Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Като има оплаквателна тема, се полага и такава, дето човек да се похвали с нещо ;)

 

Започвам с една притча на Учителя Дънов:

Отишъл при него един човек, дето искал да се учи и попитал колко време трябва, за да се изучи и да стане като Учителя. Той казал - " 6 години".

На човека му се видяло много и рекъл - " Учителю, не можеш ли да ме изучиш за 6 месеца?"

Отговорът бил този:

" Когато човек иска да създаде нещо трайно, отглежда дъб, Когато иска да създаде нещо нетрайно - отглежда тиква."

 

Преди 5 години с разрешението на градинаря в Царско село си откопах две новопоникнали дъбчета от градината на двореца. Не питайте как съм ги пренесла, но оцеляха и си ги посадих. Много време боледуваха. Похвалвам се, че вече са добре и растат. Ама наистина е много бавно - овошките, дето ги насадихме по същото време, вече дават плод. Учителят излезе прав... :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 30
Връзка към мнение

Браво! Много похвална самоинициатива! :)

 

Аз наскоро, къде на майтап, къде насериозно, засадих в саксии няколко жълъда, намерени в парка. Не знам дали въобще има шанс да поникнат по този начин, ама поливаме редовно и чакаме :) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Браво! Много похвална самоинициатива! :)

 

Аз наскоро, къде на майтап, къде насериозно, засадих в саксии няколко жълъда, намерени в парка. Не знам дали въобще има шанс да поникнат по този начин, ама поливаме редовно и чакаме :)

Ще поникнат, тези бяха точно такива, ама сигурно трябва много време. Сещай се за притчата и имай търпение. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като има оплаквателна тема, се полага и такава, дето човек да се похвали с нещо ;)

Както заръча да се похваля,че изкарахме невероятни 2 седмици в Африка и въобще не ни се връщаше. Пожелавам на всеки такова страхотно изживяване ;) Както казва Флай, сафарито е вирус или го хващаш или не.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

И аз искам да се похваля за това, че нямам никакво желание да се оплаквам. Причини за мрънкане колкото щеш, но като цяло се определям за щастлив човек. Дано да върви все така.

 

И нещо и от мен: Колкото и гаден да е животът понякога винаги се приемайте за щастливи хора. Господ дава само на тези, които оценяват това, което получават.

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

И аз се похвалвам като Милия и се самоопределям за щастлив човек. Има от какво да се оплачеш винаги, но по-добре се чувстваме, като намерим повод да се похвалим. Благодарско на Алекс за темата. Конкретно днес ме радва това,че идва уикенд, чакат ни ски, вечеря, кино. Life is beautiful!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

И аз да се похваля: минавам днес покрай една сладкарница и 2 от пастичките веднага ми хванаха окото. Взех си и двете и си ги изядох с удоволствие. Така че да похваля и препоръчам на посетителите на Брюксел страхотната saint-aulaye

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Както заръча да се похваля,че изкарахме невероятни 2 седмици в Африка и въобще не ни се връщаше. Пожелавам на всеки такова страхотно изживяване ;) Както казва Флай, сафарито е вирус или го хващаш или не.

Ми така де, докато подредиш снимките, докато разкажеш на приятелите,докато предъвчеш всичко отново и отново, като спомен и то-станало време за следващото пътешествие. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искам и аз да се похваля!

Вчера след двумесечни перипети, оперираха коляното на мъжа ми и се надявам да вървим към оправяне. Така де, през май ще го водя в Италия.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искам и аз да се похваля!

Вчера след двумесечни перипети, оперираха коляното на мъжа ми и се надявам да вървим към оправяне. Така де, през май ще го водя в Италия.

И като се върнете от Италия да се похвалиш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз да се похваля: минавам днес покрай една сладкарница и 2 от пастичките веднага ми хванаха окото. Взех си и двете и си ги изядох с удоволствие. Така че да похваля и препоръчам на посетителите на Брюксел страхотната saint-aulaye

Аз пък се похвалвам, че изсъхналата ми орхидея живна, пусна цветонос и скоро ще я видя в целия й блясък  :)

Похвалвам се и с твърдото си намерение да опитам тези пастички след 2 седмици  :)

Ushakal, може ли линк?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Както заръча да се похваля,че изкарахме невероятни 2 седмици в Африка и въобще не ни се връщаше. Пожелавам на всеки такова страхотно изживяване ;) Както казва Флай, сафарито е вирус или го хващаш или не.

 

Е, хайде, снимки, разказ, едно-друго... ?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани

Хайде да се и похваля, след като се оплаках. Въпреки че следващото пътуване въобще не се знае кога ще е, вече се запасих с пътеводители от библиотеката и почвам да си проучваам мноооогоооо отдалеч :)


  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък се похвалвам, че изсъхналата ми орхидея живна, пусна цветонос и скоро ще я видя в целия й блясък  :)

Похвалвам се и с твърдото си намерение да опитам тези пастички след 2 седмици  :)

Ushakal, може ли линк?

