Прескочи до съдържание

Има ли страна, в която никой от форума не е ходил?


Препоръчани мнения

"Нджамена" - ха ето откъде сценаристите в "Професионалистът" са взаимствали името на измислената африканска държава  :) 

Връзка към мнение

От непосетените от форумци държави  много ми се иска в  ЧАД.

 

 

Има страхотен национален парк там - Закоума.

Връзка към мнение

Има страхотен национален парк там - Закоума.

Ми то защото има много интересни места там, както и Калоян е написал, затова и ме се иска, ама много много трудно.

Връзка към мнение

"Нджамена" - ха ето откъде сценаристите в "Професионалистът" са взаимствали името на измислената африканска държава  :) 

Не помня държавата как се казвашем, но президента май беше Нджала

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малагауи - между Малага и Малави.

Сега пак имаше подобен френски филм наскоро, този път се казваше Ботсванга. :)


http://en.wikipedia.org/wiki/Le_crocodile_du_Botswanga

Връзка към мнение

Отмързя ме. Някога бях попаднал на този младеж. От него на клуба с 60 годишна история.

Имат си собствена категоризация кое се брои за "място" и кое не.

 

Това е една много по-достъпна тяхна алтернатива, с имена и подробни списъци.

 

На когото му се занимава, може поименно да търси за топ-участниците. Аз открих фото-галерии от уникални места по света, правени от членовете.

Edit: в страниците на "териториите" също има снимки, качени от посетителите им.

 

Не съм търсил за българи, но мисля, че е време да проима!

Edit: Ето Класацията води Кирил Свраков, фотограф.

 

Едит2: И следващите нашенци са достойни за уважение, има доста информация за тях в нета.

Слагайте си новите дрехи и да почваме да каним :lol:

 

Иначе, по едно време се бях ентусиазирал и бях изровил сума ти народ, предимно американци, които са били във всяко едно официално и неофициално парче на земята. От-до. Даже си имат клуб, ама ме мързи да го търся :)

Повечето правят бизнес от пътуванията си и поддържат доста подробни блогове.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Скоро гледах предаване за о-в Питкерн. Най-отдалечният и труднодостъпен остров. Достъпът до него е само с ферибот, който е веднъж на скромните 3 месеца и се пътува няколко дена. Популярен е като най-слабо населената държава в света и с едни от най-търсените и скъпи пощенски марки, които се издават на острова. Интересно ми е, дали има българи, които са го посетили...? Това е един друг свят във всяко отношение. Няма автомобили, пътища, то на такава малка площ не им и трябва. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ми то защото има много интересни места там, както и Калоян е написал, затова и ме се иска, ама много много трудно.

 

 

Трудното идва от опасностите от бандитизъм / отвличане / ограбване, както и много трябва да се внимава каква вода и храна се консумират. Иначе останалото изглежда ОК - двупосочен билет до Нджамена от Истнабул с Royal Air Maroc - около 680 евро. На място 4Х4 с шофьор и включено гориво - около 200 щ. д. на ден (разделя се м-у пътниците).

 

Закоума парка се оказва, че не е майка си и баща си, както си мислех - около 180 щ. д. на ден на човек за спане, храна, два драйва, водач и такса за парка. Малко е далечко от Нджамена - 12-14 часа с кола или 2 часа с малък самолет.

 

Ето информацията за пътуване от парка с адресите за наемане на кола / самолет.

 

Ето и две местни агенции, които предлагат всякакви обиколки из Чад, едната даже рекламира, че приемат и деца:

 

http://www.svstchad.com/voyages/expeditions-en-4x4

 

http://ndjamena.chez.com/tchadevasion/default-e.htm

 

Аз ще проуча за сигурността като имам повече време и ако не е толкова опасно, може и да направя един Чад тази зима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Скоро гледах предаване за о-в Питкерн. Най-отдалечният и труднодостъпен остров. Достъпът до него е само с ферибот, който е веднъж на скромните 3 месеца и се пътува няколко дена. Популярен е като най-слабо населената държава в света и с едни от най-търсените и скъпи пощенски марки, които се издават на острова. Интересно ми е, дали има българи, които са го посетили...? Това е един друг свят във всяко отношение. Няма автомобили, пътища, то на такава малка площ не им и трябва. 

 

Голяма зарибявка е този остров. Досега четох за него, много интересно изглежда...

 

Ех, някой ден и до там ще стигнем :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Скоро гледах предаване за о-в Питкерн. Най-отдалечният и труднодостъпен остров. Достъпът до него е само с ферибот, който е веднъж на скромните 3 месеца и се пътува няколко дена. Популярен е като най-слабо населената държава в света и с едни от най-търсените и скъпи пощенски марки, които се издават на острова. Интересно ми е, дали има българи, които са го посетили...? Това е един друг свят във всяко отношение. Няма автомобили, пътища, то на такава малка площ не им и трябва. 

 

Поне в сайтовете от мнението ми - не успях да намеря българи, били там.

 

Този морски вълк явно е:

 

Едит: Истински Магелан.

175046_1558572610678_7348678_o.jpg

 

Някъде, някога, бях чел за българин, работещ по кораби (или с някакви машини, май), който беше пребродил нашир и надлъж този район.

 

Иначе, тази класация доста ми обърна представите за отдалечени и труднодостъпни места .. http://mosttraveledpeople.com/Rank-Locations.php?lid=8

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хах каква интересна тема не съм забелязал.

