Прескочи до съдържание

Споделяне на снимки на живо - молба за мнение


Препоръчани мнения

Заиграх се нещо днес с една екстра, която обаче може да е голяма тежест на шията, ако не се получи както трябва и ще отнеме доста време, а и ресурси. За това искам вашето мнение дали си заслужава да се инвестира време и средства в нещо такова, или просто ограниченията, за които ще спомена са непреодолими и по-добре да не се занимавам. 

 

Основно могат да помогнат хората, които ползват всекидневно смартофни. 

 

Накратко, искам да направя по-мобилно ориентирана версия на темата "В момента съм...", където всеки ще може да сподели снимка от мястото, на което е, да напише малко текст към нея, да получава и пише коментари и всичко това директно от мобилния му телефон. Нещо много подобно на начина, по който фейсбук споделя снимки и местоположение. 

 

Ето тук съм направил грубо скеле на това, което се цели: http://test.aerohroniki.com/

Сайтчето не го гледайте, че е неугледно, ако решим проекта да получи зелена светлина ще бъде тунинговано до безобразие, ще му вземем тема, всичко ще е ок. 

 

Проблемите идват с мобилното приложение. Просто изглежда няма начин как да се направи евтино и прилично, заради всичките му затруднения и детайли. $100 на година е само таксата за публикуване в iTunes. Като добавим необходимите добавяния, изчистване на бъгове и подобни, сумата става просто непосилна. Вижте за какви цени говорим грубо: http://www.mobiloud.com/pricing/ или

http://apppresser.com/pricing/

 

За това се налага да ползваме стандартното безплатно приложение на Wordpress. Щеше ми се да можем да го клонираме, брандираме поне с нашето лого, да понастроим малко опциите по наш вкус, но изглежда и това няма как да стане лесно. 

 

Така, това, което искам от вас е следното. Да инсталирате на мобилния си телефон приложението на Wordpress. 

 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.wordpress.android&hl=en

iOS: https://itunes.apple.com/en/app/wordpress/id335703880?mt=8

Windows Phone: http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/wordpress/5f64ad85-f801-e011-9264-00237de2db9e

 

Да се логнете в сайта със следните детайли:

user:magelanci

pass: testtest123

site: test.aerohroniki.com

 

Сайтът се добавя като кликнете на add self-hosted wordpress. Логването ще е еднократна процедура, при това ще работи с юзера и паролата от форума, но това ще стане в последствие. 

 

Задачата ви е да пуснете снимка с местоположение. Нарочно не искам да ви казвам как става, да видя дали е лесно за вас. После очаквам брутално искрени коментари. Дали процедурата е дървена, дали е неинтуитивно, дали е сложно, дали бихте я ползвали по време на път да споделите какво виждате и с нас освен с фейсбук приятелите си и т.н. Очаквам коментари. 

 

Приемам и други предложения как да реализирам идеята. Общо взето ми се ще да имаме секция "Магеланци на живо", в която обсъждането, споделянето на снимки, коментари и всичко да става на момента. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така няма ли опасност да се получи разделение, нещо като алтернативен  Фейсбук т.е да вървят като 2 клона - магеланци.ком и магеланци на живо? Не може ли тази мобилна версия да е нещо като подклон в този форум, но с всички (или почти) възможности...    Иначе нищо не разбирам от компютри, мрежи, така че повече не мога да дам идеи, освен, че ако върви на 2 или повече отделни клона ми се струва разводнено.

Връзка към мнение

Така няма ли опасност да се получи разделение, нещо като алтернативен  Фейсбук т.е да вървят като 2 клона - магеланци.ком и магеланци на живо? Не може ли тази мобилна версия да е нещо като подклон в този форум, но с всички (или почти) възможности...    Иначе нищо не разбирам от компютри, мрежи, така че повече не мога да дам идеи, освен, че ако върви на 2 или повече отделни клона ми се струва разводнено.

 

Ами не точно. Ще има разделение, до колкото и в момента да речем Пътеписите са разделени от форума. А и има възможност всяка качена снимка и всеки коментар да се синхронизират с теми/постове във форума също....

Връзка към мнение

Качих една снимка от Пловдив.

