Прескочи до съдържание

Ривиера Мая, Мексико


Toto

Препоръчани мнения

Здравейте, в петък пътувам за плая дел кармен, ще сме в хотел Barcelo Maya Beach... Може ли да ми кажете малко повече за екскурзиите на място.. Какво цени са.. Могат ли да се намерят по евтино извън хотела... Мерси

Връзка към мнение

Сънчо, аз планирах да обикалям без екскурзии, с автобуси и маршрутки, но като се върна ще ти дам точна информация, че да не стане като в Куба. Уж от туристическия център в Хавана можело да се купуват екскурзии, а се оказа, че не може, само от хотелите. Ходихме и в хотелите да питаме, те обаче искат да си им гост за да те включат, а те едни луксозни хотели с едни луксозни цени...Не видяхме в крайна сметка Виналес. Аз обаче гледам да избягвам организираните екскурзии, само в краен случай, оня ден взехме една такава до Куернавака и Таско, защото с обществен транспорт не може да се видят за един ден, ами те ми скосиха нервите. Първо закъсняха с 1 час, после в Куернавака дадоха само 45 минути, но за сметка на това прекарахме 1час в някакъв магазин за сребро и 1 час в луксозния ресторант над него, където обяда струваше 160 лв. на човек. Избираш си от блюдата каквото искаш и цената е фиксирана. Познай дали платихме 320 лв. за двама за един обяд. И чакахме 2 часа в нищото насред пътя гида и шофьора да се наядат, защото те ядат без пари и хич не им пука, направо по едно време вече ми идваше да отида и да им раздигна чиниите.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Сънчо, аз планирах да обикалям без екскурзии, с автобуси и маршрутки, но като се върна ще ти дам точна информация, че да не стане като в Куба. Уж от туристическия център в Хавана можело да се купуват екскурзии, а се оказа, че не може, само от хотелите. Ходихме и в хотелите да питаме, те обаче искат да си им гост за да те включат, а те едни луксозни хотели с едни луксозни цени...Не видяхме в крайна сметка Виналес. Аз обаче гледам да избягвам организираните екскурзии, само в краен случай, оня ден взехме една такава до Куернавака и Таско, защото с обществен транспорт не може да се видят за един ден, ами те ми скосиха нервите. Първо закъсняха с 1 час, после в Куернавака дадоха само 45 минути, но за сметка на това прекарахме 1час в някакъв магазин за сребро и 1 час в луксозния ресторант над него, където обяда струваше 160 лв. на човек. Избираш си от блюдата каквото искаш и цената е фиксирана. Познай дали платихме 320 лв. за двама за един обяд. И чакахме 2 часа в нищото насред пътя гида и шофьора да се наядат, защото те ядат без пари и хич не им пука, направо по едно време вече ми идваше да отида и да им раздигна чиниите.

 

Аз нали те предупредих, че екскурзиите в Хавана се купуват само от хотелите... Изрично го бяха казали. Доста тъпа система.

 

Колкото до организираните екскурзии и туристическите капани - никой не може да те заставя насила да правиш или плащаш нещо, което не искаш. Последният път когато почти насила ме вкараха в магазин за килими в Ню Делхи дигнах мега скандал защото това въобще не ме интересуваше и само ми губеха времето. Минута по-късно бяхме тръгнали и всички гледаха стресирано. След което казах, че не желая да ме водят по каквито и да е магазини, и че няма да получат пари, ако се отделят и на сантиметър от начертаната от мен програма. Да видиш после колко изпълнителни бяха цяла седмица. А когато невинно ме питаха "искаш ли да отидем в едикой си ресторант" просто с усмивка отказвах. Както сама си забелязала гидовете и шофьорите ядат без пари като благодарност за това, че са те завели във въпросното заведение, това е техния интерес.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

... гидовете и шофьорите ядат без пари като благодарност за това, че са те завели във въпросното заведение, това е техния интерес.

Както е добре известно - няма такова нещо като "безплатен обяд". Шофьорите не ядат без пари. Плащаш им го ти, и другите от групата, които е завел в конкретния ресторант ;)

А от магазинчетата, на които води хората, взима твърда сума на парче, ако някой реши да направи покупка.

