Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На 4.02.2019 г. в 22:51, Цвете каза:

Посредниците плащат след 24 часа на авиокомпаниите. При разговорът с тях настоявай да ти върнат парите, отказвайки грешните билети. Аз съм имала такъв случай. Пробвай пак , според мен.

Исках да разкажа как се развиха нещата с моята 'объркана резервация'. След няколко безуспешни разговора с девойките от Bravofly, които много учтиво ми обясняваха как нищо не може да се направи, защото са минали вече 24 часа откакто съм направила резервацията, написах имейл до самолетната компания.Разказах точно какво се е случило и поисках те да анулират резервацията.

После пак се обаждах на посредника и настоях отново за същото.Не знам кое точно е проработило, но  на следващия ден полуяих имейл от самолетната компания, че резервацията е анулирана, а от Bravofly  се обадиха и ми предложиха техен ваучер за 2/3  сумата, която съм платила. Доволна съм, по- добре от нищо 🙂 

Благодаря на @Doctor Who, @Цвете и @chandni!

 

 

Редактирано от aleks_s
  • Харесвам 8
  • Браво 4
Връзка към мнение

/Нов/ Изчетох темите, но все още навлизаме в дебрите на румботата. 🙂 Евтината цена излиза директно при търсене или при чек аут? 
Конкретното търсене ми е за SOF-AMS и не успявам да открия нещо под редовните. 

Поздрав и попътен вятър. 😉 

Връзка към мнение

Евтината цена излиза в някои от сайтовете, които пренасочват към други (ама и аз как го обясних). Намалението зависи и от вида карта.. А пък кои карти разпознава, кои не- съвсем друга бира. Понякога зависи и от IP-то, което може да се промени с някои програмки (като Tunnel Bear)... Общо взето започваш да четеш отзад напред и да опитваш.

Връзка към мнение
преди 21 часа, Цвете каза:

След няколкодневни опити из всички сайтове, днес пак опитах да взема последният от 4 еднопосочни билета. И не мога да се стърпя да започна да подскачам от кеф! :dance3:

jetcost.es - eаreams.es полет на Ryan - цена в сайта 25,29евро. Цена в eаreams 5,29 евро. Плащане с Американ експрес. Този път я разпозна като такава, натиснах бутон плащане и ми излезе сума  - 29,и нещо. Не минава плащане. Направих бърза сметка кои "екстри" да си купя, за да стане положителна сумата и така успях да се сдобия с билет за 0,68 евро. Отстъпката с Амекс е 35, и нещо евро. 

Язък, че избързах да си взема вчера връщането с отстъпка "само" 8 евро / даже не помня от къде/ можех да се размажа двойно :rofl:

При мен се получи обаче следния гаф в петък на 08.02. на opodo.com с българско IP - полет на Райън, около 5-6 евро отстъпка от сайта им-26.51 лири.

Показва ми цена 24.65 евро до последно, въвеждам картата Виза кредитна на ПИБ, отстрани показва отстъпка - 32.75 евро, но сумата отдолу си остава същата, натискам за плащане и сумата става -8.10 евро и ми изписва, че плащането не може да бъде извършено. И аз като Цвете добавям една застраховка за 9 евро и цената става 0.90 евро и плащането минава. Така две поредни резервации ... и след малко хоп - потвържденията идват, че Оподо ще си изтеглят 3.75 евро, а Райън 29.90 евро или общо 33.65 евро (което е 24.65 евро +застраховката 9 евро, но без отстъпката 😮).

Понеже не съм много чуждоезично говоряща, почвам да търся e-mail на който да пиша - голяма борба ... няма и няма.

На чата във Фейсбук някаква машинка ми обяснява, че не ме разбира - много дълго и било.

