Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

За да е актулана темата е нужна помощта на всеки един от вас! Докладвайте намерените от вас намаления според шаблона, описан тук.

Шаблон:

Дата / Цена / Отстъпка / Направление / Дати за пътуване / Портал / Уебсайт / Отметка или Резултати / Авиокомпания / Банкова карта / Особености

Дата: Датата, на която е намерена офертата. Пример: 01.09.2016
Цена: Цената на билет за 1 пътник
Отстъпка: Колко е отстъпката спрямо цената за същия билет на сайта на авиокомпанията
Направление: От кое летище излита - до кое - обратно. Пример: София – Пиза – София
Дати за пътуване: Примерни дати за пътуване с откритата оферта. Пример: 13.10. – 20.10.2016
Портал: Ако за да се стигне до офертата, е необходимо да се мине през някой от порталите. Пример: http://jetcost.pt
Уебсайт: Сайтът, от който е направена резервацията. Пример: http://rumbo.es
Отметка или резултати: До някои оферти може да се стигне или чрез кликване на отметка в началото, или през резултатите на търсачката. Отбележете кой метод е използван.
Авиокомпания: Компанията, за която е валидно намалението.
Банкова карта: С каква карта трябва да се извърши плащането. Пример: Diners, Visa Debit и т.н.
Особености: Ако има някаква полезна допълнителна информация, например, за колко време не може да се пазарува със същата карта ("карантинен период").

Ето как трябва да изглеждат примерни оферти:

01.09.2016 / 1.48€ / 20€ / София – Дубай – София / 13.10. – 20.10.2016 / http://jetcost.es / http://rumbo.es / Резултати / Wizz Air / Diners / Веднъж на три месеца
05.09.2016 / 12.40€ / 10€ / -------------------/ http://rumbo.es/ Резултати / Ryanair / Visa Debit / Веднъж на месец

 

Често задавани въпроси:

- Как е възможно да продават билети под себестойността им от авиокомпанията?
- Просто някой по веригата покрива разликата. Може да е сайтът, който стремейки се да попадне по-напред в търсачките, спонсорира част от цената, предлагайки намаления за карти, които не са популярни от държавата на основната му аудитория. Може и да е картовият издател (Diners, Visa, Mastercard), който промотира по този начин конкретно тяхната си карта. А може и да е комбинация от двете :)

- Има ли нещо съмнително?
- Доста хора вече си накупиха билети, досега нямаме доклад за измама. В най-лошия случай може да имате блокирана сума по кредитната карта без билет, но това е проблем, който се разрешава в рамките на дни.

- Има ли сайтове, които да избягваме?
- Travelgenio цитират намаления с Maestro Credit Card, която не е доказано, че съществува, със сигурност не и в България. Няма как да се възползвате от тези намаления.
- При Travel2Be също.

- Има ли нещо, за което да внимаваме?
- Повечето от сайтовете имат ограничение по карта/име на пътник за определен период от време, най-често три месеца. Т.е., когато купувате, внимавайте сделката да си заслужава - тъпо е да си блокирате картата за следващите три месеца за отстъпка от 1€, а когато другата седмица може да купите билет с 30€ отстъпка, да нямате възможност.

- Купих си билет с отстъпка, но имам въпрос как да си намеря резервацията, как да добавя багаж и т.н?
- Използвайте тази тема, за да зададете въпрос: Резервация в Rumbo, въпроси и отговори. Текущата е само за отстъпки и намаления.
 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Rumbos.es дават 23 евро отстъпка за двупосочен или половина за еднопосочен билет при плащане с Маестро дебитна карта. Примерно:

 

SCON2QW.png

 

Цена 169.26 евро

 

Същия полет на Expedia.de е 192.26 евро + 10 евро такса

 

jeaOWwg.png

 

Работи и за LOW COST полети. Излизат интересни цени  ;)

 

 

София - Дортмунд - София на почти половин цена:

