Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Sju каза:

Извинявай, че ползвам този цитат, но някак ми се изпречи настойчиво в очите, заедно с примерите за средните заплати в големите градове.

 

В строящите се около квартирата ни комплекси (от по 3-4 големи модула, стотици жилища) на 90% са с изкупени вече апартаменти, а сградите ще са в строеж до края на 2018-та. Банките не дават никакъв заем за закупуване на жилище до взимането на акт, удостоверяващ напълното им построяване. Става дума за суми от по 60-90-100 хиляди евро, платени в брой! Аз не мога да си купя желаното жилище, обаче някакъв сериозен процент хора изглежда могат. Осреднено бедна ли съм или съм богата? :)

 

 

Извинена си :) Форум е, разбира се, че ще цитираш.

 

На мен никак не ми е приятно да казвам, че сме най-бедната държава. Просто говоря с факти. Скоро една наша преса беше цитирала някакви измислени средни пари, които бяха смях в залата... Ако обаче някой надникне в нашия форум с нашите "забавления" и разходи, ще причисли България към средно до силно развита държава. Което не прави доходите на повечето хора добри. Както имаше един виц, храним се със свинско със зеле, просто за различните хора компонентите са или свинско, или зеле. Както сестра ми, например - след 40 години трудов страж има ''прекрасния'' доход от 245 лева и работи допълнително като чистачка в една банка, за да оцелява. Както беше и майка ми, светла й памет, и още много бедни хора. Такъв е живота просто - несправедлив. 

 

А по отношение на закупуване на имоти и твоя пример - отново говорим за манталитет. Да си изучен (да не работиш като чистачка, за което говорих в началото, иначе е  срам) и да имаш къща са основните постулати на българина от векове, символ на благоденствие. На каква цена го постигат повечето хора е съвсем друга история. 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Може би трябва в даден момент да се сетите, че живеем в пазарна икономика.

 

Не искаш да платиш 100лв? Намери си за 50лв. Всеки има право да определи колко струва трудът му. Ако не успее да си го продаде - той си търпи последствията. 

Не мога да разбера и защо някой смята, че чистенето е много лесно (Теди обясни какви здравословни проблеми си докарват) , а седенето пред компютъра е много трудно - различни видове труд. Аз като чистя час-час и половина вкъщи, после цял ден се чувствам като герой.

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Откраднаха ми телефона в Истанбул.Това не съм го казвал на близките си ,да не се тревожат.Някакъв пиян,въпреки че там не пият,ми го взе от ръцете и си тръгна.Опитах с молба да ми го върне,но не стана,а не исках с насилие и го оставих да си тръгне.Полицията на автогарата не ми обърна внимание.Сега дадох 200 лева за същата марка,защото си го харесвах.Този град започна да не ми харесва.В метрото стана бой пак с някакъв наркоман и другите мъже.

Връзка към мнение

Някакъв безпрецедентен адски студ е настанал тук, сигурно към 9-18 градуса мин - макс. Може да не изглежда много студено като цифра, но тук прозорците са само с едно стъкло, почти никъде няма печки, въобще никой не е подготвен за такива студове. Даже се замислих да си купя климатик (за топлене), след като бяхме решили, че за охлаждане не ни трябва...

А за ваканцията сме тръгнали на още по-студено (гледах сняг в нета), направо не мога да си го представя, що не настоях за едно екваториално море ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво ми се случи откакто съм се върнала в България. 

1. Таксито в София от т1 до т2 ни излъгал и спечелил 4 лв. За 4 лв. заслужава ли си да се опитваш да лъжеш въобще. 

2. Отидохме на вечеря в ресторант във Варна. Имахме запазена маса в градината, но задухало и прибрали масите. Искат да ни настанят вътре. Сервитьорът беше меко казано груб, явно защото реши, че като съм дошла по къси панталони директно от полета в изискания им ресторант, няма да изкара много пари от нас.

След разправии оправиха маса на терасата и ни настаниха там. Естествено им редуцирахме бакшиша на половина от това, което бихме оставили. 

3. Хващам автобус на Биомет на късо разстояние в последния момент. Шофьорът започва да ми се обявява как не може да ми издаде билетче, но ще ме впише в книгата. За 13 лв, които прибра в джоба си, заслужава ли си да го хванат, че пътува пътник без билет? 

4. Тръгваме към Царево. Спира ни полиция. Без видима причина, освен че караме стара спортна кола. И се започва - шофьорска книжка, талон, застраховка...я отворете багажника. Триъгълник имате ли? Аптечка, резервна гума, жилетка, пожарогасител? Я да видим датата на пожарогасителя? Прегледът изтекъл. За съжаление ще трябва да ви глобя 10 лв. 30 мин чакахме за 10 лв., защото нямаха връзка със сървъра да ни изпечатат глобата. Най- накрая решиха да я пишат на ръка. 