Онзиден най-накрая пак във Фейсбук откривам някаква връзка подадена от Оподо на питане на тяхна клиентка и пиша там, като прикачвам картинки от процеса на резервацията (при втората резервация се усетих да си запиша картинки) и след извесно време получавам, че сигнала ми е заведен под номер ... и че мога да отгороря на този e-mail, ако искам да пиша нещо, след няколко часа получавам още едно писмо от същия e-mail:

"Dear .........., Thank you for contacting Opodo! Please be aware that it is necessary to introduce the correct collection method since the beginning of the booking process in order to visualize the final price. On the contrary, if the cheapest method is pre-selected, the price gets updated when you introduce your credit card details. Best regards, Moreno-Social Care Opodo Team".Върнах веднага отговор, че всъщност това е актуализираната цена  след въвеждане данните на картата и приложих снимка, където се вижда линка, че е в процес на плащане и записа с отстъпката ... та сега втори ден чакам отговор. Междувременно Оподо си изтеглиха днес, както бяха писали по 3.75 евро на резервация, Раян все още не са.
Как мислите, мога ли да оспоря плащането пред банката, ако не получа отговор до няколко дни и това може ли да доведе до анулиране на билетите?
Извинявам се за дългия пост, но понякога стават май и такива гафове.
В случая въпроса дори не е за парите, а за подвеждащата сума, която показва сайта, а в последствие тегли друга сума 😡

Имайте едно наум, ако пазарувате от opodo.com тези дни.

socialcare@case.opodo.com  - това е e-mail-а, от който ми отговориха от Оподо, може на някой да му потрябва 🙂

Редактирано от ESK
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ryan пък как ще теглят пари? Ако си получила мейл от Ryanair с цена на билета- това е тяхната цена, а не че ще я теглят от картата. Взаимоотношенията са между теб и оподо.

И аз купувах билет през посредник и в сайта на Ryan ми стои тяхната си цена.

Т.е. не мейл от Ryanair, а в сайта им в Itinerary стои тяхната текуща цена.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 1 минута , aleksandrina каза:

Ryan пък как ще теглят пари? Ако си получила мейл от Ryanair с цена на билета- това е тяхната цена, а не че ще я теглят от картата. Взаимоотношенията са между теб и оподо.

И аз купувах билет през посредник и в сайта на Ryan ми стои тяхната си цена.

Така пише в писмото от Оподо, а това виждам и в авторизации на картата си - супер смотан случай. Ще държа в течение какво се случва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
16 minutes ago, vinidj said:

Някой знае ли защо Vayama.com не дават ваучери по 7.50 за разлика от всички останали подобни Vayama-и ?!

На едни дава, на други не дава. Преди време и на мен не ми даде, а на повечето споделящи тук са партили ваучер.

Връзка към мнение
преди 1 час, ESK каза:

Така пише в писмото от Оподо, а това виждам и в авторизации на картата си - супер смотан случай. Ще държа в течение какво се случва.

И при мен се случи съвсем същото но с dreams.es- не искаше без застраховка, а след застраховката ми взе двойно от картата за 1 билет- от еdreams беше двойно, а от райън само застраховката. Не протестирах защото нямах снимки на екрана. Трябва да се правят снимки при тях

Редактирано от Катя мравката
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Георги Матеев каза:

Чилийците и бразилците отново са в играта.

 

Jetcost.cl и jetcost.com.br - пренасочващи към съответните версии на Edreams - ми изкарват огромни (€20-€90) отстъпки за почти всичко, което потърсих.

 

Българско IP. Еднократно минаващо плащане с Visa Debit. С кеф си припомних защо миналата година извадих 6 дебитни визи - с тях от сутринта спестих общо над €300.

 

PS. Упс, грешна тема по недоглеждане, моля модератор да премести мнението където трябва.

Изобщо не ме пренасочва на edreams и не ми дава никакви отстъпки.

Връзка към мнение
преди 2 часа, vinidj каза:

Някой знае ли защо Vayama.com не дават ваучери по 7.50 за разлика от всички останали подобни Vayama-и ?!

Кои са тези подобни?

