Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

Хайде да открия дискусията...
С какъв куфар пътувате - твърд, мек, сак, кожен, пластмасов, алуминиев,... На големите и доказали се производители ли разчитате или не робувате на марки? Кое е най-важно в куфара - джобовете, дръжките или колелцата?

 

Аз например предпочитам твърд куфар с максимално опростена форма, ако може без външни джобове и с 2 скрити колелца - просто ми писна на 5 полета да сменям куфар... :)

Връзка към мнение

Парен каша духа. Общо взето китайските куфари не стават, на второто пътуване се разпадат, колелцата им се чупят, едва ли има по-добър пример как евтиното излиза скъпо. 

 

Откакто си купих един Carlton се родих. Леко е поизтъркан отдолу, където се жули понякога, но за 2-3 години не е мръднал. Мек, подобен на тази серия:

 

Carlton-Mirage-3-Piece-Luggage-151997.jp

 

За travelite също съм чувал добри думи като съотношение цена/качество. Вече снобарските марки като Rimowa не ги обсъждам, може и да си заслужават качеството, но са толкова извън бюджета ми, че все едно да обсъждаме Ролс Ройс, като си говорим за практичността на Голф :)

 

Да отбележа и за българските Estil. Бях се поинтересувал от тях като добро съотношение цена/качество, но се оказа, че съвсем не са български, а същите китайски изпълнения, които просто са брандирани с българска марка. Но пък би ми било интересно да чуя от някой с такъв куфар, който му е дал за душата. 

Връзка към мнение

Пътуваме със сакове с дръжки и колела по простата причина, че не заемат много място в къщи. Иначе ако купя 6 куфара ще ми трябва килер само за тях. Георги, мъжът ми си купи Estil преди около 10г, размер за ръчен багаж. Ползва го за командировки и няма оплаквания, ок си е.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тооочно днес си мислех по този въпрос, и даже търсих дали вече няма такава или подобна тема.

Тъй като до момента съм пътувал само из Европа, и най-много за 2 седмици, винаги с малък сак (с размерите на кабинен по стандарта на лоукост), с дръжка за рамо. Практично е и двете ръце да са ми свободни.

Да не говорим, че за концерт за една вечер съм пътувал и само с чанта за през рамо 20х15, пари и документи.  :D

Първите няколко пъти носих куфар с какви ли не непотребни неща, но след година опит вече знаех какво включва задължителния минимум багаж, и сега се придържам само към него.

Изобщо, по принцип от малък не съм фен на големите багажи. Така или иначе ако взема един гардероб дрехи, половината ще останат неизползвани.

 

Е, за официални поводи се е случвало да нося и костюм като отделен багаж, но тях изобщо не ги броя към пътуванията ми.

Връзка към мнение

Elena, зависи какво търсиш - дали да е красив или да издържи повече от 1 пътуване :)  Личните ми наблюдения - така или иначе нищо ценно не стои в малките външни джобове на чекирания куфар - по-добре без тях, защото по-често са възможност да бъдат скъсани и да изхвърлиш целия куфар, пред  това да ти свършат полезна работа; куфарите с 4 колелца са по-удобни за бутане/дърпане, но точно подвижността на колелцата създава предпоставка да "стърчат" около куфара и да бъдат счупени при някое хвърляне/уплътняване на багажника на самолета... Допълнително по-големите куфари са по-тежки - ако само имаш право на 20кг и 5 е теглото на куфара - това са си 25% загуби :)

Аз на нещо подобно се спрях:

Delsey-Voyage-Luggage.jpg

 

Но може да е малко неудобен за по-високите хора и по неравни улици малко се клати...

 

В София видях един алуминиев Rimowa, който беше в доста окаян вид - собственичката явно беше решила, че освен алуминиев, е и разтегаем - изглеждаше като алуминиево буре... :D та всичко си зависи и от юзъра...

Връзка към мнение

Пътуваме със средни куфари, подобни на тези показани от Георги по-горе. Ползваме ги почти нон-стоп от 2007 г. Досега са поправяни по веднъж дръжките на трите куфара, като на единия от тях са сменени колелцата. Куфарите са български, но с много добро качество на изработката, като страничната част е нещо средно между импрегнирана пластмаса и гума - еластично и много удобно от гледна точка на подмятане по летища, хотели и коли. Единственото им неудобство е червеният цвят - красиво и ефектно, но доста непрактично. Не си спомням коя беше тази фирма, но не съм виждал такива куфари никъде другаде. Само си спомням, че струваха доста пари навремето, но ги купихме от представителен магазин на производителя и ни бяха горещо препоръчани. Миналата година купих и два кабинни на "Естел", от които също съм доволен на този етап...

