Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На ‎9‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 11:34, Роси 777 каза:

Започва така мечтаното ми  пътешествие из Италия :dancing:

Приятно изкарване, без проблемно пътуване, хубаво време и страхотни емоции желая!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тази нощ ми изпратиха австралийската виза. Отдавна планираният Australian Open, плюс Сидни и Нова Зеландия ще станат факт през януари, живот и здраве. Правя континентите 6 и почвам плана за атака на Ледения :dancing:

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 24
  • Браво 11
Връзка към мнение
На 6.09.2017 г. в 20:24, Яничка каза:

Не съм по хвалбите, та просто искам да споделя радостта ми (ни). С @Desi75 се сдобихме с билети до Сан Францинско за другата година :):):):) За мен е отдавна бленувано, а пък и в приятна компания пътуването ще е прекрасно :)

Айде честито! :)  Тя  Деси Калифорния вече за нищо я няма :cheese: :biggrin:

 

P.S. Кажи, моля, за билетите - как, откъде за колко? Или подскажи къде да прочета, ако вече е станало дума и съм пропуснал. 
P.P.S. Ей, трябва да хвана и аз да изкарам една виза най-накрая! :unsure:

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Worldismine каза:

Тази нощ ми изпратиха австралийската виза. :dancing:

Честито и добре дошъл в клуба :) Със здраве да си я ползваш за незабравимо пътешествие!

 

преди 10 часа, Фил каза:

Айде честито! :)  Тя  Деси Калифорния вече за нищо я няма :cheese: :biggrin:

 

P.S. Кажи, моля, за билетите - как, откъде за колко? Или подскажи къде да прочета, ако вече е станало дума и съм пропуснал.

Хихи, верно си е ;) А билетите от тук за 310 Е, тръгване от Дюселдорф, с Бритиш. Гледам сега са понаязлязли още интересни оферти.  С пожелания скоро да се обзаведеш с чистак бърсак нова US виза ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На ‎11‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 10:45, Фил каза:

Айде честито! :)  Тя  Деси Калифорния вече за нищо я няма :cheese: :biggrin:

 

P.S. Кажи, моля, за билетите - как, откъде за колко? Или подскажи къде да прочета, ако вече е станало дума и съм пропуснал. 
P.P.S. Ей, трябва да хвана и аз да изкарам една виза най-накрая! :unsure:

Оооооо, Калифорния много ми хареса, сега ще посетим места дето не успях миналата година, други ще повторим, очертава се поредно нелошо пътуване :-)))))

Ако се решиш за виза, Фичо, ти желая успех :victory:

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не точно себе си, но да похваля дирекция Миграция на МВР, която днес връчи първия статут на лице без гражданство, с което България се присъедини към малката група държави, които имат процедура за такива лица:

 

https://mvr.bg/press/актуална-информация/актуална-информация/новини/преглед/новини/първият-статут-на-лице-без-гражданство-бе-връчен-в-дирекция-миграция

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 15 минути , Мрън каза:

Не точно себе си, но да похваля дирекция Миграция на МВР, която днес връчи първия статут на лице без гражданство, с което България се присъедини към малката група държави, които имат процедура за такива лица:

 

https://mvr.bg/press/актуална-информация/актуална-информация/новини/преглед/новини/първият-статут-на-лице-без-гражданство-бе-връчен-в-дирекция-миграция

Браво! Познавам такива хора и е похвално, че България е една от малкото държави, кото има човешко, а не бюрократично отношение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Topfly каза:

Браво! Познавам такива хора и е похвално, че България е една от малкото държави, кото има човешко, а не бюрократично отношение!

Интересно е, че Унгария е една от първите държави от 'новото поколение', които създават такава процедура още през 2007 г. Мнго от нещата в българската са взаимствани именно от Унгария. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Мрън каза:

Интересно е, че Унгария е една от първите държави от 'новото поколение', които създават такава процедура още през 2007 г. Много от нещата в българската са взаимствани именно от Унгария. 

