Прескочи до съдържание

Слушалки с активно шумопотискане при полет


Препоръчани мнения

Здравейте,

Във форума не успях да видя подобна тема и за това реших да я пусна тук.

Най накрая се навих да си купя слушалки с активно шумопотискане. Доста се рових и доста прочетох не се обърках още повече. Предполагаме BOSE са най добрите, но все пак искам да чуя вашето лично мнение. Доволни ли сте от слушалки с активно шумопотискане при полет?

Връзка към мнение

Аз имах на Филипс, има разлика, но не очаквай чудеса де. Доколкото знам BOSE са най-добрите. Вземи от най-големите, които покриват ушите изцяло. И гледай да са удобни, че аз не можех да изкарвам много дълго време с тях, т.е. не може да си пуснеш музика и да пробваш да заспиш със слушалките.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти за съвета neuromancer.

В един от полетите пробвах с едно BOSE на заем, но не ми допадна много. Не мога да преценя дали си заслужават парите- в моя слух ли е проблема или просто очакванията ли са по-високи.

Редактирано от tom777
Връзка към мнение

Ами като че ли има разлика, но не оставай с прекалено големи очаквания... То си зависи от слушалките предполагам, моите бяха от кръглите, които не покриват цялото ухо, мисля, че няма смисъл да вземаш точно такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

tom777 Според мен, изборът на слушалки си е строго индивидуален, защото всеки има различни предпочитания за добър звук, удобство и не на последно място, толеранс на нивото на шумоизолация, но лично аз бих се огледал в следните модели:

Bose QuietComfort 25: http://www.amazon.co.uk/Bose-QuietComfort-Acoustic-Cancelling-headphones-Black/dp/B00M1NEUKK/ref=sr_ob_1?ie=UTF8&qid=1425262023&sr=8-1

За мен, Bose са предназначени по-скоро за хора, които искат да се покажат пред другите с какви слушалки са, а не толкова за истински аудио ценители, но ако на човек му се дават 600 лв, може би не са лоши, поне откъм уау ефект.

Harman/Kardon NC Premium Noise-Cancelling Over-Ear: http://www.amazon.co.uk/Harman-Kardon-NC-Noise-Cancelling-Headphones-Silver-Black/dp/B00A4A3SNW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425262214&sr=8-1&keywords=Harman+Kardon+NC

Подобни на Bose-а, но пък някои хора харесват звукът на Harman Kardon повече.

Audio Technica ATH-ANC9 Noise Cancelling Headphones: http://www.amazon.co.uk/Audio-Technica-ATH-ANC9-Cancelling-Headphones-Noir/dp/B007O7ZBV0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1425262449&sr=8-2&keywords=Audiotechnica+ATH+ANC1

Според мен, тези си заслужават парите, защото са по-евтини от горните, а предлагат добро качество за цената си. Иначе освен тези трите, един приятел ползва Sony MDR-NC 200D, обаче лично на мен ми се струват просто нормални слушалки, на които Noise cancellation-а не е нищо особено и даже ми е леко дразнещ, защото активира някакъв много дразнещ звук във високият спектър, който ме изкарва от равновесие. А и не могат да се ползват като обикновени слушалки без заредена батерия.

 

Въобще, най-добре си намери магазин за аудио техника в който, ако може, тествай различните модели и прецени на място, кои най-биха ти допаднали. При мен правило номер едно при купуването на слушалки е, първо да тествам, а после да купувам, защото иначе понякога изненадите могат да бъдат доста кошмарни.

Редактирано от Djgeorgie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не робувам на марки. Търся слушалки за патуване, не много обемни с добро качество на шумоизолация и шумопотискане. Наистина това е доста субективно и требва да се сравни и да се прецени на место. Audio Technica QuietPoint май са компромис между качество и цена.

Благодаря ви за съветите.

Връзка към мнение

Зависи от бюджета. Истински удар напоследък са Logitech UE 6000. До преди година-две, когато са пуснати са се продавали по $200. В момента производството им е прекратено, но все още се намират по разни сайтове за по 40-50€. Аз си ги взех от немския амазон: http://www.amazon.de/Logitech-Over-Ear-Kopfh%C3%B6rer-105dB-Klinkenstecker-schwarz-blau/dp/B00A668MZI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425501902&sr=8-1&keywords=logitech+ue6000

 

Не очаквай чудеса от шумоизолирането, осезаемо е, но не абсолютно. Но пък и цената е доста по-ниска от BOSE-то :) Изолират се предимно ниски честоти, т.е. ако бебе изреве сигурно ще се чуе добре (на моя полет вчера не реваха бебета и не успях да тествам), но боботенето на двигателя, бил той влакове, самолетен или автомобилен се подтиска сравнително добре. 

