Прескочи до съдържание

Tiger temple и Еrawan falls от Банкок


Яничка

Препоръчани мнения

Здравейте,

Наближава моето азиатско приключение, та във връзка с това имам нужда от малко съдействие. Като цяло програмата в Банкок е запълнена, но за последният ден има някои места, които много искам да посетя. Сутринта някъде от 6 до 8 ч. ще ходим до Плаващия пазар. След това ми се ще да си наемем шофьор да ни закара до Tiger temple (Wat Pa luang Ta Bua) в Kanchanaburi. Знам, че мненията за мястото са противоречиви, но мен определено ми се ходи там. Доколкото четох в нета, най-доброто време за посещение там е към 12ч.? Доста инфо търсих и що-годе съм наясно, но ако имате някакви препоръки, няма да ги върна :rolleyes:

Другото, което се чудя е, може ли този ден да стигне за Tiger temple и Еrawan falls или River Kwai? Като локация май могат да се съчетаят? За водопадите четох, че е добре да се отиде рано, но тъй като при нас сутринта е заета, ще можем чак след тигрите да отидем. Предполагам, че времето няма да стигне и за реката, и за водопадите, та кое си струва повече? Полетът ни към БГ е чак в 02:40 а.m., така че денят е свободен, но все пак имаме и път навръщане към Банкок, както и време за разглеждане на самите места.

Ще съм благодарна на всякакво инфо от по-опитни пътешественици :)

Връзка към мнение

За мен Erawan waterfalls са най-красивото място в Тайланд. Най-добър вариант - спите в Канчанабури и от там да сте първи. Уникално е, когато е тихо сутрин и плуваш с рибите. С идването на пълчищата руснаци от Банкок по-късно през деня, мястото чувствително се сгромолясва в класацията за привлекателно място. При екскурзия от Канчанабури, спокойно се комбинира с храма  на тигрите. Мястото не е съвсем зле, има един отсек с биволи, сърнички и диви прасета, свободно разхождащи се. Самите тигри, обаче, са жалка гледка - дрогирани  и спящи. Най-добро време - по всяко време ще ти вземат юнашката такса за някоя друга снимка. :D На снимка пред скалите излизат ок, но за преживяване и снимки с тигри - зоологическата градина до Чанг Май е много по-добре, там си се разхождат свободно. Мостът на реката е един ръждясал мост, той се комбинира с железницата на смъртта, където може да се разходиш по издълбаното в скалата трасе и то спокойно, защото повечето прет а порте туристи стигат само до музея в началото. Това със сигурност си е трип за друг ден. Ако трябва аз да избирам за един ден, бих пропуснал прехваления плаващ пазар и директно към водопадите сутринта, после евентуално тигрите. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Спокойно се побираш в ден с водопадите и тигрите за ден, дори и мостът на Kwai при ранно тръгване от Банкок.

Разбира се по-добър е вариантът на T.E.Lawrence - с нощувка в Канчанабури.

С ранно ставане (особено ако сте със самостоятелен транспорт, а не обща група във ван) първо храма и после към парка.

Храмът затваря в 15 ч. ако помня добре.

Пътеписът за Tiger temple и Еrawan falls и River Kwai и снимчица от там:

tutorials-144-0-50567800-1379753258.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до Тайланд и Камбоджа следващия месец, и много държа да посетим Храма на тигъра. 

За 17 дни сме в района, така че имаме достатъчно време за него. 

Искаме да храним бебе-тигър с бутилка, в сайта на храма го им като вариант, но с предваретилно записване със само 4 свободни места за едно хранене. Някой от Вас бил ли е на въпросното хранене на бебе тигър?  Благодаря предварително  :)

Връзка към мнение

Това си е чист късмет дали имат бебета в момента и дали звездите са се подредили правилно да разрешат. Аз като бях там нямаха. След това отидох специално до друго място с тигри до Чанг Май, където "имало целогодишно" с някакъв зверски ценоразпис за снимки. Накупих си най-скъпия пакет за всякакъв вид тигри и... пак не дадоха с най-малките с биберон. Само ги видяхме през стъкло. Изобщо това е пълно лото-тото, никаква гаранция няма, още съм изнервен като се сетя, а не е да не съм обикалял да пробвам няколко пъти. Сега пак ми вкараха мухата за друго място до Патая, където "нямало начин да няма". Ако пак се върна валат, ще извърша ритуално убийство на тур оператор.  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

T.E.Lawrence, благодаря много за помощта. Сега им писах мейл с идеята за "резервация"... Писах изрично за бебета да видим дали ще откликнат :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Това е нашата екскурзия на 28,11,2015г.Който е по това време там и иска ,може да заповяда,че ми се свиди малко да давам толкова пари, :) а и това че може да няма малки тигри ме кара да се замисля.
- Erawan waterfall 
- Tiger temple ( don't need to book in advance ).
- Elephant village ( we know the place you can ride and bath the elephant ).
- Bridge Over the river Kwai ( it's on the way ).
Pick up at 6am - 8pm > cost 4500 THB total per car , including all toll fees, parking fees, gas
 

 

T.E.Lawrence, благодаря много за помощта. Сега им писах мейл с идеята за "резервация"... Писах изрично за бебета да видим дали ще откликнат :)

 

Лина,моля да пишеш като получиш отговор от тях!

