Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Ако търсите линкове, чрез които да се регистрирате за да получите бонус, погледнете тази тема. Не питайте тук за реферални връзки!

 

Може би не му е тук мястото, но аз да си поставя питането/желанието :) .

Може ли някой запознат с тези сайтове за кешбек да пусне един списък с такива. Аз съвсем от скоро разбрах за съществуването на такива сайтове. Мисля, че на доста хора тази информация ще бъде полезна.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Може би не му е тук мястото, но аз да си поставя питането/желанието :) .

Може ли някой запознат с тези сайтове за кешбек да пусне един списък с такива. Аз съвсем от скоро разбрах за съществуването на такива сайтове. Мисля, че на доста хора тази информация ще бъде полезна.

Също така какво представлява целият процес, от един сайт си намираш офертата, а в сайта за кешбек какво правиш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципът на кешбека е прост. Търговците отделят пари за реклама и вместо тези пари да отиват за медии, банери и т.н., част от тях просто отиват директно при клиентите. Как става това? Търговците са повече от радостни да видят, че сайтът им е отварян повече пъти и генерира повече трафик, защото това означава че ще имат и повече клиенти. Следователно са готови да плащат пари за популяризирането, независимо дали то ще е под формата на традиционна реклама или ще плащат на някого за услугата "намиране на клиенти". Кешбек сайтовете са точно такива генератори на потенциелни клиенти. Те делят парите, които получават от търговците с клиентите, като условието е клиентът да използва специалната препратка от кешбек сайта, за да се отчете че именно кешбек сайтът е препратил клиента към търговеца. Когато клиентът, препратен от кешбек сайта направи покупка на сайта на търговеца, търговецът връща част от парите (тези, които тъй или иначе би отделил за реклама) към кешбек сайта, който от своя страна ги разделя с клиента. Така всички по веригата са доволни - търговецът продава стоката или услугата си, клиентът купува по-евтино (след като му връщат част от парите за покупката), а кешбек сайтът е посредник и печели от това, че свързва единия с другия.

Между другото, когато в гугъл напишете някой търговец (например Еър Азия) много често най-отгоре излиза не оригиналният сайт, а някой "препращач". Това го разбирате, защото под линка пише в жълто каре "реклама". Когато вие кликнете на линка на "препращача", отваряте сайта на търговеца, но той отчита че ви изпраща именно "препращача" и съответно му плаща за това - или процент от направената от вас покупка, или за генериран трафик към сайта, или и двете. Т.е. "препращача" работи като кешбек сайт, без обаче вие да получавате нищо за това. Предполагам, че съответният "препращач" си е платил на гугъл за да стои най-отгоре при всяко търсене линкът му към търговеца. Минавайки през този линк (и правейки покупка) вие на практика подарявате нещо, от което бихте могли да спечелите.

Мисля че всички кешбек сайтове дават пари и за referals. Т.е. ако аз ви препоръчам и ви доведа в кешбек сайта, той ще ми даде твърда сума за това, че съм ви довел и евентуално ще ми дава малък процент от всяка ваша покупка от търговец, при който сте препратен от него. Преди време бяхме направили в магеланци една система, при която всеки refer-ва следващия магеланец към един кешбек сайт, но този сайт спря да дава кешбек при покупка от booking.com и съответно никой не го ползва.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Списък няма - хиляди са, и то има различни за различните държави. Има и български !

Най-лесно се търси като напишеш името на сайта, който те интересува, и cashback - обикновено отгоре излизат линкове към сравнителните сайтове.

Те са много ценен инструмент - държат под постоянно наблюдение огромно количество кешбек портали, и могат да правят справки кой колко процента отстъпка дава за даден търговец.

Рефералните линкове са много полезни - обикновено получавате 5-10-15 долара, обаче има условие да си ги вземете. Трябва да направите определен оборот ..

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Този сайт, който Мак пусна преди, аз го ползвах и там ми виси някаква сума, която не знам за какво да изхарча.  

Просто до сега нямах идея как се намират такива сайтове.

Освен това искам и да попитам - кешбека и евентуалните бонуси, натрупани от приятели, регистрирани чрез мой линк, могат ли да бъдат насочени по някакъв начин към моя сметка или абсолютно винаги те следва да бъдат изхарчени за нови покупки през същия сайт?

Връзка към мнение

Дори е рядко да трябва да ги изхарчиш за същия сайт - 99% от случаите си ги теглиш.


macf1an беше пускал разни сайтове и приставки в друга тема. След преинсталиране на Windows-a обаче не съм ги качвал.

те нямат общо с кешбека, а с купоните

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали можеш да си харчиш кешбека през сайта, обикновено си го теглиш. Като се записвате гледайте да може да се тегли през Пейпал примерно, а не през банкова сметка в Испания.

В тази връзка, има испански сайтове, които дават кешбек от rumbo.es, някой пробвал ли е?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Както се казва, явно грешката е в моя телевизор :lol: .

