Прескочи до съдържание

Ски ваканции в Европа


zhivko8

Препоръчани мнения

Здравейте, бих искал да предложа тема, в която хората тук да обменят информация за местата в Европа, където може да се карат ски, имам предвид в Алпите в Австрия, Италия, Швейцария и т. н. Ще бъде полезно за всички да има подобна информация, защото всеки може един ден да реши да си направи една екскурзия и да покара ски някъде навън. Нека, който има подобен опит да сподели къде е бил – място, условия, цени, хотели и т. н. Най-ценна би била информацията за изгодни оферти, промоции и въобще за места, където може да се изкара на цени близки до тези в България.

Аз конкретно се интересувам от пътуване за около седмица за Нова година в Австрия с наемане на самостоятелна вила или апартаменти за 3-4 семейства.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Наистина е малко и без конкретна полезна информация. Затова нека, който има желание да сподели опит и полезна информация. Би било добре наистина да е нещо конкретно и полезно, а не от типа бил съм там и там и беше страхотно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, бих искал да предложа тема, в която хората тук да обменят информация за местата в Европа, където може да се карат ски, имам предвид в Алпите в Австрия, Италия, Швейцария и т. н. Ще бъде полезно за всички да има подобна информация, защото всеки може един ден да реши да си направи една екскурзия и да покара ски някъде навън. Нека, който има подобен опит да сподели къде е бил – място, условия, цени, хотели и т. н. Най-ценна би била информацията за изгодни оферти, промоции и въобще за места, където може да се изкара на цени близки до тези в България.

Аз конкретно се интересувам от пътуване за около седмица за Нова година в Австрия с наемане на самостоятелна вила или апартаменти за 3-4 семейства.

 

В този форум няма да намериш информация.

Ела при скиорите/бордистите и търсената  тема :)http://pss.bg/forum/index.php?topic=4866.270

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да споделя впечатления от Zillertal в Австрия. Бил съм там два пъти за по седмица. На кратко - красива 35 километрова долина с множество курорти по протежението й. Има общ Zillertal Superskipass, който ти позволява да караш където искаш. Общата дължина на пистите е нещо от сорта на 700км. На практика няма вероятност да ти омръзне, независимо за колко време си там. Условията няма нужда да ги коментираме, съвършени са. Има и глетчер на 3250м - Hintertux, на който се кара целогодишно.

Около 1350км са от София, което се взима с кола съвсем комфортно с една ношувка във Виена или Будапеща, но може и без преспиване. Практиката показва, че пътя излиза около 700лв на кола включително тол таксите. През Сърбия и Унгария е по евтино, отколкото през Сърбия, Хърватска и Словения.

Ако сте 4-5-6 човека наемането на малка къща или етаж от голяма къща излиза много изгодно (~20 евро/човек на ден).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В този форум няма да намериш информация.

Ела при скиорите/бордистите и търсената  тема :)http://pss.bg/forum/index.php?topic=4866.270

:))))))))

Благодаря за предложението, но само да ти спомена за препратката, която си пуснал за форума в ПСС - темата "Каране на ски в чужбина", към която препращаш я пуснах отново аз още през 2008 г. и е популярна до настоящия момент..:)

Просто ми се искаше и тук да има подобна тема, защото отскоро съм тук и харесах форума :)

Мога да споделя впечатления от Zillertal в Австрия. Бил съм там два пъти за по седмица. На кратко - красива 35 километрова долина с множество курорти по протежението й. Има общ Zillertal Superskipass, който ти позволява да караш където искаш. Общата дължина на пистите е нещо от сорта на 700км. На практика няма вероятност да ти омръзне, независимо за колко време си там. Условията няма нужда да ги коментираме, съвършени са. Има и глетчер на 3250м - Hintertux, на който се кара целогодишно.

