Прескочи до съдържание

Дортмунд


ruwenzogy

Препоръчани мнения

От сигнал Идуна Парк Парк мисля да се насоча към центъра с метрото . Понеже нямам представа много много ще последвам твоя маршрут, та кажи ми на коя метростанция да сляза за да започна обиколката от Dortmunder U ?

 

 

По принцип спирката до U-то е Westentor, но метрото от Westfalen Stadion не ходи до там, тъй че можеш да слезеш на Kampstrasse и ще се озовеш общо взето на средата на центъра. :) Другия вариант е да вземеш метрото (U42)от станция Theodor Fliedner Heim и слизаш на Reinoldkirche. От там минаваш през центъра, после си на Dortmunder U и накрая отиваш на Hbf.

Мисля, че имаше и някакъв трамвай в близост до стадиона, ама да се убия не мога да се сетя кой беше и до къде вървеше. :( Някой ако знае и на мен ще ми е полезно, че в крайна сметка и аз ще отскоча до Дортмунд скоро. :)

Ако слезеш на Kampstrasse си на не повече от 2-3 мин. от Dortmunder U. 

 

Трамвай? Тези неща не ги ли махнаха? Последният е кръчма и се намира долу-горе до спомената спирка на Kampstrasse - 

35628_464827351020_1412382_n.jpg?oh=64d9

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трамвай? Тези неща не ги ли махнаха? Последният е кръчма и се намира долу-горе до спомената спирка на Kampstrasse - 

35628_464827351020_1412382_n.jpg?oh=64d9

Може може да се бъркам. :)

А  тая кръчма ще трябва да я посетя!  :drinks:

 

P.S. Да, бъркам се, просто метрото там върви отгоре и на мен ми е останало в главата като трамвай. :)

Редактирано от Adinko
Връзка към мнение
Щастливеца

Ако слезеш на Kampstrasse си на не повече от 2-3 мин. от Dortmunder U. 

 

 

35628_464827351020_1412382_n.jpg?oh=64d9

Това ли е най-добрия начин да обиколя центъра при положение, че трябва да финиширам при Flixbus, Steinstraße 48, 44147 Dortmund, Germany , което е най-близко до метро станция леополдштрасе.

Връзка към мнение

Това ли е най-добрия начин да обиколя центъра при положение, че трябва да финиширам при Flixbus, Steinstraße 48, 44147 Dortmund, Germany , което е най-близко до метро станция леополдштрасе.

Може би при това положение е по-добре първо да разгледаш центъра, след това стадиона и от там си директно с метрото на Leopoldstr., но разстоянията не са изобщо големи и едва ли ще ти е проблем дори и да пообиколиш повече. От Dortmunder U до спирката на рейса, са ти 20ина мин., например. :)

 

P.S. А и ако не знаеш Flixbus и Meinfernbus се обединиха, тъй че на рейса може да пише Meinfernbus, нищо че си купил билетите от другите, зависи от кой точно се изпълнява това пътуване. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това ли е най-добрия начин да обиколя центъра при положение, че трябва да финиширам при Flixbus, Steinstraße 48, 44147 Dortmund, Germany , което е най-близко до метро станция леополдштрасе.

В основни линии - да. След стадиона хвани U-bahn, слез на Kampstrasse, иди до Dortmunder U, от там завърташ по Westenhellweg (ако ти се занимава с шопинг - Thier Gallery е почти в началото на улицата и дооста голям търговски център), прекосяваш я цялата, (което не е повече от 15-20мин нормален ход), може да видиш 3те площада - marktplatz, friedenplatz & Hansaplatz (Те не са по улицата, падат се южно от нея) . На Friedenplatz е кместството, което е хубава сграда (старата му част). И накрая се връщаш покрай Kampstrasse, където си слязал от метрото и към гарата. Прекосяваш я и на автогарата отзад някъде ще намериш Flixbus. Остави си 20тина мин. минимум за това последното упражнение от Kampstrasse нататък. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Страхотни сте. Все едно, че вече съм бил там.

А беше ли вече? Другата седмица съм по същия маршрут за същото време, т.ч. ако си се върнал сподели.

Връзка към мнение

Другият месец ще пътуваме от Дортмунд с ранен полет и решихме да отидем предния ден в града. Не мисля да резервирам хотел. 

 

Пристигаме в 19 часа и идеята е да се помотаем вечерта из града преди да отидем на летището. Има ли нещо по-специално, за което да се оглеждаме? Ако можете да препоръчате и някое хубаво местенце с вкусна храна за вечеря ще е супер.

 

Знам, че затварят летището от 0:00 до 3:30 часа.  

