Прескочи до съдържание

Air Asia - текущи новини и въпроси


Препоръчани мнения

  • 3 седмици по-късно ...

Наскоро Air Asia промениха таксуването на багажа. Ако не си вземете чекиран багаж в момента на взимане на билета, после от manage my booking това ще става на по-висока цена. Имайте го впредвид, особено ако купувате прз сайтове тип rumbo, после да не стане танто за кукуригу. Незасегнати от промяната са само полетите от индонезийския клон на компанията.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Голям удар правят :)

 

Вече официално "Air Asia" лети от Куала Лумпур и от Банкок директно до Техеран. В момента гледам как еднопосочен KUL-IKA го има за 300 MYR (65 EUR) през август. После от Техеран човек може направо да се върне в Истанбул.

 

Пример: KUL-IKA: 65 € само с ръчен багаж, 96 € с ръчен багаж + 20 kg.

IKA-SAW: 75 € само с ръчен багаж; 83 € с ръчен + 20 kg.

 

 

Общо: (140~180) € :)

 

 

А може и кръгчета: Куала Лумпур - Техеран - Банкок :)

IKA-DMK през август го виждам за 73 € :)

 

Полетите са по 7-8 часа, така че си носете семки и бонбонки... няма кой да ви храни за тия парици :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Полетите са по 7-8 часа, така че си носете семки и бонбонки... няма кой да ви храни за тия парици :)

А, съвсем прилична храна, на съвсем прилични цени се намира на борда.  ;) 

А особено пък тия инстантните супи с нудълси местните си ги жулят постоянно и в кабината си мирише почти през целия полет на закусвалня.  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А, съвсем прилична храна, на съвсем прилични цени може да си поръчаш на борда.  ;) 

А особено пък тия инстантните супи с нудълси местните си ги жулят постоянно и в кабината си мирише почти през целия полет на закусвалня.  :biggrin:

 

Да, а стюардесите минават и забърсват брадичките на тия с premium-flex  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, съвсем прилична храна, на съвсем прилични цени се намира на борда.  ;) 

А особено пък тия инстантните супи с нудълси местните си ги жулят постоянно и в кабината си мирише почти през целия полет на закусвалня.  :biggrin:

 

Много уважавам топлата храна на борда на Air Asia. Добра цена и добро качество. Единственото за което трябва да внимава човек е или предварително да си я поръча през сайта или ако е забравил на борда да бърза да поръча, защотото топлата храна свършва бързо.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, а стюардесите минават и забърсват брадичките на тия с premium-flex  :biggrin:

Смей се ти, ама аз винаги си вземам премиум-флекс и всичко си става за ядене. :) :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се включа и аз с едно питане.....планирам около 20-23 дневно пътуване до Азия и гледам този AirAsia Asean Pass та някой ползвал ли го е и как да го натамъня, че да дам най-малко кредити и също така сме с дете под 2години и трябва ли и за нея да купя пакет кредити? Тръгването е от Куала Лумпур и ми се иска да посетим Бали и Тайланд задължително....от там нататък всичко е бонус,а  ми се иска да мина с пакета от 10 кредита....

Връзка към мнение

Виж мненията в началото на темата:

Air Asia - текущи новини

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Голям удар правят :)

 

Вече официално "Air Asia" лети от Куала Лумпур и от Банкок директно до Техеран. В момента гледам как еднопосочен KUL-IKA го има за 300 MYR (65 EUR) през август. После от Техеран човек може направо да се върне в Истанбул.

 

Пример: KUL-IKA: 65 € само с ръчен багаж, 96 € с ръчен багаж + 20 kg.

IKA-SAW: 75 € само с ръчен багаж; 83 € с ръчен + 20 kg.

 

 

Общо: (140~180) € :)

 

 

А може и кръгчета: Куала Лумпур - Техеран - Банкок :)

IKA-DMK през август го виждам за 73 € :)

 

Полетите са по 7-8 часа, така че си носете семки и бонбонки... няма кой да ви храни за тия парици :)

 

ебати схемата човек....направо ме уби!!!

