Прескочи до съдържание

Пътешествие до Тайланд, Камбоджа и Сингапур


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

От доста време следя форума и пътеписите тук, но чак сега ми се налага да пиша, за да поискам съвети :) Скоро с приятелката ми ще се женим и сме решили сватбеното ни пътешествие да е в югоизточна Азия, тъй като и двамата не сме ходили, а определено ни привлича. Пътували сме доста, но основно из Европа и тази година до Дубай, като всеки път си организираме екскурзиите сами. Предполагам, че ще имам доста въпроси, но ще започна с най-важните към момента. Първоначално бях чел, че края на февруари и началото на март е най-добре да се ходи там, за да не е точно топ сезона и да не е фраш с туристи, но след като прочетох тук видях, че има хора които ходят почти през всеки месец от годината (изключая юни, юли и август). Ние сме се ориентирали към Тайланд и Камбоджа основно, като се оглеждаме и в Сингапур, Индонезия и Малайзия, все дестинации които тук сте обсъждали доста и има доста хора с опит.

 

Ориентировъчно плана към момента е:

 

Тайланд:

 

Банкок - 2 дни да разгледаме града + един ден екскурзия до Аютая

Канчанабури - 1 ден да спим там, ако можем да пътуваме след еднодневната екскурзия например, на сутринта разглеждаме и се връщаме в Банкок.

Чианг май - 2 дни

Чианг рай - 1 ден

Пукет/други острови 4-5 дни

 

Камбоджа:

 

Сием риеп - 3 дни

 

Сингапур - 2 дни

 

Предполагам че Индонезия и Малайзия ще останат за следващия път, тъй като няма да имаме възможност да вземем толкова отпуска. Ориентировъчно цялата екскурзия ще е 16-18 дни. Планът ще се доизясни когато дойде време за пазарене на билети за вътрешните полети.

 

До колкото четох изпозлвате и различни авиокомпании за полети натам и обратно, като основно май катарците и аерофлот, а Сънчо ми препоръча turkish airlines. Бях попаднал тук преди няколко месеца и на полет през скандинавия с https://www.norwegian.com , но предполагам че там неудобството е при комбинирането на полетите. Като цена всичко под 500 евро двупосочно на човек ми се струва добре.

 

Та първия ми въпрос е кога е най-подходящото време да се посетят тези дестинации така че да хванем хубаво време и да не попаднем в топ сезона с огромния брой туристи?

 

Съответно кога долу горе да започна да дебна за промоции за този период за полети натам и обратно и коя авиокомпания да използваме?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо честито. Добре дошъл. Пътешествие и то сватбено из Азия! Поздравления за избора на държавите.

Щом си прочел писаното в различните теми и пътеписи с допълнително инфо едва ли е нужно да те занимаваме. Така че - strait to the point:

- сезоните са два - дъждовен и сух, но това да не те навява на мисли, че не е подходящо.

- много туристи има винаги, като във Венеция. Планувайте си го когато ви е удобно и намериш билети на добри цени - (ок. 500 EUR pp по моята скАла). Що се отнася до авиолиниите - Qatar, Turkish (диретно от София) и Emirates, Malaysia Airways, Singapore Airlines (от IST). Всъшност има всякакви варианти, въпрос на следене. Хвърляй поглед и на темите за текущите промоции тук. Такава в момента има на Qatar Airways.

- по програмата:

Бих предложил - кацате в Бангкок, после острови, след това Камбоджа (с Bangkok Air) и накрая Сингапур - търсиш OJ Европа/Тайланд и Сингапур/Европа. Така ще градирате усещането за ЮИ Азия. Пък ще можеш и да изненадаш булката с някой интересен подарък в Сингапур :)

Връзка към мнение

За съжаление точно изпусна голямата промоция на катарците, беше до вчера. В Тайланд има милиони туристи и постоянно пребиваващи чужденци, така че е нонстоп навалица. Избягвай септември-октомври (пика на дъждовния сезон) и около Коледа и Нова година - ако може да се говори за съвсем много хора е тогава и хотелите са по-скъпи, и авиокомпаниите не дават промо. Не препоръчвам Банкок Еър до Камбоджа, страшно големи скъпари са, едно време летяхме с тях поради липса на избор. Air Asia дава много по-добри цени Банкок-Сием Рип. Банкок Еър са ок за полети из Тайланд - удобни от голямото летище и подобни по цена, международните им полети са дърварски. Както ще ходите на север може с един билет без ново чекиране да се вземе с Еър Азия от Чанг Май (Чанг Рай) до Сием Рип. 

Връзка към мнение

Честито!

