Прескочи до съдържание

Има ли страна, в която никой от форума не е ходил?


Препоръчани мнения

5. Островът Мидуей - Както името му подсказва е горе долу посредата Между Северан Америка и Азия. Сред тропическия рай се е водила една от най-ожесточените битки от Тихоокеанския фронт през Втората Световна война. Изобщо интересно място от географска и историческа гледна точка.

На Мидуей вече не може да се ходи, или поне така обясняваха преди 2-3 седмици, като там кацна един пътнически самолет аварийно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чакай, чакай - това с Килиманджаро е много елементарно...

 

attachicon.gif011 - Kilimanjaro.jpg (74).jpg

 

Аз на няколко пъти съм се канел да ти пиша да сложиш снимки от Килиманджаро. Хайде сега направи албум, не може да нямаш и други.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз на няколко пъти съм се канел да ти пиша да сложиш снимки от Килиманджаро. Хайде сега направи албум, не може да нямаш и други.

 

Да знаеш, че ще пусна...

Дали ще ги гледа някой - все тая.....

Връзка към мнение
Пантелей пътник

Да знаеш, че ще пусна...

Дали ще ги гледа някой - все тая.....

Аз ги гледам :)

Чакай, чакай - това с Килиманджаро е много елементарно...

 

attachicon.gif011 - Kilimanjaro.jpg (74).jpg

Елементарно, щото си ходил, питай ме мен....:)

Връзка към мнение

 

Ето го и въпросният албум от изкачването на Килиманджаро...

 

 

Снимките ти от Маунт Кения и Руензори в Уганда изобщо не са по-лоши. На мен би ми било интересно да направиш паралел м-у трите планини (особено м-у Килиманджаро и Маунт Кения). Както и м-у Момбаса и Занзибар, просто отвори отделни теми в раздел Африка.

 

 

П.П. Сега се светнах и от каква комбинация ти идва ника :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Скоро гледах предаване за о-в Питкерн. Най-отдалечният и труднодостъпен остров. Достъпът до него е само с ферибот, който е веднъж на скромните 3 месеца и се пътува няколко дена. Популярен е като най-слабо населената държава в света и с едни от най-търсените и скъпи пощенски марки, които се издават на острова. Интересно ми е, дали има българи, които са го посетили...? Това е един друг свят във всяко отношение. Няма автомобили, пътища, то на такава малка площ не им и трябва. 

 

Голяма зарибявка е този остров. Досега четох за него, много интересно изглежда...

 

В подкреп на казаното от Kaloyan89, ето един остров, собственост на Великобритания- остров Питкерн. Островът е с дължина 3 км и широчина 1,5 км. Бреговата  ивица е 51 км. Жителите са 48. Орган на самоуправление – Съвет на острова от 10 членове, избирани от населението за срок от 3 години. Начело на Съвета е мировият съдия на острова. Островът е трудно достъпен поради опасните коралови рифове и на него няма пристанище. Корабите спират в морето, а хората и товарите се прехвърлят на брега с лодки. На острова няма и летище. Има само един път – от залива Баунти до Адамстаун. Няма автомобили, населението ползва за транспорт три- и четириколесни АТВ. Жителите не плащат данъци, получават ежегодна субсидия от 1,5 милиона долара и сигурността им се гарантира от британските въоръжени сили. Питкерн е  известен като най-слабо населената държава в света.

 

 

Впрочем, оказва се че  Питкерн е едно от първите места по света, където по-добрата половина на човечеството получава  право да гласува, в далечната 1838г.  

Преди това има само някакви спорадични опити като например в 1718г. в Швеция, 1755г. в Корсика, 1776 в щата Ню Дъжърси, като в тези случаи това право впоследствие е било отменяно...

 

Само за сравнение - в страна като Швейцария, например, жените получават право на глас преди 45г. , в 1971г.  :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Tristan da Cunha може да конкурира Питкерн. Чета, че едно време е имало транспорт от Южна Африка, но вече няма, само deep sea рибарски лодки стигат до там, та предполагам трябва да се пазариш с разни рибари :)

 

Ако приближите картата в Гугъл, има едно градче Edinburgh of the Seven Seas, а в него - един бар "Албатрос". Барът има ревюта в Гугъл, повечето разни майтапи от сорта на "After one extreme pub crawl starting off in Sutton Courtney in Oxfordshire, we somehow ended up here. I blame Masih as he wanted to get on the sambuca straight away, but I was like "No way man, who knows where we might end up!"  :lol: 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С новите полети до Света Елена, отпреди буквално седмици, това може и да се промени скоро. На тези места това си е революция и огромна възможност за икономиката. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някой да е ходил на островите Огасауара? Макар да се водят административно към кметство Токио, те са на 25 часа път с ферибот от там. Около 30тина острова формирани от изригването на подводен вулкан - никога не са били част от континент и не са били свързани с друга суша - имат уникална флора и фауна. Там се практикува само еко туризъм, като има и забранени за посещение острови. Мноооого ми се ходи...ще, ще...