Връзка към мнение

Със сигурност си търся нещо, което да е почти безсмъртно :) Притесненията ми са, че ако не събера информация ще се метна на нещо което просто изглежда добре. Това на снимката в никакъв случай не ми върши работа по чисто ръстови причини. Значи дотук: без външни джобове и да не е с четири колелца.

Жоро, travelite.....не им знам качеството, но цените са бая високи.

Връзка към мнение

Жоро, travelite.....не им знам качеството, но цените са бая високи.

 

Не съм в час с цените в България, но виж този сайт:http://www.koffer-direkt.de

Мисля, че доставката не е безбожно скъпа. Там мек, не много голям куфар на travelite има модел за 50 евро например: http://www.koffer-direkt.de/travelite-weekend-2-rollen-trolley-61-cm.html , което ми се струва прилично. По-големките са по 70-80 евро. Не мисля че под 100лв може да се намери нещо качествено, за съжаление.

 

Но то зависи и колко често човек пътува и възнамерява да пътува, ако е за веднъж в годината китайските мисля че могат да се справят със задачата, стига да не са от най-пропадналите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едни колеги ми обясняваха как по италианските летища отваряли куфарите, които са с цип, с пълнител за химикалка - оттогава летя само с ръчен багаж до там :D

 

Иначе производителите на куфари също си гледат интереса и може би перфектен куфар няма да намериш - никой не си реже клона, на който седи... ;)

В София могат да се намерят и куфари за 100-150лв с прилично качество, но не мисля, че публичната тема трябва да става място за реклама...

Връзка към мнение

Да отбележа и за българските Estil. Бях се поинтересувал от тях като добро съотношение цена/качество, но се оказа, че съвсем не са български, а същите китайски изпълнения, които просто са брандирани с българска марка. Но пък би ми било интересно да чуя от някой с такъв куфар, който му е дал за душата. 

 

Фабриката е в София (Апропо на Samsonite също). Вече 2-3 години ги ползвам и нямам съществени забележки, ремонтират си ги ако стане нещо (например счупена заключалка). До колкото знам компонентите са китайски - например пластмасовия кожух. Цените за малките са 50-70 лв.

А иначе мисля като akair - компактен, със скрити колелца, марката не е от значение.

Връзка към мнение

Тази сутрин имах същите мисли...И дори си купих един Estil от Галерията в Бургас, да видим като се върна от Варшава и Краков - какво ще се случи с него...

Гледах и онези които са като пластмасови, но не ми се вярва това да издържа дълго, колкото и да ми го хвалят че било от специална материя...

Връзка към мнение

Чудесна тема! Тамън трябва куфари да купувам, нищо не разбирам от тях и накрая ще се окаже, че по външен вид ще си избирам.

 

То не че аз разбирам, ама предпочитам меките куфари. Щото под напрежение се сплесква малко и нищо, а ако е твърд се чупи. Чупил ми се е твърд куфар, да не говорим какво се случи с колелцата му, иначе хич не изглеждаше боклук. Ако ще са повече, харесвам тия комплекти от 3 с различни размери, щото като ги съхраняваш вкъщи влизат един в друг.

Иначе последмо пътувахме с 4 куфара, като моите неща в тях бяха една риза, панталони и един чифт бельо. Ама така е в семейния живот  :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте.Темата е супер.Аз например пътувам само със сакове.Така като излязат на лентата за багажа веднага ги познавам.Свидетел съм бил,как пътници не могат да си познаят куфара,понеже има подобни на лентата.Много ми е"кеф" когато правоъгълни на вид сакове станат с формата на конус(така стана с моите при последното пътуване)след полета.

Честно да ви кажа след всяко пътуване сменям сакове,няма значение от марка.Сега смятам да си купя куфари и съм отворен към всякакви предложения.

 

П.П.Нямам никакъв опит до сега с куфари така,че мерси предварително за помощта.