 

Коя от петте? :)

И аз и аз искам линк към пастичките... за след две седмици :). Може и магеланска среща да си спретнем на по пастичка :) . Пък и ще имам повод да почерпя...

Връзка към мнение

Тук бих искал да се похваля, че вчера успях да се преборя за два билета за концерт на David Gilmour в Royal Albert Hall, а в другата тема ще се оплача пак по този повод... :lol:

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Нека се похваля, че приключихме първото си пътуване в Азия.

 

Возихме се 5 пъти на влак, около 27 пъти на автобус, спахме на 7 различни места и нямаше нито една сериозна издънка.

 

Може би късмет на начинаещите.

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

В Азия някак много лесно се случват нещата...поне за мен. Ако изпуснеш самолет, ще хванеш следващия, ако изпуснеш друг транспорт също...номера е да не се напрягаш. :) :)

 

Ох, да се похваля...почвам и аз обратно броене.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Е, хайде, снимки, разказ, едно-друго... ?

Ох Флай, като гледам твоите снимки, мойте ряпа да ядат хи хи. Аз съм си новобранец, но за следващото по голямо пътешествие ще се постарая например с едно фотописче, но все пак ще кача някоя снимчица.

Много ти благодаря за помощта и полезните съвети за организиранането на Африканското ми приключение, беше страхотно, нямам думи да опиша колко се изкефихме. Определено и мен ме хвана африканския вирус ;) Следващият път в парк, където има по голяма възможност да се видят леопарди, че мъжът ми много искаше да ги види, но нямахме късмет, защото били малко на брой, а пък Селу е огромен парк, пък и гида каза,че били срамежливи животни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Коя от петте? :)

И аз и аз искам линк към пастичките... за след две седмици :). Може и магеланска среща да си спретнем на по пастичка :) . Пък и ще имам повод да почерпя...

Ето линк: http://saintaulaye.com/fr/home . Поемам отговорност само за тази на Vanderkindere. Пастичките в сайта са само малка част, имат повече. Caveat: не се сяда, вземат се за в къщи. Ако обичате пастички, мога още доста да препоръчам. Магеланска среща с удоволствие, стига да съм свободна. Може на лични да се уточним.   

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да се похваля, изневиделица ми се появиха 3 дни в Истанбул :) Половинката ми отива служебно и ще ме вземе. Той ще си работи, а пък аз ще си  се шматкам безгрижно. ;) ;) ;)

И друго, и друго имам да се похваля, по-голямоооооо ;)

Днеска се преборих успешно и с едни чиновницииииииии ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

И  аз да се похваля,че вчера най-накрая си получих книжките на Лоунли планет.Сега слюноотделям с Food lover's guide to the world :)

Ама България е представена само с мелнишкото си вино,съвсем кратичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мари ме подсети, да се похваля, в Панаира има Винария - имаме ново  откритие - червено вино Аплауз на вила Мелник.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ох Флай, като гледам твоите снимки, мойте ряпа да ядат хи хи. Аз съм си новобранец, но за следващото по голямо пътешествие ще се постарая например с едно фотописче, но все пак ще кача някоя снимчица.

Много ти благодаря за помощта и полезните съвети за организиранането на Африканското ми приключение, беше страхотно, нямам думи да опиша колко се изкефихме. Определено и мен ме хвана африканския вирус ;) Следващият път в парк, където има по голяма възможност да се видят леопарди, че мъжът ми много искаше да ги види, но нямахме късмет, защото били малко на брой, а пък Селу е огромен парк, пък и гида каза,че били срамежливи животни.

 

Много се радвам, че сте хванали вируса, ще ви намерим леопарди :)  Най-добрите места за леопарди са Sabi Sand, Timbavati в Ю. Африка, както и South Luangwa  в Замбия. Всеки си има своите снимки, аз имам способноста да изкарвам представа за място (за Селу съм чел и гледал много пътелиси, но не и от лоджата, където вие сте били) от всякакъв тип снимки.

 

Селу не е парк, а резерват, огромен е (най-големия в Африка), но много малка част от него (в северната част) е за фото сафарита, останалото са ловни концесии, така, че там, където сте имали право да ходите, не е особено голям (не, че това има значение за преживяването).

 

Как беше откъм лъвове и слонове? Колко sightings по време на престоя ви? Много бракониерство последно време там, та има хора дето ходят в Селу и не виждат слон изобщо.

 

Как беше сафарито с лодка по река Руфиджи? На гроба на Селу водиха ли ви?

 

Сложи някоя друга снимка, няма да правим конкурс я...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

А пък мене ще ме водят на бааааал ;) Щото днес хем ми е празник, хем половинът ми има рожден ден ;)

Ето една почерпка за всички:

glenfiddich30.jpg

 

861483c3dc3fa0e718c82313cecaae5e9501.jpg

Наздраве на всички, които празнуват 8-ми март!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.