Прескочи до съдържание

Air Asia - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

На вниманието на филипинската група:

 

намират се вътрешни полети например по трасето Manila <-> Puerto Princesa за €4

.

attachicon.gifM-PP-1.jpg

 

 

че и за 37 цента :)

.

attachicon.gifM-PP-2.jpg

Оххх, точно този полет ми трябва, но на 26.10. :( и цената съвсем не е такава. Ама и за посочената от теб дата не е такава. Свършили ли са или аз не гледам където трябва?

Връзка към мнение

Ами постепенно се изчерпват.
Аз вчера така тъкмо резервирах един билет за 70ст. и докато привърша операцията, взеха, че свършиха... :rolleyes:

Връзка към мнение

На вниманието на филипинската група:

 

намират се вътрешни полети например по трасето Manila <-> Puerto Princesa за 4

.

attachicon.gifM-PP-1.jpg

 

 

че и за 37 цента :)

.

attachicon.gifM-PP-2.jpg

а може ли и препратка към сайта?

Връзка към мнение

Ами постепенно се изчерпват.

Аз вчера така тъкмо резервирах един билет за 70ст. и докато привърша операцията, взеха, че свършиха... :rolleyes:

 

И на мен това ми се случи ,но при точките.Имаше КЛ-Сием Рип за 0 точки и такси към 15-20лв. и докато се усетя и свършиха нулевите възможности.Май от тук само captain_oveur  се усети навреме и напазари хубаво. :)

Връзка към мнение

Аз май приключих с тази промоция освен ако не пуснат промо билети за други дати. Резултатът е 8 купени билета за 500 лв. - 4 с нулеви точки, 4 на промо цени. Много се колебая за още 2 промо билета за общо 140 лв., но може и да се окаже, че няма да ги ползваме и засега се въздържам. Големи благодарности за captain_oveur, без него нямаше да се оправя.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

E, аз изкарах късмет. Бях объркал датите на един от 10 те ми билета ,проверих AirAsia и за мой късмет хоп 2 билетчета за £4.65  със багажа. СУПЕР на цената на BIG Mac Menu.!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

така от любопитвство да си знам, ако някой ден мога да намажа от такава промоция- сега връзвате азиатските билети и после ли ще следите от София до там ?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

То те не са спирали намаленията, де, но този път има интересни предложения. А периодът за резервиране е къс - само няколко дни:

 

 

http://www.airasia.com/ot/en/promotion/rr0810409.page?icid=iae478hpmba

 

 

Book low fares now

 

Booking Period: 20 April 2015 - 26 April 2015
Travel Period: 22 April 2015 - 30 September 2015
 
Travel Notes
- Advanced booking required.
- Fares are not available during embargo period
Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

И още:

header_en.png

 

 

Това е нещо ново, което още не съм разглеждал подробно - получаване на наградни самолетни билети срещу фиксиран брой точки (BIG points) в зависимост от продължителността на полета.

 

http://www.airasiabig.com/bigfixedpoints/global/en/

Връзка към мнение

Грубо казано: 1 американски долар = 1.76 точки. Безплатните билети започват от 4500 .... бая трябва да се полети, докато се докопа човек.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Грубо казано: 1 американски долар = 1.76 точки. Безплатните билети започват от 4500 .... бая трябва да се полети, докато се докопа човек.

 

Абе зависи. Наскоро имаха някаква реклама, че за един похарчен SGD дават 3 точки. Май за резервиране на хотели се отнасяше, през тяхната система.

Връзка към мнение

Да продължа темата за точките. Вярно е, че самолетните билети на "Air Asia" носят много малко точки. Толкова малко, колкото Биг Мак казва:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Flights only (base fare) Every MYR 2 = 1 BIG Point

 

Flights with at least one add-on (meals, baggage, etc.) Every MYR 2 = 1 BIG Point

 

Flights with Business Class Every MYR 1 = 1 BIG Point

 

Flights with Premium Flex Every MYR 1 = 1 BIG Point
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Към днешна дата 2 MYR са около лев :) Тоест - точка за всяко похарчено левче.

