какво е толкова по-различен от една скарида? Ама скариди си хапваме, нали ;)

Много от вас сигурно са яли и конско месо, без да знаят - в някои колбаси се слага, например унгарците имат много салами с конско  ...

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Много от вас сигурно са яли и конско месо, без да знаят - в някои колбаси се слага, например унгарците имат много салами с конско  ...

 

То и в България се продава конска луканка и  изобщо не е евтина, ама не е лоша на вкус :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и в България се продава конска луканка и  изобщо не е евтина, ама не е лоша на вкус :)

Аааа, как да е лоша на вкус, конското месо е много хубаво. У  нас в Южна България си се яде и магарешко - аз лично съм яла страхотни кюфтаци от младо магаренце. Тези меса са най-чисти, конят пасе само зелена тревица и пие чиста водица :) , много по-чисто е от кокошката, например, дето ходи и кълве всичко. :blush:

Така че, аз също не смятам че е някаква си казуистика яденето на кучешко. Ми, месце като всички останали.

Няма да забравя, как на млади години бях в един санаториум. Съседката ми по стая непрекъснато страдаше за козичката си, а не - за децата или мъж си. Дето спяла при тях в стаята, имала си специално легълце, дрешки и пр.Водела я всеки ден на разходка, на различно място да попасе.

В началото се чудех и дивях, пък после си викам -  Че то, по-добре коза, отколкото куче. Поне има някаква полза от нея.

Шарен свят! :) Ама мнооого шарен! :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Осъзнавате ли, че е твърде вероятно през деведесетте да сме изяли доволно много кучета, маскирани като салами, кренвирши и луканки!? :lol:

Иначе из Африка още си ядат хора от време на време, има един страхотен документален филм на Viсe news, мисля че се казваше "Интервю с канибал", където се обясняваше, че яденето на човешко в Либерия е забранено и строго преследвано, но местните не могат да устоят на изкушението като намерят човешки труп в канала или на улицата да го продадат за мръвки на черния пазар (струва доста повече от маймунското и прилепското месо)... Също ако изгледате филма ще разберете и какви ритуали са имали войниците по време на гражданската война в Либерия, преди да влязат в битка (тъжно и гнусно е, за това няма да го опиша тук)... :(

Редактирано от tonik
Връзка към мнение

Е, то има и един известен случай от миналия век със самолетна катастрофа на уругвайски самолет високо в снеговете на Андите.

Оцелелите са намерени и спасени чак след 70 дни, а какво се е наложило да ядат за да оцелеят по-добре да не казвам, ама сигурно се досещате ... :huh:

Връзка към мнение

Ти мислиш да ходиш във Виетнам ли?

Oще не знам, по принцип в Китай ще ходим, но може да прескочим и до Виетнам, още не сме решили.

Връзка към мнение

На мен не ми направи впечатление да се консумира масово такова месо, нито във Виетнам, нито в Китай.

Да, в южен Виетнам се яде, но в определени ресторанти и доколкото разбрах, то по- скоро се практикува като някаква екстра или за впечатляване на гостите, отколкото като традиция. Подобни ресторанти били доста скъпи, както в Китай- блюдото с маймунски мозъци.

Иначе- костенурки, змии и разни твари в крайпътни (най-често) ресторанти се консумират, но кучешко (аз лично) не видях.

 

Плъх- и в Китай, и във Виетнам. Не твърдя, че е като нашенския плъх, ама изглеждаха подобно...И сушени ги предлагаха...

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

За плъх гледах снимки от един, който е ял в Китай, това е чудовище, може да изяде котка без да му мигне окото.

post-64-0-39533400-1421423156_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Чудех се наистина ли ядат кучешко или е само мит.

Ако някой е опитвал да сподели как, къде...

 

Не знам за Виетнам и Китай, но в Северна Корея ни предлагаха да опитаме кучешка супа. Аз не се прежалих обаче :)

 

Опиталите казаха, че било доста вкусно. Реално погледнато (като изключим психологическите задръжки) това си е месо като всички останали. След като ядеш крава, свиня, кон, заек и тн - защо да не можеш да похапваш и кучешко?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Опитвала съм, да, в Гуангджоу. Там има един ресторант, доста скъп, за кучешко, котешки и други подобни. Беше ме гнус и едвам го преглъщах, но не беше лошо.   

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.