Схемата е отработена, и е една и съща навсякъде по света, където се предлагат такъв род туристически услуги.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нали за това има magelanci.com

Отдавна, мнооого отдавна спрях да ползвам услугите на тур. фирми за екскурийки.

Точно поради тази причина. Всеки гледа да те метне.

В бедните държави - задължително, в по-богатите - по-малко.

И нас в Перу ни попрекараха тук-таме, ама там без екскурзия не може, а и болката е малка.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Както е добре известно - няма такова нещо като "безплатен обяд". Шофьорите не ядат без пари. Плащаш им го ти, и другите от групата, които е завел в конкретния ресторант ;)

А от магазинчетата, на които води хората, взима твърда сума на парче, ако някой реши да направи покупка.

Схемата е отработена, и е една и съща навсякъде по света, където се предлагат такъв род туристически услуги.

 

И аз имах предвид точно това... То е очевидно как работи схемата.

 

Исках да кажа обаче, че в много случаи не се изисква чак такова огромно усилие за да избегнеш този вид капани :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Георги, има разлика, ти в Индия беше с личен шофьор и кола, по твоя програма, естествено, че ще вдигнеш скандал. Ние бяхме с организирана екскурзия с група и това си влизаше в програмата. Аз го знаех, но не можах да го избегна, защото ако исках да видя двете места с обществен транспорт, трябваше в два отделни дни, не можеше за 1 ден, както с екскурзията, въпреки това ме изнерви.

Връзка към мнение

Жоро аз в Индия бях на организиран дей трип в Делхи с държавна тур. компания.

Разбира се набутаха ни в задължителния център за местни изделия и занаяти.

В моя бус само аз , японец и двама англичани не проявихме интерес или по-скотщро позяпахме учтиво , но нищо не купихме. Всички местни туристи от Индия и Бангладеш накупиха цели торбища:)

Схемата наистина е сходна по цял свят.

Служител , то за 320 кинта предполагам ще наемете шофьор да ви вози цял ден по тия места пък дори да платите горивото ?

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Отсега да ти кажа за Шарлероа - поспете си и не бързайте за полета. Някъде в 07.00 да сте на летището е ОК за нормално чекиране/ оставяне на багаж и всичките процедури.

Аз се набутах да хвана буса в 05.00 от Брюксел ама спокойно можеше да хвана в 06.00. Знам , че вие сте в Шарлероа де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

дадоха само 45 минути, но за сметка на това прекарахме 1час в някакъв магазин за сребро и 1 час в луксозния ресторант над него, където обяда струваше 160 лв. на човек. Избираш си от блюдата каквото искаш и цената е фиксирана. Познай дали платихме 320 лв. за двама за един обяд. И чакахме 2 часа в нищото насред пътя гида и шофьора да се наядат, защото те ядат без пари и хич не им пука, направо по едно време вече ми идваше да отида и да им раздигна чиниите.

 

Изненадана съм, че обяда не е бил включен в тура. Колко платихте за самата екскурзия на човек? Пълната цена на нашия дневен тур до ЧиченИца беше $120 на човек (ние платихме само $20) - включваше транспорт с луксозен автобус, напитки и лека закуска в автобуса, посещение на сенот, обилен обяд на шведска маса в ресторанта, където беше сенота, посещение на ЧиченИца, бутилки с вода докато сме там. Въобще изключително евтино, за това което получихме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани

Сега остава някой да напише нещо по темата...:)

Оспамихме му я яко на човека. И аз включително...:)

Сънчо, аз мисля че моето е по темата :)

)

Как от 120 платихте само 20 ?

