Прескочи до съдържание

Виза за Мианмар (Бирма)


Препоръчани мнения

Здравейте,

с колегата Valley планиране пътуване до Югоизточна Азия месец януари 2014 и бих желал да споделя как решихме въпроса с визите за Бирма. Варианта, на който се спряхме е предварително да си извадим визити от посолството на Мианмар в Белград. Визата струва 20 USD на човек, важи за период от 3 месеца от датата на издаване при престой максимум от 28 дни. Необходимите документи са 2 вида формуляри по 1 страница всеки, 3 снимки, копие от самолетните билети или резервация за самолет, кратко описание на пътуването. По принцип вадят визите за 3 работни дни, но след 1-2 мейла и учтива молба се съгласиха да ги извадят за 1 ден ако им изпратим предварително сканирани попълнени формуляри за проверка от тяхна страна. Пътувах с кола, тръгнах около 6-7 часа сутринта от София, в посолството бях около 11 часа местно време (по-добре беше да съм там в 9 сутринта когато отварят, но не се получи), визите станаха готови в 15:30, пътувах обратно и в 22 часа бях в София, т.е. за 1 ден нещата се случиха.

Сайт: http://www.mebelgrade.org/

Ако пропускам нещо, моля, Valley да ме допълни. Естествено има и други варианти за вадене на виза за Бирма (на място в Банкок). Описания вариант може да се счита за алтернатива за всички, които искат визата да им е в паспорта преди заминаване, което ще им помогне да спестят ценно време по време на пътуването.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте,

с колегата Valley планиране пътуване до Югоизточна Азия месец януари 2014 и бих желал да споделя как решихме въпроса с визите за Бирма. Варианта, на който се спряхме е предварително да си извадим визити от посолството на Мианмар в Белград. Визата струва 20 USD на човек, важи за период от 3 месеца от датата на издаване при престой максимум от 28 дни. Необходимите документи са 2 вида формуляри по 1 страница всеки, 3 снимки, копие от самолетните билети или резервация за самолет, кратко описание на пътуването. По принцип вадят визите за 3 работни дни, но след 1-2 мейла и учтива молба се съгласиха да ги извадят за 1 ден ако им изпратим предварително сканирани попълнени формуляри за проверка от тяхна страна. Пътувах с кола, тръгнах около 6-7 часа сутринта от София, в посолството бях около 11 часа местно време (по-добре беше да съм там в 9 сутринта когато отварят, но не се получи), визите станаха готови в 15:30, пътувах обратно и в 22 часа бях в София, т.е. за 1 ден нещата се случиха.

Сайт: http://www.mebelgrade.org/

Ако пропускам нещо, моля, Valley да ме допълни. Естествено има и други варианти за вадене на виза за Бирма (на място в Банкок). Описания вариант може да се счита за алтернатива за всички, които искат визата да им е в паспорта преди заминаване, което ще им помогне да спестят ценно време по време на пътуването.

 

Добре дошъл, добро включване с първо мнение :) А и колекцията ти е доста силна.

Връзка към мнение

Благодаря! По принцип не съм от най-активните потребители в т.нар. "социални мрежи" (за един пътуващ човек ми се струва странно да се социализирам докато стоя пред компютъра, но това е тема за друг разговор....), но когато видя общност от сродни души не мога да не отделя време да споделя полезен опит... Естествено и да почерпя чужд безценен опит.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

с колегата Valley планиране пътуване до Югоизточна Азия месец януари 2014 и бих желал да споделя как решихме въпроса с визите за Бирма. Варианта, на който се спряхме е предварително да си извадим визити от посолството на Мианмар в Белград. Визата струва 20 USD на човек, важи за период от 3 месеца от датата на издаване при престой максимум от 28 дни. Необходимите документи са 2 вида формуляри по 1 страница всеки, 3 снимки, копие от самолетните билети или резервация за самолет, кратко описание на пътуването. По принцип вадят визите за 3 работни дни, но след 1-2 мейла и учтива молба се съгласиха да ги извадят за 1 ден ако им изпратим предварително сканирани попълнени формуляри за проверка от тяхна страна. Пътувах с кола, тръгнах около 6-7 часа сутринта от София, в посолството бях около 11 часа местно време (по-добре беше да съм там в 9 сутринта когато отварят, но не се получи), визите станаха готови в 15:30, пътувах обратно и в 22 часа бях в София, т.е. за 1 ден нещата се случиха.

Сайт: http://www.mebelgrade.org/

Ако пропускам нещо, моля, Valley да ме допълни. Естествено има и други варианти за вадене на виза за Бирма (на място в Банкок). Описания вариант може да се счита за алтернатива за всички, които искат визата да им е в паспорта преди заминаване, което ще им помогне да спестят ценно време по време на пътуването.

