Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Фил каза:

Докато някакви хора тичаха, а други клякаха, някои наблюдавахме отблизо и отвисоко 

20171015_034.jpg.c972343ef8618145b8500cd0fdeb1953.jpg

P.S. И браво на лингвистичният гений, който транскрибира "Wizz air" на кирилица в официалния сайт на маратона. :biggrin:
image.png.1aa5d68dd979b3d93463b6fd5957c449.png

Не че на сградата на Bulgaria Air не пише България Ер (Bulgaria R) :lol::lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Днес станах (и) Британски гражданин. Била съм достоен Български гражданин - и ще продължавам да бъда. Смятам да бъда точно толкова достоен и Британски гражданин. Извън прилежащият ми произход, който винаги ще бъде моята Алфа, в Омегата си аз се чувствам Гражданин на Света и съм дълбоко удовлетворена от личната си хармония. И с огромно удоволствие смятам да получа и съответния паспорт - което беше и една от основните ми цели :) , като си пожелавам на първо време здраве и достатъчно пари, за да посетя всичките 173 държави, за които не ми е нужна виза :)  На второ четене още здраве и още пари и за останалите :biggrin:

 

unnamed.jpg.ad5015cc2fc826a799baec70f7a583df.jpg

 

59e673d3b4e53_unnamed(1).jpg.281ab45b7adbbd766ba4b20f8f74ed7d.jpg

Връзка към мнение
преди 17 минути , Гост каза:

като си пожелавам на първо време здраве и достатъчно пари, за да посетя всичките 173 държави, за които не ми е нужна виза

С тенденция бройката на тези държави да намалее с 27 ^_^ Шегата на страна, честито! Между другото колко време е нужно човек да е пребивавал там, за да може да кандидатсва?

Връзка към мнение
В момента, tch каза:

С тенденция бройката на тези държави да намалее с 27 ^_^ Шегата на страна, честито! Между другото колко време е нужно човек да е пребивавал там, за да може да кандидатсва?

В рамките на шегата - имам си и EU паспорт xD Извън шегата - това за визите в рамките на EU е голяма шега ;) За работна виза е съвсем друга опера...

 

На въпроса ти - според EU законодателство, 6 години доказано практикувано съюзно право - 5 години за постоянно местопребиваване, плюс една година в анекс. Нужните документи са няколко тона, а за парите не питай... П.П. За non-EU граждани срокът е 10 и 11 години съответно. 

Връзка към мнение
On 10/17/2017 at 5:45 PM, Гост said:

В рамките на шегата - имам си и EU паспорт xD Извън шегата - това за визите в рамките на EU е голяма шега ;) За работна виза е съвсем друга опера...

 

На въпроса ти - според EU законодателство, 6 години доказано практикувано съюзно право - 5 години за постоянно местопребиваване, плюс една година в анекс. Нужните документи са няколко тона, а за парите не питай... П.П. За non-EU граждани срокът е 10 и 11 години съответно. 

Признава ли Her Majesty друг паспорт, различeн от поданството на Her Majesty?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 19 минути , vlady каза:

Днес за 12 часа посетихме 3 лаунджа с дайнърса :)

Ако кажеш в 3 държави...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10/15/2017 в 17:11, Фил каза:

P.S. И браво на лингвистичният гений, който транскрибира "Wizz air" на кирилица в официалния сайт на маратона. :biggrin:
image.png.1aa5d68dd979b3d93463b6fd5957c449.png

Сигурно е същият, който е поръчал медалите:

http://www.dnevnik.bg/sport/2017/10/16/3060653_kak_krasiviiat_medal_ot_maratona_v_sofiia_se_okaza_s/

Връзка към мнение

Не бях планирала пътуване към Белгия, но нямаше как да оставим ваучерите на Райън да изгорят. :unsure:  Вече са усвоени за мартенско пътешествие към Брюж и Гент! :yahoo:  

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Консервата от лос оцеля проверката на ръчния багаж :biggrin: Три шведски лели подред я клатиха да видят течност ли е или не. Единодушно решиха, че няма да гръмне.

За сведение на трафикантите през следващия сезон от/до Стокхолм ;)

Връзка към мнение

Да се похваля, че спечелих вторите си 10 лева откакто съм в Мексико :lol: Първият път беше когато чистачката от хостела, в който доброволничех, не дойде и трябваше да почистя, а втория- вчера, когато продадох 10 лева за 200 песос на един ненормалник. Пичът си татуирал и двете очи сам, снимали го, дали му 5000 долара и тръгнал да обикаля света и да колекционира пари. Както се казваше в едно клипче- “Уродска ра’ота, чуек!” :rofl:

 

Освен това най-после събрах мотивация да напусна Мексико и вече съм почти на границата с Гватемала! 