 

Ето ти примерно ревю: http://www.innerfidelity.com/content/surprisingly-good-logitec-ue6000-and-ue9000

Попрегледай темата и в head-fi, лично там за мен са най-големите откачалници на тема слушалки :) 

http://www.head-fi.org/products/logitech-ue-6000

http://www.head-fi.org/t/646595/logitech-ue6000

 

Мисля, че за цената са добър избор. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Малко да повдигна темата, понеже и аз се замислям за такива слушалки за мен, че и за съпругата. Колебаем се между 3 модела, като ценово са в категорията на BOSE, но с фирмени отстъпки ще ги получим на доста по-ниска цена. Та колебанията са между Sony 1000xm2, Sennheiser PXC 550 и Sennheiser PXC 480. Основните дилеми са от първите два, кой е с по-доброто шумоподтискане и между вторите и третите каква е разликата, освен че 480 са с кабел. Третите ги включихме, понеже не винаги ни трябват безжични, а едновременно и на двамата почти никога. Т.е. спокойно можем да вземем един от първите два модела, които са по-скъпи и едни 480. Но това с уговорката, че 480 имам същото шумоподтискане и качество като 550. Много са ми специфични въпросите, но пък може някой да е бил пред подобна дилема или дори да има някой от изброените модели. Както казах,  BOSE QC 35 II не влиза в сметките.

Връзка към мнение
преди 5 часа, ivailo_radev каза:

Малко да повдигна темата, понеже и аз се замислям за такива слушалки за мен, че и за съпругата. Колебаем се между 3 модела, като ценово са в категорията на BOSE, но с фирмени отстъпки ще ги получим на доста по-ниска цена. Та колебанията са между Sony 1000xm2, Sennheiser PXC 550 и Sennheiser PXC 480. Основните дилеми са от първите два, кой е с по-доброто шумоподтискане и между вторите и третите каква е разликата, освен че 480 са с кабел. Третите ги включихме, понеже не винаги ни трябват безжични, а едновременно и на двамата почти никога. Т.е. спокойно можем да вземем един от първите два модела, които са по-скъпи и едни 480. Но това с уговорката, че 480 имам същото шумоподтискане и качество като 550. Много са ми специфични въпросите, но пък може някой да е бил пред подобна дилема или дори да има някой от изброените модели. Както казах,  BOSE QC 35 II не влиза в сметките.

 

- Безжичните слушалки все още не са на нивото на качество на звука спрямо кабелните. Да не говорим, че Bluetooth е протокол измислян предимно да улесни говоренето по телефона, а не аудиофилията, съответно и компресията му е доста агресивна. Уж в последните версии има някакви подобрения, но не знам до колко са адекватни и реални. Последно се интересувах преди няколко години, но се съмнявам от тогава да има революционен скок.  

 

- Попрегледай head-fi.org - тези форуми са меката на тема слушалки. Само не се подхлъзвай по много от препоръките, че има големи сладкодумци там и после цената на Bose-то изведнъж да ти се види песен :)

Връзка към мнение

Не знам колко може да се вярва на тази табличка, но е поне един източник:

https://www.rtings.com/headphones/tests/isolation/noise-isolation-cancellation-passive-active

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

 

- Безжичните слушалки все още не са на нивото на качество на звука спрямо кабелните. Да не говорим, че Bluetooth е протокол измислян предимно да улесни говоренето по телефона, а не аудиофилията, съответно и компресията му е доста агресивна. Уж в последните версии има някакви подобрения, но не знам до колко са адекватни и реални. Последно се интересувах преди няколко години, но се съмнявам от тогава да има революционен скок.  

 

- Попрегледай head-fi.org - тези форуми са меката на тема слушалки. Само не се подхлъзвай по много от препоръките, че има големи сладкодумци там и после цената на Bose-то изведнъж да ти се види песен :)

Ами май даже ще се насочa към Sennheiser PXC 480, понеже ги тествах и като шумоподтискане не са лоши. Имат кабел, ама за сметка на това са на половината на същия модел, само че безжичен. А с оглед на основната област на ползване - в самолета, така или иначе няма да мога да ги ползвам безжично.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така, вчера имах възможност да тествам всички слушалки, затова ще изкажа мнение, може да помогне на някой в бъдеще:
Bose QC35 II - супер шумоподтискане, бях в един магазин като Техномаркет, вътре естествено надънени телевизори, уредби, деца реват, прахосмукачка пуснахме до мен. Включвам шумоподтискането - уредбите и телевизорите почти изчезват, децата и прахосмукачката се чуват мнооого заглъхнало. Това е без да пускам музика. Когато пусна музиката, само ако много се заслушам се чува леко звукът на прахосмукачката. Жената изобщо не я чувам, предполагам при тъщата ще се озорят. Много удобни и леки. Ама след 10-часов полет и с тях няма да е чудо. Доста беше топло в тях, т.е. при топло време може и да спарват.