Ориентирах се, т.е. ако съм успяла. Май пропуснах да споделя местоположението. Като за първо ползване на wordpress търсех познати икони и познат алгоритъм

Не знам дали имаше забавяне в нета, но снимката се качи доста бавно в сравнение с качването във фейса.

Дали бих го ползвала по време на път - сложен въпрос :-) Ако отрепетирам качването на снимки, за да ми стане интуитивно - да. Има ли възможност за известяване при коментарите?

Връзка към мнение

Изглежда добра идеята.

Отдавна се каня да попитам, дали се предвижда възможност за изполване на tapatalk в близко бъдеще. Знам, че е безплатно да се качи форума и там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Качих и аз, не е трудно, но аз нямам проблем с интерфейсите обикновено. Малко е дървено, трябва много да се цъка според мен. Абе това, което имаш предвид не е ли като инстаграм? Някаква интеграция да се направи?

Връзка към мнение
Травеолани

И аз пробвах да кача снимка, но не се появява като публикувана. Това е същото като да се логна в моя блог и да пусна пост. И въпреки че съм наясно как се прави и го направих, не знам защо не се появява.

Георги - значи ако решиш да осъществиш идеята, всеки път ли щя трябва да се логваме през Wordpress и да публикуваме пост, за да качим снимката? Това ми се струва доста сложно и пипкаво, имайки предвид, че човека който качва ще е някъде на път с не особено добра връзка примерно. Защо моят пост не се появи - неправилен формат ли съм избрала?

Качих и аз, не е трудно, но аз нямам проблем с интерфейсите обикновено. Малко е дървено, трябва много да се цъка според мен. Абе това, което имаш предвид не е ли като инстаграм? Някаква интеграция да се направи?

Neuromancer - ти Churrasco ли качи? Гледам, че и тази снимка не се е появила на home page-a. Сигурно трябва да мине малко време?

Връзка към мнение

И аз качих, но май нещо се бави за да може да се види от къде съм ги качил..

Само качване и боравене не е трудно

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Аз на приложението ги гледах, виждат се, но нещо бавничко се свалят, може да си помислиш, че няма нищо докато чакаш. На сайта си излизат, сега погледнах.

Връзка към мнение

Качих една снимка от Пловдив.

Ориентирах се, т.е. ако съм успяла. Май пропуснах да споделя местоположението. Като за първо ползване на wordpress търсех познати икони и познат алгоритъм

Не знам дали имаше забавяне в нета, но снимката се качи доста бавно в сравнение с качването във фейса.

Дали бих го ползвала по време на път - сложен въпрос :-) Ако отрепетирам качването на снимки, за да ми стане интуитивно - да. Има ли възможност за известяване при коментарите?

 

Бавно се качва, защото инсталацията е супер базова и катери цялата снимка и после я зарежда от сайта, а това може да са си 2-3МБ. Оф, надявам се да не си ползвала мобилния си нет... Сега сложих един плъгин, който ги оразмерява след качване, а иначе в приложението има настройка за размер на снимките. Който иска може да си го сложи за 600х600 за сега, преди да намерим оптималния вариант. 

 

Би трябвало да има възможност за известяване, но не съм дълбал в тази посока много. 

 

Изглежда добра идеята.

Отдавна се каня да попитам, дали се предвижда възможност за изполване на tapatalk в близко бъдеще. Знам, че е безплатно да се качи форума и там.

 

Tapatalk имахме, но го махнах и съм много доволен от това. Откакто стана безплатно приложение тръгна надолу, с много дупки в сигурността, опити за показване на нерегламентирана реклама, опити за отнемане на регистрации, опити за влизане във форума през задната врата. Темата е много дълга и знам, че е удобно за хората, но tapatalk в сегашния му вид няма да имаме. 

 

Качих и аз, не е трудно, но аз нямам проблем с интерфейсите обикновено. Малко е дървено, трябва много да се цъка според мен. Абе това, което имаш предвид не е ли като инстаграм? Някаква интеграция да се направи?

 

Ами това ще е най-лоу кост варианта, да тагваме инстаграмските снимки със специален хаштаг, но ще се загубят харесвания, коментари, инстаграма просто ще е платформа за качване на снимките. Сигурно по тоя начин може и с дропбокс и гугъл драйв да го направим. 