 

между другото в техеран безопасно ли е? 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Да ви попитам, поиграх си малко с резервации по моя евентуален маршрут, та ме интересува дали според вас може да се свали още надолу цената било то с други авиолинии или през друг сайт. Та маршрута е следния и е само с Air Asia през техния сайт:

 

KL - Bali - 35 euro - 30 Oct

Bali - Bangkok - 83 euro - 05 Nov

Bangkok - Phuket - 18 euro - 08 Nov

Phuket - KL - 34 euro - 12 Nov

 

Струва ми се доста висока цената от бали до Банкок но пък гледам, че разстоянието е голямо.

Също да добавя, че цените са за 2ма възрастни

Връзка към мнение

Да ви попитам, поиграх си малко с резервации по моя евентуален маршрут, та ме интересува дали според вас може да се свали още надолу цената било то с други авиолинии или през друг сайт. Та маршрута е следния и е само с Air Asia през техния сайт:

 

KL - Bali - 35 euro - 30 Oct

Bali - Bangkok - 83 euro - 05 Nov

Bangkok - Phuket - 18 euro - 08 Nov

Phuket - KL - 34 euro - 12 Nov

 

Струва ми се доста висока цената от бали до Банкок но пък гледам, че разстоянието е голямо.

Също да добавя, че цените са за 2ма възрастни

Ти си намерил шампионски цени бе човек. :) Ама малко ме съмнява дали са крайни цени с багаж, такса плащане с карта... или са просто цените от първа страница. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ти си намерил шампионски цени бе човек. :) Ама малко ме съмнява дали са крайни цени с багаж, такса плащане с карта... или са просто цените от първа страница. :)

 

Когато се плаща с карта има такса ли? И ако е така алтернатива ли е плащането с банков превод?

Връзка към мнение

Има такса и то не малка. :) Алтернативата е тяхната си брандирана карта, която едва ли тук някой има. Може да направиш една пробна резервация до края. 

Връзка към мнение

Има такса и то не малка. :) Алтернативата е тяхната си брандирана карта, която едва ли тук някой има. Може да направиш една пробна резервация до края. 

Благодаря, ще пробвам.

Връзка към мнение

Eми една от резервациите стигнах почти до края, демек до плащането и не промени цената....Иначе ше го мъдриме с багажа.

Мой колега ми каза да не взимам много багаж че там да ти изперат и изгладят дрехите струвало по 1-2$ в хотелите....но тепърва ще го мисля...

Връзка към мнение

Хмммм много странно.....вчера със схемата през техеран нагласих цени на билети около 220 евро на човек до куала лумпур....днес гледам през liligo цените истанбул - техеран са си същите но тези от техеран до куала лумпур с airasia са по 186 евро в посока....някой може ли да ми обясни как така за по-малко от 24 часа такава огромна промяна

Връзка към мнение

Хмммм много странно.....вчера със схемата през техеран нагласих цени на билети около 220 евро на човек до куала лумпур....днес гледам през liligo цените истанбул - техеран са си същите но тези от техеран до куала лумпур с airasia са по 186 евро в посока....някой може ли да ми обясни как така за по-малко от 24 часа такава огромна промяна

 

Е, трудно може да се обясни, случват се такива неща. По-скоро евтините цени са били изключение, защото Техеран - Куала Лумпур си е 8 часа полет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...или аз съм объркал нещо, защото AirAsia търсачката понякога се ебава....уж селектваш една дестинация а ти е селектнало друга....случи ми се сигурно 10-ина пъти....но тия 220 евро крайна цена истанбул - КЛ ги сънувам.... :/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,имам нужда от вашата помощ.За пръв път купувам билети от AirAsia и не ми позвалява да ги платя.Имам виза и мастер на Дск,звънях до банката ,но пак не става.Надявам се да ми дадете съвет какво да правя.

Връзка към мнение

И аз имах проблеми с последните билети, които купувах (преди месец). Пробвах с две различни кредитни карти Visa на Unicredit и не минаваше транзакцията. После пробвах с кредитна карта на Райфайзен и първо не мина, но вторият път всичко беше ок и си получихме потвърждението. Така и не разбрах какъв беше проблема с другите карти, с които обикновено купувам билети и запазвам хотели.

Връзка към мнение

Почти всичките си билети на Air Asia съм ги купувал с Райфайзен карти и никога съм нямал проблем. ДСК от едно време ми звучи стряскащо за покупки в чужбина.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.