Аз засега дипломатично ще си замълча - още не съм си видял паспорта с визата ;)   

Принципно единственото, което мога до добавя е, че в началото винаги има стъписване от страна на консулските отдели, доколкото не познават тази персона, която се обръща към тях с искане да му позволят да посети страната им. Любовта към пътешествията, демонстрацията на някаки знания за страната или конкретн обект на интерес там би трябвало да помогнат за "разтопяването на леда" и едно по-гладко протичане на бюрократичния процес. Започнете с позитивизъм!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Мианмар

Както е отбелязал bronco, има вариант с посолството в Белград.

Аз избрах този с посолството в Бангкок. Процедурата e разписана и тук.

Подготвят за 2014 онлайн апликационни форми (сходни на тези за Камбоджа), но все още е бета версия и не е активно.

Виза On Arrival има, но не се отнася за европейски граждани (актуално към януари 2014)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мианмар виза от Банкок

Работно време:

9:00-12:00 приемане на документи И паспорти

15:30-16:30 получаване на паспорти с визи

Цени за издаване на виза:

- 1260 Bath за същия ден

- 1035 Bath за следващия ден

- 810 Bath за вдруги ден

плаща се САМО в батове!

Къде се намира - Посолството е в района на станция Surasak на скайтрен-а. От нея се връщате около 200м по левия тротоар и след Християнския колеж свивате в пресечката. Няма как да го пропуснете - има очевАдна бройка тук-туци и таксита. В нашия случай - от HuaLampong station с тук-тук за 100 В.

Каква е процедурата - Минавате най-отпред без да чакате на гише4 и си взимате бланка. Попълвате я четливо, залепяте една паспортна снимка в горния десен ъгъл (ако нямате лепило, все някой от белите ще има), закрепяте с кламер втора паспортна снимка горе вляво (ако нямате, все някой бял ще има) прилагате копие от паспорта ( ако нямате, 100 м надолу по улицата има копир) и вече СЕ нареждате на опашката на гише4. След като Ви дойде реда, ще Ви питат за кога искате и според Вашето желание ще ви дадат пластмасов трицифрен номер -1хх за същия ден, 2хх за следващия, 3хх за други ден. Сядате и чакате електронното табло да покаже Вашия номер. При повикване ако сте за същия ден или съответно с номер1хх отивате на гише1 , ако сте с 2хх или 3хх - гише2. Проверяват Ви документите, вземат Ви паспорта и получавате жълта бележка. Отнема не повече от половин час въпреки че наплива е учудващо голям.

Получаването става още по- лесно. Отивате след 15:20 и се нареждате направо на гише2 и срещу подпис си получавате паспорта и ВИЗАТА за Минамар. Отнема не повече от 5-10 мин.

После... после отивате на KaoSan road или по-точно на успоредната, Th.Rambuti, за да Ви масажират краката от дългото висене и да полеете новата виза във Вашия паспорт! Това е...

(Написах го толкова подробно за да Ви уверя че няма нищо сложно и трудно, много по-лесно и бързо от което и да е посолство в България)

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Прав е Стефан, процедурата е точно тази, разписал я е чудесно.

Само да добавя, че посолството не работи през събота и неделя (ние естествено не съобразихме този елементарен факт), както и през всички тайлански и мианмарски празници, които са си почти месец :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте.

 

В търсене на информация за мианмарска виза (знам, че е вече онлайн) попаднах на тази тема.

 

Може би е добре да се обнови информацията. Аз лично открих тази връзка за онлайн кандидатстване.

 

http://evisa.moip.gov.mm/newapplication.aspx#

 

Знам, че е споменавано в други теми, но тази най-ясно индикира визата като тема.

 

Поздрави

 

:)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Здравейте, определено business VOA се взима изключително лесно срещу 50 USD и тези документи: http://www.mip.gov.mm/portfolio/the-required-terms-and-conditions-for-visa-on-arrival/, за туристическа е добре да се използва електронния вариант.

Редактирано от orehovo
Връзка към мнение

 

 

Може би е добре да се обнови информацията. Аз лично открих тази връзка за онлайн кандидатстване.

 

http://evisa.moip.gov.mm/newapplication.aspx#

 

Линка е ОК, виждам обаче по- високи цени- напр разликата с business VOA е 20 USD по- скъпа в електронен вариант. За съжаление не съм сигурна за туристическа виза- ще проверя и ще пиша.

 

 

 

:)

Връзка към мнение

Здравей :) Линкът е от Министерството на имиграцията на Мианмар. Не знам дали има по-евтин вариант другаде, Туристическата виза е 50 долара. Въпросъ е, че има електронен вариант, който е огромно облекчение за много хора... 

