Прескочи до съдържание

EXPO Milano 2015


ECC

Препоръчани мнения

http://www.expo2015.org/en/index.html?packedargs=op=changeLang

Откривам нова тема,защото започнахме дискусия в друга тема.Мисля,че събитието е значимо и ще има доста интересни идеи и коментари.

Аз вече имам подарени два еднодневни билета,което означава,че ще го посетя.Мисля да го съчетая с малко колоездене около река Ин в Тирол.(И за там ще пусна отделна тема,когато намеря повече време.Става на въпрос за The Inn cycle path).Идеята е да пътуваме с кола първо заради скъпите билети до Милано за целия период и нощувки по-надалеч от Милано,заради цените на хотелите.

Никога не съм ходил на подобно изложение,но от прочетеното в нета,изглежда,че си заслужава.

Билетите са еднодневни на цена 32евро без фиксирана дата.Нужна е предварителна регистрация за желаната дата,защото има дневен лимит на посетителите.

Първото нещо,което ме интересува е дали един ден ще е достатъчен да се разгледа изложението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти за темата и споделеното :) .

Ние също искаме да посетим Експото и затова през юли на път за Ница ще останем един цял ден в Милано, за да го посетим. Не зная дали един ден ще е достатъчен, но мисля да бъдем от 10-11ч. до вечерта на Експото...

Така че всяка информация за него ще ми е от полза. А ако науча нещо разбира се, че ще го споделя тук.

Както и впечатленията ми след завръщането ни...

Връзка към мнение

А каква е причината България да не участва на такова значимо събитие? Освен обичайните оправдания от властта, за мен си е типичен образец за ниско национално самочувствие и никаква визия за бъдещето. И то при положение, че е недалеч от България.

 

Фактически е нещо като олимпиада и навсякъде, където са се провеждали световни универсални изложения, са давали огромен тласък в развитието на съответния град. Айфеловата кула като пример.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А каква е причината България да не участва на такова значимо събитие? Освен обичайните оправдания от властта, за мен си е типичен образец за ниско национално самочувствие и никаква визия за бъдещето. И то при положение, че е недалеч от България.

 

Фактически е нещо като олимпиада и навсякъде, където са се провеждали световни универсални изложения, са давали огромен тласък в развитието на съответния град. Айфеловата кула като пример.

 

А какво да покаже, синьор Бдински? Обединена сергия на Видински и Врачански окръг и на нея кърпените бабини гащи...

 

Това е работа и на вас, икономистите, да мислите, да решавате. Не само младите хора да пушат цигарки и да гледат лошо в УНСС момите.

 

Следя италианските новини и досега мненията ИЧ не са ласкави. То и Италия е в постоянна криза, ама да й имам кризата.

Връзка към мнение

Ето тук може да се прочете решението. Класика! :)

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И аз се надявам някой да го е посетил. Ние вече си имаме самолетни билети, купих на редовни АК, не ми се чакаше уиз, резервирах и хотел. Хотелите са адски скъпи , да му се не види, едвам намерих нещо що - годе да се ядват, ама то и не е хотел, а префасониран хотел, дано нямаме проблеми,че пристигам е доста късно вечерта. Сега ще купя и билети за изложението за два дни. Ако ни хареса,ще отидем и третия ден. Гледам,има доста неща, ще е супер интересно. Ти май ще идеш преди нас , дано някой се включи преди всички, не може никой да не отиде на Експото в следващите 4 месеца.

Връзка към мнение

Всъщност - на това изложение нещо за бизнес ли ходите или просто да разгледате?
И какво интересно би трябвало да има за гледане? :rolleyes:

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Хотелите за съжаление са страхотно надути, но оглеждайки airbnb има хубави оферти за по 4ма човека и повече в апартаменти :) А пък в краен случай може да се съчетае с някое съседно градче или село наблизо- лично аз съм много доволна от влаковете и ги препоръчвам :) Ако някой има да убие седмица ще се получи супер 2 дни Милано (за големи ентусиасти на експото) и 2 дни Венеция .

 

Ако някой магеланец се е запътил натам октомври- да свирка :) 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Емил, видях питането към Роже в другата тема. Да споделя какво научих през май, когато бях в Милано. Влаковете, които обслужват Ехро - то са на TRENORD. Взела съм една карта на линиите, ще я издиря и ще се опитам да сканирам и  да я кача, за да прецените къде да отседнете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

post-228-0-14201200-1436003491_thumb.jpgpost-228-0-93787700-1436003517_thumb.jpg

Нямах възможност да сканирам. От таблет или телефон се вижда добре. Дано съм полезна.

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Никой ли все още не е посетил  EXPO Milano 2015? Никъде не видях отзиви. Синът ми ще бъде в Милано през първата половина на август за няколко дни. Купи си билет с фиксирана дата за един ден и се чудеше дали ще му стигне времето, за да разгледа по-интересните палати. Ще ми е интересно, ако някой сподели впечатленията си :)

Връзка към мнение

Никой ли все още не е посетил  EXPO Milano 2015? Никъде не видях отзиви. Синът ми ще бъде в Милано през първата половина на август за няколко дни. Купи си билет с фиксирана дата за един ден и се чудеше дали ще му стигне времето, за да разгледа по-интересните палати. Ще ми е интересно, ако някой сподели впечатленията си

Виж поста на Роже в Темата:В момента съм в....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За това, че България не участва? Вярно е  :) и в началото на темата го коментирахме. Трудно е да очакваш от човек, занимвал се с всякакви престъпления като производство и контрабанда на амфетамини, да прозре важността на такива събития и да води адекватна държавническа политика.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

да, купуваш го в началото като влезеш за 5 евро и после от всеки павилион си взимаш печат. Било доста известно и май на всяко EXPO имало такъв паспорт, който служи за сувенир после

Един интересен факт - на всички чешмички в Expoto има газирана вода, освен нормална :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Бяхме на Експо и бързам да докладвам. Имахме купени билети за два поредни дни, но втория ден дори не отидохме. На нас не ни хареса никак. Бяхме супер разочаровани. Може би очакванията ни бяха други, но експо не ни хареса нито като концепция, нито като изпълнение. Да не говорим,че пред всички палати имаше опашки от хиляди хора, пред всички заведения за хранене също. В платите, в които влезнахме след чакане видяхме ... телевизорчета и филмчета. Въобще тази ултрамодерна и стерилна фюжън концепция не ни допадна. Палатите отвън някои бяха много добре направени и имаха духа на страната, от която идват, други, в модерната визия за мен бяха кич. Иначе атмосфера има. Но тълпите и липсата на организация , наистина ни дойдоха в повече. Секцията за слоу фуд ни хареса, също и по - малките палати за кафе, шоколад. И бяхме там един час преди да отвори, към 10 часа от основния вход имаше огромни опашки за влизане,тъй като беше организирано един скенер на багажа за две опашки. С две думи, самото експо си беше бая загуба на пари за нас, но ако не бяхме отишли, щяхме пък да съжаляваме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.