Прескочи до съдържание

С какъв куфар, раница или сак пътувате


Препоръчани мнения

В някой от хипермаркетите - 'Billa" или "Kaufland" може би - върви някаква промоция. Правиш оборот 200 лева, прибираш някакви бонус-точки и се класираш да купиш за 100 кинта швейцарски куфар - ей този модел май беше: http://wenger.bg/products/kufar-s-4-kolela-wenger-40-litra-wl-17-product_888.html

Аз съм се огледал в тях, но точно посочения от теб много ми се видяха да стърчат колелцата, а пък по-малките, удобни за ръчен багаж за малко не влизат в изискванията на AirBerlin :(

Връзка към мнение

Аз пътувам с един доста голям сак на колелца и с дръжка. Колелцата са наръбени и издават звук все едно  се  движи пампор из летището. Всички хора ме гледат като минавам с него. Наистина много неща събира и е доста здрав. Вече от една година го имам и няма проблеми по него. Все се чудя дали някъде няма да ми направят проблем, че е доста голям, но щом Уиз не ми направиха не вярвам.

 

 

П.П. Търся си за ръчен багаж пак някакъв куфар на колелца. Да ми препоръчате нещо? 

Връзка към мнение

Mалко офф-топик, ама станах фен на тия неща, поне на картинка засега:

 

trunki-gruffalo-ride_small_01.jpg

Детски куфар, върху който може да се сяда и възрастния да го тегли

 

image_trunki-boostapak-backpack-booster-

Столче за кола + раничка. Много идейни ми се виждат, при следващото пътуване ще гледам да взема поне столчето.

Страхотни са! такива и за себе си бих взела :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние миналата година си купихме 2 куфара от Метро. Нямам идея за марката и производството. Големият е син с цветя и се набива на очи от далече. :) Малкият (моят) е черничък, но аз му лепнах една лепенка да си го познавам. Лошото е само,че много му стърчат колелцата... :( :D Хич не бяха скъпи- 80-85 големия, 40-45 малкия, да видим колко ще изкарат. Преди пътувахме с още по-евтини куфари, които изкараха 6 години, даже по-малкият още си е ОК, а мисля, че и големият щеше да е ако приятелят ми не беше решил да го тегли из всички равни и неравни пътчета из Хисаря, докато не му счупи колелцата. <_<

За ръчен багаж използвам раница, много обичам да си я забия под предната седалка, и да си ровя в нея когато си искам. Сега обаче мисля да пътувам с едно сакче, защото не искам да чекирам багаж на отиване, че BG Air са ме наплашили (или по-точно летище София, де) с номерата си,че самолетът е препълнен и багажа ми си остава тука, а пък само раничка няма да ми стигне.

Връзка към мнение

BG Air са ме наплашили (или по-точно летище София, де) с номерата си,че самолетът е препълнен и багажа ми си остава тука...

 

Това нещо не го разбрах. Искаш да кажеш, че компанията отказва да чекира багаж с мотива, че няма място на борда?

Връзка към мнение

Това нещо не го разбрах. Искаш да кажеш, че компанията отказва да чекира багаж с мотива, че няма място на борда?

Не, те го чекират, но после не го товарят. И като пристигнеш и си го търсиш-изненада- ми той си е още в БГ. Не знам дали още я имат тази практика, но не ми рискува. :)

Връзка към мнение

Не, те го чекират, но после не го товарят. И като пристигнеш и си го търсиш-изненада- ми той си е още в БГ. Не знам дали още я имат тази практика, но не ми рискува. :)

 

Откакто ги няма Бае-тата, сиреч малките им самолите, които бяха заменени от ембраерите не съм чувал тая практика да се повтаря. Иначе се случваше със стройна регулярност преди това :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пътувам със Samsonite . Имам си два по-голям / едно време ставаше като за голям ръчен багаж на Уиз/ и по-малък American tourist. Вършат си ми чудесна работа и оплаквания нямам.

Другия куфар, който ползваме е Berghaus Optimus 40. За него твърдя, че е идеалния и си струва парите.

Връзка към мнение

Малкият ми куфар е Титан - пътувам основно с него и е вече 10 годишен. Точно онзи ден го оглеждах - има едно-две зацапани места, но иначе не е мръднал. Големият ми е Самсонайт - сравнително нов е и въпреки, че го ползвам рядко, изглежда като ветеран.