5. Пристигаме в Царево. Мястото е перфектно. Още февруари го букнах, жената беше изключително мила и отзивчива. Апартаментите чисти и красиви. Изпипани до най- малката подробност. Навън в двора красота. 20170710_074823.thumb.jpg.c69408e42f1675c0110e16f5f891df77.jpg

Морето на 50 метра. Нямам никакви забележки. Бях питала дали може да платим в евро. Бяха се съгласили. Аз си бях отделила да им дам 20 евро бакшиш, защото такова обслужване рядко се среща в България. Идва моментът за плащането и жената казва, че е забравила да сметне сумата в евро. Приятелят ми и казва, че няма проблем и ей сега ще я сметнем. Смята по навик по централния курс 1.95583. А тя отговаря. Ама в банката няма да ми ги обърнат по централния курс. И двамата се споглеждаме и той я пита по какъв курс иска да ги сметнем. Отговорът 1.95. Разликата беше по- малко от евро. Много грозно ми стана, още повече че плащаме за 6 човека.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Алекс каза:

Какво ми се случи откакто съм се върнала в България. 

1. Таксито в София от т1 до т2 ни излъгал и спечелил 4 лв. За 4 лв. заслужава ли си да се опитваш да лъжеш въобще. 

2. Отидохме на вечеря в ресторант във Варна. Имахме запазена маса в градината, но задухало и прибрали масите. Искат да ни настанят вътре. Сервитьорът беше меко казано груб, явно защото реши, че като съм дошла по къси панталони директно от полета в изискания им ресторант, няма да изкара много пари от нас.

След разправии оправиха маса на терасата и ни настаниха там. Естествено им редуцирахме бакшиша на половина от това, което бихме оставили. 

3. Хващам автобус на Биомет на късо разстояние в последния момент. Шофьорът започва да ми се обявява как не може да ми издаде билетче, но ще ме впише в книгата. За 13 лв, които прибра в джоба си, заслужава ли си да го хванат, че пътува пътник без билет? 

4. Тръгваме към Царево. Спира ни полиция. Без видима причина, освен че караме стара спортна кола. И се започва - шофьорска книжка, талон, застраховка...я отворете багажника. Триъгълник имате ли? Аптечка, резервна гума, жилетка, пожарогасител? Я да видим датата на пожарогасителя? Прегледът изтекъл. За съжаление ще трябва да ви глобя 10 лв. 30 мин чакахме за 10 лв., защото нямаха връзка със сървъра да ни изпечатат глобата. Най- накрая решиха да я пишат на ръка. 

5. Пристигаме в Царево. Мястото е перфектно. Още февруари го букнах, жената беше изключително мила и отзивчива. Апартаментите чисти и красиви. Изпипани до най- малката подробност. Навън в двора красота. 20170710_074823.thumb.jpg.c69408e42f1675c0110e16f5f891df77.jpg

Морето на 50 метра. Нямам никакви забележки. Бях питала дали може да платим в евро. Бяха се съгласили. Аз си бях отделила да им дам 20 евро бакшиш, защото такова обслужване рядко се среща в България. Идва моментът за плащането и жената казва, че е забравила да сметне сумата в евро. Приятелят ми и казва, че няма проблем и ей сега ще я сметнем. Смята по навик по централния курс 1.95583. А тя отговаря. Ама в банката няма да ми ги обърнат по централния курс. И двамата се споглеждаме и той я пита по какъв курс иска да ги сметнем. Отговорът 1.95. Разликата беше по- малко от евро. Много грозно ми стана, още повече че плащаме за 6 човека.

 

Не си разваляй почивката с подобни терзания. Помисли колко дни в годината си в България, колко ти липсва! Ако е така и прощаваш като на любимо дете всичко и се радваш на времето прекарано тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Дани Магелани каза:

Не си разваляй почивката с подобни терзания. Помисли колко дни в годината си в България, колко ти липсва! Ако е така и прощаваш като на любимо дете всичко и се радваш на времето прекарано тук.

Аз много се радвам и много си я обичам. Сега още повече. Но някак си ми прави впечатление как много хора са почнали да цепят стотинката на две. А това по- богати няма да ни направи. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да се оплача, че от Букинг не ми дадоха право да поканя приятел и да спечеля 15€ при все, че съм им редовен клиент и имам стотици резервации през тях. Обадих им се и отговора беше, че е на случаен принцип и принципа не е явно за мен, и нищо не могат да направят.

Връзка към мнение
преди 42 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача, че от Букинг не ми дадоха право да поканя приятел и да спечеля 15€ при все, че съм им редовен клиент и имам стотици резервации през тях. Обадих им се и отговора беше, че е на случаен принцип и принципа не е явно за мен, и нищо не могат да направят.

Приятелят ми е с нов профил и на него пратиха. И аз с многото резервации съм йок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 47 минути , slujitel каза:

Искам да се оплача, че от Букинг не ми дадоха право да поканя приятел и да спечеля 15€ при все, че съм им редовен клиент и имам стотици резервации през тях. Обадих им се и отговора беше, че е на случаен принцип и принципа не е явно за мен, и нищо не могат да направят.

Погледни си в профила, в под меню Спечелете пари, дали нямаш линк там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Мирослав Василев каза:

Погледни си в профила, в под меню Спечелете пари, дали нямаш линк там.

