Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Честит празник на жените, които никога не се уморяват да бъдат майки, съпруги, приятелки. Никога не се уморяват да изслушват, разбират, подкрепят, обичат и винаги да продължават напред. Мили жени, желая на всяка от вас всеки ден уважение, обич и благодарност за всичко това, което сме!

 

И да се похваля - снимах се със знамето на Магеланци! :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да се похваля - взех си много изгодно билет до Ла Паз / Боливия и се чувствам доволен :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Да се похваля - взех си много изгодно билет до Ла Паз / Боливия и се чувствам доволен :)

Кога? Как?

П.П. Честито все пак! :-)

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Кога? Как?

П.П. Честито все пак! :-)

 

Пропуснах да кажа, че полета е от Куско (Перу). Билетът излезна само 65 евро, иначе на сайта на авиокомпанията продават същия за $230.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Пропуснах да кажа, че полета е от Куско (Перу). Билетът излезна само 65 евро, иначе на сайта на авиокомпанията продават същия за $230.

A ти от къде го взе?

Връзка към мнение

Пропуснах да кажа, че полета е от Куско (Перу). Билетът излезна само 65 евро, иначе на сайта на авиокомпанията продават същия за $230.

 

Секънд хенд?? 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да се похваля - взех си много изгодно билет до Ла Паз / Боливия и се чувствам доволен :)

Браво на теб! Ама ти толкова много пътуваш, че авиокомпаниите трябва да ти правят специални намаления ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Много съм щастлива, проблема с отпуската на мъжа ми се разреши, отиваме, Куба и Мексикоооо, започвам да събирам багажаааа. :-) :-) :-)

Видя ли, само , дето щеше да се сдобиеш с инфаркт напразно и после, мъж ти да замине самичък. ;) ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Скромно, но за мен огромно приключение - първото ми дълго самостоятелно пътуване за цели 2 месеца из Азия е факт! На всякакви места с ток и без ток, с вода и мноооого вода, по хотели и палатки, на гости при непознати....с маймуни и рапани...и куп от известните и не толкова известни пленителни гледки бяха част от това вълнение...надявам се е само старта :) Много ми се иска да разкажа отделно за места, на които бяхме и за които не съм срещала тук из форума - който има време и възможност да се отбие от по-туристическите точки, няма да сбърка :) Но някой ден...като намеря време и силно вдъхновение за писане :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Скромно, но за мен огромно приключение - първото ми дълго самостоятелно пътуване за цели 2 месеца из Азия е факт! На всякакви места с ток и без ток, с вода и мноооого вода, по хотели и палатки, на гости при непознати....с маймуни и рапани...и куп от известните и не толкова известни пленителни гледки бяха част от това вълнение...надявам се е само старта :) Много ми се иска да разкажа отделно за места, на които бяхме и за които не съм срещала тук из форума - който има време и възможност да се отбие от по-туристическите точки, няма да сбърка :) Но някой ден...като намеря време и силно вдъхновение за писане :)

 

От опит да ти кажа, вдъхновението изчезва с времето, така че почвай докато всичко е прясно :)

 

Ако не се лъжа имаше и тема с твои въпроси, може направо да попълниш отдолу как е минало пътуването, ако не ти се занимава да пишеш дневници, пътеписи и т.н. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От опит да ти кажа, вдъхновението изчезва с времето, така че почвай докато всичко е прясно :)

 

Ако не се лъжа имаше и тема с твои въпроси, може направо да попълниш отдолу как е минало пътуването, ако не ти се занимава да пишеш дневници, пътеписи и т.н. :)

Все още не мога да синтезирам информацията :) Много впечатления, много детайли...много места :) Скоро...Иначе половинката спряга името "Африка"... но първо да поизкараме малко парички, само с вдъхновение ми е трудно :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много се радвам, че сте хванали вируса, ще ви намерим леопарди :)  Най-добрите места за леопарди са Sabi Sand, Timbavati в Ю. Африка, както и South Luangwa  в Замбия. Всеки си има своите снимки, аз имам способноста да изкарвам представа за място (за Селу съм чел и гледал много пътелиси, но не и от лоджата, където вие сте били) от всякакъв тип снимки.

 

Селу не е парк, а резерват, огромен е (най-големия в Африка), но много малка част от него (в северната част) е за фото сафарита, останалото са ловни концесии, така, че там, където сте имали право да ходите, не е особено голям (не, че това има значение за преживяването).

 

Как беше откъм лъвове и слонове? Колко sightings по време на престоя ви? Много бракониерство последно време там, та има хора дето ходят в Селу и не виждат слон изобщо.

 

Как беше сафарито с лодка по река Руфиджи? На гроба на Селу водиха ли ви?

 

Сложи някоя друга снимка, няма да правим конкурс я...

Ето тук качих малко снимчици:

http://magelanci.com/topic/3184-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/page-3

 

Имахме 2 целодневни сафарита и двата пъти видяхме лъвове и слонове.

На нас ни казаха, че преди много хора идвали на лов, но вече не толкова и че всичко било законно с разрешение за лов от държавата... 