Връзка към мнение

Mалко офф-топик, ама станах фен на тия неща, поне на картинка засега:

 

 

 

image_trunki-boostapak-backpack-booster-

Столче за кола + раничка. Много идейни ми се виждат, при следващото пътуване ще гледам да взема поне столчето.

 

Ако някой се интересува от това столче-раничка, струва 39.90 лева, единична бройка, в Пловдив :)

Връзка към мнение

Твърд среден размер пластмасов на самсонайт. Просто реших, че куфарът, който ще се чекира трябва да е твърд, понеже съм се нагледал как товарят.

Засега нямам оплаквания.

Преди това един мек за 2 години понеделник-петък полети си отиде.

Моят опит показва, че евтините куфари могат да издържат и години, ако не ги ползваш много-много.

Но за пътуващи всяка седмица по-скъпата инвестиция се изплаща и то най-вече от спестените нерви по летищата.

По принцип повреди по куфарите се плащат от компаниите, но време за разправии нвинаги има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пътувамм с един Самсонайт, който е от плат и е с твърди бордове. Съществува минимален риск от повреда поради предходното, при подмятанията по летищата и е компактен и удобен. Отделно, от няколко години се научих да пътувам с много малко багаж - оптимално количество обувки и дрехи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не мога да не се похваля  :) Взех си куфар, мек, без предни джобове, пък и на промоция  ;) Мерси на всички за съветите, сега остава да го пробвам как се държи на път и да стискам палци да е безсмъртен както сам ми обеща  :)

Връзка към мнение

Не мога да не се похваля  :) Взех си куфар, мек, без предни джобове, пък и на промоция  ;) Мерси на всички за съветите, сега остава да го пробвам как се държи на път и да стискам палци да е безсмъртен както сам ми обеща  :)

Честито, и дълго време да ти изкара, без да се чупи и без да ти бърникат в него :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да не се похваля  :) Взех си куфар, мек, без предни джобове, пък и на промоция  ;) Мерси на всички за съветите, сега остава да го пробвам как се държи на път и да стискам палци да е безсмъртен както сам ми обеща  :)

АЙде със здраве да го ползваш! ;)

 

ПС. Говорила си си с куфара?? :D :D :D Обнадеждаващо! :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Последният,който взех беше на Арт 93,с две години гаранция.Издържа 3 пътувания за една година.Отдолу,където се търка при влаченето,платът се скъса.Започна така да скърца,че чак се чувствам неудобно.Все още не съм го дочупила обаче.Имам един Самсонайт взет втора ръка от Холадско,той ще издържи доста,но е голям и става повече за по-дълги пътувания.Последно взехме два куфара от промоцията на Кауфланд,Wenger,ще видим колко ще издържат и те.

Редактирано от mmmincheva
Връзка към мнение

Пътувам с един среден като големина Титан от има-няма 12-13 години. Наистина не е като нов, поохлузен е тук-таме и ципа на един от външен малък  джоб е развален, но аз този джоб и без това рядко го използвах, та не ми е проблем. Като се изключи това е напълно здрав и определно го смятам за удачна покупка. Преди това счупих 2 купени от Метро и не знам къде много изгодно, но изкараха само по едно пътуване. Имам и един малък Естил, на който на второто или трето пътуване му заминаха крачетата, също и закопчалката на някакъв колан, с който се привързваше. Не съм го хвърлила още, но макар и доста по-нов и по-малко употребяван определно изглежда по-плачевно от Титана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътувам с един среден като големина Титан от има-няма 12-13 години. Наистина не е като нов, поохлузен е тук-таме и ципа на един от външен малък  джоб е развален, но аз този джоб и без това рядко го използвах, та не ми е проблем. Като се изключи това е напълно здрав и определно го смятам за удачна покупка. Преди това счупих 2 купени от Метро и не знам къде много изгодно, но изкараха само по едно пътуване. Имам и един малък Естил, на който на второто или трето пътуване му заминаха крачетата, също и закопчалката на някакъв колан, с който се привързваше. Не съм го хвърлила още, но макар и доста по-нов и по-малко употребяван определно изглежда по-плачевно от Титана.

На Естил почупих два за две години.А съм пътувала по два пъти с вс един от тях.
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.