Около 1350км са от София, което се взима с кола съвсем комфортно с една ношувка във Виена или Будапеща, но може и без преспиване. Практиката показва, че пътя излиза около 700лв на кола включително тол таксите. През Сърбия и Унгария е по евтино, отколкото през Сърбия, Хърватска и Словения.

Ако сте 4-5-6 човека наемането на малка къща или етаж от голяма къща излиза много изгодно (~20 евро/човек на ден).

Благодаря за поста , digitalpr

Можеш ли да дадеш инфо , контакти или линк за посочените от теб къщички.

Благодаря.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То моето не се брои за ски, но и аз съм бил в Zillertal покрай Hintertux. Маршрута ми не беше с кола обаче, а с полет от Холандия до Инсбрук - уникален заход и кацане между другото!

 

IMG_2779.JPG

 

Аз бях само по гледките и по биричката. 

 

IMG_2835.JPG

 

Хареса ми като цяло ски атмосферата, особено как караш караш и на слизане паркираш ските в близкия apres ski. Там пиеш както трябва от рано, за да си легнеш рано и да караш на другия ден от сутринта :)

 

IMG_2839.JPG

 

Ето и снимка от Hintertux:

 

P1070305.JPG

 

Цените бяха абсолютно прилични! Очаквах да режат глави като ски курорт, но беше по-евтино от колкото в нормално заведение в Холандия, където живеех тогава. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Пътепис на mitkot за Ливиньо.

Не карам ски, но съм любител на планините, та определено ще се върна пак в Ливиньо - невероятна природа и красота  :rolleyes: . Ако трябва да сравня Ливиньо със Закопане (Полша), Вогел (Словения) и Давос (Швейцария), Ливиньо заема първо място  :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Този януари бяхме в Ишгл, Тирол, Австрия. Невероятен курорт. 280км писти, прекрасни лифтове с подгряване на седалките.

3 лифта - гондоли от различни места в селото те качват в ски зоната. Условията са убийствено добри. Има т.нар "Duty free road" -писта с дължина 12км, по която отиваш в Samnau, Швейцария. Там е "duty free" зона и можеш да си купиш евтин алкохол, цигари и парфюми.Туристите, които на се на ски, ги тарашат митничари на долния лифт в Samnau :)

В Ишгл е много скъпо и поради тази причина ние спахме в прекрасна нова къща в съседното село Капл (на 7км от Ишгл), където също има ски зона подобна на тази на Банско. Някога ще напишем пътепис и за Ишгл. За сега качвам 3-4 снимки за да се насладите на атмосферата там. Слоган на Ишгл е : " Relax if you can!", с което съм съгласен напълно :)

 

gallery_1540_578_1643176.jpgНай-новата от 3-те гондоли, която е за 24 човека и те качва в ски зоната на 3000м.

 

gallery_1540_578_4180319.jpg

Ишгл

 

gallery_1540_578_319982.jpg

Ски център Идалп

 

gallery_1540_578_860652.jpg

Купонът в Ишгл, винаги е на ниво - Relax if you can!

 

gallery_1540_578_2749196.jpg

Една от червените писти, по която се спускаш от близо 3000м. до селото Ишгл 1800 м.

 

gallery_1540_578_778943.jpgСклуптори от сняг. Грижат се за доброто настроение на скиорите.

Редактирано от mitkot
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз хич не съм скиор (карам криво-ляво по детските писти) но съм бил на някои курорти из френските Алпи. Извън забранително скъпите и луксозни Куршевел и Межев, Франция има страхотни писти, както в Алпите, така и в Пиринеите. 

Вал Торенс е най-високата станция в Европа, до колкото знам. А тук на Валберг, на един час от Ница е супер приятно и има писти за всички, от най-големите скиори до начинаещи като мен. Снегът беше стар обаче, не беше валяло от известно време. 

post-1318-0-08531200-1431880782_thumb.jpg

Въпреки това, предпочитам това. 

post-1318-0-27618900-1431880781_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз хич не съм скиор (карам криво-ляво по детските писти) но съм бил на някои курорти из френските Алпи. Извън забранително скъпите и луксозни Куршевел и Межев, Франция има страхотни писти, както в Алпите, така и в Пиринеите. 