B99FB5BB-245D-4D09-B0DE-534C38404353.jpeg

  • Харесвам 13
  • Шок 5
  • Браво 6
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
На 18.10.2017 в 0:20, Гост каза:

Днес станах (и) Британски гражданин. Била съм достоен Български гражданин - и ще продължавам да бъда. Смятам да бъда точно толкова достоен и Британски гражданин. Извън прилежащият ми произход, който винаги ще бъде моята Алфа, в Омегата си аз се чувствам Гражданин на Света и съм дълбоко удовлетворена от личната си хармония. И с огромно удоволствие смятам да получа и съответния паспорт - което беше и една от основните ми цели :) , като си пожелавам на първо време здраве и достатъчно пари, за да посетя всичките 173 държави, за които не ми е нужна виза :)  На второ четене още здраве и още пари и за останалите :biggrin:

 

unnamed.jpg.ad5015cc2fc826a799baec70f7a583df.jpg

 

59e673d3b4e53_unnamed(1).jpg.281ab45b7adbbd766ba4b20f8f74ed7d.jpg

Ауууу, честито !

Да си жива и здрава,дълги години да си го ползваш! 

А в това, че ще бъдеш съвестен гражданин и тук,и там,въобще не се съмнявам.:)))))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

Ауууу, честито !

Да си жива и здрава,дълги години да си го ползваш! 

А в това, че ще бъдеш съвестен гражданин и тук,и там,въобще не се съмнявам.:)))))

Много ти благодаря! :) Време е да изпием по едно питие заедно - с порядъчни съставки! :)

Връзка към мнение
В момента, Гост каза:

Много ти благодаря! :) Време е да изпием по едно питие заедно - с порядъчни съставки! :)

Ама на живо,  налииии? :))

Връзка към мнение
На 10/18/2017 в 0:20, Гост каза:

Днес станах (и) Британски гражданин. Била съм достоен Български гражданин - и ще продължавам да бъда. Смятам да бъда точно толкова достоен и Британски гражданин. Извън прилежащият ми произход, който винаги ще бъде моята Алфа, в Омегата си аз се чувствам Гражданин на Света и съм дълбоко удовлетворена от личната си хармония. И с огромно удоволствие смятам да получа и съответния паспорт - което беше и една от основните ми цели :) , като си пожелавам на първо време здраве и достатъчно пари, за да посетя всичките 173 държави, за които не ми е нужна виза :)  На второ четене още здраве и още пари и за останалите :biggrin:

 

unnamed.jpg.ad5015cc2fc826a799baec70f7a583df.jpg

 

59e673d3b4e53_unnamed(1).jpg.281ab45b7adbbd766ba4b20f8f74ed7d.jpg

Честито и от нас!

Честно казано леко ти завиждам,че на мен взе да ми омръзва да съм български...

Връзка към мнение
преди 5 минути , ECC каза:

Честито и от нас!

Честно казано леко ти завиждам,че на мен взе да ми омръзва да съм български...

Благодаря ти! :)

 

П.П. Веднага ще спре да ти омръзва, когато вместо българските 10% плосък ДОД те обложат с моите 42% :biggrin:

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Благодаря ти! :)

 

П.П. Веднага ще спре да ти омръзва, когато вместо българските 10% плосък ДОД те обложат с моите 42% :biggrin:

Не си права, коригирай се веднага ^_^

Данъците са така, но имат покритие ;)

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

Не си права, коригирай се веднага ^_^

Данъците са така, но имат покритие ;)

 

Вярно е, имат покритие :) И все пак една кръв като ми текне от сърцето като си видя фиша :biggrin: Ама човек на какво ли не свиква... хаха

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Гост каза:

Вярно е, имат покритие :) И все пак една кръв като ми текне от сърцето като си видя фиша :biggrin: Ама човек на какво ли не свиква... хаха

Честито и от мен! Да си жива и здрава и да го ползваш с радост!

А относно данъците - ами те си вървят с поданството и избора на месторабота.

Като в брака е. :lol:

За да получиш позитивното, трябва да можеш да понесеш негативното.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.