Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ама чакайте сега - в бутилираната има повече стабилизатори и съответно повече шанс да ви заболи главата (например Загорката)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Слава богу Сърбия е само на 50 км. от София, а Зайчарското е много добро.

Аз не съм голям разбирач що се отнася до бирата, но не знам защо в Сърбия хич не ми харесва бирата ..., даже това Йелен пиво, което много си го хвалят, на мен ми е като в оня виц  "... спокойно, вашият кон няма албумин" и Сърбия е от малкото места, където не пия от местната бира.

Връзка към мнение

Йелен е точно от типа на нашите бири. Демек съвременна боза със стабилизатори, подобрители и прочее ^%#^^%$. Зайчарското е като бирата у нас през ония години. Помните ли как като удариш първите 3-4 глътки от шишето останалото празно място се запълваше от едни балончета :) Абе може би ми е носталгична затова толкова ме радва тая бира.

 

Живот и здраве ще направим сбирката в Лукавица и обсъдим с дегустация :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Когато бяхме деца, татко винаги ни е позволявал да пием бира и когато сме се събирали на масата, той сам ни е сипвал по една чашка.

 

Не мога да забравя аромата на онази бира, която имаше 5 дена трайност и особено, ако минеш покрай някой, който е пил бира, просто ухаеше на БИРА! 

 

А сега, като си пил бира, просто си "ухаеш" на спирт. :(

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Oooooo да, и аз обичам да си снимам биричката :) Подкрепям Жорето с темичката. Макар че тука в офиса се намират малко от тези снимки мога да предложа това:

 

Да започна с испанската вълна - San Miguel, някъде в Тарагона:

attachicon.gif001 505.jpg

 

 

Тенерифската - Dorada :

attachicon.gif166453_1815362861444_1475069_n.jpg

 

 

Хърватските:

attachicon.gif313030_2455596786892_366261691_n.jpgattachicon.gifDSC09175.JPG

 

 

Черногорската:

attachicon.gifDSC09441.JPG

 

 

Ти си показал Гинес-а, а аз ще ви покажа друга моя любима - Smithwicks..attachicon.gifIM000994.JPG

 

В Македония ни сервираха така:

attachicon.gif315889_2348456708457_1641020_n.jpg

 

Имаме и този случай :

attachicon.gifDSC04074.JPG

 

 

Последно май Кипърските бири не съм показала все още..., а пък и напоследък нещо в жегата и сайдерчетата ми се услаждат..

 

Добре че си ти, мислех си че само аз съм фрийк да правя такива снимки :) Пускам следваща серия по-късно довечера,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност мит е , че в бирата се слага повече спирт за трайност. Дори икономически не им отърва.

Говорил съм по темата с технолози в бирени фабрики и са единодушни , че това е абсурд.

 

От българските в момента харесвам само Шуменско Премиум ( светлото им е страшна помия) , Столично тъмно и Каменица тъмно , но последното вече го спряха.

Фен съм на тъмните бири и ме е яд , че в БГ се правят само сезонно.

Предпочитам и силните бири и си имам една любима ... в Лидъл - Argus Strong 7.2%.

Във Франция са много популярни силните бири и там си оттушвам ... точно в Ница , та завиждам на колегата  :D

 

В Хонконг имаше една Bear 12 % и това е най-силната която съм срещал.

 

Пия обаче максимум 2-3 кенчета , щото най-гадното главоболие ми се е случвало от прекаляване с бира и вино ;-)

 

Aха ето я :

 

 

 

post-140-0-97953200-1368636258.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз бях по бирата през ученическите години. След това нещо  ми стана и сега рядко мога да изпия повече от три бири на едно сядане. Но доколкото пия, предпочитам тъмните бири  (milde ale и stout, по-рядко bock) - ирландски, а и всякакви  други, стига да са с тъмен цвят.

От лагерите предпочитам белгийските и чешките. Немската и холандската бира ми идват "остри" за моя вкус.

Сигурен съм, че няколко пъти съм снимал бири, но снимките, за съжаление, засега са неоткриваеми.

 

П.П. сега видях, че докато съм писал и stenk е пуснал мнението си. При мен е абсолютно същото  с главоболието от бира и вино. Вероятно имаме сходни ензими, които предизвикват еднакъв ефект след разграждането. С виното даже е още по-странно - от една чаша ме хваща, за разлика от концентратите. Може да е заради танините, не знам.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз като Георги винаги опитвам местните бири , ама нямам навика да снимам.

Помня , че в Хърватска само аз поръчвах местна бира и местните ме гледаха с интерес.