Редактирано от christuff
Връзка към мнение

http://www.tigerkingdom.com/chiangmai/ -  казаха че е на около 10-11месецаattachicon.gif429868_258965570846965_775295601_n.jpg

 

На младежче прилича :)

 

Здравейте, предстои ми пътуване до Тайланд и Камбоджа следващия месец, и много държа да посетим Храма на тигъра. 

За 17 дни сме в района, така че имаме достатъчно време за него. 

Искаме да храним бебе-тигър с бутилка, в сайта на храма го им като вариант, но с предваретилно записване със само 4 свободни места за едно хранене. Някой от Вас бил ли е на въпросното хранене на бебе тигър?  Благодаря предварително  :)

 

Ако са се родили тази година тигърчета, ще имаш възможност. Въпреки, че резервациите както се сещаш са доста трудно изпълними (интересът наистина е голям). Има и на Пукет (на входа на Phantasea).

Алтернативата е да се запишеш да си играете с млади тигри в басеина (до колената сте във вода).

Връзка към мнение

Здравейте, отново и благодаря за отговорите и помощта  :)

Отговориха ми, че имат и може да се запазят 2 от четиритте часа с резервация. Другите два часа явно ги предоставят на място. Сега очаквам да ми отговорят конкретно за датата и така :) Удоволствието продължава 45 минути и струва 1000THB, и отделно на това 600 THB. Ще се похваля когато получа потвърждението... 

Връзка към мнение

Здравейте, отново и благодаря за отговорите и помощта  :)

Отговориха ми, че имат и може да се запазят 2 от четиритте часа с резервация. Другите два часа явно ги предоставят на място. Сега очаквам да ми отговорят конкретно за датата и така :) Удоволствието продължава 45 минути и струва 1000THB, и отделно на това 600 THB. Ще се похваля когато получа потвърждението... 

Благодаря!Гледай да не ги прехраниш много,че като отидем ние ноември още да са малки. :) :) :)  Аз писах на нашия шофьор и чакам да видя какво той ще ми каже.А ако на теб ти потвърдят ,може и аз така да процедирам.

За цените бях наясно-600 е входа,а 1000 е cub feeding program(това което ние искаме).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.tigerkingdom.com/chiangmai/ -  казаха че е на около 10-11месецаattachicon.gif429868_258965570846965_775295601_n.jpg

На разцветка си го докарал с тигъра! Лика-прилика сте си :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На разцветка си го докарал с тигъра! Лика-прилика сте си :P

ха-ха-ха!!!  "Разконспирирахте ме"... :rolleyes:

 

 

"...- Мистър, стойте от към гърба му.

    - А бе аз да не съм платил да му гледам задника?!?

    - Мистър, Вие не сте платил и да Ви изядат..."

 

Невероятна тръпка да докоснеш такова животно!!! 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

ха-ха-ха!!!  "Разконспирирахте ме"... :rolleyes:

 

 

"...- Мистър, стойте от към гърба му.

    - А бе аз да не съм платил да му гледам задника?!?

    - Мистър, Вие не сте платил и да Ви изядат..."

 

Невероятна тръпка да докоснеш такова животно!!! 

 

Умори ме... хахахахаххахахахахаа...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малко закъснях с отговора, но бях много откачила тези дни, но ето какво ми писаха от Храма на Тигъра :)

 

Dear Lina

 
Thank you for your email, I apologise for the mistake.  I have booked you for 2 people in the 2.15pm session on the **** of October.
 
If you have any further questions please do not hesitate to contact me.
 
Regards
Volunteer Co Ordinater
 
Всеки, който иска да пише на Храма, за да си запази час :) Нямам търпение вече...
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Поздрави от джунглите около Канчананбури :)))

Вчера бяхме до водопадите Ереуан, както и до Храма на тигъра.

При водопадите се качихме до пето ниво и навсякъде е красиво, така че ако не обичате да се катерите можете да стигнете и до трето. Една идея по-затруднено е изкачването между 4то и 5то ниво, заради скали, но не е невъзможно аз лично го минах с джапанки.

