Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 21 минути , stani.m каза:

Имам регистрация там, сега влязох пак да попрочета, че нещо не са ми ясни. Даже и паролата си бях забравила. Доколкото разбрах връщат кешбека в профила в сайта, и после чрез пейпал примерно мога да го усвоя, така ли е? Не може по обикновена кредитна карта? Пейпал профила бях го закрила, нов трябва да направя.

За UK версията на TCB може и по Revolut-ска карта, може и в Paypal. За американската версия ти трябва или US банкова сметка, или Paypal.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз лично кешбека го получавам като Амазон гифт карта, много е удобно и при поръчка автоматично се използва цялата сума от нея при плащането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 7/31/2018 at 11:08 AM, chandni said:

За UK версията на TCB може и по Revolut-ска карта, може и в Paypal. За американската версия ти трябва или US банкова сметка, или Paypal.

В тази връзка искам да попитам къде да си въведа данните за картата и какво точно се въвежда.

Виждам също така и някакъв мембършип 5 паунда, които ще ми приспаднат. При всяко теглене ли го правят или не?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Jorro каза:

Виждам също така и някакъв мембършип 5 паунда, които ще ми приспаднат. При всяко теглене ли го правят или не?

Този мембершип си е чисто обирджийство! Активират го автоматично без да те питат. Трябва да се изключи преди да направиш покупка през техните линкове, иначе ще си го дръпнат. Той не се приспада при всяко теглене, а е годишна такса, която ако не изключиш, ще ти дръпнат от първите натрупани 5 паунда кешбек. Данните за картата се въвеждат в Payout.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, chandni said:

Този мембершип си е чисто обирджийство! Активират го автоматично без да те питат. Трябва да се изключи преди да направиш покупка през техните линкове, иначе ще си го дръпнат. Той не се приспада при всяко теглене, а е годишна такса, която ако не изключиш, ще ти дръпнат от първите натрупани 5 паунда кешбек. Данните за картата се въвеждат в Payout.

А сега мога ли да го изключа поне за следващата година да няма? Никъде не видях такава опция. В payout  на bank details има за въвеждане :

Sort Code
Account Number
 
 
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

А сега мога ли да го изключа поне за следващата година да няма?

My Profile >> Membership details

 

Малко късно, но все пак го изключих и аз

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Jorro каза:

В payout  на bank details има за въвеждане :

Sort Code
Account Number
 

Там се въвеждат данните на Revolut-ската сметка в GBP. Виждаш ги в приложението на Revolut в меню Top-Up -> Bank account

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро имах покупки от Aliexpress, като и двете ги "минах" през американския Topcashback. Излезе си екрана, че ми отчита, че влизам през Topcashback, но после не получих потвърдителен мейл, както обикновено и не се виждат в акаунта ми. Идеи?

Връзка към мнение
На ‎5‎.‎8‎.‎2018‎ г. в 18:31, chandni каза:

Този мембершип си е чисто обирджийство! Активират го автоматично без да те питат. Трябва да се изключи преди да направиш покупка през техните линкове, иначе ще си го дръпнат. Той не се приспада при всяко теглене, а е годишна такса, която ако не изключиш, ще ти дръпнат от първите натрупани 5 паунда кешбек. Данните за картата се въвеждат в Payout.

Сега ли се сети да го кажеш. Ще те държа лично отговорна, ако ми дръпнат 5 паунда.:wink:

---

btw, къде точно се изключва това нещо:

Untitled.jpg.c8ca9e7380667e6cf2f2fae1b03bb019.jpg

преди 17 минути , Яничка каза:

Наскоро имах покупки от Aliexpress, като и двете ги "минах" през американския Topcashback. Излезе си екрана, че ми отчита, че влизам през Topcashback, но после не получих потвърдителен мейл, както обикновено и не се виждат в акаунта ми. Идеи?

И аз имам/имах няколко такива. Едни се появиха със закъснение, но за другите им се жалвах през "Customer Care" и чакам ...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 5.08.2018 г. в 16:31, chandni каза:

Този мембершип си е чисто обирджийство! Активират го автоматично без да те питат. Трябва да се изключи преди да направиш покупка през техните линкове, иначе ще си го дръпнат. Той не се приспада при всяко теглене, а е годишна такса, която ако не изключиш, ще ти дръпнат от първите натрупани 5 паунда кешбек.

Аз също си направих акаунт в английския топкешбек по-рано тази година и да ви успокоя... Въпреки че изрично деактивирах членството още в самото начало след регистрацията ми, 5-те паунда си ги дръпна и това е. Системата така са я направили, че да си направят един допълнителен приход.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От къде точно се прави withdraw. Уж попълних всичко...

Излиза ми "You can now withdraw the cashback into your bank or PayPal account, or as a gift card. " като гледам "Payable"

Ок, щом е "you can now..." къде да цъкна.

Връзка към мнение

понеже нямам регистрация в английския Topcashback, да попитам - има ли случаи, в които да излиза по-добър кешбек там, отколокото в Quidco или в американския Topcashback?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

понеже нямам регистрация в английския Topcashback, да попитам - има ли случаи, в които да излиза по-добър кешбек там, отколокото в Quidco или в американския Topcashback?

Нямам такива наблюдения, но все пак не съм представителна извадка... 