99 % от хърватите пиеха Хайнекен , или Бекс. Тоя 1 % до 100 го оставям само ако евентулано не съм довидял някой , а и щом я има сигурно все някой някъде пие и местна бира  :D

 

Когато за пръв път бях в Англия така се набутах с едно стекче Сайдер ... мислех , че е вид бира.

Зорлем го изпих на две вечери , щото да не ходят парите зян . Сега уважавам разните eйлове в големите бутилки  :D

 

Гинес , честно казано ми хареса само в Дъблин обаче наливна . Може би обстановката предразполагаше , а  знаем , че и  наливната е съвсем друго нещо . После съм пил няколко пъти  , но мисля , че има и по-добри тъмни  , нещо кисела ми идва.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

То не е задължително да слагат спирт в нея, но загорката например си има подчертано спиртово усещане. Естествено е въпрос на вкус, аз пък само шуменско пердаша в бг...

 

За силните бири и главоболието ще си говорим после като пусна снимката на Duvel :)

 

Ма и вие какви сте симпатични, как очаквате да пиете бира и вино и да не ви боли глава, пък дори и да не ги мешите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гинес , честно казано ми хареса само в Дъблин обаче наливна . Може би обстановката предразполагаше , а  знаем , че и  наливната е съвсем друго нещо . После съм пил няколко пъти  , но мисля , че има и по-добри тъмни  , нещо кисела ми идва.

 

Понеже гледам имаме много сходни вкусове относно бирата, ти давам един жокер. Ако имаш възможност някой път, пробвай Beamish stout (в случай, че не си). Aз докато бях в Ирландия, съм изпил само един Гинес, колкото да се убедя, че има разлика с Гинес, който се предлага извън Ирландия. Направо се влюбих в този Beamish :)

Хубавото е, че се продава draught и в кенове, с едно пластмасово топче в кена, което прави специфичната пяна като се налее в чаша. Е, наливната от кег си е друго нещо, но за домашни условия става. Има и наливен Гинес  в кенове.

 

П.П.

Ма и вие какви сте симпатични, как очаквате да пиете бира и вино и да не ви боли глава, пък дори и да не ги мешите  :)

 

Аз точно щото вече не очаквам, затова минах на ирландско уиски, бърбън и ром. В някой случаи и текилки. Там главоболие при мен няма, независимо от количествата. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Да, наистина така казват, но мен не ме е боляло глава. Даже, бих казала, че ми харесва повече ...  :)

Щот не си пила достатъчно количество биричка...

 

 

Аз пък напоследък съм фенка на Астиката..някак си  много добре ми идва. Другите Бг бири, коит пия са Столично тъмно и Ариана бутилка / говоря за заведенията/. Ако ми предложат Каменица или Загорка и има в менюто Staropramen/ Starobrno просто си избирам наливно чешко и така.

 

Както казах и в темичката за Кипър, там открих John Smith extra smoooth. Много ми се хареса, ама просто няма описване тЪз биричка.Това им харесвам аз на британските бири, че са по-слабо газирани и мога да си изпия доста, оставям настрана, че са и по-висок градус, но все пак са си ейл :).

В Ирландия пиехме Smithwicks.. препоръчвам ви го да го пробвате ако имате път натам :). И Гинеса си е Гинес само наливен... а бе хубави спомени само ми излизат в главата кат се замисля  B) .

 

Жоро, правя снимки всякакви само муза да има.., а бирите са в музата все пак :):wub:

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То не е задължително да слагат спирт в нея, но загорката например си има подчертано спиртово усещане. Естествено е въпрос на вкус, аз пък само шуменско пердаша в бг...

 

За силните бири и главоболието ще си говорим после като пусна снимката на Duvel :)

 

Ма и вие какви сте симпатични, как очаквате да пиете бира и вино и да не ви боли глава, пък дори и да не ги мешите :)

 

 

Пил съм Duvel  +++++

Нямах предвид да ги смесвам . Примерно 5 бири и на другия ден не мога да си намеря главата. От петък се оправям някъде към вторник : -)

От бутилка вино 700 мл. дори сухо другия ден  просто трябва да го отпиша.

Затова по-малко и с наслада като ценител :D

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

2 вица, които чух от холандци:

 

Въпрос: Какво е общото между правенето на любов в лодка и Хайнекен?

Отоговор: И двете са доста близо до водата...

 

 

Когато някой пие Дювел, на изхода излиза Хайнекен.... :D

 

Банкс oт Барбадос:

DSC_0086.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щот не си пила достатъчно количество биричка...