 

Вал Торенс е най-високата станция в Европа, до колкото знам. А тук на Валберг, на един час от Ница е супер приятно и има писти за всички, от най-големите скиори до начинаещи като мен. Снегът беше стар обаче, не беше валяло от известно време. 

 

 

Следващата зима - живот и здраве ще се опитаме да отидем във Френските Алпи, Крушвел, ако не ни уплашат с високите си цени.Предполагам е много хубаво, но да видим ще влезнем ли в бюджета...

Връзка към мнение

Аз мога да предложа сайта на bergfex.at. Има всички ски региони в Австрия, Германия ,Италия с много подкатегории от които всеки може да си избере каквото му пасне - ски със скипас, къща, хижа, хотел и т.н. Оттам сме запазвали за Донерсбахвалд и Милщетер Зее в Австрия. Има много подробна информация къде колко сняг има в момента и т.н. :)

 

Като регион за мен глетчерите в Тирол и Ворарлберг са с перфектни условия най-дълго през годината :)

 

 

П.С. Тази година бяхме на Turracher Höhe

и не е много голям курорт,но има писти за всяко ниво и са достатъчниспоред мен. :)

Редактирано от protestgirl
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата зима бях на ски във френските Алпи, в ски курорта Les Arcs, част от ски зоната Paradiski.

Бяхме организирано, като в организацията се включваше спането, ски карта за Les Arcs и La Plagne. Също така имахме и по един ден в съседните ски зони Espace Killy и Les 3 Vallees. Компанията решихме да се възползваме и от предлаганата оферта за организиран транспорт с автобус.

 

Les Arcs е доста голяма ски зона, състояща се от 106 писти, 54 лифта и 200 километра спускане. За 4 дена каране в зоната повторихме само две писти, защото много ни харесаха. Писта има за всякакви вкусове и възможности. Многото хора не се усещат, опашки по лифтовете няма, а ако има чакането е не повече от 5 минути.  

Чрез кабинковия лифт  Vanoise Express курорта се свързва със съседния – La Plagne. Също много приятна зона и заедно с Les Arcs предлагат разнообразие от 425 км писти.

 

В цената ни се включваше и еднодневна карта за зоната Espace Killy. Ние решихме да покараме само във Val-d'Isère. Случихме на страхотно време и удоволствието беше пълно. Качихме се на връх Pointe Du Montet (3488 м.), където буквално онемях от гледката която се разкри пред очите ми.  :) На никой не му се тръгваше и доста се позаседяхме горе.

 

Другата ни разходка беше до зоната Les 3 Vallees. За съжаление в дена, в който трябваше да отидем времето беше меко казано ужасно, гъста мъгла, обилен снеговалеж и много силен вятър. Така, че успяхме да покараме малко в Courchevel. Нямаше как да стигнем до Meribel, тъй като лифтовете, с които трябваше да отидем до там, не работеха заради силния вятър. Общо взето този ден си беше малко мъчение заради времето и определено не бих казала, че успяхме да покараме по пистите както си трябва. 

 

 

П.С. Съжелвям, че няма снимки, ама нещо не мога да се оправя с качването им.  :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Пешо Петров

Не съм сигурен от колко години ходя на ски в Австрия, но съм сигурен, че за нищо не мога да се оплача :). А ако питате съпругата ми принципно съм голямо мрънкало :). Ще се опитам да дам малко полезна информация.

 

Първо за пътуването - имате вариант да минете или през Унгария или през Хърватска/Словения. През Унгария е винаги по-дълго - в зависимост къде отивате около час, час и половина - но пък е по-евтино. За северните курорти - Saalbach, Ski Amade и другите около тях препоръчвам през Унгария, като на отиване след отбивката за аутлета в Parndorf се може да се завие в посока Грац, ако карате към Schladmng и околията.

