Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Предвидил съм Egyptian Museum, никъде не пишеше да му има нещо, затворени части или друго, не знам него ли имаш предвид или е някакъв друг?

Него, да.

Нали като се биха по едно време, имаше и пожар, близо до музея. :blush: Ама сега погледнах, било е отдавна.

За мен това е най- богатият музей, който съм виждала. Три пъти съм ходила в Кайро, специално заради него и пак не съм видяла всичко. :blush:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам виза положена на 28.02.2017. Престоя ми беше около 5 дни. До кога мога да я ползвам за вход в Египет или ако имам втори вход пак трябва да си купувам нова?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivan Todorov каза:

Имам виза положена на 28.02.2017. Престоя ми беше около 5 дни. До кога мога да я ползвам за вход в Египет или ако имам втори вход пак трябва да си купувам нова?

А тази от посолството ли ти я издадоха или си я купи на летището?

Но и в двата случая, според мен, ти трябва нова, тази има срок 30 дни.В единия случай на летището си купуваш нова, в другия -от посолството ти я удължават.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivan Todorov каза:

На летището я сложиха. Изобщо не питаха за цел на пътуването.

Да де, ама, тя има валидност 30 дни, те са минали. Аз разбирам какво питаш - че не си седял 30 дни, а само 5. Ако в рамките на 30 дни влизаш-излизаш няколко пъти, караш си с тази.

Според мен, ако пак отидеш, трябва нова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

 

преди 35 минути , Drandarski каза:

Египет увеличава цената на туристическите визи със 140% от 1 юли

 

Засега още не е въведено това увеличение от 25 на 60 долара, което обмисляха. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента визата, която се плаща на летището при пристигане в Египет, е 25$, а предварително извадената от посолството в София, за която са необходими документи и снимки, е 40$. 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 10 часа, Drandarski каза:

Египет увеличава цената на туристическите визи със 140% от 1 юли

 

 

...някой да е пътувал скоро?

Тези слухове тръгват периодично, според мен е малко вероятно да се случи преди да тръгнат пак масово екскурзиите натам.

Връзка към мнение

Не са слухове, ами си го бяха решили, просто туристическите агенции нададоха голям вой заради и без това катастрофалните последни сезони и поне временно отмениха това безумие. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Вече е официално, да го има отразено и тук в темата.

Египет с e-Visa за 41 държави, включително и България.

https://www.egyptvisa.com/

https://application.egyptvisa.com/application


Продължителност до 30 дена престой; еднократно влизане; валидна 90 дни от датата на издаване.
Необходим паспорт с валидност минимум 8 месеца от датата на влизане.

Такса $25

 

https://travelfree.info/egypt-e-visa-now-available-41-countries/

 

 

-----------

@cck актуализирай информацията в таблицата.

И за Фиджи също, че така само стряскаш хората с тези такси :) 

 

 

.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 12/7/2017 в 15:51, wilks каза:

Вече е официално, да го има отразено и тук в темата.

 

-----------

@cck актуализирай информацията в таблицата.

.

Ами никак не е официално, все още.

Ако обърнеш внимание на коментарите във travelfree.info там е заострено вниманието, че egyptvisa.com си е частен сайт.

 

От друга страна на самият egyptvisa.com долу в disclaimer-а ясно е описано, че нямат нищо общо с Египетската държава и са регистрирани са във Флорида, САЩ.

Т.е. това си е обикновена посредническа агенция. Разбира се всеки, който счете за правилно може да ползва, но не е оторизиран орган, който може да издава e-visa.

 

image.png

 

Министерството на външните им работи е на този адрес

http://www.mfa.gov.eg/english/ConsularServices/Pages/ConsularServiceDetails.aspx?ID=Visa+Application

 

и там си важат досегашните правила за българи: пололство или VOA (до 30 дни)

 

Timatic пък подсказва, че може и без VOA  [т.е. съвсем без виза], ако стоиш на п-в Синай до две седмици [за дайвинг е перфектно].

 

"Visa required, except for Passengers with a normal, emergency or temporary passport if traveling as tourists and arriving at Sharm El Sheik (SSH), Saint Catherine (SKV) or Taba (TCP) airports and remaining in the Sinai resorts for a maximum stay of 15 days. "

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Как мислите, проблем ли ще е влизането в Египет и Йордания , ако преди това съм бил и имам виза от Ливан?

Връзка към мнение

Едва ли, Йордания пишеха само ,че израелска виза може да е проблем. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Между отделните арабски държави, никакъв проблем от това естество (че си бил в друга мюсюлманска държава). Проблем има когато пробваш да влезеш в т.нар. "Израел" с печат от Иран, Афганистан или 23 от общо 25-те арабски страни (Израел  има сключени мирни договорки само с Йордания и Египет). И обратно... с израелски печат няма как да те пуснат Иран или в арабска държава (с изкл. на Йордания и Египет).


Що се отнася до визовия режим... безвизово български граждани в арабския свят пътуват само за

ОАЕ (от няколко години), Тунис и Мароко

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , montepinar каза:

безвизово български граждани в арабския свят пътуват само за

ОАЕ (от няколко години), Тунис и Мароко

...и Катар. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 5.10.2017 г. в 0:00, desislavna каза:

В момента визата, която се плаща на летището при пристигане в Египет, е 25$, а предварително извадената от посолството в София, за която са необходими документи и снимки, е 40$. 

Какви документи освен паспорта и снимка искат?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Биксбит каза:

Какви документи освен паспорта и снимка искат?

Паспорт, стандартни паспортни снимки, 40 долара (не друга валута) и резервация за билет (принтирах си билета и им го дадох) - това ми искаха миналия месец, когато я вадих, аз вчера се върнах от Шарм. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 42 минути , infectedmushroom каза:

Паспорт, стандартни паспортни снимки, 40 долара (не друга валута) и резервация за билет (принтирах си билета и им го дадох) - това ми искаха миналия месец, когато я вадих, аз вчера се върнах от Шарм. 

За колко време след входиране на документите беше готова визата? А от Шарм до Кайро с какво пътува?

Връзка към мнение
преди 50 минути , Биксбит каза:

За колко време след входиране на документите беше готова визата? А от Шарм до Кайро с какво пътува?

За 5 дена беше готова. Маршрута беше София - Кайро - Шарм - София, полета от Кайро до Шарм беше с EgyptAir, другите полети с Turkish

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз винаги досега си вадя визата на летище. По-евтино е и нищо, освен пари и малко повече отделено време на летището, не се изисква. Купува се от банковите клонове по летищата и не може с карта, а само в кеш, като предпочитано да е в долари. 

Връзка към мнение
преди 19 часа, Биксбит каза:

В случая летището е в Израел, а влизането в Египет е през сухопътна граница.

До колкото разбирам е най-добре да си извадиш от посолството в София. 

На сухопътната граница е 25$ + такса за туристическа агенция, която е минимум 10$.

Освен това не се знае и колко време ще отнеме. По-добре плати 40 $ на посолството в София и мирна глава. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Щастливеца каза:

По-добре плати 40 $ на посолството в София и мирна глава. 

Точно това ще направя

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.