Четох, че имало някакъв McD близо до летището, където може да се седне. Някой правил ли е нещо подобно?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Ще си позволя да съживя отново тази тема, тъй като преди около месец си купих билети София - Дортмунд - София, 50 лв. общо за двете посоки. Трябва да уплътня 3 пълни дни там, което както разбирам от тази тема няма да е много лесна задача. Ще посетя стадиона, централната част, някой парк, зоологическата градина (8 евро вход и доста добри отзиви в tripadvisor). Трябват ми още идеи за обекти, които да си заслужават посещението. Може би някое градче близо до Дортмунд си заслужава един ден? Хрумва ми Гелзенкирхен и посещение на стадиона на Шалке 04. Има ли още нещо интересно в Гелзенкирхен?
Също така трябва да отбележа, че съм с малък бюджет за тази екскурзия и не възнамерявам да изхарча повече от стотина евро за тези три дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще си позволя да съживя отново тази тема, тъй като преди около месец си купих билети София - Дортмунд - София, 50 лв. общо за двете посоки. Трябва да уплътня 3 пълни дни там, което както разбирам от тази тема няма да е много лесна задача. Ще посетя стадиона, централната част, някой парк, зоологическата градина (8 евро вход и доста добри отзиви в tripadvisor). Трябват ми още идеи за обекти, които да си заслужават посещението. Може би някое градче близо до Дортмунд си заслужава един ден? Хрумва ми Гелзенкирхен и посещение на стадиона на Шалке 04. Има ли още нещо интересно в Гелзенкирхен?

Също така трябва да отбележа, че съм с малък бюджет за тази екскурзия и не възнамерявам да изхарча повече от стотина евро за тези три дни.

Не знам каква точно ти е програмата, но аз, когато бях в този район отделих време най-вече на Дюселдорф. На около 30 км. е от Дортмунд. Района около Рейн и кулата доста ми допада и ми действаше доста релаксиращо. Зависи и през кой месец от годината си там. Лятото е пълно със заведения покрай реката и е лудница. Есента и зимата си е спокойно. От края на ноември мисля, че вече е готов базара  и настроението е доста приповдигнато.

Кьолн също е приблизително на това разстояние. Катедралата според мен си заслужава да я посетиш/изкачиш.

ПС: Да щракнеш 2-3 фотуса с шала. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще си позволя да съживя отново тази тема, тъй като преди около месец си купих билети София - Дортмунд - София, 50 лв. общо за двете посоки. Трябва да уплътня 3 пълни дни там, което както разбирам от тази тема няма да е много лесна задача. Ще посетя стадиона, централната част, някой парк, зоологическата градина (8 евро вход и доста добри отзиви в tripadvisor). Трябват ми още идеи за обекти, които да си заслужават посещението. Може би някое градче близо до Дортмунд си заслужава един ден? Хрумва ми Гелзенкирхен и посещение на стадиона на Шалке 04. Има ли още нещо интересно в Гелзенкирхен?

Също така трябва да отбележа, че съм с малък бюджет за тази екскурзия и не възнамерявам да изхарча повече от стотина евро за тези три дни.

19.00 € Dortmund Airport  -> Köln центр.гара

19.00 € Köln центр.гара -> Dortmund Airport

38.00 € транспортни разходи по първите цени, които излизат от bahn.de и vrr.de.

Ако разровиш, ще намериш по-ниски цени според деня от седмицата или за сметка на повече прекачвания с регионален транспорт.

Центр.гара Köln е точно до Катедралата. В старата (пешеходната) част и покрай реката също има много неща за гледане/спиране/хапване - в интернет има много инфо.

Ако можеш да увеличиш малко тази сума,  включи спиране в

  • Essen Villa Hügel (имението на Круп – музей, интересен е за техничари)

и/или

  • Düsseldorf – разходка по крайбрежната алея - Zelen Burgas e писал за това по-горе.

Двата града и без това са спирки на влака или S-bahn по пътя между Dortmund и Köln.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще си позволя да съживя отново тази тема, тъй като преди около месец си купих билети София - Дортмунд - София, 50 лв. общо за двете посоки. Трябва да уплътня 3 пълни дни там, което както разбирам от тази тема няма да е много лесна задача. Ще посетя стадиона, централната част, някой парк, зоологическата градина (8 евро вход и доста добри отзиви в tripadvisor). Трябват ми още идеи за обекти, които да си заслужават посещението. Може би някое градче близо до Дортмунд си заслужава един ден? Хрумва ми Гелзенкирхен и посещение на стадиона на Шалке 04. Има ли още нещо интересно в Гелзенкирхен?

Също така трябва да отбележа, че съм с малък бюджет за тази екскурзия и не възнамерявам да изхарча повече от стотина евро за тези три дни.