Сафарито по реката, беше приятно, но не успяхме да видим кой знае какво, но все пак беше хубаво да се пробва. На гроба на Селу не сме ходили, аз дори незнаех,че има такава възможност.

Връзка към мнение

Нека се похваля, че приключихме първото си пътуване в Азия.

 

Возихме се 5 пъти на влак, около 27 пъти на автобус, спахме на 7 различни места и нямаше нито една сериозна издънка.

 

Може би късмет на начинаещите.

И да си добавиш посетените държави в списъка :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Купих и последния билет за ноемврийското ми пътешествие и си подобрих личния рекорд за ниска цена.

 

Точният машрут е:

 

София-Доха-Дубай (където правя спирка за целодневна екскурзия до Оман)
Дубай-Манила-Сидни (6 нощувки/7 дни в Австралия)
Сидни-Манила-Тайпе (3 нощувки/4 дни в Тайван)
Тайпе-Макао (1 нощувка/2 дни в Макао)
Макао-Манила (1 нощувка/2 дни във Филипините)
Манила-Дубай-Доха-София

 

Всички билети излезнаха 854 лева тотал. Да са живи и здрави всички азиатски лоу кост авиолинии.

 

Вмъквам една скоба, че София-Дубай-София е с катарските авиолинии и ми струваше "цели" 360 лева, тоест 42% от общия бюджет. Теоритично можех да изчакам зимното разсписание на Wizz и да пътувам още по-евтино, но така щях да загубя дневната екскурзия в Оман, на която държах.

  • Харесвам 32
Връзка към мнение

Купих и последния билет за ноемврийското ми пътешествие и си подобрих личния рекорд за ниска цена.

 

Точният машрут е:

 

София-Доха-Дубай (където правя спирка за целодневна екскурзия до Оман)
Дубай-Манила-Сидни (6 нощувки/7 дни в Австралия)
Сидни-Манила-Тайпе (3 нощувки/4 дни в Тайван)
Тайпе-Макао (1 нощувка/2 дни в Макао)
Макао-Манила (1 нощувка/2 дни във Филипините)
Манила-Дубай-Доха-София

 

Всички билети излезнаха 854 лева тотал. Да са живи и здрави всички азиатски лоу кост авиолинии.

 

Вмъквам една скоба, че София-Дубай-София е с катарските авиолинии и ми струваше "цели" 360 лева, тоест 42% от общия бюджет. Теоритично можех да изчакам зимното разсписание на Wizz и да пътувам още по-евтино, но така щях да загубя дневната екскурзия в Оман, на която държах.

Еееее, Жореее, ти изби рибата с тази цена :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Браво на теб!

На нас само билетът Истанбул-КЛ-Мелбърн-Оклънд-КЛ-Истанбул ни е толкова, ама в евро. И отделно още 400 лева София-Истанбул.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес ми е тръгнало да се хваля, но явно имам силен ден.

 

След едномесечна борба по имейла най-сетне успях да си потвърдя всички турове в Гренландия. Местната травъл агенция хич, ама хич не си дава зор да отговаря.

 

През април ме очакват следните активности в Гренландия:

 

- тур на градчето (селцето) Kangerlussuaq и района около него, включително старата американска авиобаза

- Ice Cap Point 660: целодневна разходка до ледената покривка на континента

- посещение на 60-метровия глетчер Ръсел

- двучасова разходка със шейна, дърпана от кучешки впряг

 

Повече информация за туровете има на http://wogac.com/excursions-kangerlussuaq

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

И аз да се похваля: вече имате представител във форума на Летище Ел Прат - Барселона. Ако някой ще пътува във близко бъдеще с Emirates до Дубай от Барселона най-вероятно ще мине през мен.  :P

  • Харесвам 31
Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз да се похваля: вече имате представител във форума на Летище Ел Прат - Барселона. Ако някой ще пътува във близко бъдеще с Emirates до Дубай от Барселона най-вероятно ще мине през мен.  :P

 

Честито :) Аз в неделя кацам в Барселона в 20:20 часа, а в понеделник ще съм на летището в 16:30 (излитам в 19:00). Там ли ще си по това време - евентуално за някое бързо магеланско кафенце? :)

Връзка към мнение

И аз да се похваля: вече имате представител във форума на Летище Ел Прат - Барселона. Ако някой ще пътува във близко бъдеще с Emirates до Дубай от Барселона най-вероятно ще мине през мен.  :P

Оооо, колко хубаво! :) А как ще се познаем :unsure:

Честито :) Аз в неделя кацам в Барселона в 20:20 часа, а в понеделник ще съм на летището в 16:30 (излитам в 19:00). Там ли ще си по това време - евентуално за някое бързо магеланско кафенце? :)

И Матеев се урЕди пръв ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Оооо, колко хубаво! :) А как ще се познаем :unsure:

Лесно ще се познаете, той се вижда отдалеч :) , както колегата е казал в една друга тема "аз като съм 205см..... "

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лесно ще се познаете, той се вижда отдалеч :) , както колегата е казал в една друга тема "аз като съм 205см..... "

 Той - 205 см, аз - 205 кила с куфара, де :lol: :lol: :lol: Верно ще е лесно ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.