 

 

Аз пък напоследък съм фенка на Астиката..някак си  много добре ми идва. Другите Бг бири, коит пия са Столично тъмно и Ариана бутилка / говоря за заведенията/. Ако ми предложат Каменица или Загорка и има в менюто Staropramen/ Starobrno просто си избирам наливно чешко и така.

 

Както казах и в темичката за Кипър, там открих John Smith extra smoooth. Много ми се хареса, ама просто няма описване тЪз биричка.Това им харесвам аз на британските бири, че са по-слабо газирани и мога да си изпия доста, оставям настрана, че са и по-висок градус, но все пак са си ейл :).

В Ирландия пиехме Smithwicks.. препоръчвам ви го да го пробвате ако имате път натам :). И Гинеса си е Гинес само наливен... а бе хубави спомени само ми излизат в главата кат се замисля  B) .

 

Жоро, правя снимки всякакви само муза да има.., а бирите са в музата все пак :):wub:

Права си, не съм  ;)

Връзка към мнение

От всичките бирени култури белгийската най ми допада. Всяка марка си има собствена чаша, въобще работата е изпипана. Някой ден ще стигна и до онзи манастир, където дават само по една каса на клиент на месец и се запазва с телефонно обаждане за точно конкретен ден и час...

 

Относно Дювела, определено доста силна бира, но няма друга, която мога да определя като вкусна, просто ужасно приятна на вкус. Сега видях, че нямам читава снимка, чашата също много ме кефи, малко като конячена. И много трябва да се внимава, ако човек е подложил с някакъв друг алкохол преди това, отиде на клуб/дискотека и обърне два дювела, на другия ден главата е ад :) Между другото в Белгия в баровете се поръчва като правиш знака за дяволче, няма нужда да се провикваш, същия знак, който означава и хеви метъл :)

 

P1070987.jpg

 

Друг белгийски фаворит е Леффе.

 

8016563949_cc8bacb78b_c.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

С две ръце за Leffe! Изключителна за мен бира. Единствената, която мога да пия и на гладно, заради невероятния й вкус. От тъмната и светлата, до червената и високоградусовата.  :)

Точно нея имах предвид, като писах в началото за белгийските бири.

 

5410228142072.jpg

 

:P 

 

 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

То не е задължително да слагат спирт в нея, но загорката например си има подчертано спиртово усещане. Естествено е въпрос на вкус, аз пък само шуменско пердаша в бг...

 

За силните бири и главоболието ще си говорим после като пусна снимката на Duvel :)

 

Ма и вие какви сте симпатични, как очаквате да пиете бира и вино и да не ви боли глава, пък дори и да не ги мешите :)

 

 

Е, то това не е за всеки. Но пък я има древната житейска мъдрост, че различни жени и различен алкохол в една и съща вечер не трябва да се смесват. 

 

 

 

 

 

... затова минах на ирландско уиски .... Там главоболие при мен няма, независимо от количествата. :)

 

 

 

Да си дойдем на думата. Стигнах даже до там преди време да си взема книга от Британския съвет за производството на ирландско уиски. 

 

В тая връзка, считам, че на небираджиите са ни нарушени правата, щото си нямаме отделна тема за концентрати. Тая работа не е като отделните зали за пушачи и непушачи - пушачите като се напушат, и аз мириша на пепелник. Ама ако аз мина границата, на тях нищо им няма. Питам аз, къде е справедливостта... :angry:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко офф - от сутринта в отдела се говори за пиянство, бири, уискита и вина. :D Тук името Джони Уокър се спряга за пенкелер, лекува всичко. :D  :D  :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поразгледах се и аз, ама все съм снимала бирите в нечии ръце и не върви да пускам хорските физиономии без да питам. Та мога да дам 5-те си цента с две мадридски кофи.

 

post-108-91968_thumb.jpg

post-108-0-54863600-1368692385_thumb.jpg

Редактирано от Тони
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Малко рекламен стана този форум ама да си кажа и аз: мойте бири са Шуменско премиум и Астика ;) Имам си носталгия към Пиринското от време оно, че днешното е срам и позор.. :unsure:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко рекламен стана този форум ама да си кажа и аз: мойте бири са Шуменско премиум и Астика ;) Имам си носталгия към Пиринското от време оно, че днешното е срам и позор.. :unsure:

:D Пиринско казваш .... 

Връзка към мнение

 

В тая връзка, считам, че на небираджиите са ни нарушени правата, щото си нямаме отделна тема за концентрати. 

 

 

Някой забранил ли е да пускате теми? :) Давай, даже подозирам, че много от бираджиите ще участват!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.