Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Георги Матеев

 Той - 205 см, аз - 205 кила с куфара, де :lol: :lol: :lol: Верно ще е лесно ;) ;) ;)

 

Wow, искам да ти видя куфара  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Честито :) Аз в неделя кацам в Барселона в 20:20 часа, а в понеделник ще съм на летището в 16:30 (излитам в 19:00). Там ли ще си по това време - евентуално за някое бързо магеланско кафенце? :)

Не за съжаление в неделя не работя, иначе с удоволствие! 

 

Оооо, колко хубаво! :) А как ще се познаем :unsure:

И Матеев се урЕди пръв ;) ;) ;)

Ще ме познаете със сигурност! 

 

Лесно ще се познаете, той се вижда отдалеч :) , както колегата е казал в една друга тема "аз като съм 205см..... "

:preved:  :yes:

 

Нали имахме една колежка която работи за Emirates или беше за Etihad. Ако беше за ЕК да пише ако идва към Барселона. 

Редактирано от ilkosem
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди месец трябваше да пътувам до Индия с майка ми, която обаче се разболя и не можа да ползва билета. 

 

Тарифата не позволяваше връщане на пари, но агенцията от която купих билета каза, че щом става въпрос за медицински случай ще посредничат между мен и авиокомпанията (Delta/KLM) в опит за връщане на поне част от сумата. Пратих им поисканото медицинско и вчера получих отговор директно от Delta Airlines, които ме уведомиха, че пари няма да върнат, но ми позволяват да ползвам пълната сума за покупка на изцяло нов билет. Първоначално много се зарадвах, час по-късно вече си бях харесал нов маршрут и звъннах по телефона за да го резервирам (Скайп позволява безплатно набиране на 0800 номера в САЩ). Оказа се, че може да се смени абсолютно всичко с изключение на името на пътника, тоест новият билет задължително трябваше да е на името на майка ми. Това обезсмисляше всичко, тъй като тя няма да е в състояние да лети в обозримо бъдеще.

 

Помолих да ме прехвърлят към супервайзер. Последва 90 минутен разговор с много изчаквания, 3 прехвърляния и обясняване като латерна на 4 различни служители и шефове от всякакви отдели, докато най-сетне попаднах на точния човек от 'жалби', който ми свърши работа.

 

След като ме изслуша внимателно каза, че името по никакъв начин не може да се промени, но предвид конкретната ситуация в крайна сметка са съгласни да ми върнат пълната сума по кредитната карта. Перфектният вариант и Delta определено ми се издигнаха в очите.

 

Бонусът е, че билетът беше купен с евтини долари преди няколко месеца, и предвид сегашния курс на практика ще получа обратно 120 евро повече. Най-накрая да видя полза от скъпия долар :)

 

Извод - никога не се отказвайте и не приемайте "не" за отговор.

 

P.S. Faith in humanity - restored.

  • Харесвам 32
Връзка към мнение

 

Преди месец трябваше да пътувам до Индия с майка ми, която обаче се разболя и не можа да ползва билета. 
 
Тарифата не позволяваше връщане на пари, но агенцията от която купих билета каза, че щом става въпрос за медицински случай ще посредничат между мен и авиокомпанията (Delta/KLM) в опит за връщане на поне част от сумата. Пратих им поисканото медицинско и вчера получих отговор директно от Delta Airlines, които ме уведомиха, че пари няма да върнат, но ми позволяват да ползвам пълната сума за покупка на изцяло нов билет. Първоначално много се зарадвах, час по-късно вече си бях харесал нов маршрут и звъннах по телефона за да го резервирам (Скайп позволява безплатно набиране на 0800 номера в САЩ). Оказа се, че може да се смени абсолютно всичко с изключение на името на пътника, тоест новият билет задължително трябваше да е на името на майка ми. Това обезсмисляше всичко, тъй като тя няма да е в състояние да лети в обозримо бъдеще.
 
Помолих да ме прехвърлят към супервайзер. Последва 90 минутен разговор с много изчаквания, 3 прехвърляния и обясняване като латерна на 4 различни служители и шефове от всякакви отдели, докато най-сетне попаднах на точния човек от 'жалби', който ми свърши работа.
 
След като ме изслуша внимателно каза, че името по никакъв начин не може да се промени, но предвид конкретната ситуация в крайна сметка са съгласни да ми върнат пълната сума по кредитната карта. Перфектният вариант и Delta определено ми се издигнаха в очите.
 
Бонусът е, че билетът беше купен с евтини долари преди няколко месеца, и предвид сегашния курс на практика ще получа обратно 120 евро повече. Най-накрая да видя полза от скъпия долар :)
 
Извод - никога не се отказвайте и не приемайте "не" за отговор.
 
P.S. Faith in humanity - restored.

Оооо,колко хубаво! Хем си се преборил с бюрокрацията, хем и от скъпия долар - ползичка! Браво на теб! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аааааа, а пък ние какво си имамееееее:

 

0000003779_w663.jpgi46285_w648.jpgyapontsi-haresah-totev-i-plovdiv-redyat-

 

 

После ще ударя петата, че да го снимам лично. ;) ;) ;)Че сме като един Брюксел същи ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

И аз да се похваля, че за пръв път пресякох екватора. :)
За немалко хора тук вероятно това е нещо рутинно, но за мен си беше премиера. :)

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

И аз да се похваля, че за пръв път пресякох екватора. :)

За немалко хора тук вероятно това е нещо рутинно, но за мен си беше премиера. :)

Еееее, пожелавам ти още много совалки през Екватора :)

И аз да се похваля - разрешиха ми отпуската. Ще се пътува до Аржентина :) .