 

Разход през Словения: Хърватска е 17 ЕУ тол такси в едната посока (общо 34). След това словенците продават седмична или месечна винетка, ако отивате за 7 нощувки седмичната не ви върши работа (май беше 15 ЕУ) и трябва да платите 30 ЕУ!!! за месечна. Глобата за каране без винетка е 150 ЕУ и снимат навсякъде! След това имате 2 тунела в Австрия, бяха около 17 ЕУ (34 в двете посоки). Или общо 98 ЕУ.

Ако минете през Унгария плащате 12.5 ЕУ за тяхната 10 дневна винетка и 15 ЕУ за дизел от разликата в километрите. Аз лично за 70 ЕУ разлика с кеф карам още час в едната посока :). И имайте предвид, че дизелът в Австрия е най-евтин, от Януари до сега можете да го купите на 1.10-1.14 ЕУ. Правилото е никога от магистралата, където е с поне 20-25 цента на литър по-скъп! 

 

Второ ски зоните - колкото по-модерна и голяма, толкова по-скъпи хотели и апартаменти. Цените са разделени обикновено на силен и слаб сезон, тук-там имат и междинни цени. Силният сезон са новогодишните празници и Февруари, като на по-високите места може да включат и Март. Аз предпочитам края на Януари (преди това не винаги има достатъчно сняг и макар винаги да правят изкуствен ако е достатъчно студено, картинката не е същата), след това началото на Март и ако може закриване първата седмица на Април :).

 

За каране през Април идеален е Obertauern (Wo der Schnee zu Hause ist) http://www.obertauern.com/ - намира се близо до нас, високо и в същото време не е глетчер, където имат по 2-3 къси писти с котви. Съоръженията са модерни ама пистите според мен не си заслужават ходенето в нормалния сезон, малко са ми късички и тесни. Високо е и няма много растителност, едно голо стои такова, като Ишгъл. Но пък отпреди 2 години имам спомен за едно следобедно каране, замаен от слънцето и обедния вайцен, аз и някакъв чичка сами на пистите, голи до кръста и червени като на баба доматите, пускай, пускай... :)

post-1604-0-23936400-1437470678_thumb.jpg

Там не съм търсил апартаменти под наем, ползвам хотел от букинг за 3-4 нощувки като за закриване на сезона. Около 100 ЕУ нощувка с храна, алтернатива е да се спи в Untertauern или Tweng - имат по няколко хотелчета, пътуват автобуси редовно, някъде имаше и хотелски шатъл. Като цяло хотелите в Обертауерн си падат малко по-тежки от нормалното алпийско село.

 

Saalbach - http://www.skicircus.at - това е първото място, на което отидох на ски в Австрия и от тогава до сега постоянно модернизират и подменят съоръжения. Преди бяха 200 км писти, от тази зима са закачили още една ски зона и вече са 270:). Важното е, че в цялата зона можеш да караш от край до край без да ползваш МПС! От 2000г инвестицията им е 390 000 000 Eу и се усещат навсякъде. Близо до БГ, стига се без междинно преспиване. Продължавам да го соча като място, където всичко е Топ и е задължително за всеки пистов скиор поне веднъж в живота си да мине оттам :). Много разнообразни и страшно широки писти но за разлика от Obertauern борчетата изобщо не липсват.

 

Тук се вижда около 1/3 от долината:

 

post-1604-0-60453300-1437470761_thumb.jpg

 

А това е снимка от хълма точно над Saalbach, един колега беше казал "Колкото в БГ са дълги, толкова там са широки" :)

post-1604-0-83001700-1437470838_thumb.jpg

 

Първият път спахме в http://www.sonnegg.at. Имат бус до най-близката кабина, която е на 500м, басейнчето е идеално за релакс след ските, кухнята им е невероятна. Като цяло обаче хотелът се намира леко встрани на зоната. На сайта им има цени за пакети, няма разлика дали ще вземете ски карта от тях или от каса.