Връзка към мнение

Моето допълнение по-горе е за VoA.

http://www.mip.gov.mm/portfolio/types-of-visa-fees-and-duration/

За момента не намирам потвърждение обаче, че има туристическа VoA, по-скоро важи единствено за бизнес виза.

За туристическа виза: важи сайта, посочен от Rainy.

Редактирано от orehovo
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Интересува как мога да получа туристическа виза за Мианмар по най-удобен начин ако преди това съм в Индия и респективно Бангладеш. Смятам да вляза по сухоземна граница. Дали ще мога да я получа на граничния пункт ако им заплатя? Трябва ли да се кандидатства предварително? Благодаря.


Връзка към мнение
Здравко Ангел

 

Интересува как мога да получа туристическа виза за Мианмар по най-удобен начин ако преди това съм в Индия и респективно Бангладеш. Смятам да вляза по сухоземна граница. Дали ще мога да я получа на граничния пункт ако им заплатя? Трябва ли да се кандидатства предварително? Благодаря.

 

Кандидатствай си онлайн, няма значение къде се намираш. Ние ще сме в Мианмар след 2 месеца и преди няколко дни си извадихме онлайн визи. Попълнихме документите и след 2 дни ни изпратиха визите. Няма значение дали минаваш сухопътно или кацаш със самолет. Ето какво пише:

 

Please print out this document and present at the Myanmar Immigration upon arrival. This printed document is required for you to enter Myanmar and is valid up to 90 days from the date of issue.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Мианмар май ще ти е по-лесно с eVisa-та.

 

"Visa Issuance:
- Nationals of Bulgaria can obtain an e-visa before departure at http://evisa.moip.gov.mm/index.aspx for a maximum stay of
28 days. Passengers must have a printed visa approval letter.
Visa required, except for Passengers with a Letter of Approval issued by the Ministry of Travel and Tourism can obtain a visa
on arrival. They must: For details, click here (SEE NOTE 53533)
NOTE 53533: Applicable to holders of a passport issued by Bulgaria.
Visa required, except for Passengers with an invitation letter and printed copy of inviting company's registration certificate can obtain a Business or Entry Visa on arrival at Yangon (RGN), Mandalay (MDL) or Nay Pyi Taw (NYT).
"

Връзка към мнение

 

Интересува как мога да получа туристическа виза за Мианмар по най-удобен начин ако преди това съм в Индия и респективно Бангладеш. Смятам да вляза по сухоземна граница. Дали ще мога да я получа на граничния пункт ако им заплатя? Трябва ли да се кандидатства предварително? Благодаря.

 

От Бангладеш мисля че няма начин да влезеш. 

От  Индия  това което съм проучил е че се влиза през Moreh - Tamu. Визи на границата няма как да получиш. Освен Мианмарската виза  ти трябва и специално разрешение което се издава от няколко отбрани туристически агенции и струва около 80-100$.  Не знам обаче дали ще ти дадат виза ако споменеш че ще влизаш точно през този пункт. 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Бангладеш мисля че няма начин да влезеш. 

От  Индия  това което съм проучил е че се влиза през Moreh - Tamu. Визи на границата няма как да получиш. Освен Мианмарската виза  ти трябва и специално разрешение което се издава от няколко отбрани туристически агенции и струва около 80-100$.  Не знам обаче дали ще ти дадат виза ако споменеш че ще влизаш точно през този пункт. 

Освен да пропусна изцяло ходенето до Бангладеш и да пътувам чрез самолет Колката - Йангон като преди това кандидатствам за онлайн виза както по-горе ме посъветъха и я получа на летището. От там вече ще мога да започна да пътувам по земя (как е ситуацията с пътуването автостоп в тези страни впрочем?) и отида до Лаос за където доколкото прочетох мога да получа виза на границата срещу заплащане и после към Камбоджа, Виетнам и Тайланд. Като цяло това са далечни планове (по-скоро даже идеи) и съм изцяло отворен за промяна на трасето. Всякакви съвети от вас са добре дошли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен да пропусна изцяло ходенето до Бангладеш и да пътувам чрез самолет Колката - Йангон като преди това кандидатствам за онлайн виза както по-горе ме посъветъха и я получа на летището. От там вече ще мога да започна да пътувам по земя (как е ситуацията с пътуването автостоп в тези страни впрочем?) и отида до Лаос за където доколкото прочетох мога да получа виза на границата срещу заплащане и после към Камбоджа, Виетнам и Тайланд. Като цяло това са далечни планове (по-скоро даже идеи) и съм изцяло отворен за промяна на трасето. Всякакви съвети от вас са добре дошли.

Ако си стигнал до Калкута не си струва да пропускаш Бангладеш - там е единственото място където  можеш да видиш свободни тигри в естествената им среда. После да се върнеш в Индия и оттам да влезеш в Мианмар. 

