Прескочи до съдържание

Братислава (Словакия)


temporary

Препоръчани мнения

преди 16 часа, Дани Магелани каза:

А аз да попитам за автобуси от летището на Братислава до Виена /град/ и за корабчета  от Виена до Братислава. Имам билети на Уиз до Братислава за юли и мисля да отскоча до Виена. 

http://www.lod.sk/en/timetables-and-prices/international-cruises/bratislava-vienna

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Yabandzhieva каза:

Дани, аз ще пътувам на 30.06 до Братислава и от там до Виена. До сега информацията, която съм намерила е много оскъдна, мисля да ползвам flixbus от летището до автогара Erdberg, пътуват около 1 час, а цената е 5 е или 7,5 е зависи от часа. 

Моля те сложи линк!

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз съм ползвала автобусът между летищата на Братислава и Виена, но ще трябва да поровя, че беше отдавна. Иначе по спомени пътят е около час, пътуват начесто и беше супер удобно. ОТ летището на Виена има метро до центъра.

 

Ето какво откривам при бързо търсене:

https://bratislava-slovakia.eu/travel/vienna-bratislava/vienna-bus

 

 

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Искам да попитам дали е възможно да се хване полетът от Братислава до София на Wizz, който заминава в 8:15 като началната точка сутринта е Виена?

 

Най-ранното притсигане на автобуса, посочен по-горе, е в 7:20, което ми се струва малко рисковано. 

 

Дали има други опции?

 

Благодаря предварително!!

Връзка към мнение

И аз търсих вариант за ранен транспорт от Виена до Братислава за да хвана този полет, но  не открих.

Запазих си хотел в Братислава до централната гарата. Сутрин има на 10 мин. автобус 61, който отива до летището за 20 минути.

Редактирано от miroslava
граматика
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎8‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 17:46, Дани Магелани каза:

А аз да попитам за автобуси от летището на Братислава до Виена /град/ и за корабчета  от Виена до Братислава. Имам билети на Уиз до Братислава за юли и мисля да отскоча до Виена. 

Аз през 2010 се возих на ето тези :

https://twincityliner.com/en

беше от Виена до Братислава, отне час и малко и беше много приятно.

Спирката във Виена е до Шведенплац, което си е в центъра...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

на полските линии www.Polskibus.com има големи намаления, току що си купих Братислава- Виена- Братислава за по 1 Zl, което прави 0,46 ст в посока.

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В Братислава опитайте националния специалитет Bryndzové halušky. Тежичко е, но е много вкусно. Представлява картофени топчета, поляти със сос от сирене и отгоре поръсени с пушен бекон или шунка. Пие много бира.

Снимка от нета:

haluskytoo.jpg.02c910684cfc40c59605168bbbc8fc16.jpg

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Имам въпроси към ходилите в Братислава. Ние ще бъдем там в края на юли.

Какво може да се види в замъка в Братислава? Виждам, че има музей. А има ли част, която е като възстановка на обстановката в замък? Има ли входна такса? Чета за работно време на градините. Входът с такса ли е?

Някой ходил ли е до замъка Девин с корабче? Откъде точно се взема и колко струва?

Връзка към мнение
На 30.06.2018 г. в 12:57, alienad каза:

Имам въпроси към ходилите в Братислава. Ние ще бъдем там в края на юли.

Какво може да се види в замъка в Братислава? Виждам, че има музей. А има ли част, която е като възстановка на обстановката в замък? Има ли входна такса? Чета за работно време на градините. Входът с такса ли е?

Някой ходил ли е до замъка Девин с корабче? Откъде точно се взема и колко струва?

Да повторя пак въпросите. Може би не сте ги видели? Може би ще се включат @Дани Магелани, @master_of_germs или други ходили?

Връзка към мнение

По темата за лодките до Девин.

https://www.lod.sk/en/regular-cruises/detail/en-bratislava-devin/

 

Лично според мене не си струва цената Не мисля, че Дунав е особено зрелищен точно в този си участък. При условие, че автобусът те закарва за 20 минути на цената на билетче за градския транспорт. И не те ограничава във времето ти, което да прекараш в и около замъка.

По-хубава е гледката от самия замък, а пък замъкът Девин пеш може да си го обиколите отвсякъде и да го снимате отдолу, включително от крайбрежната алея, тоест, същата гледка, както от корабчето.

Лодки не съм ползвал, но мисля, че кеят е от страната на стария град, някъде в участъка между новия и стария мост.

 

В Замъка в Братислава не съм влизал, историческият музей работи до 17 ч, а аз отидох при замъка по-късно. За градините не видях да имаше работно време но си бяха отворени, те са си зад самия замък. 

Намерих една информация, че целият район около замъка е отворен през лятото до 21:30 ч.

http://www.castles.info/slovakia/bratislava/ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 часа, alienad каза:

Да повторя пак въпросите. Може би не сте ги видели? Може би ще се включат @Дани Магелани, @master_of_germs или други ходили?