Стягай куфЕра ;) ;) ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много съм доволен, че доларът взе да пада :)

 

Има една компютърна игра "Civilization". От класическите и най-култовите е. Там хващаш една малка държава и от първобитния строй я докарваш до космическата епоха. Има си и нови версии тая игра, но както и да е, не ми е това мисълта. 

 

Та там имаше следния "бъг" - вдигаш данъците на населението с 200% и естествено има масови протести по улиците. Смъкваш ги с 10% и изведнъж всички доволни. Та и тоя долар горе-долу така сега с теб :) Аз го чакам да стане поне 1.2 за евро преди да почна да мисля дали все пак да не отида в щатите, вместо в Бразилия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се похваля, че за пръв път пресякох екватора. :)

За немалко хора тук вероятно това е нещо рутинно, но за мен си беше премиера. :)

 

 

Аз дори не се усетих. Сигурно с кораб ще е по-вълнуващо  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Има една компютърна игра "Civilization". От класическите и най-култовите е. Там хващаш една малка държава и от първобитния строй я докарваш до космическата епоха. Има си и нови версии тая игра, но както и да е, не ми е това мисълта. 

 

Та там имаше следния "бъг" - вдигаш данъците на населението с 200% и естествено има масови протести по улиците. Смъкваш ги с 10% и изведнъж всички доволни. Та и тоя долар горе-долу така сега с теб :) Аз го чакам да стане поне 1.2 за евро преди да почна да мисля дали все пак да не отида в щатите, вместо в Бразилия :)

 

Така е, но в моя случай всяко падане на долара дори и с 3-4 стотинки незабавно ми спестява прилични пари... Та радостта е напълно оправдана, особено ако тенденцията се задържи :)

 

А Civilization е класика :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мне скъпия долар ми дойде дюшеш в Бразилия и Аржентина , но сега е добре да се поуспокоят нещата. 

Малко съм раздвоен сега , но малко ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мне скъпия долар ми дойде дюшеш в Бразилия и Аржентина , но сега е добре да се поуспокоят нещата. 

Малко съм раздвоен сега , но малко ;)

Хахахаха, а аз какво да кажа? Искам доларът да се срине до другата седмица, когато ще трябва да купувам долари и след това да скочи, когато ще ги харча в Аржентина. Наистина е голяма дилема, кое човек да предпочете ;) . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хахахаха, а аз какво да кажа? Искам доларът да се срине до другата седмица, когато ще трябва да купувам долари и след това да скочи, когато ще ги харча в Аржентина. Наистина е голяма дилема, кое човек да предпочете ;) . 

Ох, смея се с глас. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе за всички които сме си в БГ и доходите ни са в лева е най-добре да фалират и да станат три за лев ама няма как и на 1.50 вече съм навит :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Хахахаха, а аз какво да кажа? Искам доларът да се срине до другата седмица, когато ще трябва да купувам долари и след това да скочи, когато ще ги харча в Аржентина. Наистина е голяма дилема, кое човек да предпочете ;) . 

 

Е ти просто нищо не поиска  :lol:

 

Аа и да се похваля... Днес успях да си купя СУПЕР изгодно аржентински песота от съседния Парагвай :) С 10% по-добър курс от най-добрия възможен курс, който имаше във Фоз. Ако някой се интересува от схемата да пита, ще споделя инфо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

10% пак ще е по-зле от blue rate. В момента е 12.5 на купува.


Иначе ако можеше да проработи схемата на milila бих изкарал пари за доста бъдещи пътешествия , но ми я няма кристалната топка  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

10% пак ще е по-зле от blue rate. В момента е 12.5 на купува.

 

Подценяваш злият ми гений  :lol: След като пообиколих чейнджовете из Сиудад дел Есте накрая за $73 купих 915 аржентински песота. Тоест на курс 12,534.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Жоро, теб отдавна съм те признал за №1 в сделките :biggrin:

Аз след като обикалях 1 час пустия и празен неделен Пуерто Игуасу и разпитвах за камбио, блу рейт, камбиар монеда, куева и пр. на прекрасен  (уж :biggrin: ) испански и след като всички ме пращаха към официалния чейндж за туристи с дървения курс и след като не открих споменатия от Wilкs Jungle Bike, вече  взе силно да ми писва и исках по-бързо да се насочваме към водопадите.
Тогава се заговорих с бензинджията на бензиностанцията точно срещу автогарата да го питам и него къде мога да сменя и когато той ми предложи 1100песо за стотачката долари, въобще не се пазарих и даже и не ги проверявах много аржентинските банкноти, защото видях, че ги вади от чантичката на кръста, където прибираше парите от клиентите, на които преди това наля бензин. ;)
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да , зъл гений признавам :)!!!

Фичо моят хостел беше точно отсреща и бензинджията е пред очите ми ...за два дни купих десетина Коли оттам :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз след като обикалях 1 час пустия и празен неделен Пуерто Игуасу и разпитвах за камбио, блу рейт, камбиар монеда, куева и пр. на прекрасен  (уж :biggrin: ) испански

 

Ти поне говориш испански, а аз знам точно 10 думи. В началото се наложи да жестикулирам и да муча, а после да използвам листче и химикалка за да надраскам бърза калкулация на смаяната служителка :) Предполагам, че добрия курс се получи заради двойната обмяна (долар -> парагвайски гуарани -> аржентинско песо).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти поне говориш испански,

Жоро, майтапя се бре, не говоря испански ;) , в общи линии разбирам какво ми говорят, но и аз я да знам 100 думи, я не.

добрия курс се получи заради двойната обмяна

Там някъде е станала далаверата :) , иначе през колкото повече валути се превърта, толкова по-зле би трябвало да става :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.