Виза може да се изкара и в Калкута от посолството. Ако е като в Банкок става от сутринта за  следобеда.Тъй като трябва самолетен билет, настаняване и т.н. няма да е проблем да използваш срещу -5- 10$ някоя от местните индийски агенции да ти направят резервации, а след изкарване на визата да ги отменят.  

Сложно, леко рисковано и скъпо, но... без риск няма екшън

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си стигнал до Калкута не си струва да пропускаш Бангладеш - там е единственото място където  можеш да видиш свободни тигри в естествената им среда. После да се върнеш в Индия и оттам да влезеш в Мианмар. 

Виза може да се изкара и в Калкута от посолството. Ако е като в Банкок става от сутринта за  следобеда.Тъй като трябва самолетен билет, настаняване и т.н. няма да е проблем да използваш срещу -5- 10$ някоя от местните индийски агенции да ти направят резервации, а след изкарване на визата да ги отменят.  

Сложно, леко рисковано и скъпо, но... без риск няма екшън

Искрено ти благодаря за топлите съвети! Какво точно ще направя и накъде ще се запътя само времето ще покаже си мисля. Сега поне се регистрирах във форума и винаги мога да се върна тук и да питам за някой друга идея или съвет. Изключително си прав че без риск няма екшън. Светът е голям и спасение дебне отвсякъде обичам аз да казвам. Ще го измъдрим хубаво (всъщност съм убеден че няма да е много мъдрене а по-скоро ще се отдам на чувства и действия). Нека наближи времето само.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Освен да пропусна изцяло ходенето до Бангладеш и да пътувам чрез самолет Колката - Йангон като преди...

 

Ако ще пътуваш със самолет - спокойно се разходи до Бангладеш и литни от Дака. Около 200$ - еднопосочния до Янгон. Не е евтино, но в сравнение със сухопътния вариант през Индия не е също и скъпо. Няма начин по земя от Бангладеш да стигнеш до Янгон. Даже и по море няма - прочутият параход (наистина) от Калкута до Пенанг не плава поне от 50 години :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще пътуваш със самолет - спокойно се разходи до Бангладеш и литни от Дака. Около 200$ - еднопосочния до Янгон. Не е евтино, но в сравнение със сухопътния вариант през Индия не е също и скъпо. Няма начин по земя от Бангладеш да стигнеш до Янгон. Даже и по море няма - прочутият параход (наистина) от Калкута до Пенанг не плава поне от 50 години :)

Имаш предвид че сухопътния вариант през Индия ще ми излезе скъпо?

 

За сега това което имам като бегла идея е живот и здраве да попътувам и поживея за шест месеца в Индия след което като ми свърши визата отида в Бангладеш и там се подвизавам известно време. После ще взема транзитна виза за Индия и ще се пусна към Мианмар. Всичко по земя. За Мианмар ще кандидатствам предварително за visa on arrival.
 
Това е една от многото алтернативи. Какво мислиш?

 Единственото което ме притеснява за всичките тия визи е че винаги искат return ticket.

Връзка към мнение

Имаш предвид че сухопътния вариант през Индия ще ми излезе скъпо?

 

 

Само разрешителното за Миянмар (издава се допълнително към визата), нужно ти за да пътуваш по земя от Индия, струва примерно 100 $. Бангладешката виза - верно и тя беше 50 $, но целият път през "пилешкия врат" до Манипур и после из Миянмар (мисля до Мандалай) ще е поне 2-3 седмици. Лутал съм се точно 2 дни из границите между Бангладеш и Индия докато намеря някоя, отворена и за чужденци, така че ако минаваш по земя - ГКПП в източен Бангладеш (от страната на индийските щати Трипура, Мегалая и Мизорам) ще ти спести доста ресурси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Един бърз пример и от мен.Първата година когато Бирма отвори официално за туристи аз влязох през Лаос с лодка.Това беше преди шест седем години и със български паспорт на едно невзрачно гише на границата след два часа чакане с още петдесет човека от различни страни получиш виза за някакви си минимални пари .В началото беше много трудно за пътуване изопщо в цялата страна като турист но от много хора чувам че нещата са се подобрили като цяло в положителна посока.Успех от мен и лек път.Само един малък тип от мен Баган е невероятен град

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

 

Интересува как мога да получа туристическа виза за Мианмар по най-удобен начин ако преди това съм в Индия и респективно Бангладеш. Смятам да вляза по сухоземна граница. Дали ще мога да я получа на граничния пункт ако им заплатя? Трябва ли да се кандидатства предварително? Благодаря.

 

 

Здравей! Направи ли пътуването от Индия до Мианмар и по какъв начин изкара визата за Мианмар? Проучи ли във Индия за изкарване на виза от там? Предсои ми пътуване по същото трасе и затова питам :) 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.