 

Аз преди 2 дни взех билети за Сингапур с Qatar. Смятаме да посетим също Малайзия, Камбоджа и Индонезия (Все още не е 100% сигурно на къде ще тръгнем от Сингапур има и други опции към момента).

 

Относно времето: От това, което аз четох по доста форуми Март-Май времето е изключително горещо и не е препоръчително за посещение. Ноември - Февруари е ТОП сезонът, времето е прохладно, но има много туристи и на места като Ангкор е просто пълно. Същота така и цените са по-високи. Ще си позволя да цитирам мнение от чужд форум относно дъждовния сезон в Сием Реап:

I personally like rainy season. Not so many tourists; the rain is very polite coming at pretty much a scheduled time each afternoon and again at night. Everything is verdant, the temples alive with moss and flowers, the countryside full of rice fields. Boat travel is good, waterfalls actually have water in them. Flooded forests actually flooded, floating villages actually floating. The rain keeps things cool and the dust at bay. mid september to the end of October to be mostly avoided as the monsoon has been bringing flooding the last few years. August is probably my favorite month.

Though December/January are the coolest/driest, the trade off in the number of people and the strain on infrastructure is enormous.

 

Това за Камбоджа.

В Тайланд островите, които се намират от източната страна са с добро време (Ко Самуй) в месеците Юни-Август, а тези от запад са с лошо (Пукет). Съответно обратното е през месеците Декември - Февруари.

Ако решите за Индонезия - времето Юни - Август е ТОП сезон и Бали ще е супер.

Сингапур - целогодишно времето е едно и също, така че няма голямо значение.

 

Общо взето при всички положения ще трябва да се примирите с едно от няколко неща: Сухия сезон - многото туристи, голямата жега през месеците Март-Май или дъждовете през месеците от Юни до Октомври

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей и поздрави за дестинацията! Определено ще ви е интересно.

 

Аз бих ти препоръчал да видиш катарците, имат билети по 506 евро София-Банкок / Сингапур-София , примерни дати 24 август - 12 септември. Скоро ги ползвах и съм доволен както от обслужването, така и от летището в Доха. Иначе за вътрешните полети в Азия определено препоръчвам Air Asia.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здравейте,

 

От доста време следя форума и пътеписите тук, но чак сега ми се налага да пиша, за да поискам съвети :) Скоро с приятелката ми ще се женим и сме решили сватбеното ни пътешествие да е в югоизточна Азия, тъй като и двамата не сме ходили, а определено ни привлича. Пътували сме доста, но основно из Европа и тази година до Дубай, като всеки път си организираме екскурзиите сами. Предполагам, че ще имам доста въпроси, но ще започна с най-важните към момента. Първоначално бях чел, че края на февруари и началото на март е най-добре да се ходи там, за да не е точно топ сезона и да не е фраш с туристи, но след като прочетох тук видях, че има хора които ходят почти през всеки месец от годината (изключая юни, юли и август). Ние сме се ориентирали към Тайланд и Камбоджа основно, като се оглеждаме и в Сингапур, Индонезия и Малайзия, все дестинации които тук сте обсъждали доста и има доста хора с опит.

 

Ориентировъчно плана към момента е:

 

Тайланд:

 

Банкок - 2 дни да разгледаме града + един ден екскурзия до Аютая

Канчанабури - 1 ден да спим там, ако можем да пътуваме след еднодневната екскурзия например, на сутринта разглеждаме и се връщаме в Банкок.

Чианг май - 2 дни

Чианг рай - 1 ден

Пукет/други острови 4-5 дни

 

Камбоджа:

 

Сием риеп - 3 дни

 

Сингапур - 2 дни

 

Предполагам че Индонезия и Малайзия ще останат за следващия път, тъй като няма да имаме възможност да вземем толкова отпуска. Ориентировъчно цялата екскурзия ще е 16-18 дни. Планът ще се доизясни когато дойде време за пазарене на билети за вътрешните полети.

 

До колкото четох изпозлвате и различни авиокомпании за полети натам и обратно, като основно май катарците и аерофлот, а Сънчо ми препоръча turkish airlines. Бях попаднал тук преди няколко месеца и на полет през скандинавия с https://www.norwegian.com , но предполагам че там неудобството е при комбинирането на полетите. Като цена всичко под 500 евро двупосочно на човек ми се струва добре.

 

Та първия ми въпрос е кога е най-подходящото време да се посетят тези дестинации така че да хванем хубаво време и да не попаднем в топ сезона с огромния брой туристи?

