Прескочи до съдържание

Има ли страна, в която никой от форума не е ходил?


Препоръчани мнения

Ще ми е любопитно да видя една статистика, ако може да се извади лесно.

За сега залагам на Централна Африка - Конго, Камерун, Габон, Цар, Чад - това петно, като че ли много пътешественици го имат, също Южен Судан, щях да предположа и Екваториална Гвинея, но колегата се похвали вече :P

Също в Южна Америка - Суринам и двете Гвиани

В Централна Америка едва ли - 2-3 круиза и всичко ще е чекнато, доколкото се брои така

В Европа - може би Молдова, Беларус, но едва ли

А Океания ще има предполагам - Науру поне, ако не и Тонга, Тувалу и Кирибати...

В Азия - има разни не туристически места, но там пък са били рейнджъри...Северна Корея също, Бутан, Папуа-Нова Гвинея...

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Ще ми е любопитно да видя една статистика, ако може да се извади лесно.

Мога да ти предложа един алгоритъм в 2 стъпки за първоначално отсяване :D

1.Взимаш множество на всички страни в света

2.От това множество изваждаш страните, посетени от Домосед, Ronne и от Stenk

 

Така вече си доста по-близо до списъка с вероятните страни, които да отговарят на условието  :D

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Конго, Бутан и Северна Корея ги махни, и ги пиши на домосед

 

Аз залагам от непосетените на Йемен, Кабо Верде, Гренландия, Мавритания, Таити, Токелау и Ниуе  :rolleyes:

 

 


2.От това множество изваждаш страните, посетени от Домосед, Ronne и от Stenk

 

Фичо, пропуснал си Pepsii и Ruwenzogi. Може би защото не са много активни във форума.

Сега видях, че втория си е махнал от профила посетените държави, и е оставил само по една от континент, но бяха мноого повече преди.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бангладеш не си спомням да съм срещал, а не е малка страна, особено по население ...

А в Монголия бил ли е някой съфорумец?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Конго, Бутан и Северна Корея ги махни, и ги пиши на домосед

 

Аз залагам от непосетените на Йемен, Кабо Верде, Гренландия, Мавритания, Таити, Токелау и Ниуе  :rolleyes:

 

 

Ааа, Таити съм го отметнал ;), хем и снимката ми е от там :D

 

Имаше и някои хора доста пътували, които не са си отбелязали държавите, може би за да не излезне, че се хвалят или пък от мързел :D

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Pepsii май е рекордъор и по полети и прелетени мили ... направо съм зашеметен  :ph34r: 

 

 

  •    
    • 908 flights

      139 domestic
      769 international

    • 1 270 094 km

     

     

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Една полезна функционалност във форума би била да може да се кликне на държава и да се видят всички, които са ходили там :)

 

На тоя етап ми е малко свръх възможностите, но работя точно по тоя въпрос :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук май не са се появили още само Лора и Евгени , които покриха и Буркина Фасо.

 

 

http://sharingiseverything.blogspot.com/p/blog-page_04.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, Кабо Верде /Зелени нос, Cabo Verde/  е запазена за мен  :) , следващата година пак ще се ходи и този път ще бъде остров Сау Висент и по-специално ще кацна на летището "Сезария Евора" и оттам до Миндело до къщата музей на Сезария Евора - причината е, че съм голям фен на морната и коладейрата, а Сезария Евора е любима моя певица...последните години я гледах на доста места по света. За съжаление на 70 години през 2011 почина. Няколко месеца по-рано - на 30 април бях на първи ред на големият й концерт в зала Гранд Ре - Париж...по лошо стечение на обстоятелствата, това се оказа и последният й концерт... Освен това, миналата година на 8 март, послучай межд. ден на жената, беше открита огромна статуя на Сезария Евора на самото летище...

Улеснен съм до достъпа до тази островна държава, т.к. са свързани с Португалия, говори се португалски-креолски, има директни полети на ТАР Portugal до Прая, Боа Вищъ, Сал... а помежду островите са други полетчета, нещо като САТА Азореш, която с малки самолети лети между отделните острови. Визи за български граждани могат да се вземат от посолството в Лисабон напр., а португалците пътуват безвизово, поне доколкото помня от преди. Не съм проверявал в момента какви са условията, но мисля, че няма промени.

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

кралство Мустанг? за непросветените като мен: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_%D0%9C%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B3

 

Е, говорим за официално признати от ООН държави, че то тогава да включим и оня юнак дето си завзел нефтена платформа и я кръстил държава :) http://en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Sealand

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Пантелей пътник

Oshko горе беше споменал Папуа-Нова Гвинея....аз лично само Симеон Идакиев познавам и знам, който да  е ходил там, българин имам предвид. Ще ми е интересно и някой от вас да сподели впечатления, ако е ходил :)

Връзка към мнение

Хах каква интересна тема не съм забелязал.