 

Най-голямата забележителност в Дортмунд е стадионът на Борусия. Там всеки живее за този отбор и това е най-запомнящото. В този град и половин ден е много. Няма какво да се види и моя съвет е да отскочиш до Дюселдорф или Кьолн. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

19.00 € Dortmund Airport  -> Köln центр.гара

19.00 € Köln центр.гара -> Dortmund Airport

38.00 € транспортни разходи по първите цени, които излизат от bahn.de и vrr.de.

 

Не гледай тези високи цени на bahn.de и vrr.de, освен ако не е със самолет. :lol: Двупосочно от летище Дортмунд-Кьолн- летище Дортмунд излиза 15 евро с автобус+метро+автобус. Може да падне и на 10 евро. :) Виж коментар #12 в тази тема.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Hollywood, бъркаш гарата в Дортмунд с тази в Кьолн. Описанието в комента #12 е от летище до гара Дортмунд, Кьолн е съвсем друга бира.

 

Зелен Бургас, Дюселдорф е всъщност на почти 100 км от Дортмунд, но иначе и аз бих препоръчала Дюс или Кьолн, само дето и двата не се връзват в дадения бюджет.

Връзка към мнение

Hollywood, бъркаш гарата в Дортмунд с тази в Кьолн. Описанието в комента #12 е от летище до гара Дортмунд, Кьолн е съвсем друга бира.

 

Зелен Бургас, Дюселдорф е всъщност на почти 100 км от Дортмунд, но иначе и аз бих препоръчала Дюс или Кьолн, само дето и двата не се връзват в дадения бюджет.

 

Да, правилното е описанието в пост 12, а от гарата в Дортмунд взима автобус до гарата в Кьолн на megabus.com или flixbus.com. Ако още нещо не ти е ясно, да ти го изясна. И смени бирата с друго питие. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

3 дена са ужаааасно много за Дортмунд, още повече, че и за Westfalenpark времето няма да е подходящо. 

Аз лично (и аз съм за 3 дена до Дортмунд, но през февруари) мисля да направя така: 

денят, в който пристигам си хващам рейс (meinfernbus.de) от Дортмунд Хбф до Кьолн Хбф- 5 евро е. Там ще имам 2 нощувки, като единия ден ще отскоча до Бон, а другия до Дюселдорф. На 3тия ден обратно с рейса (още 5 евро) в Дортмунд. :)

Редактирано от Adinko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, правилното е описанието в пост 12, а от гарата в Дортмунд взима автобус до гарата в Кьолн на megabus.com или flixbus.com. Ако още нещо не ти е ясно, да ти го изясна. И смени бирата с друго питие. :biggrin:

По-добре пиини едно питие по желание да се успокоиш малко. И извинявай бременната ми разсеяност.
Връзка към мнение

Всички препоръчвате другите градове и явно наистина ще отида извън Дортмунд. А от megabus.com излизат някакви скандално ниски цени до Кьолн.  :)
post-3309-0-42838900-1443120568_thumb.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Всички препоръчвате другите градове и явно наистина ще отида извън Дортмунд. А от megabus.com излизат някакви скандално ниски цени до Кьолн. :)

attachicon.gifbus.png

Избери немската версия, за да станат още по-скандални. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цените Megabus принципно са си скандално ниски. Имам преки наблюдения за дестинациите и цените от Брюксел. Двупосочен до Лондон е в рамките на 30 GBP (ако си резервираш на време билетчето) напр. Така че, защо за такова скромно пътуване да е е в рамките на такива символични цифри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз все още обмислям купуване на билети до Дортмунд, но да ви попитам: от къде се купуват дневни карти за градския транспорт? От шофьора на автобуса може ли или има специални места?

Връзка към мнение

Аз все още обмислям купуване на билети до Дортмунд, но да ви попитам: от къде се купуват дневни карти за градския транспорт? От шофьора на автобуса може ли или има специални места?

 

Ето

 

Where can you get your tickets?
 
You can purchase tickets at any customer service centre,
public transport company ticket counters, private sales
agencies and ticket machines throughout the VRR area or
via Internet.EinzelTickets (single fare tickets), TagesTickets
(day tickets) and ZusatzTickets (additional tickets) may also
be purchased from drivers.
 
Please remember to stamp your ticket before beginning
your trip. You will find stamping machines in all buses and
trams as well as on platforms and stairs leading up to
platforms.
Please note
:Tickets obtained from drivers and some ticket
machines are stamped at the time of purchase.
 
Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
You can purchase tickets at any customer service centre,

public transport company ticket counters, private sales
agencies and ticket machines throughout the VRR area or
via Internet.EinzelTickets (single fare tickets), TagesTickets
(day tickets) and ZusatzTickets (additional tickets) may also
be purchased from drivers.

 

Въпросът е къде има такива машини за билети?

А шофьорите дали продават дневни карти за двама или само за по един?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.