Връзка към мнение
преди 54 минути , ven62 каза:

btw, къде точно се изключва това нещо:

 

То при теб е изключено - на Classic си и имаш линк за "Upgrade"

 

преди 8 минути , ven62 каза:

Излиза ми "You can now withdraw the cashback into your bank or PayPal account, or as a gift card. " като гледам "Payable"

От Payout си настройваш английската сметка на Revolut със sort code-a.

преди 8 минути , Фил каза:

понеже нямам регистрация в английския Topcashback, да попитам - има ли случаи, в които да излиза по-добър кешбек там, отколокото в Quidco или в американския Topcashback?

Не мога да ти кажа, защото не ползвам Quidco, а американския рядко го отварям, но често пускат допълнителни бонуси като примерно 2,50 паунда за покупка над 10 паунда в една транзакция. Обикновено такива оферти са 24 или 48 часа. Разлика в кешбек-а със сигурност има (примерно в американския съм виждала и 7% за Booking при 4 в UK версията)... Възможно е да има разлики и в обратната посока. Това, което мен ми харесва в UK версията е, че мога да ги тегля към Revolut без никаква такса, докато с US версията имам само Paypal опция и съответно ми удържат част от парите.

 

П.С. Има още една особеност - не всички търговци ги има в US версията. Така например icarhireinsurance ги няма в US версията.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , vorbis каза:

Аз също си направих акаунт в английския топкешбек по-рано тази година и да ви успокоя... Въпреки че изрично деактивирах членството още в самото начало след регистрацията ми, 5-те паунда си ги дръпна и това е. Системата така са я направили, че да си направят един допълнителен приход.

Ако не си направил все още покупка през техен реферал преди да деактивираш Plus членството, няма как да ти дръпнат 5 паунда. Явно си бил пазарувал вече. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , chandni каза:

То при теб е изключено - на Classic си и имаш линк за "Upgrade"

...

Хм, чак не ми се вярва, че няма да ми дръпнат 5 паунда, а и на теб ти се размина. :wink:

 

преди 5 минути , chandni каза:

От Payout си настройваш английската сметка на Revolut със sort code-a.

Да, направих го.

...

Май намерих причината:

От табчето "payout" излиза един списък с магазини и почти най-отдолу на " BACS
Direct payment into your bank account."    (това е един банер след 50-те подобни за магазини ) ми излиза подсказка, че съм си променял payout-a, та ще трябва да изчакам 72 часа. …

 

ОК.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 23 минути , ven62 каза:

трябва да изчакам 72 часа.

Да, това е заради промяната. След като правиш промени по Payout-a, 72 часа не можеш да теглиш, за да не те "ошушка" някой 🙂

Редактирано от chandni
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , antea каза:

а за теглене под формата на ваучери пак ли трябва да се изчака 72 часа?

Винаги при промяна в данните за Payout. Ако тази защита липсва, може някой да ти хакне акаунта, да промени Payout данните с негови и да изтегли веднага наличния кешбек под формата на ваучери за Amazon например, а така имаш 72 часа да се усетиш и да спреш изтеглянето.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Сега ли се сети да го кажеш. Ще те държа лично отговорна, ако ми дръпнат 5 паунда.:wink:

 

Ееееееееееей сега ти откъснах...ушите! :dwarf:

Я да зачетем пред строя какво точно съм ти написала...

 

Цитат

NB!!!!!

 

Най-важното е, след като се регистрираш, преди да започнеш да трупаш кешбек, да отидеш на Account - My Profile - Membership details и да изключиш Premium membership-a, който в общи линии не ти дава абсолютно нищо, но за него дължиш 5 паунда мембършип такса :). По подразбиране е включен и ако направиш дори и една транзакция преди да го деактивираш, цяла година стои активиран и първите 5 паунда, които "заработиш" ще ти ги вземат. Ако първо го деактивираш и чак след това започнеш да трупаш кешбек, няма да ти вземат пари за него и ще можеш да си изтеглиш всичко, което изкараш. 

Сега ония 5 паунда, дето щеше да ми ги удържиш, ги сложи в един пощенски плик, залепи му марка и... право "На село за chandni" :sarcastic_hand:

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 58 минути , chandni каза:

с US версията имам само Paypal опция и съответно ми удържат част от парите.

 

Как така ти удържат :rolleyes:, аз си получавам в Paypal точно толкова, колкото изтеглям от Topcashback ...

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 17 минути , chandni каза:

Ееееееееееей сега ти откъснах...ушите! :dwarf:

Я да зачетем пред строя какво точно съм ти написала...

 

Сега ония 5 паунда, дето щеше да ми ги удържиш, ги сложи в един пощенски плик, залепи му марка и... право "На село за chandni" :sarcastic_hand:

 

Ъ-ъ-ъ... само те тествах - дали помниш. :wink: 

 

 

преди 8 минути , Яничка каза:

Гледам, че едни големи суми си прехвърляте 🙂

Да, бе да. Знаеш ли кога ще ми измъкне 5 паунда. :tongue:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Ееееееееееей сега ти откъснах...ушите! :dwarf:

Я да зачетем пред строя какво точно съм ти написала...

 

Сега ония 5 паунда, дето щеше да ми ги удържиш, ги сложи в един пощенски плик, залепи му марка и... право "На село за chandni" :sarcastic_hand:

Аз защо не виждам в профила си това Membership details  и Premium membership-a

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.