 

Вече е доста попълнена картата, въпреки това така ми се иска да я запълня тази дупка на картата, дето така ме дразни в Сахелска - Западна - Централна - Африка, че ме сърбят ръцете, краката и куфарите. Едни от топ дестинациите са ми там - Габон, Камерун, Кот дИвоар, Буркина и изобщо цялата френска Африка + Хаити и Френска Гвияна, изобщо падам си по бивши (и настоящи) френски колонии и са ми приоритет. Явно само на мен де, щом никой не е ходил още. В средно бъдеще се надявам да ги запълня и споделя драги съфорумци, барем се вдъхнови и изнамерени още някой луд като мен :-)

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Европа - може би Молдова, Беларус, но едва ли

Пътувах с кола до Беларус през 2011, защото приятеля ми е от там. До тогава си мислих, че България е страната на абсурдите, но уви...  Ако не познаваш някой местен би било страшно скучно за туризъм, няма никаква природа, нито планина, нито море. Най-високата точка е 325 м. Минск е хубав град, но предполагам  рядко е крайна дестинация на пътешествениците. Иначе жените им са страшно красиви и за мен бяха най-голямата атракция :) 

В Европа не съм била в Норвегия, Латвия и Естония. Иначе има много дестинации, които тепърва ще откривам - Южна Америка, Азия и др.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като се замисля в средно бъдеще може би няма да попълня никоя дупка. Освен ако няма пак някой оферта като тази в момента за Тонга или нещо такова извънредно. Габон и Камерун са възможни, но чак за по-следващото пътуване до Африка биха се класирали, което прави поне едно 5 години от сега.


Хах каква интересна тема не съм забелязал.

Вече е доста попълнена картата, въпреки това така ми се иска да я запълня тази дупка на картата, дето така ме дразни в Сахелска - Западна - Централна - Африка, че ме сърбят ръцете, краката и куфарите. Едни от топ дестинациите са ми там - Габон, Камерун, Кот дИвоар, Буркина и изобщо цялата френска Африка + Хаити и Френска Гвияна, изобщо падам си по бивши (и настоящи) френски колонии и са ми приоритет. Явно само на мен де, щом никой не е ходил още. В средно бъдеще се надявам да ги запълня и споделя драги съфорумци, барем се вдъхнови и изнамерени още някой луд като мен :-)

Гвинея Бисау теб чака :) , никой не я е отбелязал, само да няма Ебола :huh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много искам, ни така си и виси, заради бюджета и трудния достъп (през Казаманс отново). Казват че е уникално, островите Бижагос били невероятна красота. Но си е опасно там, имаше избори скоро, а все още е топ дестинация на наркотрафика от Южна Америка за Европа и има всякакви банди които върлуват.

 

Еболата е страшна и се развива със страхотни темпове тук, за съжаление. Заразените скоро ще достигнат 1000, а жертвите са над 600. Най-големият проблем е, че е достигнала Лагос - град с 21 милиона население. Миналата седмица почина най-добрият Сиера леонски специалист по инфекциозни болести във Фритаун. Дано не се потвурдят най-големите ми страхове, но веднъж в Лагос, броят на заразените ще се увеличи многократно.

 

Тук в Гамбия засега няма случаи, нито в Сенегал или Бисау, но еболата е на всички първи страници във вестниците.

Връзка към мнение

Oshko горе беше споменал Папуа-Нова Гвинея....аз лично само Симеон Идакиев познавам и знам, който да  е ходил там, българин имам предвид. Ще ми е интересно и някой от вас да сподели впечатления, ако е ходил :)

Човекът-атлас. Великан.. отраснах с неговите предавания. Винаги съм се чудел откъде пари за толкова път, в онези години :)

Един от малцината, наистина заслужаващи лична покана за този форум, според мен.

Иначе, по едно време се бях ентусиазирал и бях изровил сума ти народ, предимно американци, които са били във всяко едно официално и неофициално парче на земята. От-до. Даже си имат клуб, ама ме мързи да го търся :) Едит: виж по-долу в темата.

Повечето правят бизнес от пътуванията си и поддържат доста подробни блогове.

 

 Pepsii май е рекордъор и по полети и прелетени мили ... направо съм зашеметен  :ph34r: 

 

Имам далечен познат, приятел на приятели, който макар скромната си 30тина годишна възраст, също е навъртял феноменален километраж по света. Ако не се лъжа, и той беше с милиони летени км. Имах достъп до картата с пътешествията му, преди време ... вай вай ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От непосетените от форумци държави много ми се иска в ЧАД.

Имах гадже от там навремето, което впрочем отчасти събуди в мен интереса и страстта към Африка. :-) много ми се искаше и на мен, и доста инфо бях насъбрал, но не бях ходил в Африка още. Засега вече е по-назад, но все още ми е желана дестинация. Езерото Чад, хаотичната Нджамена, скалите в Тибести, пустинята, берберите и туарегите (тубу) на север с техните кервани... Наистина приказна страна.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.