 

Съответно кога долу горе да започна да дебна за промоции за този период за полети натам и обратно и коя авиокомпания да използваме?

Здравей! Ако сте склонни за промяна в плана, може за един ден от Сием Риеп да прескочите до Батамбанг - градчето е много живописно със стари колониални къщи и много храмове. Туристите са много малко и доста по-живо усещаш атмосферата на Камбоджа. Сием Риеп е станал толкова туристически, че чужденците са много повече от местните.

Връзка към мнение

Здрасти и честито J

Аз съм била в Бангкок, Краби, Ко Ланта и Сингапур за 3 седмици с по-възрастни хора (60-75) и се справихме доста добре с маршрута и набелязаните забележителности.

В Краби и Ко Ланта е доста по-спокойно сравнение с Пукет, поне четейки коментарите тук J

На Ко Ланта ходихме до ферма за слонове и нещо като ботаническа градина с орхидей, беше приятно , но не и нещо особено : )

Със сигурност не съм обиколила всичко възможно, има и национален парк в Ко Ланта, който ми се стори доста интересен, но нямах възможност да го посетя.

 

Ние също плануваме медец месец там ( около 16 дни макс) и смятам да посетим Бангкок отново, но този път се спрях на още няколко дестинации- Ко Липе, Ко Чанг, Ко Тао. Ко Чанг ми се стори най-интересен, защото целият остров е национален парк, има доста водопади и дайвинг, ако ви интересува .

 

Относно цениет за хотелите, поне на мен в буукинг не ми изкарва по-високи цени за хотелите в който сме били в Краби, но относно самолетните със сигурност ще са по-високи .

Връзка към мнение

Аз съм виден привърженик на комбинираните полети през 1000 летища, но с оглед на това, че ви е сватбено пътешествие със сигурност не искате стрес по изтърван полет и да останете още 2 дни в Осло до следващия, което да ви изяде половината бюджет :) За това бих посъветвал просто да следиш промоциите на катарците, ако се появи нещо под 500 евро да стреляш и така. Не ми стана съвсем ясно кога го смятате пътуването, но до ноември със сигурност ще има поне няколко промоции още. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здрастu, ние ще ходим в Тайланд, Камбоджа, Сингапур, Малайзия и Виетнам през ноември. Основната причина да е тогава е фестивалът Лой кратонг, но роля оказа и проучването, което направих за времето. Оказа се, че ноември е чудесен месец за пътуване в ЮИ Азия. Мусоните и дъждовете са приключили, не е прекалено задушно и горещо, всичко е свежо и зелено. Коледно-новогодишният наплив на туристи все още не е започнал и съответно цените не са се изстреляли нагоре.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

tougherty, извинявай, но грешиш за времето и сезоните :) . В ЮИ Азия дъждовният сезон е от октомври до средата, края на март, а сухият от април до октомври. Не че това ще ти попречи да си прекараш добре, просто уточнявам, за да не се объркат тези, които ще го прочетат.

Връзка към мнение

Roje, това са сезоните за Индонезия, в Тайланд и Камбоджа е обратното. :)

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здрастu, ние ще ходим в Тайланд, Камбоджа, Сингапур, Малайзия и Виетнам през ноември. Основната причина да е тогава е фестивалът Лой кратонг, но роля оказа и проучването, което направих за времето. Оказа се, че ноември е чудесен месец за пътуване в ЮИ Азия. Мусоните и дъждовете са приключили, не е прекалено задушно и горещо, всичко е свежо и зелено. Коледно-новогодишният наплив на туристи все още не е започнал и съответно цените не са се изстреляли нагоре.

Включете и Лаос, голям пропуск ще направите, ако го подминете.

Връзка към мнение

Моите препоръки са следните:

При 16 дена, които са крайно недостатъчни за Бангкок+море+Камбоджа, си определил прекалено много точки. Като се има предвид и часовата разлика, първите 2 дена може да сте като пияни, а и още повече - ще се скапете от път и умора.

Какво бих направил аз във вашия случай - 2-3 дена Бангкок, задължително пропускам Чианг Май, Рай, Канчанабури и подобни. За мен са си загуба на време и без това. В Тайланд извън морските курорти си е мизерия здрава, който каквото ще да ми говори. Камбоджа и Сием Рип - 2 нощувки. Оттам - Патая за 3 дена, зоопарк, коралов остров, остров с рибки и нощен живот. Не плажувайте в Патая, а по споменатите острови. Последните 6 тайландски дена - Ко Чанг, на White Sands beach или Klong Prao beach.

Лежерна романтична почивка, на меден месец сте все пак, трябва брака да се консумира:), а не да търчите от влак/автобус до хотели и забележителности. Яздене на слон. В превод Чанг означава слон.