 

mVW3xS8.png

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Винаги съм я избягвал, в повечето случаи хората (испанците) са недоволни, често има проблеми от всякакво естество..Ето само в tripadvisor-a, 90% от темите са внимавайте с румбо.ес, та си правете изводите. Често съм чел за отмяна на резервации, двойно взимане на пари и чакане да се освободи втората сума и т.н.

http://www.tripadvisor.es/Search?q=rumbo.es&geo=&pid=3826&redirect=false&type=&returnTo=http%253A__2F____2F__www__2E__tripadvisor__2E__es__2F__

Пунсали са добро намаление, особено за евтини полети ги прави на половина.

Сега пробвах Солун-Крит-Солун за началото на май за 3-ма човека, идва общо 90евро, намалят 150евро от сметката.

 

Та 49 евро за двупосочен. Ето за трима какво става за Солун-Крит-Солун

Importe 237,78 € -147,00 € de DESCUENTO pagando con Maestro

Много добре е.

Може автора да оправи намалението в заглавието, ако иска.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Los precios de los vuelos mostrados tienen carácter promocional e incluyen un descuento máximo de 34,50€ por persona y trayecto válido pagando con Maestro. Puedes cambiar el método de pago seleccionando el que prefieras en la parte inferior izquierda de esta página. Los otros métodos de pago podrían no incluir el mismo descuento. Promoción limitada a una compra cada 3 meses.

 

Максималната отстъпка е 34,50 според тоя текст, които излиза при търсене на полети. Аз повече от 23 не мога да го докарам.

Връзка към мнение
Importe 143,00 € -53,00 € de DESCUENTO pagando con Maestro

Това ми намаля за Солун-Крит и обратно за май месец или 53евро за човек за двупосочен. Дава различно намаление  за различните цени и компании, ако се влезе през друга държава и език, намаленията са други или за други карти

За Букурещ-Мадрид-Букурещ ми сваля за двама човека  по 49евро на човек или излиза по 115евро на човек за двупосочен крайна цена


Importe 329,48 € -98,00 € de DESCUENTO pagando con Maestro

Precio promocional que incluye un DESCUENTO de 24,50 € por persona y trayecto, válido para pagos efectuados con Maestro
DESCUENTO 46,00 €


Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Търсене му е майката, ударих рекорда за днес! Букурещ-Брюксел-Букурещ за двама човека крайна цена 123,46 € -98,00 € = 25,46 евро!

11.jpg12.jpg123.jpg

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тия промоции винаги са най-приятни с нискотарифните компании и като цяло на по-евтините полети. Тогава процентно намалението е голямо и дори да има риск си заслужава. Аз ще се гмурна да видя София - Бургас например как е :)

 

Последния път, когато имаше нещо такова беше с edreams, също сайт с доста съмнителна репутация, но от две резервации едната мина, другата не. Взех си парите обратно, нямаше драми. 

Връзка към мнение

Какво значи да "мине резервация"?  :huh:

 

Ей тая тема за конкретни детайли; http://magelanci.com/topic/2411-30%E2%82%AC-%D0%BE%D1%82-edreamses-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81-wizz-ryan-%D0%B8-%D1%82%D0%BD/

 

Билетите поне те не ги издават на живо, правят резервация, която после ако не потвърдят не получаваш eлектронен билет. Две резервации направих, едната нямаше проблеми, с другата си измислиха проблем с плащането и не издадоха билета. За друг сайт е, но просто го давам като пример какви неудобства могат да възникнат. 

Връзка към мнение

Ей тая тема за конкретни детайли; http://magelanci.com/topic/2411-30%E2%82%AC-%D0%BE%D1%82-edreamses-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81-wizz-ryan-%D0%B8-%D1%82%D0%BD/

 

Билетите поне те не ги издават на живо, правят резервация, която после ако не потвърдят не получаваш eлектронен билет. Две резервации направих, едната нямаше проблеми, с другата си измислиха проблем с плащането и не издадоха билета. За друг сайт е, но просто го давам като пример какви неудобства могат да възникнат. 