В храмът нс тигъра най-най-най хубавото е храненето на бебе тигърче. Беше само едно, защото други три са починали едно по време на раждането и две до десетина дни след това. 

Ето и малко снимки , после повеч инфо

post-4055-0-15022700-1445583751_thumb.jpgpost-4055-0-69840200-1445584043_thumb.jpg post-4055-0-03361200-1445584644_thumb.jpgpost-4055-0-68554600-1445585442_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз лично не съм се снимал с тигър и препоръчвам на всеки който има малък афинитет към защита на животните да не го прави! За да могат да са толкова мирни и безопасните тигрите постоянно се държат упоени, което не действа изобщо добре на здравословното им състояние. Да не говорим, че всяка година има по няколко случая тигър да нападне турист.

 

За щастие скоро излезе информацията, че властите в Тайланд са затворили Tiger temple и са закарали тигрите в зоологическа градина, но освен там, тигри за снимане с туристи има и на доста други места. Дивото животно, не е играчка или домашен любимец! Нека имаме малко респект към него!

 

Ето какво се е случило с една 19 годишна британска туристка:

 

article-2407513-1B89331F000005DC-429_634

 

article-2407513-1B893312000005DC-851_634

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Topfly, според мен не са упоени животните, напротив повечето са много активни. По-възрастните са по-спокойни и свикнали с хора. Тук със сигурност са по-добре отколкото в зоопарк, цирк или като трофей в нечий дом... Всеки има право на мнение, и моето е положително за мястото. Има какво да се подобри, но къде не е така...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

http://www.tigerkingdom.com/chiangmai/ -  казаха че е на около 10-11месецаattachicon.gif429868_258965570846965_775295601_n.jpg

С тази тениска си трепач.  Тигъра ряпа да яде. И аз искам такава - и тениска, и снимка....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С тази тениска си трепач.  Тигъра ряпа да яде. И аз искам такава - и тениска, и снимка....

Дай ми адрес за доставка

На тениската, разбира се ;)

Снимка ще си уредиш сам!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Topfly, според мен не са упоени животните, напротив повечето са много активни. По-възрастните са по-спокойни и свикнали с хора. Тук със сигурност са по-добре отколкото в зоопарк, цирк или като трофей в нечий дом... Всеки има право на мнение, и моето е положително за мястото. Има какво да се подобри, но къде не е така...

 

Официалната версия на монасите и другите занимаващи се с доходоносния бизнес за снимки с тигри е, че не ги упояват, но в интернет може да намериш доста информация от специалисти, че това не е така. Разбира се за твое вътрешно успокоение, може да им повярваш, но истината е, че тези животни в повечето случаи са обект на нелегална търговия и не са подложени на никакъв ветеринарен контрол.

Единствено кръвна проба би могла да докаже, по абсолютно обективен начин, че тигрите са упоявани, но никой няма интерес това да стане, защото това ще развали бизнеса и кефа на западните туристи.

Отделянето на малките тигърчета от майките им и подлагането им на ежедневен стрес също е нещо което не е полезно за тях. Не е случайно, че в нито една зоологическа градина в развитите държави не разрешават на посетителите да хранят бебета на диви животни или да се снимат с тях в при непосредствен контакт.

 

В тази статия може да прочетеш, че и според тайланските закони това което правят е абсолютно незконно и през февруари са им конфискували тигрите цък

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз намирам за изключително цинично да махнат тигрите от просторния tiger temple, който е почти като резерват и да ги натъпчат в клетки в зоологическа градина "с грижа за животните". Виждал съм почти всички места с тигри в Тайланд, ако не ги пуснат на свобода, храмът е най-доброто.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз намирам за изключително цинично да махнат тигрите от просторния tiger temple, който е почти като резерват и да ги натъпчат в клетки в зоологическа градина "с грижа за животните". Виждал съм почти всички места с тигри в Тайланд, ако не ги пуснат на свобода, храмът е най-доброто.

 

Ако си склонен да повярваш, че тези животни живеят някакъв щастлив живот цял живот дрогирани е ок! Няма такъв филм хищници да могат безконфликтно да споделят едно място с непознати хора! Не е случайно, че в държавите, които има сериозни закони за опазване на природата и животните няма такъв вариант. Пряк контакт може да имаш единствено с тревопасни животни, но и там основно домашни животни.

 

Какво означава ако не ги пуснат на свобода? 99,99% от случите, това са нелегално хванати в гората тигри, които ги упояват и размножават за кефа на туристите, а парите които плащаш отиват в джобовете на алчни монаси и бизнесмени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.