Връзка към мнение

Да споделя опита си с Естил. Та купих си един такъв куфар, среден размер, в интерес на истината вече около 4-5 пътувания с поне 1 прекачване издържа, малко се е поиздрал тук-там, но това са бели кахъри :)

Най-смешно ми беше друго. Като го купувах, имаше някаква рекламна брошурка, закачена на куфара, и в нея с гордост на няколко езика пишеше, че циповете били пробвани по 100 хиляди /или милион пъти/, не помня точно колко, но си беше доста сериозна цифра. Първата работа, когато взех куфара, беше да отворя вътрешния джоб, който е на гърба на капака, и ципчето ми остана в ръката. Явно съм уцелил милион и първия път :D

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Мъжете всякак ще пренесат двайсетина килограма чанта, но за жените четирите колелца тип spinner  са незаменимо удобство.  Имам такъв Samsonite от 5-6 години и нямам досега повредено колело.  Не си купувайте чанти-еднодневки и няма да ви се чупят при първото пътуване, освен ако не пътувате много рядко и ви е безразлично.  Разликата в гаранция и детайли като форма и материали на дръжки и презрамки така че да не убиват и да не се чупят също е в полза на добрите марки поне в САЩ.  Българския пазар като марки и цени не го познавам. 

Връзка към мнение

Не ми е и хрумвало да пътувам с куфар  :blink: Винаги съм с раница, в последните години по-конкретно Вихрен 40 литра плюс евентуално чанта за лаптоп. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не ми е и хрумвало да пътувам с куфар  :blink: Винаги съм с раница, в последните години по-конкретно Вихрен 40 литра плюс евентуално чанта за лаптоп. 

Разбирам те напълно,така е супер удобно.Имам раници дарени(помощи)от френския легион.Нямат късане.Произведени 1978 година и въпреки това не мърдат.Но някак си не се виждам да си сложа ризите и панталона във военна раница.Ти как мислиш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудесна тема! Тамън трябва куфари да купувам, нищо не разбирам от тях и накрая ще се окаже, че по външен вид ще си избирам.

 

В някой от хипермаркетите - 'Billa" или "Kaufland" може би - върви някаква промоция. Правиш оборот 200 лева, прибираш някакви бонус-точки и се класираш да купиш за 100 кинта швейцарски куфар - ей този модел май беше: http://wenger.bg/products/kufar-s-4-kolela-wenger-40-litra-wl-17-product_888.html

 

Аз се загледах в рекламата, защото сделката ми се стори добра, но пък ние в момента нямаме нужда, ползваме един старичък "Marco Pollo" за ръчен багаж, плюс една нова чанта "Travelite" и един страхотен 80-литров сак с колелца. Последните две са купени с пропътувани мили от магазина на LH - http://www.worldshop.eu

 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Разбирам те напълно,така е супер удобно.Имам раници дарени(помощи)от френския легион.Нямат късане.Произведени 1978 година и въпреки това не мърдат.Но някак си не се виждам да си сложа ризите и панталона във военна раница.Ти как мислиш?

 

Вероятно това, че не нося ризи и панталон с ръб леко ме улеснява :D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Вероятно това, че не нося ризи и панталон с ръб леко ме улеснява :D

Ясно,това е нормалното обяснение.То и аз не нося,ама винаги слагам по една риза и панталон,че знаели се къде ще ме отвее вятъра.А иначе обичам тениските да са ми сгънати така,че да не ги гладя отново в хотела, а направо да ги обличам.До сега със саковете съм успявал да ги запазя,а си мисля,че с куфар положението ще е още по добро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моите куфари са китайска марка, един огромен и един среден. Но пък са розови и се виждат от километри по летищата. Това е най-важното за мене, а не да се чудя - това моя или не е моя куфар.

Връзка към мнение

Нашите куфари не са твърди. Имаме ги от около 7-8 години и нямат големи поражения освен разбити ключалки :-)! Иначе на Естил имам чанта за ръчен багаж (от около 5 години ) - не е истина колко багаж побира ;) , а на всичкото отгоре е и изключително здрава. Може би, ако ни се прецака някой куфар бих си взела куфар от тази марка!

Връзка към мнение

Mалко офф-топик, ама станах фен на тия неща, поне на картинка засега:

 

trunki-gruffalo-ride_small_01.jpg

Детски куфар, върху който може да се сяда и възрастния да го тегли

 

image_trunki-boostapak-backpack-booster-

Столче за кола + раничка. Много идейни ми се виждат, при следващото пътуване ще гледам да взема поне столчето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.