След това сме ползвали 2 варианта с апарт-хотели - напълно оборудвани апартаменти с кухни и типичните за Австрия малки душ кабини :).

www.lhu.at, точно срещу влековете в центъра на Saalbach, ски-ин, ски-аут, идеално местоположение. Детският плац е под хотела. Ама като гледам сега цените им нещо са подскочили.

http://www.hutter-saalbach.at/ - малко по-нагоре по улицата, пак се влиза и излиза със ските, ски пътеката минава зад къщата. Идеално местенце с една готина фрау Моника :).

Ето как беше там през "Онази" зима:

post-1604-0-46316300-1437471248_thumb.jpg

 

Ski Amade http://www.skiamade.com/. Това са няколко ски зони, които се карат с обща карта. Говорят за 760км писти и сигурно ги имат, но има някои доста отдалечени, на които така и не сме ходили.

"Вързани" една за друга, без да се налага да се ползва МПС са Flachau-Wagrain и Hauser Kaibling-Planai-Hochwurzen-Reiteralm. Gastein-ите също са вързани но са далеч. Един ден заслужава Zauchensee.

Цените за спане в Schladming и Flachau са отвратителни. Ние спим в Mandling - на 10 мин с кола от закритият паркинг на кабинката в Schladming, 5 мин до Gleiming - най-близкото качване на ски зона. Хелга (както кръстихме собственичката) е една около 60 годишна австрийска баба с две внучета близнаци, която всяка вечер ни подлага на 4 степенно меню и се мръщи като оставим нещо недоизядено. Вечерята започва в 18:30 и ако закъснееш бият звънец :), но пък след това може на приказка и биричка да си ползваш стаята за храна докато искаш. Жената просто готви в момента и след десерта си ляга, защото сутринта закуската е от 7:).

Мястото е изключително уютно и чисто, имат около 100 крави в съседство и децата си умират да се завират при тях :). А цената е 40 ЕУ/човек на нощ със закуска и вечеря и те кара да се влюбиш :).

Ето изглед от терасата:

post-1604-0-28878300-1437471436_thumb.jpg

 

Това е така нареченият "Finale Grande" (Reiteralm), който вечер е осветен, въпреки че не се кара :). Зоните се пускат идеално по две на ден, връзката между Hochwurzen (свободен превод от немски - "Дългата наденица" :)) и Planai е малко бавна и се получава повече возене по влекове отколкото спускане. Planai според мен е мястото, където можеш да се изцедиш до 10:30 на невероятните 1, 2 и 3 а след това да поемеш към Hauser за обяд с еленско в една от най-добрите кръчми в зоната. Между зоните са направили едно местенце, на което казват "Рай". Не мога да се сдържа да покажа австрийска тоалетна от върха, който е ходил на Ястребец знае защо:

 

post-1604-0-70480300-1437472425_thumb.jpg

 

Ето и изглед от Planai:

 

post-1604-0-16831800-1437472512_thumb.jpg

 

В Planai се провежда нощният слалом от световната купа, който гледа сигурно е виждал тази картинка:

post-1604-0-02276900-1437472984_thumb.jpg

 

А от другата страна на пистите по цял ден с гледката си дразни небезизвестният Dachstein, до който можете да се качите със същата ски карта:

 

post-1604-0-46915100-1437473062_thumb.jpg

 

Flachau-Wagrain се намира на 20 мин с кола, мястото е голямо но пък навалицата е Страшна. Особено към 15, когато се чака за прибиране на опашка на 150 местната гондола между двете зони. Вторият път опитахме да финтираме опашката и да се движим срещу нея, като сутринта тръгнем от Wagrain и долу-горе се получи, но според мен за повече от един ден не си заслужава, след като Planai е дори по-близо :).

