Прескочи до съдържание

Air Asia - текущи новини и въпроси


Препоръчани мнения

Може ли някой да ми помогне с имейл адреса на AirAsia, за да пробвам да си променя датата на полета. Или трябва да им пиша на този от който съм получила потвърждение за закупени билети?

 

Връзка към мнение

Най-добре ползвай онлайн съпорт чата, ама ако уцелиш пиков момент, се приготви да поседиш и да почакаш да ти дойде реда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9/25/2017 в 17:51, T.E.Lawrence каза:

Най-добре ползвай онлайн съпорт чата, ама ако уцелиш пиков момент, се приготви да поседиш и да почакаш да ти дойде реда.

Свързах се с онлайн чата /почаках 1 час съответно/ и съответно те ме посъветваха да си купя нави билети, а те щяли да ми възтановят сервизните такси, като съответно ме насочи да им пиша на емейл и вече втори ден нямам отговор. Може би ще си купя нови билети.  Thai Smile,  някой пробвал ли ги?  

Връзка към мнение

Thai Smile са новият ми фаворит, откакто air asia се самозабравиха с какви ли не такси и идиотщини. Като прибавим и че летят от основното летище, ако имам избор летя с тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Благодаря за отговорите, така или иначе се отказахме от Kiwi.com. Сега ми възникна следния проблем не мога да си купя билети през сайта на AirAsia. Някой сблъсквал ли се с този проблем. Когато стигна до момента за плащане въвеждам картата (която всичко и е точно с нея си купих билетите през qatar airlines) и след това ми стои резервацията като need payment и малко след това изчезва и все едно нищо не съм правил. Някакви идеи, какво да направя или от къде да купя?

Връзка към мнение

Пробвайте през мобилното приложение или от друг компютър. Ако пак не стане, оставете за утре. Сайтът им прави разни проблеми.

Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Пробвайте през мобилното приложение или от друг компютър. Ако пак не стане, оставете за утре. Сайтът им прави разни проблеми.

+1.

Иначе и аз съм имал проблеми със сайтът им. При мен обаче нищо не помогна. Чак като пробвах пак на следващана вечер станаха нещата.

Връзка към мнение

От вчера се мъча и през компютъра и през мобилното приложение. Определено имат проблеми със сайта си. Преди час успях да стигна до плащане и за мо изненада ми изписа, че тази карта няма как да бъде приета (картата е VISA). Опитахме с друга карта MASTERCARD - същото.. Чух се и с двете банки, но няма проблем с моите карти..Отчаях се! Вие с какви карти сте купували блети от AIRASIA?

Връзка към мнение
преди 31 минути , scr3am каза:

От вчера се мъча и през компютъра и през мобилното приложение. Определено имат проблеми със сайта си. Преди час успях да стигна до плащане и за мо изненада ми изписа, че тази карта няма как да бъде приета (картата е VISA). Опитахме с друга карта MASTERCARD - същото.. Чух се и с двете банки, но няма проблем с моите карти..Отчаях се! Вие с какви карти сте купували блети от AIRASIA?

И моята е Visa. Имал съм 6 или 7 полета с Air Asia и всичко с Visa съм плащал.

Връзка към мнение

Нашите ги купухме през rumbo.es с доста прилична отстъпка спрямо сайта на АА, когато още вървеше Maestro. Имай предвид обаче, че после може да откажат от съпорта на авиокомпанията да ти ги добавят в профила. @T.E.Lawrence обаче беше писал, че 2 седмици преди полета са му се добавили автоматично,

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Имам въпрос за багажа с Аir Asia - като си букваш билет, обикновено дава опция да се доплати за чекиран багаж...Но за полети до някой от островите, където е комбиниран билет - самолет/автобус/ферибот - няма такава опция. Някой пътувал ли и знае ли дали влиза и чекиран багаж или как да си букна?

Връзка към мнение

Да не би да ти добавя автоматично ако си през акаунта си? Винаги има опция за добавяне на багаж, просто ако е след купуването на билета е леко по-скъпо.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

След като еър азия перманентно спряха полетите по отсечката, за която си бях купил билет, след половин час чакане съм само 72ри подред на лайв чата. :O

air_.jpg

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

И след два часа чакане ми се падна най-бавноразвиващия съпорт в света. От два полета на ден към дестинацията за един час чатене не можа да разбере, че искам да резервирам за втория полет. Все се заричам вече да не ги използвам тая сбирщина малоумници, пеш тръгвам, с тях не резервирам!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хайде, успокой се, недей хаби нерви. Иначе ти съчувствам и те разбирам. Ма , в оня регион, нали ги знаеш колко са умни.:(((( Аз така преди време изхабих един камион нерви с Малейша, добре, че по него време Капитанът се случи в Куала Лумпур, та ми помогна. Ама повече не ще да пътувам с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, T.E.Lawrence каза:

И след два часа чакане ми се падна най-бавноразвиващия съпорт в света. От два полета на ден към дестинацията за един час чатене не можа да разбере, че искам да резервирам за втория полет. Все се заричам вече да не ги използвам тая сбирщина малоумници, пеш тръгвам, с тях не резервирам!