 

И докато сме на темата, не че нещо кой знае колко екзотично, но Окинава е архипелаг с много интересни островчета и оригинална култура - донеотдавна самостоятелно кралство Рюкю. Бавно и методично отмятам разни интересни места там (със скорост от един-два острова през две години, въздъх).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И докато сме на темата, не че нещо кой знае колко екзотично, но Окинава е архипелаг с много интересни островчета и оригинална култура - донеотдавна самостоятелно кралство Рюкю. Бавно и методично отмятам разни интересни места там (със скорост от един-два острова през две години, въздъх).

Звучи мноо интересно и поне за менхмалко познато. А защо не разкашеж повече в пътепис?

Връзка към мнение

В очакване на муза съм, но ще разкажа. Не съм такъв добър разказвач като повечето тук, а съм и ужасен фотограф за капак. Но ще опитам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като чета първото мнение на Ошко и следващите с предположения за непосетени от магеланци държави и го съпоставим с днешна дата......развиваме се,колеги,развиваме се :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам, че всички знаете - от Андаманските острови в Бенгалския залив има един - Северен Сентинел - който държи славата за най-недостъпното и невъзможно за посещение място на земята. Собственост е на Индия (въпреки че местните не знаят това) и е обитаван от хипер агресивно коренно население с неизвестна бройка - предполага се, че варира от 40 до 500 души. Тези местни нападат и убиват всичко живо, което се докопа до острова. Няма значение дали подхождаш приятелски със знаци за мир, или им даваш храна - тези диваци крещят, цъклят се и убиват всеки човек, стъпил на парчето им земя. Езикът им е неизвестен. От 19 в. насам всички доближили острова са или с прерязани гърла, или надупчени с отровни стрели, или свидетелстват за тоталната агресия на диваците от далече. Филмът за тях през 1974 г. завърши със стрела в режисьора. Опитаха се да им помогнат след голямото цунами през 2004 г., но тези стреляха и по хеликоптера. Последният контакт с тях през 2006 г. завърши с два трупа на моряци-рибари. От тогава забраниха всякакъв контакт. Към ден днешен (2016 г.) има буферна зона от 3 мили около девствения остров. Достъпът за туристи е категорично забранен. Цивилизацията мисли подход. Да видим. Нищо не се знае за диваците, освен че от заселването си при миграцията от Африка преди 60 000 години, промяна няма. Тези хора живеят по-примитивно и от хората в праисторията, но най-интересното е, че при тези условия се справят прекрасно, оцеляват и нямат нужда от външния свят. Единствения що-годе успешен опит за контакт с тях е бил през 1991 г., когато на брега се появяват няколко гладни жени и деца, без мъже. Хвърлят им кокосови орехи от една лодка, те си ги прибират и изчезват яко дим в джунглата. Не знам. Може би най-добрия начин е да ги оставим на мира, без да ги запознаваме с цивилизацията. Елементарна шарка или дори лек грип би убила всички моментално:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Kf9ZF1NLXQ

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

Интересно ми е дали има някой, който е ходил в Северна Корея? Попаднах наскоро на един блог наскоро, с много интересни снимки от там, както и инфо.

 http://www.m1key.me/photography/ostensibly_ordinary_pyongyang/

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Интересно ми е дали има някой, който е ходил в Северна Корея? Попаднах наскоро на един блог наскоро, с много интересни снимки от там, както и инфо.

 http://www.m1key.me/photography/ostensibly_ordinary_pyongyang/

 

 

 

Съмняваш ли се?!

 

gallery_1175_51_3318567.jpg

 

 

 

gallery_1175_51_229595.jpg

 

http://magelanci.com/gallery/image/13514-subway-station-pyongyang-north-korea/

 

 

Ако потърсиш из форума, и филмчета ще намериш, снимани лично от Матеев :)

 

:)

 

...А аз навремето имах съученик, който беше живял в Северна Корея :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 

Интересно ми е дали има някой, който е ходил в Северна Корея? Попаднах наскоро на един блог наскоро, с много интересни снимки от там, както и инфо.

 http://www.m1key.me/photography/ostensibly_ordinary_pyongyang/

 

 

Според атласа, 8

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Честно казано Северна Корея е изключително лесна дестинация на фона на някои от цитираните по-горе. Те са истинско предизвикателство и то въобще не само финансово.

 

И аз съм 'въздъх' като samuraika...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.