Вчера купувах от тях София-Варна и не получих ваучер.Нещо повече,кодът от предната ми покупка,вече не е наличен в профила ми,реших,че е имал срок.В процесът на резервация,е възможно да си закупиш код за отстъпка,вероятно затова няма от "безплатните" ваучери.

Връзка към мнение

Това възможно ли е да е наистина в чилийски песос? Общо 4-ма до Ханя(Крит) излиза под 1 лев според курса? От edreams.com, чилийска версия в момента?

111.JPG от

Редактирано от pavkata
уточнение
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , pavkata каза:

Това възможно ли е да е наистина в чилийски песос? Общо 4-ма до Ханя(Крит) излиза под 1 лев според курса?

111.JPG

371,807 Chilean Peso equals
972.86 Bulgarian Lev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, pavkata said:

ОК! Знаех си, че тия курсове нещо не са така! 🙂

Сайта на БНБ не бачка в момента при мен! 🙂

https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=371%2C807&From=CLP&To=BGN

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хммм, не бях обръщал внимание на тия валути и десетичния знак в тях. Тук няма десетичен разделител и сумата е нормална (голяма), но в предния случай има някаква точка, та си помислих че хванах голямото намаление! 😉

333.JPG

Връзка към мнение
преди 53 минути , pavkata каза:

Това възможно ли е да е наистина в чилийски песос? Общо 4-ма до Ханя(Крит) излиза под 1 лев според курса? От edreams.com, чилийска версия в момента?

111.JPG от

Проблемът идва от различното използвате на десетична запетая и десетична точка в различните страни. При нас ползваме запетая, а на запад се ползва запетаята като знак за разделяне на цифрата на хилядите. Оттам идва грешното превалутиране и вместо цена близка до хиляда лева ти е показало цена малко под левче 🙂

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , pavkata каза:

Хммм, не бях обръщал внимание на тия валути и десетичния знак в тях. Тук няма десетичен разделител и сумата е нормална (голяма), но в предния случай има някаква точка, та си помислих че хванах голямото намаление! 😉

333.JPG

след като има три цифри след запетаята/точката значи е хиляди. по това се познава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, mamaivy каза:

Кои са тези подобни?

Вчера купувах от тях София-Варна и не получих ваучер.Нещо повече,кодът от предната ми покупка,вече не е наличен в профила ми,реших,че е имал срок.В процесът на резервация,е възможно да си закупиш код за отстъпка,вероятно затова няма от "безплатните" ваучери.

Vayama.Ie BudgetAir.Lv .Fr .Co.Uk -тези дават ваучери за 1 година срок.

Редактирано от vinidj
Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

Еми, какво да се прави. CCBank пак ще кярат от високия процент на захранване на виртуалните им карти Visa (Visa Debit)

АйКард и Леупей ги дават за 1Евро виртуалните карти и няма разправии със служителки на банки после за закриването.

Имам 10тина от миналата година.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , vinidj каза:

Vayama.Ie BudgetAir.Lv .Fr .Co.Uk -тези дават ваучери за 1 година срок.

Това напоследък пробвал ли си го?От budgetAir.lv купувах билети преди три месеца и имах със сигурност останал не използван код в профила,който вече за съжаление го няма , съответно изписва,че няма налични дискаунт кодове.Не знам от кога е така,като купувах билетите от Vayama тази седмица видях.

Връзка към мнение

Мдааа, изтрити са ваучерите от акауната ми в budgetair lv и на мен. 

Явно срока им е бил до края на годината

Редактирано от Branko
Връзка към мнение
преди 12 часа, Branko каза:

Мдааа, изтрити са ваучерите от акауната ми в budgetair lv и на мен. 

Явно срока им е бил до края на годината

Ами явно са нагли.Преди 10тина дни проверих профила си точно заради ваучерите и срока им беше до края на 2019г.Сега ги няма в профила ми.Опитах се да пратя мейл попълвайки формата в сайта им,но колкото пъти  и да пробвам ми дава грешка и ме изпраща към начална страница.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.