Сингапур - 1 или 2 нощувки, зависи от полетното разписание. За Сингапур ден и половина - два са достатъчни.

По моя план ще имате 3 държави с максимално малко път и съответно минимални разходи по него. Другия вариант е да прескочите Патая и Ко Чанг и да го замените с Пукет или Ко Самуи/Ко Панган (в комбинация).

Ко Липе-та и подобни малки острови, изглеждащи ви екзотично, ги забравете. Мизерия е.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здрасти и от мен! Преди около месец ние направихме същото, ама имам предвид съвсем същото - меден месец в Тайланд, Камбоджа и Сингапур, така че ще ти кажа какво сторихме в общи линии. Взех билет с катарците София-Банкок-Сингапур-София, като това ми се струва супер маршрут. Като за начало имахме 2 нощувки в Банкок. Възможно е и да ти е достатъчно това време, но за нас по-скоро не беше - топлинният шок ни приклещи още от летището и двата дни в БКК минаха в аклиматизиране (т.е. имахме сили само за двореца, 3-4 храма, Лумпини и нещата около Сиам, където ни беше хотелът). След това тръгнахме към Ко Ларн (Кораловият остров, който е на 40 минс с лодка от Патая). Избрахме това място, т.к. искахме да сме сравнително близо до Банкок и да не ползваме самолет. Бях малко скептичен за острова, но много ми хареса - има 6 плажа, като от тях само един е гъч, другите са благинка.Вечерта островчето опустява и остава само местното население и бледоликите от 7-8-те хотелчета. След това с Ангор еър отидохме до Сием Реп, където останахме 2 нощувки. Това е единственото нещо, за което съжалявам на това пътешествие, тъй като СР много ми хареса и в движение се опитахме да останем за още една нощувка, но нямаше да се върже с останалата част от пътуването ни. След това с ДжетСтар летяхме до Сингапур, където имахме 4 нощувки. Планът ни беше да разделим нощувките между Сингапу и Куала Лумпур, но не сколасахме с времето.

В началото и ние имахе идея за масирано обикаляне и изръшкване на голям брой места, но като за първи досег с Азия (и климата й!) ни се стори, че ще е добре да си разредим програмта. А и все пак е меден месец ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Включете и Лаос, голям пропуск ще направите, ако го подминете.

Би ли споделил какво точно бихме пропуснали в Лаос?

Аз честно казано никога не съм го разглеждал като опция в Азия.

Малко е встрани от темата, но шефа ще ни прости, пък може и да не види :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За тези дни програмата ще стане доста хард да се включи и Лаос, но всеки си избира какво да включва. Аз предпочитам по малко места за повече време, да ги усетя по-добре, други обичат да се чекват максимално много по забележителности, въпрос на приоритети. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Би ли споделил какво точно бихме пропуснали в Лаос?

Аз честно казано никога не съм го разглеждал като опция в Азия.

Малко е встрани от темата, но шефа ще ни прости, пък може и да не види :)

Ние правихме едно пътуване Банкок + Индокитай, и градът, който ни впечатли най-много беше Луанг Прабанг. Прекрасна природа и невероятни хора, красиви будистки храмове, съвсем приемливи цени на нощувките. Там яздихме и слонове на съвсем различна цена от тази в Ангкор Ват, например. Между другото имаме гайд Виетнам, Лаос и Камбоджа, може да ти го дам, ако искаш.

Ето малко снимки:

https://www.facebook.com/pozorcompany/media_set?set=a.10203549325439210.1073741843.1397004805&type=3

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Два дни за Банкок са малко, препоръчвам ти поне 3, защото има какво да се види. Бих казал 4, но нямате толкова време. Споделям мнението на Сънчо - директно пропуснете Чанг Май, Аютая и т.н. Насочете се към островите. На храмове ще се нагледате в Siem Reap. Препоръчвам 3 нощувки там, ако ще ходите до езерото (ако е сух сезон обаче не си струва). Не знам как планираш придвижванията между точките, но аз установих че наземния им транспорт, макар и добре организиран, отнема страшно много време. Ние направихме 5 полета и 2 придвижвания с наземен транспорт и съжалих, че не съм купил самолетни билети за всичко. 

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение

ето ти самолетна оферта която може да я разцъкаш но има две неточности спрямо твоя план...лети се от Люксембург до Банкок и се връщаш пак от там

http://www.fly4free.com/cheap-flights-to-thailand-from-luxembourg-only-411-eur/

Връзка към мнение

 Първоначално бях чел, че края на февруари и началото на март е най-добре да се ходи там, за да не е точно топ сезона и да не е фраш с туристи, но след като прочетох тук видях, че има хора които ходят почти през всеки месец от годината (изключая юни, юли и август). 

