Прескочи до съдържание

Пътешественически времегубки


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

http://geoguessr.com/

 

Показва ти случайна картина от google street view и трябва да маркираш на картата къде се намира :) Естествено при първи опит бях чудовищно далече от всякаква истина, но ако се разходиш наоколо може да се видят косвени доказателства и сигурно всяка локация може да се намери, ако има човек търпение. Примерно по езика на пътните знаци и рекламните билбордове, посоката на движението...пробвайте :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

е това наистина е голяма зарибявка

Да, мен на 2рото ме заби в някъв пустинен район и само един гол път :) още се лутам къде съм точно :)

Връзка към мнение

Да, мен на 2рото ме заби в някъв пустинен район и само един гол път :) още се лутам къде съм точно :)

 

Виж цвета на почвата, аз така заковах пустинния път в Австралия без проблеми. Иначе Тексас е умерен избор, ако можеш да видиш размера на автомобилите и посоката на движението :)

Връзка към мнение

Виж цвета на почвата, аз така заковах пустинния път в Австралия без проблеми. Иначе Тексас е умерен избор, ако можеш да видиш размера на автомобилите и посоката на движението :)

Цвета е червеникав и аз мислех, че е Австралия, щот беше и с обратно движение, но се оказа Южна Африка :) 

Връзка към мнение

Аз да предложа още една времегупка, малко по-така. Днес на нея аз се пържих. Нарича се  матура: http://mon.bg/top_menu/general/dzi/dzi2013/13-05-21_dzi-bel.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Аз да предложа още една времегупка, малко по-така. Днес на нея аз се пържих. Нарича се  матура: http://mon.bg/top_menu/general/dzi/dzi2013/13-05-21_dzi-bel.pdf

 

Не си интересен, знам че си ги смачкал.Тук работата е много по-завързана...

 

cck, 

Your guess was 0.029 km from the correct location and gave 6477 points.

 

Много лично я приех едната картинка!

 

А следващата още по-лично:

 

Your guess was 0.007 km from the correct location and gave 6479 points

 

 

Your guess was 0.002 km from the correct location and gave 6479 points

 

Щеше да ми загори боба на котлона заради тая игра!

 

Последната картинка, тия се бъзикат с мен:

 

2013-05-21_18-50-24.jpg

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз най-много се гордея с 0,024 km отклонение в Тайван! Това ми е резултатът от първия опит.

 

4 австралии и един тайван ти е подредило :) То в крайна сметка резултата няма значение, ама е голям кеф като изровиш в отделен прозорец на гугъл мапс същата керемидка, която ти е метнала и играта :)

Връзка към мнение

Да бе...резултата нямал значение ама си се похвалихте подобаващо ;) А на мен ми идеше да си прережа вените като ме заби три пъти на едно шосе - от едната страна гора, от другата река.... <_<

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да бе...резултата нямал значение ама си се похвалихте подобаващо ;) А на мен ми идеше да си прережа вените като ме заби три пъти на едно шосе - от едната страна гора, от другата река.... <_<

Е ти пък...как не го позна кое е мястото по реката  :D Толкова са специфични и отличителни тези реки. ;)

 

Мен пък ме заби на един четвъртокласен път, от двете страни гора, без никаква табела, автомобил или сграда. Оказа се че бил в средната част на Северна Канада  :blink: Никакъв шанс просто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оная снимка с говедата на пътя отгоре, знаеш ли колко браузвах докато стигна до разклон към някъв индиански резерват, после да го търся същия на гугъл мапс, пътищата които водят до него и в последствие да намеря разклона на картата и да се върна към говедата. Даже и оглеждах планините наоколо да видя дали съм на подобно място :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оная снимка с говедата на пътя отгоре, знаеш ли колко браузвах докато стигна до разклон към някъв индиански резерват, после да го търся същия на гугъл мапс, пътищата които водят до него и в последствие да намеря разклона на картата и да се върна към говедата. Даже и оглеждах планините наоколо да видя дали съм на подобно място :)

Но все пак имаш изглед с говеда, и то няколко налягали по пътя. Освен това в далечината има определен ландшафт с възвишения.

Ако от двете ти страни има само дървета, а по средата един изкъртен път, единствения ти шанс е ако си дендролог, по специфичния им вид да се ориентираш къде са най-разпространени. А аз не съм такъв :)

 

Пъзел с планинска гора, или океан редил ли си? ;)

Връзка към мнение

Е няма как да сравниме кое е по-зле, не знам дали на края не изкарваше линк, с който да предизвикаш познат на същите места...ако поиграя пак днес ще погледна :)

 

безоблачно синьо небе, това е хардкора на пъзел специалистите :)

 

Редакция: да, може да предизвикаш хора на абсолютно същите картинки. Някой да е навит на предизвикателството? :)

Връзка към мнение

Е то като видиш табела за населено място, бива ли да не погледнеш къде е?  :)

Ама държавата поне мога да позная без да гледам никъде.

Мен ме заби в Австралия, един прав път с нищо по него, сума време кликах напред, ни разклон, ни къща, нищо. Ама поне разбрах, че е Австралия.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми има я и тая философия...да не си помагаш с нищо, но тогава в голяма степен е въпрос на късмет. А другото е - всички средства са позволени, което изисква много ръчкане, аз съм фен на втория вариант, но не отписвам първия :)

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Ето още едно, което може да ви утрепе известно количество време: http://smwh.re/

 

Комбинира картинки от инстаграм, с гугъл мапс и статии от уикипедия. Показва случайна снимка на забележителност, информация за нея, къде се намира на картата и бутонче за следващата случайна снимка. Простичко, ма доста време убива, човек може да попадне на интересни места също :)

 

П.С. А за Geoguessr скоро мисля да ви предизвикам!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.