Прескочи до съдържание

Евтина идея за разходка за няколко дни?


Препоръчани мнения

Здравейте, понеже по-сериозните разходки ги изтървах вече, а идва пролетната ваканция за дъщерята, се чудим къде може да отскочим за 4-5 дни. От Варна сме, може да пътуваме от Варна, Букурещ или от София.

Огледах полетите от Варна до Виена и се оказа, че са доста по-скъпи отколкото от Варна-Виена-Варшава, странно, но факт. Във Варшава не съм бил, но като гледам няма много очаровани и не знам дали си струва ходенето. Ходи ми се до Краков, но за там става по-сложно-скъпо..

 

Друга идея ми е Истанбул, не съм бил в Турция и е малко грехота ми се струва, след като е до нас..За там всеки говори с много смесени чувства, все пак е опция, но за там предполагам най-добре е с автомобил особено от Варна.

Не съм голям фен на Германия, но все пак бих посетил Берлин, та и за там гледам понякога.

Гледам, че полети до Будапеща няма с уиза нито от София, нито от Букурещ...понеже там съм бил само един ден и бих повторил

.

 

Ще се радвам на някоя идея от ваша страна, като основното е, да не е скъп пътя най-вече да речем по 100на+ евро на човек. Затова и не гледам извън Европа, а и няма смисъл за толкова кратко време.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Моите предложения:

Гърция - Солун, Метеора

Истанбул - ако случите на хубаво време, можете да видите много красиви неща, включително паркове с мноооого лалета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все повече се заглеждам към Истанбул. Възможно е, да взема  автобус и да не се занимавал с паркинги, коли и т.н.

Има цяла подтема за Турция и в момента я чета.

Понеже Истанбул  е доста голям, може ли насока в коя част да търся хотел? Ако ходя с автобус, най-важното за хотела ще е дали има удобен транспорт до него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих го направил така:

04.04.2015 - 08.04.2015

Варна - Констанца - Варна с автомобил, който 4 дни ще е на паркинг.

Констанца - Милано/Бергамо - Констанца - 203 Е за двама , двупосочно, www.blueairweb.com  (с платени 4 х 10 Е :ireful:)

Има какво да се види  - в Милано и не само,  а и ще ви е достатъчно лесно привижването.

...освен ако не ви се ходи от Бургас до Осло за седмица -  350 Е за двама, 04.04.2015 - 11.04.2015.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Аз бих го направил така:

 

04.04.2015 - 08.04.2015

 

Варна - Констанца - Варна с автомобил, който 4 дни ще е на паркинг.

 

Констанца - Милано/Бергамо - Констанца - 203 Е за двама , двупосочно, www.blueairweb.com  (с платени 4 х 10 Е :ireful:)

 

Има какво да се види  - в Милано и не само,  а и ще ви е достатъчно лесно привижването.

 

...освен ако не ви се ходи от Бургас до Осло за седмица -  350 Е за двама, 04.04.2015 - 11.04.2015.

Кои летят от Бургас до Осло?

Връзка към мнение

Ходил съм с този автобус

http://albaserv.com/bg/cost.html

Нещо повече за града имам предвид. Нали има проблеми в момента в Украйна? Не знам как е в Одеса, иначе не съм бил нито в Русия, нито в Украйна, а имам мерак като цяло.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

За сега води Истанбул, ще изчакам да видя и други идеи и без това има време за плануването.

Вие поне сте облагодетелствани и си имате директни полети до Истанбул, ако това ще е избора. Е, надвишава се леко лимита (158 евро), но пък за час и сте там. А дотогава има и още време де, може пък и да се объркат и да пуснат някоя промоцийка.

Връзка към мнение

И мен нещо не ме свърташе и сутринта реших да ходя до Истанбул за втори път след миналогодишните майски празници :) Дано времето е хубаво и возенето в автобуса да мине добре, че хич не обичам да се клатушкам в тях ама за 70 лв двупосочно ще търпя :) Тръгвам тази вечер сам, ако някой друг ще е там утре и другиден пишете, може да пием кафе и да се видим там :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И мен нещо не ме свърташе и сутринта реших да ходя до Истанбул за втори път след миналогодишните майски празници :) Дано времето е хубаво и возенето в автобуса да мине добре, че хич не обичам да се клатушкам в тях ама за 70 лв двупосочно ще търпя :) Тръгвам тази вечер сам, ако някой друг ще е там утре и другиден пишете, може да пием кафе и да се видим там :)

Оооо, колко хора са там сега ако знаеш...:) виж темичката само за Метро..:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И мен нещо не ме свърташе и сутринта реших да ходя до Истанбул за втори път след миналогодишните майски празници :) Дано времето е хубаво и возенето в автобуса да мине добре, че хич не обичам да се клатушкам в тях ама за 70 лв двупосочно ще търпя :) Тръгвам тази вечер сам, ако някой друг ще е там утре и другиден пишете, може да пием кафе и да се видим там :)

Ех, как ми се иска и аз да съм там... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еее Mary ако бях с теб там щях да съм VIP, ти си ходеща енциклопедия за града :) И междодругото мерси много за съветите миналата година, още не съм ти благодарил :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Варна има с австрийците през Виена до Варшава билети по 230-240евро, много ме изкувашат, хем на връщане може да се направи една нощувка във Виена.

От Варшава гледам как се стига до Краков, реално този град е по-интересен от столицата.

С кола също май може да се направи нещо, от Варна до Краков са 1300км, с една нощувка по пътя няма да е проблем.

Истанбул ще е в краен случай, така или иначе, за там ще се ходи с кола или автобус и няма проблем с ранно плануване.

Връзка към мнение

Ако не случите на време в Истанбул няма да можете да се "разгърнете" достатъчно и да си уплътните 4-5-те дена, които планувате. До доста от забележителностите се ходи с корабчета, градски транспорт и т.н. и ако вали или е студено, ще си провалите целия план. Можете да изчакате до последно, да видите как е времето, правите резервация предния ден и на сутринта рано се качвате на колата и потегляте. Можете да се качите от тук (Варна) с Турските авиолинии и да слезете долу до Анталия. Двупосочен 01.04 - 06/07...04 е само 215 евро на човек с включен багаж. Погледнете и Малта или Кипър от Букурещ. Например 02-07.04 Букурещ- Ларнака е 84 долара на човек двупосочен с Уизеър без багаж. Като морски човек все гледам плажни дестинации и затова предлагам тези. Може и до Лондон да отидете, но всичко това е все от Букурещ (за тези, които живеят във Варна). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз на плаж съм се находил, а и по това време не става в чертите на Европа.

От Букурещ съм взимал самолети много пъти, така, че е вариант и за този път.

До Турция със самолет не си струва за мен, поне от Варна до Истанбул не е икономическо обосновано.

В западна Европа съм бил на повечето места, иска ми се  Полша, Австрия или Истанбул, за другаде се оскъпява, а и няма много време. Малта ще я видя сега как е.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.