Прескочи до съдържание

Виза за годеници САЩ


Препоръчани мнения

Привет,

 

Приятеля ми е от Арканзас, САЩ, а аз съм от Плевен, България.

 

Приятеля ми е американец.

 

Във връзка сме от Октомври 2014 и той ще ме посети в България през Юли. След това смятаме да кандидатстваме за виза за годеница.

 

Въпроса ми е, дали някой от вас е кандидатствал за виза за годеница и дали има откази? Че от както ми отказаха туристическата виза, много се уплаших.

 

 

Благодаря.

 

Връзка към мнение

Ами...без да опиташ няма как да разбереш. Със сигурност недей си вади извод на базата само на единични случаи. Нямаш никаква представа дали на други годеници са им отказали заради това, че са годеници или пък на теб ще ти дадат пак по същата причина. 

 

Жалко, че цената на пробата никак не е ниска.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоро изтрий го ако е против правилата , но най-добрият бг източник по всякакви визови въпроси касаещи САЩ е : ххх

Просто много хора са минали по тоя път лично макар да има заядливци.

Редактирано от Георги
премахнат линк
Връзка към мнение

Жоро изтрий го ако е против правилата , но най-добрият бг източник по всякакви визови въпроси касаещи САЩ е : ххх

 

Просто много хора са минали по тоя път лично макар да има заядливци.

Подкрепям напълно stenk и леко конкретизирам: http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&Board=emigusa&Number=2891873&page=3&fpart=1 . Ако се разровиш там, а също и в съседните теми има изобилие от информация от българи в САЩ - споделят личен опит.

 

Препоръчвам също американските .gov сайтове с информация по темата, напр. www.uscis.gov/family/family-us-citizens/fiancee-visa/fiancee-visas. 

Връзка към мнение

Жоро изтрий го ако е против правилата , но най-добрият бг източник по всякакви визови въпроси касаещи САЩ е : ххх

 

Просто много хора са минали по тоя път лично макар да има заядливци.

 

Ако имаш конкретна тема или мнение там, което може да помогне с конкретния проблем го пусни и няма проблем. Но иначе няма да се гоним по форумите нагоре-надолу. 

 

Ето мнението на tonica е доста по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леката подробност, поне едно време беше, че веднъж порежат ли те, май нямаше право да се явяваш (или по-скоро напълно безмислено) в рамките на последващите 12 месеца. Не знам действат ли още тия правила.. 

Връзка към мнение

В писмото, което ни дадоха, когато ни отказаха виза последния път пишеше, че не ни препоръчват кандидатстване в следващите 6 месеца, освен ако няма коренна промяна в обстоятелствата и статуса ни. Но не е забранено, просто вероятността да ти дадат е много малка.

Връзка към мнение

Не става въпрос за туристическа виза а за K-1 имигрантска виза. Тоест, коренно различна и минаваме по коренно различна процедура. И да, 6 месеца не трябва пак да ходиш за виза, но ако искаш пак същата.

 

http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/fiancee-visa/fiancee-visas

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.