Прескочи до съдържание

Как да захвърлим всичко и да обикаляме света


Препоръчани мнения

Аз също считам, че не е едно и също да обикаляш на 18, на 30, на 50 или на 90 (дай Боже всекиму хаха) :) Все пак кой когато свари, но е хубаво да започне от ранна детска възраст до дълбоки старини...та и след това кой знае къде отиваме 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Честно казано се възхищавам на такива хора, които захвърлят всичко и пътуват.

Може би, защото аз не бих могла. Не съм от типа хора, на които им е все едно къде ще пренощуват - дали на палатка или в удобно легло. Не съм номад и спонтанен тип човек. Винаги бих се притеснявала "и сега какво ще правя, като се прибера".

 

А и нямам професия, която да върша от където и да е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Ето едно семейство Българи,които са намерили начин захвърлят всичко .Продали са си къщата и бизнеса и са си купили катамаран и не спират да пътуват,дори и малкото им дете учи дистанционно от катамарана .

http://www.thelifenomadik.com/блог/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето едно семейство Българи,които са намерили начин захвърлят всичко .Продали са си къщата и бизнеса и са си купили катамаран и не спират да пътуват,дори и малкото им дете учи дистанционно от катамарана .

http://www.thelifenomadik.com/блог/

Ооо, не... не пак. Тази тема е обсъждана още в самото им тръгване... това е темичката - цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък успях за 1 месец да захвърля всичко  през 2014г. и да измина пеша, пътя "Камино де сантяго" в Испания.  Първоначално, не можех да си представя...как ще отсъствам от къщи и от работните си ангажименти толкова време. Но се оказва, че всичко е въпрос на планиране ( дълго и старателно) и най вече на приоритети. След като се върнах, бяха се натрупали планини от работа, но зареждането беше толкова огромно, че изобщо не ми мигна окото. Работех и си пеех. А най-важното човек си дава сметка, че всичко е възможно, стига да има малко смелост!

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

1 месец не е никакъв проблем - това е отпуска. Още повече, че се завръщаш вкъщи, на работата си, към стария живот. Нищо не си рискувал. Не казвам, че е нищо, напротив, но не е "да захвърлиш всичко, за да пътуваш".

 

На последната магеланска среща обсъждахме, че при продължително пътуване има рискове:

- да спреш да му се наслаждаваш когато пътуването стане ежедневие;

- да се пренаситиш и това да ти пречи да възприемаш новото - места, хора и т.н.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да, определено е много време и завръщането, поне за мен си беше радостно. Хем удовлоствие от постигнатия успех, хем щастие, че ще видя всичките си любими хора. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Който има свободно време като мен,няма средства.Аз съм гаранция магеланеца с най-малкия бюджет.Ако искам да не ми омръзне пътуването,ходя за няколко дена всеки месец на нови места.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

тези от блога хич не ми приличат на хора, които са захвърлили всичко и са тръгнали ей така да си обикалят

на първо око изглеждат доста добре за хора, които не работят, предполагам че имат много стабилно спонсорство, а и през бутончето за дарения може би влизат парички с нечист произход ..

 

иначе може би писва да обикаляш, ама то писва и калта по улиците и блъсканиците в метрото 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

На последната магеланска среща обсъждахме, че при продължително пътуване има рискове:

- да спреш да му се наслаждаваш когато пътуването стане ежедневие;

- да се пренаситиш и това да ти пречи да възприемаш новото - места, хора и т.н.

Както винаги - всичко зависи от конкретния човек и от начина му за възприемане на нещата.

 

Давам пример със себе си. Не само, че не се пренасищам, а дори точно обратното - пътува ми се повече отвсякога и искам да се наслаждавам на все повече нови неща. На моменти това дори леко ме притеснява, но такива са фактите.

 

В обозримо бъдеще надали, но примерно след 10-15 години доста добре си представям как ще тегля една голяма майна на всичко и ще скъсам с общоприетите представи за 'нормално'.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

В обозримо бъдеще надали, но примерно след 10-15 години доста добре си представям как ще тегля една голяма майна на всичко и ще скъсам с общоприетите представи за 'нормално'.

 

За да скъсаш с твоите норми за “нормално“ би трябвало поне една година да не пътуваш ;)  Що се отнася до общоприетите представи за “нормално“, мисля че отдавана е заминал влака да скъсаш с тях :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

За да скъсаш с твоите норми за “нормално“ би трябвало поне една година да не пътуваш ;)  Що се отнася до общоприетите представи за “нормално“, мисля че отдавана е заминал влака да скъсаш с тях :lol:

Може би...

 

Иначе - все още си взимам двупосочни билети, което е много важен детайл. Играта ще е на съвсем друго ниво, когато мина на еднопосочни :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Матеев свиден, Матеев млад,

тръгнал да види белия свят!

 

:biggrin:

 

Как да захвърлим всичко и да си останем вкъщи 2-3 седмици - това е тема за теб :biggrin:

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

 

Как да захвърлим всичко и да си останем вкъщи 2-3 седмици - това е тема за теб :biggrin:

 

Вкъщи е дума с различно значение в речника на Матеев, демек темата не върви с подобно заглавие... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Как да захвърлим всичко и да си останем вкъщи 2-3 седмици - това е тема за теб :biggrin:

Всъщност, февруари ми се очертават 15 дни в София. Току-виж взело, че ми харесало :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Всъщност, февруари ми се очертават 15 дни в София. Току-виж взело, че ми харесало :)

 

Глупости! Това не звучи сериозно. Матеев, огледай се, катарците пуснаха нова оферта... :P

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Всъщност, февруари ми се очертават 15 дни в София. Току-виж взело, че ми харесало :)

Може и да се видим значи. Ако не духнеш на някъде по споменатата оферта от Дюк. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Глупости! Това не звучи сериозно. Матеев, огледай се, катарците пуснаха нова оферта... :P

Хаха точно я оглеждах :) Пуснах 1-2 лигички, но все пак реших да пасувам за февруари, тъй като...

 

Може и да се видим значи. Ако не духнеш на някъде по споменатата оферта от Дюк.

...Поли явно иска да ме черпи водчица :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Георги Матеев,

 

Имаш ли представа колко дни си бил извън България за 2015, включително времето за полети? :)

 

Статистиката ми най-сетне е готова. Ето 2015-а в цифри:

 

* над 300000 км. (или 186000 мили) прелетяно разстояние, равно на 7,5 обиколки на земята

* 136 полета с 40 различни авиокомпании

* 16 дни прекарани във въздуха

* 44 посетени държави/територии, 38 от които за първи път

 

Да видим какво ще донесе новата година  :)

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.