 

Далеч по-добре стоят нещата с трупането на точки от партньорите. Вадя няколко по-интересни възможности:

 

Budget Singapore: Earn 5 BIG Points when you spend MYR 2 on car rentals

 

Hard Rock Hotel Singapore: Earn 1000 BIG Points as per qualifying stay at Concorde Hotel

 

Concorde Hotel Kuala Lumpur: Earn 1000 BIG Points as per qualifying stay at Concorde Hotel Kuala Lumpur, Malaysia

 

Casa Del Mar Langkawi: Earn 1000 BIG Points as per qualifying stay at Casa Del Mar Langkawi, Malaysia

 

SOGO Kuala Lumpur: Earn 5 BIG Points when you spend RM 2 at KL SOGO (това е някаква търговска верига)

 

Agoda: Earn 3 BIG Points with every SGD$1 spent (ей за това говорех одеве; 1 SGD ~ 1.35 BGN)

 

AVIS: Earn 250 BIG Points per day on qualifying car rentals.

 

Krungthai Panich Insurance: Earn 1 BIG Point for every 1 THB purchase i-Insure by KPI insurance online

 

и така нататък...

 

Разбира се, повечето предложения са придружени от разни условия (минимален брой нощувки, минимален клас стая, минимално похарчена сума...), но все пак си остават доста изгодни начини за трупане на точки.

 

...И изведнъж - оппа!

 

routelist-hkmacau-en.png

 

Чудесна възможност за попълване на липсваща отсечка в по-голяма обиколка :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Грубо казано: 1 американски долар = 1.76 точки. Безплатните билети започват от 4500 .... бая трябва да се полети, докато се докопа човек.

 

Не е толкова невъзможно, защото ти дават точки за всички билети, които си купил през твоя профил. Без значение дали са роднини, приятели, летите или не заедно...  Ако си регистриран, получаваш и промоциите ден по-рано, както и специални промоции с точки за полети ( от 0 точки), Само багажа си го купуваш отделно с пари, както и минимален брой точки, за да имаш тази възможност (нещо от рода на няколкостотин точки беше).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-много Big points дава Kaligo.com. Наскоро имаше промоция, в която за две нощувки в Банкок имаше и по 20 000 точки. Разбира се, става дума за най-скъпите хотели, но и тези които гледах аз даваха по 4-5000. Лошото е обаче, че дават точките след отсядане в хотела (при това не веднага), а не при резервация и плащане. Като се вземе предвид по-високата цена на хотелите в сравнение с booking и agoda, както и като цяло ниската цена на полетите на AirAsia и честите промоции, прецених че не си заслужава.

Връзка към мнение

Далеч по-добре стоят нещата с трупането на точки от партньорите. Вадя няколко по-интересни възможности:

 

 

 

Concorde Hotel Kuala Lumpur: Earn 1000 BIG Points as per qualifying stay at Concorde Hotel Kuala Lumpur, Malaysia

 

Този хотел е страхотно попадение, бях там преди две години. В центъра на Златния триъгълник, от стаята се виждат кулите Петронас и са на пешеходно разстояние, в него се намира и Хард Рок кафето. Често е в промоция и много добра цена-качество.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тази програма не знам как е, но всички които съм ползвал дават точките след нощувката, дори и да е предплатена и без отказване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

mb-15054-rm1-oten.png?sfvrsn=4

 

Не че е нещо особено, но ако сте в KL, що да не скокнете за няколко долара до провинцията. Или за десетина долара до Тайланд/Макао/Камбоджа/Сингапур/Виетнам.

 

http://www.airasia.com/ot/en/promotion/rr1000509.page?icid=iae588hpmba

 

 

 

...Примерно от Куала Лумпур до Хо Ши Мин на 17 юни можете да летите за 37.92 MYR, което е под 10 €!

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Новата промоция не е само от Куала Лумпур. Има промо цени по много дестинации, за съжаление не и за датите, които ме интересуват. Продължаваме дебненето, само дето вече ме притеснява, че промотата започват от октомври и са опасно близо до ноември.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.