 

Sony 1000xm2 - същата работа като по-горе, дори според мен една идея по-добро шумоподтискане, жената пак не се чува.

 

Sennheiser PXC550/PXC480 - първо, между двата модела наистина единствената разлика е, че 550 имат вграден блутут модул. Ако не ви трябва (като на мен), вземете си 480. Шумоподтискане в магазина - една идея зад BOSE и Sony, ама много минимална идея. При пусната музика (дори съвсем лека) изчезват телевизори, уредби, жената почти напълно. Ревящите деца се чуват като лек фон, т.е. и тъщата ще се чува. Прахосмукачката се чува леко, ама много леко. Обаче звукът ми хареса повече от при BOSE и Sony. По-чист, по-балансиран, няма изнасилени басове и т.н. Ако сте обаче от хората, които се кефят на звука на Beats, тези няма да ви харесат.

Та в крайна сметка се спрях на РХС480, понеже бяха последните две бройки и ни ги дадоха по 150 евро, при положение, че най-евтино и онлайн са по 219 евро. Батериите им издържат повече, понеже няма блутут, а на нас ни трябват наистина за пътуване почти само, където така или иначе не може да ползваме блутут.

След като се прибрахме, пуснах на телевизора звук от кабината на самолет и го усилих доста. При пусната нормално музика или филм, шумът от самолета изчезва почти напълно, чува се само като лек ветрец. Днес ще ги тествам и в трамвай и ще видя дали остават вкъщи.

Давам и една допълнителна идея, ако някой иска да си купи подобни или други на Sennheiser, но не му се дават чак толкова парички.

Sennheiser поддържат официален онлайн аутлет, където примерно има B-Stock (нарушена опаковка, леки драскотини и т.н.) РХС550 за 200 евро, вместо за 270. Има и доста други модели, като дават и 2 години гаранция за всичко.

 

Еми това е, ако имате въпроси, питайте.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Щастливеца

Аз е така се шумуизолирам:

 

 

 

received_10208717759420272.jpeg

Някой път доста пазарлък пада след пето, шесто малко, но на по-дълги полети и до 15 съм ги докарвал.

Редактирано от Щастливеца
  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Поздравления за подробните тестове, особено включващи фактори като тъщи :) Ще се радвам да споделиш и тестовете с трамвая, защото точно това е най-важното - да се блокират ниските, излишни, басови честоти без да пострада качеството на звука. Иначе изолиране може да се направи и пасивно и доста от нормалните слушалки изолират добре разговори и по-обикновени звуци. Самолетната кабина от телевизора не мисля, че е добър тест, но трамвая в някоя по-спокойна отсечка, където ватмана не се набира на дрънчалката би свършил работа. 

 

Ако се мернеш на някоя среща, ще ти дам и моите слушалки да ги сравниш също, да видя дали трябва да се "ослушвам" за нови. 

Връзка към мнение

Къде на шега, къде с малка доза истина - абе вие ако не се кефите на различните видове шумове от различните типове двигатели на различните самолети, за какво летите изобщо? :):):) Аз бих се заинтересовал от подобни слушалки само ако гледам филми по време на полета. Ако ми се спи, шума от двигателите, били те и турбопроп (даже и леко подрусване от турболенция) ми действат особено приспиващо... :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С уточнението, че може да е и пласибо ефект, но откакто имам слуалки с активно шумозаглушаване, не се чувствам като "сдъвкан и изплют" след 8+ часа полет(и). Бих ги сложил редом с необоходимостта от постоянно хидратиране и избягването на кафе и дехидратиращи напитки (в началото на полета поне).

Връзка към мнение
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Къде на шега, къде с малка доза истина - абе вие ако не се кефите на различните видове шумове от различните типове двигатели на различните самолети, за какво летите изобщо? :):):) Аз бих се заинтересовал от подобни слушалки само ако гледам филми по време на полета. Ако ми се спи, шума от двигателите, били те и турбопроп (даже и леко подрусване от турболенция) ми действат особено приспиващо... :) 

За това най-вече ми трябват - да гледам филми, понеже иначе нищо не чувам с обикновени. Имам проблеми някакви със слуха, чувам идеално, но когато се смесят много шумове и имам проблеми. Имаше и някакъв термин дори за това. Иначе спането със слушалки ще е сложна работа май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, FlyTraveler каза:

даже и леко подрусване от турболенция) ми действат особено приспиващо... :)

Мислех си, че съм единствен :) . Много ми е скучно да летя без турболенция :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.