Прескочи до съдържание

Хотели RIU


Alexander

Препоръчани мнения

Веригата е голяма, но релано малко търсачки предлагат хотелите им. Букинга също не предлага тяхни хотели..От 3-4 години редовно сме им клиенти, за мен са доста добри като съотношение цена-качество. Резервирам от сайта им, но искам да ви кажа, че разликите за един и същи хотел за едни и същи дати, могат да варират до 100%. Последните 2 години си играх да разбера каква е логиката им, но така и не разбрах. Един път от една държава излиза, че няма места, втори път дава скъпа цена, а трети много евтина и това се сменя всяка година. Когато се е налагало да резервирам съм гледал поне няколко седмици и не е имало промяна, където е скъпо е скъпо, където е евтино е оставало евтино. Следващата година, може да обратното обаче! Затова вече си проверявам през различни ип-та и спестявам 50 до 100%, това лято взех точно наполовина десет дни пълен пансион със смяна на ип. Понякога през едно ип таксуват детето една цена, а от друга на друга, варианти всякакви.  Повечето големи разлики се получават за по-евтините  им хотели 3 и 4 звезди, за 5 звездни има малка разлика или никаква, но все пак не пречи утре да има разлики и за тях.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дай повече подробности за веригата? Има ли определен регион, в който да са популярни, има ли особености като например безплатен/платен интернет?

Връзка към мнение

Веригата е голяма има хотели из целия свят, дори в България, насочени са към туристически места основно, но има и в градове понякога. Испано-Германска верига са, мислех, че са известни достатъчно. За интернета зависи от хотела, но все пак си го пише в сайта им за всеки поотделно. Основно са по Европа и всичките й острови, както и в Централна Америка, Карибския басейн и др.

Връзка към мнение

С различни ип-та от различни държави ли пробва? Не винаго има разлики, но в повечето случаи има и тя е сериозна.

Връзка към мнение

Ако ип-та са  български няма никакъв смисъл в начинанието...Аз когато търся, пробвам с ип-та от поне 3-4 държави, примерно българско, испанско, английко.

Връзка към мнение

Аз използвам често два хотела от веригата в Бълария - "RIU Pravets Golf & SPA Resort" и "Royal palace Helena sands" на Слънчев бряг. И двата си излизат през буукинг. 

 

Edit: До преди 2-3 години "Хелена" със сигурност беше към RIU, но сега гледам, че са махнали буквичките от името...

Връзка към мнение

Явно са пуснали една част от тях вече в букинга. Както и да е, мисълта ми беше за огромноте разлики при резервиране от техния сайт през различни държави. Вече три години подред го наблюдавам това и се възползвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Специално за "Хелена" съм си говорила със собственика и той ми каза, че са ангажирани на 100% през активния сезон, но от групи туристи. Работели предимно с агенции. Давали им адски ниски цени.

Пр. Двойна стая навсякъде по сайтовете струва около 300 лв. За агенцията дават цена - 10 дни под 1000 лв. олинклузив.

 

Приятели, които са си купували нощувки в "Хелена" споменаха, че им излизало евтино през немски или руски тур оператори. Мога да давам мнение само за тези два хотела.

Връзка към мнение

Дай повече подробности за веригата? Има ли определен регион, в който да са популярни, има ли особености като например безплатен/платен интернет?

в Риу Правец безплатен интернет има само в лоби бара и стаите близо до него.

Иначе храната е една от най- добрите, които съм яла по хотелите.

 

Alexander благодаря, че сподели. При следващи резервации ще опитам да видим дали ще даде разлика в цената.

Връзка към мнение

Последният открит хотел  е в Берлин, но като цяло са насочени към ваканционни места,  крайбрежни зони и острови.

Ето две снимки от където се виждат разликите :) Направени са за едни и същи дни това лято, но от различни държави, след като видях разликата и този път, направих каквото казах в предните постове.