Изобщо не виждам такова подменю... Аз също съм от низвергнатите редовни клиенти, които не са получили подобен мейл.

 

П.С. Ще го приема като знак, че не желаят да каня приятели при тях и няма да го правя... :lol:

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , chandni каза:

Изобщо не виждам такова подменю... Аз също съм от низвергнатите редовни клиенти, които не са получили подобен мейл.

 

П.С. Ще го приема като знак, че не желаят да каня приятели при тях и няма да го правя... :lol:

Когато, там където стои името със знак Genius, кликнеш се появяват възможности за избор. Една от тях е "Спечелете пари". Когато се отиде на нея се появява линк.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз имам по-сериозен проблем;

Вчера жена ми разбрала, че в Метро има някакви промоции "2 на цената на 1".

Резултатът беше - 2 пъти по-голяма сметка от обичайното.

Добре, че Diners-а минава.  :lol::lol:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

 

Вчера жена ми разбрала, че в Метро има някакви промоции "2 на цената на 1".

Резултатът беше - 2 пъти по-голяма сметка от обичайното.


:lol::lol:

Много те глези жена ти - толкова подаръци да ти купува ... :clapping:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не...

преди 55 минути , mililia каза:

Когато, там където стои името със знак Genius, кликнеш се появяват възможности за избор. Една от тях е "Спечелете пари". Когато се отиде на нея се появява линк.

...и не...

 

596f342458d1a_BookingGenius.png.d1c2530d6a5dea5dbcd8fd537ff5991b.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , ven62 каза:

Аз имам по-сериозен проблем;

Вчера жена ми разбрала, че в Метро има някакви промоции "2 на цената на 1".

Резултатът беше - 2 пъти по-голяма сметка от обичайното.

Добре, че Diners-а минава.  :lol::lol:

Ееее, да ти имам кахърите! Наместо да се радваш, че жената доволна, ти мрънкотиш!:yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , chandni каза:

Не...

...и не...

 

596f342458d1a_BookingGenius.png.d1c2530d6a5dea5dbcd8fd537ff5991b.png

 

преди 1 минута , slujitel каза:

И аз не.

 

Наистина е странно.

Дали да не питате съпорта им.

Да не е нещо за група потребители, на случаен принцип.

 

Преди няколко месеца Wizzair подаряваха членство.

Само мен не можа да ме огрее. :)

Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

 

Наистина е странно.

Дали да не питате съпорта им.

Да не е нещо за група потребители, на случаен принцип.

 

Преди няколко месеца Wizzair подаряваха членство.

Само мен не можа да ме огрее. :)

Питах, на случаен принцип е, затова се оплаквам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , ven62 каза:

Само мен не можа да ме огрее. :)

Не само теб-купих 12 билета след като ми изтече членството и нищо не ми подариха. Приятелка взе един, еднопосочен и веднага и подариха членство. И от букинг нищо нямам.

Връзка към мнение
On 10.07.2017 г. at 11:36 AM, Алекс said:

Аз много се радвам и много си я обичам. Сега още повече. Но някак си ми прави впечатление как много хора са почнали да цепят стотинката на две. А това по- богати няма да ни направи. 

Само да вметна, че хората си правят сметката навсякъде по света, даже по мои наблюдения ние си я правим по-малко. Това не прави никой нито по-богат, нито по-беден, въпрос на манталитет на съответния човек е, като нация смятам, че не сме дребнави за пари по принцип. Иначе, такива дребни неща обикновено дори не е нужно да се забелязват, тъй като са в сферата на пренебрежимомалкоразвалящи комфорта на човек и не е нужно да му се накривява капата за това. А жената за еврото е права, може би нейната реакция е била първосигнална, както впрочем и вашата да предлагате по фиксинг и не е имала желание да се тарикати, сигурно е и съжалила впоследствие. В случая не виждам защо пък вие не сте си обърнали парите и да платите в исканата цена в лева, за да няма никой не разбрал. 

По темата за чистачките да се оплача, че поръчах от тази новата платформа и за 4 часа свършиха работа на 1/3 от тази на всеки друг човек, идвал да чисти, и 1/2 от това, което аз правя за същото време, и то когато се мотам. А жената беше със супер професионален статус в платформата. Беше ме яд 4 дни, вече ми мина. И, да, това е неблагодарен труд и аз бих се лишила от много неща, включително и от два билета, само да не е мое задължение. Та, ако ще и 5000 да правят, не завиждам, защото аз не мога. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 32 минути , bobole4e каза:

Не само теб-купих 12 билета след като ми изтече членството и нищо не ми подариха. Приятелка взе един, еднопосочен и веднага и подариха членство. И от букинг нищо нямам.

Ооо, и това не ме огря. Оплакваам сеее!

Връзка към мнение

На мен също Уиз не ми подариха членство, а ми изтичаше точно, когато масово подаряваха. Ден-два преди да ми изтече напазарувах билети и не им се откъсна от сърцето. Накрая си го купих, от мен да мине :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Julian999
    • crazyhorse
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.