Имах резервация за хотел с букинг, неотменима и парите ми ги дръпнаха със самата резервация. Ползвах хотела на 18 февруари. После букинг спряха да са представени в този сайт. А иначе от сайта веднага ми записаха, че имам 14 долара кешбек. До ден-днешен, обаче, кешбека ми стои като pending  и е записано, че ще ми го изплатят след ползване на хотела.

Сега им писах да видя какво ще отговорят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ползавам http://www.topcashback.co.uk/homeзащото доста пазарувам в UK сайтове. До скоро го използвах и за booking, но от няколко месеца booking изплащат суми само по банкови сметки в UK. Преди изплащаха и чрез pay pal и разни ваучери за пазаруване. 

 

Booking доста се бавят в изплащането по принцип. В този сайт пише, че средно плащат след 11 седмици.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде го четеш това за букинг? Доколкото знам парите ти идват в акаунта в кешбек сайта и после ги теглиш както искаш, парите от букинг не се различават по никакъв начин от другите.

По принцип Букинг май нямат купони за отстъпка и кешбека е единствения начин. А специално за Бразилия е и почти единствения сайт, всичко друго е или много по-скъпо или има много по-малко хотели.

Връзка към мнение

В действителност точно този сайт въведе изискване за някой от партньорите си да превеждат само по британски сметки.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Както се казва, явно грешката е в моя телевизор :lol: .

Имах резервация за хотел с букинг, неотменима и парите ми ги дръпнаха със самата резервация. Ползвах хотела на 18 февруари. После букинг спряха да са представени в този сайт. А иначе от сайта веднага ми записаха, че имам 14 долара кешбек. До ден-днешен, обаче, кешбека ми стои като pending  и е записано, че ще ми го изплатят след ползване на хотела.

Сега им писах да видя какво ще отговорят.

 

И аз имах 3 резервации през тоя сайт , осъществени и платени през март. Сумата стоя пендинг 45дни след осъществяването на нощувките. После се появи едно бутонче redeemable, после пак чаках да одобрят сумата, после си попълних пейпал акаунта и изисках плащане пак през бутонче. След около седмица парите дойдоха.

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз имах 3 резервации през тоя сайт , осъществени и платени през март. Сумата стоя пендинг 45дни след осъществяването на нощувките. После се появи едно бутонче redeemable, после пак чаках да одобрят сумата, после си попълних пейпал акаунта и изисках плащане пак през бутонче. След около седмица парите дойдоха.

Силвия, не знам какво пиеш, но на следващата сбирка имаш пиене от мен :) .

По твоето описание, току що си наредих плащане към пейпал акаунта.

Благодаря.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мили,

 

Аз съм ползвала само този сайт, но не знам дали работи с чуждестранни карти или с Paypal. Но пък може да провериш, не хапе :) Досега са ми връщали две по-сериозни суми, за broadband and TV (Virgin Media) инсталиране. Малко се бавят плащанията, но са железни. Парите ми пристигат директно в банковата сметка.

 

Дано съм била полезна.

 

http://www.quidco.com/ 

Връзка към мнение

Quidco си работи с Пейпал, и не съм виждал да твърдят, че booking.com се плаща само на банкова сметка, не че съм резервирал чрез booking.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ясно, просто мисля, че тук няма да има проблеми. Но не съм го ползвал с booking.com, та може и да греша.

Връзка към мнение

Ето го и цитатът:

 

This merchant requires you to have entered valid bank details(BACS).
This merchant requires you to have entered valid bank details (BACS) in your Top Cashback account before continuing.
Връзка към мнение

Не знам дали можеш да си харчиш кешбека през сайта, обикновено си го теглиш. Като се записвате гледайте да може да се тегли през Пейпал примерно, а не през банкова сметка в Испания.

В тази връзка, има испански сайтове, които дават кешбек от rumbo.es, някой пробвал ли е?

 

Единия, който гледах искаше да си гражданина на Испания и да имаш сметка. Интересно дали ако си попълниш бг ибан ще ти преведат нещо

Връзка към мнение

Къде го четеш това за букинг? Доколкото знам парите ти идват в акаунта в кешбек сайта и после ги теглиш както искаш, парите от букинг не се различават по никакъв начин от другите.

По принцип Букинг май нямат купони за отстъпка и кешбека е единствения начин. А специално за Бразилия е и почти единствения сайт, всичко друго е или много по-скъпо или има много по-малко хотели.

 Когато тръгна да резервирам ми излиза предупредително съобщение. Преди го нямаше и съм получавала пари за резервация през booking. Даже все още имам висящи няколко. А иначе topcashback плаща по три начина: сметка, пей пал (в общия случай) и ваучери за амазон, M&S и разни други. 

Връзка към мнение

Сравнявал съм на няколко хотела, няма разлика в цените. ;) Единственият минус, за който се сещам е, че парите в Уиз-сметката имат давностен срок - 6 месеца от настаняването в хотела...

Редактирано от alex0001
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.