 

Ясно, така си и мислех.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Намерих си София-Неапол-София за 23 евро.

 

Маестро картата ми мина и плащането беше оторизирано.

 

2-3 минути по-късно получих имейл + PNR номер, с който успешно си видях потвърдената резервация директно на сайта на Wizz. Интересното е, че според Wizz за този полет е платено 89.98 лв, та явно отстъпката е напълно реална.

 

Бих казал, че всичко е точно, и че rumbo.es са легитимни.

 

P.S. Виждам, че rumbo са част от семейството сайтове bravofly. От bravofly съм взимал десетки полети и никога не е имало проблем.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Намерих си София-Неапол-София за 23 евро.

 

Маестро картата ми мина и плащането беше оторизирано.

 

2-3 минути по-късно получих имейл + PNR номер, с който успешно си видях потвърдената резервация директно на сайта на Wizz. Интересното е, че според Wizz за този полет е платено 89.98 лв, та явно отстъпката е напълно реална.

 

Бих казал, че всичко е точно, и че rumbo.es са легитимни.

 

P.S. Виждам, че rumbo са част от семейството сайтове bravofly. От bravofly съм взимал десетки полети и никога не е имало проблем.

за кои дати,да пробвам и аз

Връзка към мнение

Здравейте чета редовно сайта искам да ви кажа че миналият месец направих през тях резервация от Милано до Барселона и нямаше никакъв проблем вече ми мина и полета . Тези промоции вървят от февруари.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тръгване 20 Март 2016, връщане 23 Март 2016.

 

Цената в сайта на wizz е същата 89,98 lv, а с дискаунт клуб е 69,98 lv за посочените дати. Така, че аз не виждам реално намаление

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Цената в сайта на wizz е същата 89,98 lv, а с дискаунт клуб е 69,98 lv за посочените дати. Така, че аз не виждам реално намаление

23 евро са 45лв, срещу 70лв, а например аз нямам дискаунт клуб и пр и става точно наполовина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Цената в сайта на wizz е същата 89,98 lv, а с дискаунт клуб е 69,98 lv за посочените дати. Така, че аз не виждам реално намаление

 

Аз платих 45 лева за полета.

 

Дефакто за хора без дискаунт клуб отстъпката е 45 лв. (цената става точно наполовина), а за хора с дискаунт клуб отстъпката е 25 лв. И в двата случая има файда.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ха, това дава 23 евро намаление и за вътрешни полети в Бразилия, примерно на село за Великден, остава да се престраша да ползвам сайта и да ми мине картата... 

Някъде пише ли докога важи отстъпката?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нищо не видях за срок, пише само, че се позволява една покупка на 3 месеца.

 

По скоро с една и съща карта. И то евентуално :) Няма как иначе да го ограничат по друг начин.

Връзка към мнение

По скоро с една и съща карта. И то евентуално :) Няма как иначе да го ограничат по друг начин.

Разбира се, че да.

Оглеждах варианти с прикачване и евентуални намаления за всяка двойка билети и има интересни възможности! Стига да имате повече от една карта. Ако влезе през английската версия  иска diners карта за намаление, макар и да е по-малко.

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Е то една покупка на 3 месеца си е достатъчно ограничение. Аз и без това имам само една Маестро.

Веднага ли издават билета?

Връзка към мнение

Сайтът не отразява някои от полетите на wizz от София: до Мюнхен и до Женева (поне за тези пробвах с реални дати октомври-ноември месец). Дава ми полети до Мюнхен с Луфтханза (при наличие на по-евтини с wizz), а до Женева - с прехвърляне

Връзка към мнение

Е то една покупка на 3 месеца си е достатъчно ограничение. Аз и без това имам само една Маестро.

Веднага ли издават билета?

 

Издаването на билета зависи от авио компанията. Някой издават бързо, някой по-бавно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.