 

Ето една снимка от плаца горе, до към 10 е убийствено:

 

post-1604-0-63612300-1437473405_thumb.jpg

Много приятно място за ски а и може би най-близо до БГ (но през Словения) е Bad Kleinkirchheim - Sankt Oswald. Зоната е от две вързани части и трудно се обикаля от край до край за ден. Има доста приятни и дълги писти но съоръженията са по-старички. Идеално място да се ходи с деца, ски картите за тях обикновено са без пари! Има много места за настаняване, ние харесваме www.hotel-raunig.at. Невероятна панорамна гледка към цялата долина и осветеният до късно вечер финал с огромната "Thermal Romerbad", една камара вътрешни и външни басейни с минерална вода :). Кухнята е супер, млякото е от кравата на съседите, имат бус с който могат да ви карат до ски зоната, цените им са съвсем приемливи.

 

Съвсем близо е Turracher Höhe, за който alex__ говори :). Доста по-високо и има сняг до късно, спокойно местенце далеч от големите лудници. По средата му има езеро, което през зимата е замръзнало и го ползват за връзка между двете ски зони:

 

post-1604-0-07144900-1437474569_thumb.jpg

 

Като цяло за който изобщо не е ходил в Австрия на ски:

 

1. Тоалетните навсякъде са Без пари и са Чисти. Обикновено са по лифт станциите и естествено в заведенията. Никой никога няма да ви погледне накриво ако просто влезете в кръчма за да отидете във WC.

2. Паркингите по лифтовете навсякъде по ски курортите са Огромни и Безплатни. Обикновено сутрин, когато идват повечето хора, има персонал, който ви показва къде да паркирате за да се случват нещата бързо. Връх в това отношение е Schladming с двуетажен подземен и 5 етажен надземен паркинг с директен достъп до кабината.

3. На гадна храна не съм попадал. На обяд всички се хранят по кръчмите в планината, цените са Същите като в селата. Класиката Виенски шницел с картофки и 500 вайцен са 12-13 ЕУ. Ако не пиеш и ти е притеснено с парите навсякъде има техните наденички с картофки за 5-6 ЕУ.

4. 7 нощи и 6 дни каране на ски на човек в МПС с 4 човека излиза между 700 и 800 ЕУ в зависимост от бирите, щруделите и останалите глезотии:). Със сигурност може да слезе и повече ако си готвите сами.

5. Швейцария е скъпо (и далеко), Италия и Франция - далеко. И не мисля, че могат да предложат нещо в повече.

 

Ще е супер ако някой даде повече информация за Zillertal Arena - малко по-далеко е но пък сме се наточили за тази година да я видим:). Зимата се засякохме на ремонта на тунела Караванкен с българи, които отиваха натам, но пуснаха светофара и изобщо не можахме да разпитаме, само разбрах, че пътуват с междинно спане около Любляна:).

 

Държа да предупредя! Карането на ски в Алпите води до пристрастяване! Разликата в Удоволствието е неизмерима и то не заради количеството а заради Качеството, което получаваш срещу паричките си.

 

 

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

И аз съм скиор-фанатик :P  и съм ходил на няколко места в Алпите през зимата. Тук ви изпращам кратък разказ за любимите ми Доломити в Италия и особено района на Вал Гардена:

 

http://patepis.com/?p=15589#comments

 

Нядявам се да ви е от полза. Планирам един ден да отскоча дотам и през лятото, когато всички казват е още по-красиво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето малко информация за тези от вас, които са решили да стигнат до зимните курорти със самолет:

http://www.ellis-brigham.com/advice-inspiration/blogs/news-and-blogs/airline-ski-luggage-charges-2015

Връзка към мнение

Здравейте,

 

И аз съм скиор-фанатик :P  и съм ходил на няколко места в Алпите през зимата. Тук ви изпращам кратък разказ за любимите ми Доломити в Италия и особено района на Вал Гардена:

 

http://patepis.com/?p=15589#comments

 

Нядявам се да ви е от полза. Планирам един ден да отскоча дотам и през лятото, когато всички казват е още по-красиво.