 

Аз съм ходил 2 пъти до Тайланд и все юни месец. Времето си беше перфектно, но основно бях към източните острови - Самуи, Тао и Панян. Там все още не е започнал сезона (започва от 1-и юли) , цените са по-ниски, а и е относително спокойно. В Банкок преваляваше по малко, но предимно вечер, а през деня си грейваше слънце.

Връзка към мнение
Благодаря ви много за отзивчивостта :)

 

След като прочетох вашите мнения може би ще се пробваме за ноември. Разгледах цените на билетите и най-евтино е с Qatar airways почти 600 евро на човек за полети София - Банкок и Сингапур - София. По принцип следя раздела с промоциите, а и катарците ми пращат мейли с техните промоции. Ще продължавам да следя цените ако се появят билети на по-добри цени ще пазаря.

 

Като цяло при всичките ни екскурзии обикаляме доста и същевременно се опитваме да усетим атмосферата на местата които посещаваме и извън топ атракциите им. След като изчетох пътеписите и темите тук във форума определено останах още по-впечатлен от Тайланд. По принцип може да пропуснем екскурзията до Аютая и водопадите(макар че съм фен на водопадите като цяло), но храмовете в Чианг Рай особено и в Чианг Май ми изглеждат доста впечатляващи.

 

Относно островите, тъй като бъдещата ми съпруга е фенка на Аватар, то на 99.99% избора на остров ще е Пукет. Ще се възползвам от повечето съвети тук при избора на хотел, а когато стане по-ясен плана ще ви питам директно за всичко.

 

Нещата които бихме искали да пробваме:

 *шнорхелинги и разбира се екскурзии до островите ПиПи и Джеймс Бонд 

 *посещение на лагер за тигри (до колкото разбрахме има места с тигри спасени от разни хора и можеш да ги посетиш, като тези места са доста по-атрактивни от дрогираните тигри по храмовете)

 *да яздим слон

 *много ни се иска да прекараме 1 нощувка поне в къща на дърво. Бях се заблудил, че има подобни в Канчанабури, но попитах Oshko и се оказа, че той е посетил парка Као Сок. Намерих още едни и в Чианг Май, но ще видим като цяло дали ще се получи.

 *една нощувка планираме в някое от бунгалата на островите, особено след като прочетох мненията на FlyTraveler

 

Пътуванията между дестинациите се надявам да ги правим със самолет (вероятно AirAsia, сега има някаква промоция и излизат към 230$ на човек БК-ЧМ-ПУК-СР-СИНГ), за сега съм гледал само цените и не съм се ориентирал как са като разстояние на летищата и време на тръгване/пристигане.

 

Ако се откажем от Аютая и Канчанабури, тогава може плана да е:

Банкок 3 дни, Чианг рай 1 ден, Чианг май 2 дни, Пукет 5 дни, 3 дни Сием Риеп и 2 дни Сингапур.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

По принцип може да пропуснем екскурзията до Аютая и водопадите(макар че съм фен на водопадите като цяло), но храмовете в Чианг Рай особено и в Чианг Май ми изглеждат доста впечатляващи.
 
 *посещение на лагер за тигри (до колкото разбрахме има места с тигри спасени от разни хора и можеш да ги посетиш, като тези места са доста по-атрактивни от дрогираните тигри по храмовете)

 

Щом харесваш водопади, не пропускайте Канчанабури. Обикалям всяка година из региона, за мен Ераван водопадите са най-добрите в Тайланд. Ако ходите, задължитено нощувка в Канчанабури и от там, за  да изпреварите тълпите от Банкок, с тях усещането е съвсем различно и кофти. Пак от Канчанабури идете до храма с тигрите, ходил съм на три места с тигри в Тайланд, другите са по-кофти в клетки и за снимки са гадни. Чел съм мнения как онези били дрогирани, пък другите в клетки два на два метра, видиш ли, били с грижа за животните. Това си е чиста проба лицемерие.

 

След храмовете в Банкок, тези в Чанг Май ще ви се сторят бледо копие. Да не говорим за измислените водопадчета с дневни трипове от Чанг Май и те с далече от красотата на тези до Канчанабури. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Според мен не пропускайте Чанг Май, ако сте там, когато се пускат хилядите фенери - няколко седмици преди Loy Krathong. Аз лично го намирам за интересно и донякъде романтично :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.