 

И аз пробвах да кача снимка, но не се появява като публикувана. Това е същото като да се логна в моя блог и да пусна пост. И въпреки че съм наясно как се прави и го направих, не знам защо не се появява.

Георги - значи ако решиш да осъществиш идеята, всеки път ли щя трябва да се логваме през Wordpress и да публикуваме пост, за да качим снимката? Това ми се струва доста сложно и пипкаво, имайки предвид, че човека който качва ще е някъде на път с не особено добра връзка примерно. Защо моят пост не се появи - неправилен формат ли съм избрала?

 

Neuromancer - ти Churrasco ли качи? Гледам, че и тази снимка не се е появила на home page-a. Сигурно трябва да мине малко време?

 

Минава малко време за да се появи снимката. Вероятно някакъв кеш вграден в wordpress. Няма да се логваш всеки път, всъщност пробвай сега да отвориш приложението и виж дали си логната :)

 

Най-лесно е menu (онова с чертичките горе вляво) -> quick photo -> снимаш -> post settings -> add location и така. Много исках бутона за локация да е още на предишния екран, не знам защо са го забутали в допълнително меню.

Връзка към мнение

Добавих един плъгин за известия, коментирах няколко от снимките, кажете дали излиза нещо :) Може би ще известява само новите след активирането на плъгина.  Не знам дали ще го запазим, но просто като тест. 

 

Май може да работи само за хора, които имат профил в wordpress.com. Макар и безплатно, не изглежда много практично...

Връзка към мнение

Опитах и аз.

Не зная дали ще свърши работа, но има и такава настройка за геотаг-а

attachicon.gifimage.jpg

 

Хм, това сигурно е само за iOS. В androida трябва ръчно на всяка снимка...

Връзка към мнение

Коментара под моята снимка е "тет" (снимката от Пловдив)

Мобилният интернет ми е бърз и неограничен, но с приложението на wordpress, доста се бави отварянето, зареждането на постовете. Което за мен е досадно. Другото, което ме дразни е, че със стрелка назад излизам от приложението и трябва да влизам наново, не знам това доколко може да се коригира. Известие за коментар не съм видяла, но може би се дължи на това, че ползвам общия акаунт и парола.

Има една котка-акробат, много е готина ;-)

С android съм.

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пробвах вчера от гестхауса да публикувам снимка. Три опита имах и трите неуспешни, предполагам заради слабия безжичен интернет там (но нали идеята е да публукуваме, докато сме на път). Много бавно зареждаше приложението, дори снимките, качени от другите потребители не можех да видя.

Сега тествах успешно от летището, всичко се зареди за секунди.

Самото добавяне на снимка ми бе лесно, но така и не видях кога и къде може да се въведе къде е правена снимката.

Също при преглеждане на вече публикувани снимки би било хубаво, ако се вижда кои и колко коментара имат.

Редактирано от Masmiya
Връзка към мнение

Пробвах вчера от гестхауса да публикувам снимка. Три опита имах и трите неуспешни, предполагам заради слабия безжичен интернет там (но нали идеята е да публукуваме, докато сме на път). Много бавно зареждаше приложението, дори снимките, качени от другите потребители не можех да видя.

Сега тествах успешно от летището, всичко се зареди за секунди.

Самото добавяне на снимка ми бе лесно, но така и не видях кога и къде може да се въведе къде е правена снимката.

Също при преглеждане на вече публикувани снимки би било хубаво, ако се вижда кои и колко коментара имат.

 

През приложението може да се отвори директно сайта, където си пише колко коментара има. Ако стигнем до там ще се постарая тази информация да е налична на видно място в сайта. 

 

Локация се добавя, като отидеш в Post settings преди да качиш снимката. Ще ми се да мога да го направя включено по подразбиране, ама...

 

Колкото до бързодействието, да, не е оптимизирано сайтчето въобще, просто тествам как се приема приложението като функционалност :)

Връзка към мнение

Претегляйки като цяло коментарите, май това ще остане за друг път, когато може да го направим с пълноценно мобилно приложение. Благодаря на всички за труда. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.