Според мен причината е, че имаше много такива лица с унгарски произход и с паспорт на СССР, които след разпадането на СССР останаха без гражданство. Сигурна ли си, че преди 2007-ма година е нямало подобен статут в Унгария? Познавам такива бивши граждани на СССР, които с паспорта си от СССР пътуваха, работеха и учеха в Унгария и преди 2007-ма година, но нямам идея точно какъв им е бил статута.

Връзка към мнение

In 2007, Hungary amended its Aliens Act, thereby creating a dedicated statelessness determination procedure falling within the jurisdiction of the alien policing authorities.

 

http://www.refworld.org/pdfid/57836cff4.pdf (стр. 11)

 

 

Връзка към мнение

Не знам в какво се забърках, но си купих билет за Непал от промоцията на FlayDubai за 270 евро. Звучи ми страхотно и върховито, дано не се наложи да се оплаквам!

Редактирано от eloena
  • Харесвам 15
  • Браво 12
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, eloena каза:

Не знам в какво се забърках, но си купих билет за Непал от промоцията на FlayDubai за 270 евро. Звучи ми страхотно и върховито, дано не се наложи да се оплаквам!

Сигурна съм, че няма да ти се наложи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, eloena каза:

Не знам в какво се забърках, но си купих билет за Непал от промоцията на FlayDubai за 270 евро. Звучи ми страхотно и върховито, дано не се наложи да се оплаквам!

И ние.И както бяхме двама,вече сме 7.Очакват ни две седмици в Непал и един пълен ден на връщане с нощувка в Дубай.Тепърва ще съставяме програмата. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 минути , pavelbs каза:

И ние.И както бяхме двама,вече сме 7.Очакват ни две седмици в Непал и един пълен ден на връщане с нощувка в Дубай.Тепърва ще съставяме програмата. :)

Супер! За кога? Ние за началото на май. Ще обменяме идеи. Много ми се иска да включа и Бутан, но доколкото схващам е сложно. Ще направя тема за събиране на информация и споделяне на опит. И за да не е спам, че темата е за хвалби, от днес се започва голямото пътуване. Като си стегна сега куфара, че го изпразня чак около Нова година. За малко :)

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 1 час, eloena каза:

Супер! За кога? Ние за началото на май. Ще обменяме идеи. Много ми се иска да включа и Бутан, но доколкото схващам е сложно. Ще направя тема за събиране на информация и споделяне на опит. И за да не е спам, че темата е за хвалби, от днес се започва голямото пътуване. Като си стегна сега куфара, че го изпразня чак около Нова година. За малко :)

Значи може и да се засечем. :) И ние сме в началото на Май.Летим на 29-ти Април, връщаме се на 12-ти в Дубай,на 13-ти пътуваме за Бг.С нетърпение ще следя темата, когато я направиш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , eloena каза:

Направо сме се засекли. Ние летим на 1-ви май и се връщаме на 12-ти също. :)

На 12-ти кой полет за Дубай?Ние сме в сутрешния 08:15 :)

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ilian359 каза:

Аз пък да се изфукам с дъщеря си. В събота на турнира по карате за деца в Челопеч откри състезателния сезон със злато на ката и сребро на кумите. За нея това най-големият успех досега и е много щастлива. А ние с мама сме много горди родители :) 

Medal.jpg

Браво на детето! Да продължава със същия ентусиазъм и да постига още по-големи успехи!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ShaMan-H_Fel каза:

Ще посрещам новата година с главата надолу ;).

С повечко от хубавите им вина, мисля, че ще си изкараш прекрасно.:lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 9/18/2017 в 11:53, Ilian359 каза:

Аз пък да се изфукам с дъщеря си. В събота на турнира по карате за деца в Челопеч откри състезателния сезон със злато на ката и сребро на кумите. За нея това най-големият успех досега и е много щастлива. А ние с мама сме много горди родители :) 

Medal.jpg

Значи, викаааш, да внимаваме с тебе, че си имаш  надежден бодигард!:)

Браво на детето и честито на мама и тате!:yahoo:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Ще посрещам новата година с главата надолу ;).

В коя част на южното полукълбо ще висиш? :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.