 

Вече е доста попълнена картата, въпреки това така ми се иска да я запълня тази дупка на картата, дето така ме дразни в Сахелска - Западна - Централна - Африка, че ме сърбят ръцете, краката и куфарите. Едни от топ дестинациите са ми там - Габон, Камерун, Кот дИвоар, Буркина и изобщо цялата френска Африка + Хаити и Френска Гвияна, изобщо падам си по бивши (и настоящи) френски колонии и са ми приоритет. Явно само на мен де, щом никой не е ходил още. В средно бъдеще се надявам да ги запълня и споделя драги съфорумци, барем се вдъхнови и изнамерени още някой луд като мен :-)

С удоволсвие бих се телепортирала по тези географски ширини,харева ми идеята,но има някои фактори,които ме спират...

Връзка към мнение

Не е отделна държава, но ми е интересно дали някой е ходил в далечния руски север. Якутск, Владивосток, Чукотка, о-в Врангел и тн

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е отделна държава, но ми е интересно дали някой е ходил в далечния руски север. Якутск, Владивосток, Чукотка, о-в Врангел и тн

Владивосток е на една географска ширина с Велико Търново. Част е от Далечния изток. Останлите също.

 

Поне аз за далечен север разбирам, Мурманск, Норилск,Воркута,Апатити,Североморск.Архангелск.

 

Аз също много искам да ги посетя, особено Мурманск, където е най-северната железница в Света, А пък и пейзажа е интересен примерно в Норилск няма дървета, и съм чувал че се чустваш като на друга планета.

Връзка към мнение

Владивосток е на една географска ширина с Велико Търново. Част е от Далечния изток. Останлите също.

 

Поне аз за далечен север разбирам, Мурманск, Норилск,Воркута,Апатити,Североморск.Архангелск.

 

Аз също много искам да ги посетя, особено Мурманск, където е най-северната железница в Света, А пък и пейзажа е интересен примерно в Норилск няма дървета, и съм чувал че се чустваш като на друга планета.

 

За Владивосток си прав, но Якутск определено не е. Да не говорим за о-ви Нова земя и Врангел, до които не съм сигурен, че човек може да отиде като турист.

 

Мурманск също ми е интересен, нищо че не е чак толкова далечен. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сомалия . 

 

Все пак от 20 години се води гражданска война.

В Сомалия има българи, които са ходили, няма да забравя и до ден днешен репортаж на място на Елена Йончева, но бях дете не си спомням кой знае колко. Беше на някакъв пазар и насочваха оръжия срещу нея заради камерата. Друго момиче, Тери, чиито африкански премеждия разискваме в друга тема, е ходила в Сомалиленд, отцепила се от Могадишу, но световно непризната страна.

 

Честно казано, не знам има ли смисъл да се ходи до там въобще при все че огромна част от страната е в руини от войната. Което е жалко, защото съм чувал че имали уникални плажове например. Туркиш летят до Могадишу от Истамбул до колкото знам, но успех с ваденето на сомалийска туристическа виза :-)

Връзка към мнение

И аз съм чувал така между другото. Може и да греша и да си струва да се иде до там, за приключението. Но за мен до ново нареждане Сомалиленд е част от Сомалия (дори Мохадишу да няма никакъв контрол над Сомалиленд). Иначе ако тръгнем да признаваме непризнати държави ще идем доста далеч - от последните източноукраински републики, през кавказките републики, автономи и сепаратистки организации по целия свят.

 

Впрочем това ме навежда на мисълта, че се готвят референдуми в близките години и като нищо може да изникнат нови държави - Каталуния, Шотландия, Нова Каледония. И няма да мога вече да казвам, че съм бил в Испания, ще трябва да си променям списъка с посетени държави.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение

Да сега като бях през юни от всеки прозорец висяха каталунски знамена. Вижда ми се решен референдума, да видим какво ще кажат Мадрид и Брюксел...

Връзка към мнение

Ето малко места които според мен са слабо посещаеми дали заради екстремен релеф, климът или отдалеченост. Шанса някой да ги е посетил не е голям но пък местата са много интересни.

 

1. Белуджистан - един пустинен район между Иран и Пакистан, През който е минал Александър Велики когато е напускал стария свят за Индия. Районът представлява слабо населена полупостиня между Индийския Океан и извисяващите се планини на север с дълги каньони. Казват че това е истинската граница между изтока и запада. И в това има логика защото много малко завоеватели са успявали да го преминат. 

 

2. Архипелагат Дахлак и Фарасан, в Черевно море. Тук се образуват едни от най-високите средни температури на Света. В Дахлак навремето е имало съветска военна база. Сега и двата архипелага са национални паркове.

 

3.Западна Сахара, И продължаваме с пустините.  Тук също незнам някой да е ходил.Бивша Испанска колония сега е окупирана от Мароко. Интересното е че се предполага че в древноста безлюдния пейзаж на Западна Сахара е обезкуражавал мореплавателите да плават по на юг по западния бряг на Африка. Въпреки че е пустиня климата около брега не е екстремен заради студеното западно африканско течение.

 

4. Островите принц Едуард -> Единсвената зема между Иглен Нос(Най-Южната точка на Африка) и Антарктида. Въпреки че на географска ширина огледална на Северна Италия. Климатът е студен и духат много силни ветрове.

 

5. Островът Мидуей - Както името му подсказва е горе долу посредата Между Северан Америка и Азия. Сред тропическия рай се е водила една от най-ожесточените битки от Тихоокеанския фронт през Втората Световна война. Изобщо интересно място от географска и историческа гледна точка.

 

6. Пустинята Сонора. Това е пустинята между Аризона и Северно Мексико. Тук виреят най-големите кактуси на земята. Това са кактусите Сагаро които достигат до 20м. Това място описва в най-истинския смисъл идеята за "Дивия Запад" и пейзажа е като от класически Уестърн.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.