Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Здравейте,

Купих си току що от rumbo.es Братислава - Париж и ми даде 23 евро отстъпка :  Importe: 48.58 €        Descuento: 23,00€. Въпросът ми е: сега какво трябва да направя... дадоха ми някакъв pdf, в който са моите данни, данни за това колко съм платил и някакво bravofly кодче. Какво след сега? Поздрави!

 update: Получих мейл-че, което ми казва, че вече имам билет и по-долу са данните, но пише, че ryanair изисквали някаква допълнителна щуротия сиреч - "Para volar con RYANAIR debes realizar facturación online y presentar en el aeropuerto tu tarjeta de embarque y un documento de identidad válido para viajar.
LOS PASAJEROS QUE NO PRESENTEN SU TARJETA DE EMBARQUE ONLINE, TENDRÁN QUE PAGAR 70 EUR/70GBP PARA PODER FACTURAR EN EL AEROPUERTO.
La dirección de email asociada a tu reserva con Ryanair es  Esta dirección de email nos permitirá ocuparnos de cualquier gestión relacionada con tu reserva y es necesaria para realizar la facturación online. Al final de este correo electrónico encontrarás toda la información sobre cómo realizar la facturación online; te enviaremos esta misma información en otro correo electrónico cuando se acerque la fecha de salida.
Por favor, ten en cuenta que para realizar cualquier cambio en la reserva debes contactar directamente con nosotros."

Нещо не мога да разбера смисъла като го превеждам с google, може ли малко помощ?

Редактирано от rakovm
Връзка към мнение

Трябва да си направиш онлайн чек-ин преди полета, и да представиш бордната карта с документ за самоличност, иначе ще платиш 70 евро такса на летището

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Закупих си още 2 билета от сайта,но по погрешка съм използвала същата карта като миналия път/имам си 2 Маестро/.Явно не са блокирали картата.Плащането мина и полета е потвърден в сайта на Уиз.Отново ми направи отстъпка от 23Е.Да очаквам ли проблеми?

Редактирано от mamaivy
Връзка към мнение

Някой възползвал ли се е от пакетните цени, които предлагат? Гледам имат интересни оферти за някои карибски островчета.

Връзка към мнение

Започнах редовно да пазарувам от Rumbo за полетите на Уиз. Дават по-изгодни цени от тези с членството през интернет страницата им. :lol: Как да им дадеш 100лв. за членство :biggrin:

Ти с Маестро карта ли? Нали можело да букваш с една и съща карта няколко пъти,че ги разпознавала системата или ти имаш няколко?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ти с Маестро карта ли? Нали можело да букваш с една и съща карта няколко пъти,че ги разпознавала системата или ти имаш няколко?

 

Май това е градска легенда или може би е била някаква временна грешка. Аз лично взех 3 билета от rumbo.es с една и съща Maestro карта в рамките на 8 дни.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Май това е градска легенда или може би е била някаква временна грешка. Аз лично взех 3 билета от rumbo.es с една и съща Maestro карта в рамките на 8 дни.

Мерси Жоре ;)

А някой да е купувал пакети през сайтааа?

Връзка към мнение

Ти с Маестро карта ли? Нали можело да букваш с една и съща карта няколко пъти,че ги разпознавала системата или ти имаш няколко?

 

Ти с Маестро карта ли? Нали можело да букваш с една и съща карта няколко пъти,че ги разпознавала системата или ти имаш няколко?

 

Да, само с Маестро на Общинска. Купувам за четвърти път и продължавам. :)  Днес дори виждам безплатните места на страницата на Уиз, които системата ни избра. Места А,B и C, направо чудно .

Мерси Жоре ;)

А някой да е купувал пакети през сайтааа?

 

Пробвах за пакет - полет + хотел, но системата ми даваше постоянно грешка.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен не ми даде да ползвам същата карта втори път (същия ден), не знам дали сега ще ми даде и колко време трябва да мине. Вижте и начина на Георги Матеев през edreams.it ако не ви дава да ползвате същата карта пак.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой има ли идея защо rumbo.es и edreams.it не отразяват 50% - те процента намаление на Air Asia? Тъкмо си бях направила планове да изчакам намаление и тогава да купя с Маестро от някой от тези сайтове да спестя още някой лев, а сега - йок!

Връзка към мнение

След покупката на билет получих email, в който пише нещо такова "Получихме заявката. Чакаме потвърждение за резервацията....", а в същото време получих смс от банката за направеното разплащане. Случвало ли ви си е друг път? Вече чакам близо час.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Вчера не ми прие плащане директно през Condor и купих билета с тях  от тук. Нямах намаление за маестро, но веднага ми изпратиха смс, след максимум 1 мин потвърждение и ел.билет с PNR номер.

Връзка към мнение

След покупката на билет получих email, в който пише нещо такова "Получихме заявката. Чакаме потвърждение за резервацията....", а в същото време получих смс от банката за направеното разплащане. Случвало ли ви си е друг път? Вече чакам близо час.

Трябва да ти изпратят потвърждение на резервацията с pnr код или отказ.На мен ми се случиха и двете неща при различни резервации.Парите са ти блокирани и в случай на отказ,ще ти ги освободят след 15 календарни дни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, пратиха мейл за отказ на резервацията и сега се свързах с банката, че след 14 дни сумата ще е налична. 

Връзка към мнение

Сега ще разкажа по-подробно.

 

По принцип следя полетът Болоня - София от около 2 месеца, т.е. всеки ден по няколко пъти проверявам цената. Снощи цената стана 129 евро и днес сутринта след промоцията Wizz ме изненадаха с цена от 39 евро :). Да поясня за този полет в същия ден това е най-ниската цена досега и като цяло препотвърждение за теорията 6-8 седмици. След покупката през rumbo проверявам в сайта  на wizz и цената беше станала 109 евро. :O Не знам как за някакви минути има почти тройно увеличение. Аз лично с това си обяснявам отказа.  Докато резервирам, са се изкупили няколко билета и съответно системата на wizz е отхвърлила по-ниската цена от румбо.