034747186.jpg?r=0034746972.jpg?r=0

При playa park разликата е над 100% за 2-ма + 1 дете на пълен пансион. Аз лично бях за втори път в тропикана, като и предния път се случи нещо подобно. Преди две години пък от България беше по-изгодно за хотел в Гран Канария, та логика няма, трябва да се опитва!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Реших да проверя приятелите ми от RIU и това лято. Както се вижда от снимките, пробите са за 7 нощи от 1 до 9 септември,  за двама възрастни и едно дете на 10 години.. Разликата е,между двата опита е, че се правят от различни държави или в случая от Испания и от България. Накарах един приятел да провери от България, докато проверявах и аз тук.

pr.jpgprr.jpg pr1.jpg

 

Тенденцията е същата, по-евтините хотели на режим пълен пансион са надути жестоко, ако се гледат от България.

 

Hotelclub Riu Tropicana от България е 1482 евро, срещу 892 евро от Испания.

 

Hotel Riu Playa Park от България е 1649 евро, срещу 1088 евро от Испания.

 

Та, ако някой има мерак да ги посещава, да знае, че има и други цени.

Преди две години си сложих платена програма за смяна на ИП и когато ми трябва я зареждам, това в случай, че няма кой да ви резервира хотел от друга държава.

 За последните 4-5 години, само един път беше по-евтино от БГ, тогава ставаше дума за хотел в Гран Канария в който отседнахме в крайна сметка.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Проверихме и по-скъпите хотели, този път и там има огромни разлики, преди при тях нямаше много.

Пробата е пак за 2+1 дете за 7 нощувки

 

При hotel Riu Festival на полупансион нормалната двойна стая 1060 евро срещу 1798 евро

При по-високият клас suit става 1711 евро, срещу 2453 евро

 

1bg.jpg1e.jpg

 

При hotel Riu Bravo при пълен пансион при различните видове стаи положението е:

2648 срещу 1750 евро

2886 срещу 1925 евро

3575 срещу 2450 евро

2bg.jpg2e.png

 

Разликите се запазват процентно и при скъпите хотели, тези хич не си поплюват!

 

 

Пробвахме за хотели в България, излизат еднакви цени!

За Мароко от БГ идваха много леко по-евтини 50-100евро!

За Доминикана, от Испания идваха средно с около 200-300 евро по-евтини за седмица при еднакви условия.

Най-големите удари са в Испания като цяло

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще е интересно някой да пробва  от Америка или друга по-далечна страна, понеже програмата ми за смяна на ип не е заредена.

Връзка към мнение

Не го загледах, видях по брега само. Ако някой иска, може да го сравним, но очаквам да е с еднакви цени, след като 3-те по черноморието бяха с абсолютно еднакви като цени сравнено оттук.

Връзка към мнение
Ники Петров

А този в Правец как се представя?

В момента съм в Правец в RIU и мога да кажа,че парите си заслужават.

post-3550-0-17802100-1437579534_thumb.jpg

Редактирано от nikolaypetrov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще е интересно някой да пробва  от Америка или друга по-далечна страна, понеже програмата ми за смяна на ип не е заредена.

 

Утре ще пробвам как е с немско IP. А иначе различно езиковите версии дават еднакви цени от еднакви IP-та?

Връзка към мнение
Константин
Hotel Riu Palace Tres Islas и ClubHotel Riu Oliva Beach Resort близо до Corralejo, Fuerteventura имат най-добрия плаж на хотел, който съм виждал и са на уникално място.

post-2786-0-64810600-1437589415_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ще съм Риу Правец от 02,08 до 04,08,но на конференция и идея си нямам колко пари е.2013г също бях там отново служебно.Имам доста добри спомени,но сам не бих си букнал почивка там.

Връзка към мнение

Утре ще пробвам как е с немско IP. А иначе различно езиковите версии дават еднакви цени от еднакви IP-та?

Няма значение какъв език ще се избере, важно е от къде се влиза по ИП

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В РИУ Правец пишеше, че има интернет и по стаите, но за да се вържете  трябва да поискате кабел от рецепцията. Аз бях с мобилен и не съм пробвала.

Във ваучерните сайтове има оферти за двата хотела в България на доста добра цена.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.