 

Прочетох ти разходите за път от 2011 и се усещам как в момента само това перо е 100 ЕУ отгоре. 

Връзка към мнение

Да, така е - цените са с лека тенденция нагоре. Винаги ми е правило впечатление, че курортите в Алпите лекичко си вдигат цените всяка година на ски-картите, може да е с 2 евро, но винаги нагоре.

 

Сега имам оферта за Зермат през януари и се чудя да ходя ли? Някои карал ли е там ? Има ли и други интересни места за каране около Зермат?

Връзка към мнение

За района знам две неща:

1. Скъпо като навсякъде в Швейцария

2. Две лета не успях да отида:)

 

Януари съм твърдо в Шладминг за нощният слалом, скиорите ще разберат:).

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Пешо Петров

Здравейте,

 

Да допълня темата с новата за мен дестинация - Насфелт (Nassfeld). 

 

В зоната може да се спи в хотели направо на пистите в планината или в селцата в долината. Ние спахме в Ратенберг, на 5 мин с автомобил от кабинката за качване в зоната, но автобусът стигаше по-бързо :). Спахме в http://www.kastnerhof.com/, прекрасни и много големи апартаменти, чисто и топло с всички удобства. Много препоръчвам. Както навсякъде, автобусите и паркингите са безплатни. За да ти е кеф има малко влакче, което обикаля паркингите и кара хората до кабинката (300-400м, ама с обувките си е гадно).

 

Има и безплатен ски гардероб на долна станция на кабината, ползваш го с някакви карти, които ни дадоха в хотелчето. Интересно важеше само за ските, но все пак е удобство тип "тия па що не ми вземат 10 лв".

 

Понеже ски зоната е тип Банско - качваш се с една кабина - леко се спекохме първия ден, като видяхме опашката, която излизаше на плаца пред съоръжението. Да ама не! Кабината се оказа за 15 човека и взема цялото разстояние от 6001м с две междинни станции за 17 мин! На който нищо не му говори - ОГРОМНАТА на външен вид опашка се натовари за 10 мин. На втория ден открихме, че за семейства с малки деца има бърз път, който те води направо пред кабината. Никакво чакане :).

 

Бяхме в някакво топ време, пълно беше с хора и на моменти си личеше. Пистите са по-теснички и след обяд на места се образуваха бабуни. По лифтовете опашки няма. Разнообразни писти и много възможности за извънпистово каране, страшно много сняг.

 

За първи път обаче попаднахме на цели две заведения, в които никога няма да повторим. Комбинацията от викащ италиански персонал и половин час чакане за храна нещо не ми допада. Много препоръчвам заведението на горна станция на кабината, най-добрата храна и автентична обстановка. 

 

Като цяло се получи идеална семейна почивка, прекрасно като за семейство с малки деца, едно от които все още кара бавничко и нямаме особени претенции. Но никога не бих отишъл там без деца, но уей :)

 
И две снимки за цвят от зоната:
 
post-1604-0-93808400-1458026257_thumb.jpg
 
post-1604-0-80772400-1458026444_thumb.jpg
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Две години по ред ходим в Obertauern Австрия и сме много доволни. Тази сме за трети път. Отсядаме даже в един и същ хотел. Пистите са ми достатъчно много, за една седмица точно успяваме да обиколим всички. Има 7 върха и целта ни е да успеем да се качим и на 7те в един ден, но за сега не успяваме. 

Най-много ми харесва, че си слагам ските пред хотелската врата и за обяд можем да се върнем отново в хотела (на ски) да обядваме, подремнем... 

До там пътуваме с кола (аз и съпруга ми), а децата със самолет до Залцбург и от там с влак. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.