В замъка в Братислава отидох с туристическо бусче. Дадоха 30 мин за разглеждане. Докато се изнижат китайките, останаха по-малко. Разгледах го само външно и около замъка, снимах панорамата. За повече нямаше време, а не ми се вървеше обратно пеш при 40 градуса.

За това нямам отговор на въпроса ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Докладвам накратко за нашите 2 дни в Братислава (не си струва цяла тема да пускам).

 

Замъкът е наскоро реставриран и явно е бил разрушен и рзаграбен поголовно, защото вътре нямаше нищо - само бели стени с позлатени орнаменти, но нищо от типичните "замъкови" красоти като портрети, брони, стенописи, картини тапестри и гоблени. Никаква мебел изобщо...Но се бяха постарали да спретнат няколко изложби с фолклорни елементи, за Чехословашкия период (много хепи соц, чак мило ми стана), за традициите. Е, изсмукано от пръстите малко, но все пак научих разни неща. В подземията има малка изложба посветена на келтските поселища по тези земи. Тма ми беше най-интересно. Входа беше 10 евро, за деца е 2, за над 65 годшни е 4 евро. Аз бях с 2 деца и 3ма над 65 годишни та не съжалявам. Но ако трябваше да плащам пълен вход за повече от двама - щях да се замисля...

 

Магйо плаж (Magio beach) го препоръчвам с две ръце - прекарахме няколко много приятни часа там и убихме времето до късния полет на Уиз. Няма никаква тазкса за вход, много удобни шезлонги и хамаци, пясък и играчки за деца, детски кът, библиотека, заведенийца. Има и душове (студена вода) - ключа се взима от информацията на плажа и се връща пак там. Освободихме квартирата в 11, разходихме се из града, обядвахме и от 3 до 6 бяхме на плажа, като двете деца се размазаха от игра в пясъка а бабите им си отлежаха по лежанките. Трамжайчето от там вози до центрана гара и после с автобус 61 до летището. Само дето нас ни заваля дъжд и мило девойче ни повика такси (18 евро за 7 местен ван, че бяхме група от 6 човека). Много доволни останахме от посещението.

 

И още една препоръка от сърце - Lermontovova Stare Mesto Bratislava - апартамента който бяхме наели. Локацията е идеална - пешеходно разстояние от централната гара (удобен достъп до летище), на минутка от президентската градина, на ъгъла има малък супермаркет. Старият град е на десетина минути пеша, замъкът е също на пешеходно разстояние. Три големи стаи с удобни легла (преходни, така че са по-удобни за семейства). Но най-хубавото са хазяите - страшно мило младо семейство, които са готови да помагат за всичко. Посрещнха ни с бутилка шампанско. И на половин цена от всичко останало в района. Другото, което ми хареса е, че са заредили хладилника с бира, безалкохолни, вода с ценоразпис на супермаркетови цени (0.80-0.90 цента) - така че дори и да пристигнете много късно от летището да ви е комфортно. Кухнята също беше добре обурудвана а масата - удобна. Е, стара сграда, партер, малко шантаво разпределение, но като цяло - изключително комфортен престой на много добра цена.

 

Братислава ме очарова - много приятен град с лежерна атмосфера, историческа част, страхотна кухня и лесен за обхождане. Перфектен city break с деца. Освен стария град и замъка, добавям и площада Hviezdoslavovo с дебелите си сенки, готини кръчми и фонтан за втопяване на крачета (или до кръста, както направи сина ми...). Паркът на гърба на президентството също е приятен.

 

Весело на всички, на които им предстои!

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 10.05.2017 г. в 21:44, miroslava каза:

И аз търсих вариант за ранен транспорт от Виена до Братислава за да хвана този полет, но  не открих.

Запазих си хотел в Братислава до централната гарата. Сутрин има на 10 мин. автобус 61, който отива до летището за 20 минути.

Полетът за навръщане ни е от 07.05 ч. на 01.04.2020 г., дали по това време ще има удобен автобус 61? Апартаментът, който сме запазили е в стария град близо до моста SNP.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Адриан ХН каза:

Полетът за навръщане ни е от 07.05 ч. на 01.04.2020 г., дали по това време ще има удобен автобус 61? Апартаментът, който сме запазили е в стария град близо до моста SNP.

SNP - Letisko / Airport

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам за крепостта Девин, оказа се, че при нашето пътване имаме един цял ден за Братислава, но пък той се пада понеделник и крепостта тогава не работи, при тази ситуация имали смисъл да се ходи за кратка разходка до там ?

Връзка към мнение
преди 29 минути , Адриан ХН каза:

Полетът за навръщане ни е от 07.05 ч. на 01.04.2020 г., дали по това време ще има удобен автобус 61? Апартаментът, който сме запазили е в стария град близо до моста SNP.

Има си ранни автобуси, но първо ще трябва да вземете автобус или трамвай до гарата. Гледайте да имате монети, за да си купите билетчета от жълтите машини на спирките. Билетчето е за определено време, чака че ви важи и за прекачването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.