 

Сега ако ви се случи и на вас ето какво получих на мейла, и какво следва да очаквате.

 

Estimado ...........................,

Hemos recibido tu solicitud.
 
Estamos a la espera de la confirmación de tu reserva; te indicaremos las novedades sobre el estado de gestión de tu expediente en cuanto estén disponibles.
 
Para más información, contáctanos en el número 902 123 999 Coste max EUR 0,12 establecimiento + 0,067/min. con un cargo de conexión de E 0.11 ( desde móvil también), IVA incluido Lun-Vie 8.30-20.30, Sab-Dom 10-19 (Hora en Madrid), válido para las llamadas desde España. En caso de otras consultas, nos puedes contactar llamando a nuestro número internacional +39 0423 402040, accesible desde todos los países.
Para cualquier comunicación con nuestro Centro de Atención al cliente tu número de identificación de la reserva (Id Booking) es: .................
Será un placer ayudarte.
Gracias otra vez por elegirnos.
 
Equipo de Servicio de Atención al Cliente
 
 
 
След около два часа в неведение, ето това получавам.
 
 
Estimado/a ...................,
 
Nos ponemos en contacto contigo en relación a tu solicitud de reserva ID Booking ............., para informarte de que el precio seleccionado no está disponible y lamentablemente no podemos confirmar tu reserva.
 
Nuestro sistema de reservas se actualiza continuamente con la información y precios de las compañías aéreas. A pesar de esto, los precios de los vuelos son extremadamente dinámicos y, en determinadas ocasiones, es posible que, entre tu solicitud de reserva y la confirmación, la tarifa sufra un aumento.
 
Tu orden de pago ha sido cancelada correctamente. Dependiendo de la forma de pago usada, el importe puede quedar bloqueado temporalmente, posiblemente durante varios días. En breve recibirás información adicional más detallada.
 
No dudes en visitar nuestra web y realizar una nueva reserva o en contactar con nuestro equipo de reservas en el número   / 00 34 911871628 (Número de red fija nacional, el coste varía según el operador; lun - vie, 09:00 - 18:00 hora de Madrid).
 
Un saludo,
 
Atención al Cliente
Bravofly Rumbo Group
Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не им е ден явно!

На мен току що ми пратиха отказ точно 3 мин след като го резервирах и второ писмо, че може да виждам, че са ми дръпнали парите. При мен разликата между този сайт след 24-те евра отстъпка и официалния на авиокомпанията е 10 евра, и не бих се занимавал по принцип. Пробвах се понеже все гледдам да си пробутам Дайнърса, който все повече ме губи като фен, ама това е друга тема.

 

Ето писмата:

 

Estimado/a .............,

Gracias por tu solicitud de reserva con el código de reserva .......................  Lamentamos no poder confirmar tu reserva por problemas técnicos.

En breve, recibirás una notificación relacionada con cualquier posible transacción pendiente en tu tarjeta y una explicación del sistema de límite de crédito temporal que se utiliza para procesar los pagos.

Si necesitas más ayuda, ponte en contacto con nosotros llamando al 902 123 999* (Lun - Vie, 08:30 - 20:30 CET; Sáb – Dom: 10:00 – 19:00 CET).

Saludos cordiales,


Atención al Cliente
Bravofly Rumbo Group

*Establecimiento de llamada: 0,1029 € /Tarifa: 0,07408 €/minuto. I.V.A. no incluido

 

И ПОСЛЕ:

 

Estimado/a ..............................

En relación a comunicaciones anteriores relativas a tu solicitud de reserva debemos explicarte por qué podrían quedar transacciones pendientes en tu tarjeta. Al aceptar el pago, seguimos un procedimiento estándar llamada “límite de crédito temporal”, según el cual la cantidad que debe abonar el cliente se “retiene” y no se descuenta del saldo disponible de la cuenta.

Este sistema está diseñado para proteger los fondos del cliente y el hecho de que afecte a la disponibilidad de la tarjeta significa que no se aplica ningún cargo hasta que se confirma la reserva, por lo que no hay ningún impacto en los intereses o en el periodo de liquidación.

Te aseguramos que no se ha pasado ningún cargo a tu cuenta y el crédito retenido se reembolsará conforme a los plazos de la entidad bancaria correspondiente. Lamentablemente, este proceso puede prolongarse varios días y te recomendamos que te dirijas a la entidad emisora de la tarjeta para solicitar más información al respecto.

Si necesitas más ayuda, no dudes en ponerte en contacto con nosotros llamando al 902 123 999* (Lun - Vie, 08:30 - 20:30; Sáb – Dom: 10:00 – 19:00 CET).

Saludos cordiales,


Atención al cliente
Bravofly Rumbo Group

 *Establecimiento de llamada: 0,1029€ / Tarifa: 0,07408 €/minuto. I.V.A. no incluido.

Редактирано от Пламен
Връзка към мнение

Някой купувал ли е билети за минус 1 евро? Значи ли, че си е като нормален билет и даже ти връщат 1 евро, много ми е странно. Моля за съвет

Връзка към мнение

Силно се съмнявам, че връщат, вероятно дава грешка... Пробвай  :) Или ако не ти се рискува, пробвай да го докараш до 1-2 евро (плюс де).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Силно се съмнявам, че връщат, вероятно дава грешка... Пробвай  :) Или ако не ти се рискува, пробвай да го докараш до 1-2 евро (плюс де).

ей сега ще пробвам да поцъкам ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.