И аз да се самоцитирам. Сагата най-после приключи успешно.

 

Изводи: Ако Ви се налага помощ от съпорта на Air Asia, която изисква повече от една мозъчна гънка от тяхна страна: мейлът и чат съпортът са изключително бавни и неефективни, телефонният съпорт от България е скъп. Отскоро имат 24 часов туитър съпорт, който го препоръчвам. Там работят разни типчета с европейски имена и с тях се разбрахме с половин дума. Освен това няма нужда чакаш безкрайни онлайн опашки, просто им пращаш съобщение.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли как при резервация за полети на air asia само за един от пътниците в резервацията да се отбележи тарифа с багаж, а останалите да са без? И ако се добавя пакет с багаж впоследствие, по-скъпо ли е, отколкото в началото, когато се прави резервацията?

Edit: Видях го къде е :)

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Съобщавам за успешно добавени в профил на АА билети, купени през eDreams. Бъзикнали са нещо ппо сайта и сега е много лесно да се добавят купени от посредници билети с кода.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Прочетох тази тема, но не открих каквото ме интересува, а то е:

Купих си билети през TravelUp за полети на AirAsia Лондон през пекин до Окланд и обратно. Тия дни промениха нещо часовете на олетите и аз потвърдих. Цялата кореспонденция тече с TravelUp, но реших да пробвам да си проверя електронните билети в сайта на Airasia. Хубаво реших, но не откривам къде точно да го направя. Има едно TicketValidation но като си напиша там номера на билета и името не ми го открива?

Може ли някой да ми даде линк къде точно трябва да си вкарам данните (номер на билет и име), за да проверя дали всичко е наред? 

Също така опитах да си направя регистрация в сайта на Airasia обаче не ми дава да си напиша телефонния номер с кода на България, а без телефона не ми дава да се регистрирам. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , boogy83 каза:

Прочетох тази тема, но не открих каквото ме интересува, а то е:

Купих си билети през TravelUp за полети на AirAsia Лондон през пекин до Окланд и обратно. Тия дни промениха нещо часовете на олетите и аз потвърдих. Цялата кореспонденция тече с TravelUp, но реших да пробвам да си проверя електронните билети в сайта на Airasia. Хубаво реших, но не откривам къде точно да го направя. Има едно TicketValidation но като си напиша там номера на билета и името не ми го открива?

Може ли някой да ми даде линк къде точно трябва да си вкарам данните (номер на билет и име), за да проверя дали всичко е наред? 

Също така опитах да си направя регистрация в сайта на Airasia обаче не ми дава да си напиша телефонния номер с кода на България, а без телефона не ми дава да се регистрирам. 

Същите тревоги имах миналата година. Полети в Азия, закупени през посредници, не се виждаха в АК. Писах писма, но нямаше особен резултат. Накрая всичко беше ок.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Същите тревоги имах миналата година. Полети в Азия, закупени през посредници, не се виждаха в АК. Писах писма, но нямаше особен резултат. Накрая всичко беше ок.

Ами то не толко тревога е моя случай, колкото притеснение, че не знам как да процедирам 🙂

В мейла дето получавам от TravelUp пише да си потвърдя билетите 72 часа преди полета, само че и това не ми е ясно как става, след като не мога да си открия билетите  сайта на Авиокомпанията.

Връзка към мнение
22 hours ago, boogy83 said:

Ами то не толко тревога е моя случай, колкото притеснение, че не знам как да процедирам 🙂

В мейла дето получавам от TravelUp пише да си потвърдя билетите 72 часа преди полета, само че и това не ми е ясно как става, след като не мога да си открия билетите  сайта на Авиокомпанията.

Пиши им в чата по-добре, ще почакаш 40-50 мин на опашка, но ще ти свършат работа според мен.

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже защо при плащане на билет ми вдига цената с 12 долара с карти Маестро/Виза , при положение , че съм пътувала няколко пъти с тях досега и никога не са ми искали такса .

Връзка към мнение

Не си забелязала, това е една от основните причини да ги избягвам вече при добра алтернатива. Поне от няколко години е тази дразнеща такса на човек на отсечка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.