 

Присъствахме на 90 минутна презентация за timeshares и те ни намалиха цената на екскурзията до ЧиченИца от $240 за двамата на $40. Спестихме $200. Това е практика в някои хотели от веригата Posadas, ние го знаехме от наши приятели. Аз си мислех, че ще ни пратят на някаква скапана екскурзия с раздрънкан автобус, но съвсем не беше така.
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сега да ви кажа какви ги сътворих днес. Маршрутка от Канкун до Плая дел Кармен - 34 песо. Друга до Тулум за 40 песо, вход за Тулум - 64 песо. Отидохме на плажа на Тулум, но не ни хареса и хванахме друга маршрутка до плажа, препоръчан от Ива - Акумал. Там ни хареса и останахме целия следобяд. Костенурки нямаше, но беше много хубаво. После маршрутка до Плая дел Кармен - 35 песо и другата до Канкун - 34 песо. Купихме си билети за автобус за утре за Чичен Итца за автобус в 6.00 часа за 135 песо. В 9.00 сме там да е по-хладно. На летището ми дадоха една книжка, вътре екскурзията да Чичен Итца е дадена за 109$. Можеби има и по-евтино, не знам, тука има много кабинки на улицата, които продават, ако се спазари.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, в петък пътувам за плая дел кармен, ще сме в хотел Barcelo Maya Beach... Може ли да ми кажете малко повече за екскурзиите на място.. Какво цени са.. Могат ли да се намерят по евтино извън хотела... Мерси

  

Toto ,може ли да споделиш как мина пътуването до Мексико, кои екскурзии  би препоръчал ? На мен също ми предстои пътуване до Ривиера мая и ще ми бъдат от полза и твоите съвети,освен тези на slujitel i traveolani?

 

А някой бил ли е в някой от парковете Xcaret, Xplor , Xel-Ha ?

Връзка към мнение
Травеолани

Toto ,може ли да споделиш как мина пътуването до Мексико, кои екскурзии  би препоръчал ? На мен също ми предстои пътуване до Ривиера мая и ще ми бъдат от полза и твоите съвети,освен тези на slujitel i traveolani?

 

А някой бил ли е в някой от парковете Xcaret, Xplor , Xel-Ha ?

Следващият път като пътуваме в тази част на Мексико със сигурност искам да посетя Xcaret, Коба и Тулум. Миналата година не проучвах за други атракции, освен пирамиди на Маите. За Xcaret разбрах когато бяхме вече там и всичко беше планирано и не можахте да отидем. Коба също изглежда готино и там можеш да се качиш на върха на пирамидите, за разлика от Чичен-Ица, където не може.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А някой бил ли е в някой от парковете Xcaret, Xplor , Xel-Ha ?

 

Аха... Xcaret и Xel-Ha. Като цяло е интересно, но малко ширпотреба паркове (не, че не си заслужава и, че има нещо по-интересно наоколо). Xel-Ha е с е малък приоритет пред Xcaret за мен, ако трябва да се избира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следващият път като пътуваме в тази част на Мексико със сигурност искам да посетя Xcaret, Коба и Тулум. Миналата година не проучвах за други атракции, освен пирамиди на Маите. За Xcaret разбрах когато бяхме вече там и всичко беше планирано и не можахте да отидем. Коба също изглежда готино и там можеш да се качиш на върха на пирамидите, за разлика от Чичен-Ица, където не може.

Коба далече ли е от Плая Дел Кармен ?

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Ревиера Мая, Мексико е чудесно място за почивка. Вчера се завърнах оттам и още съм под емоциите на преживяното. Посетих едни от най-големите археологически обекти на маите на полуостров Юкатан. Чичен Ица - едно от новите седем чудеса, Тулум - единствените руини на маите на брега и Коба - градът на маите потънал в зеленината на джунглата. А Карибско море е толкова топло и с такъв син цвят, че ме остави без думи. post-2803-0-29807600-1444598281_thumb.jpg

Това е Платформата на орлите и ягуара в Чичен Ица - една от руините, които много харесах. Платформата е богато украсена с барелефи, а четирите стълбища започват със змийски глави.

post-2803-0-37931400-1444598776_thumb.jpg

Тулум

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Написах две части от пътеписа за Мексико и ги публикувах в блога ми. А ето и една снимка на любимата ми постройка в Чичен Ица - La Iglesia (Църквата). :) 

post-2803-0-18649200-1445120294_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.