Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Струва ми се, че после с PNR-то можеш да влизаш в резервацията в сайта на Wizz и да си добавяш каквото искаш - места, багажи и пр.

Така е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се ли оплакваха хората, че мейлът е на агенцията, и това пречи ? Назад в мненията имаше нещо такова..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се ли оплакваха хората, че мейлът е на агенцията, и това пречи ? Назад в мненията имаше нещо такова..

Пътувах този уикенд с билет закупен през сайта. Веднага след плащане на сумата получих мейл с PNR. Влязох си в профила на уиз и си направих чекин-а. Тогава ми даваше възможност да добавям услуги.

 

П.П. Факт е обаче, че не съм добавяла услуги.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, имам известни затруднения при добавянето на голям салонен багаж към билет, закупен през rumbo. Иска ми email (user ID)  и  pass. Какво се предполага, че трябва да въведа? Когато проверя статуса на резервация в сайта на wizz , там е посочен този мейл booking@bravofly.com......

 

Явно е възможно :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Двуцветко

В момента схемата е jetcost.fr -> rumbo.fr.

 

При плащане с Diners дава между 30 и 40 евро отстъпка (в зависимост от маршрута) на билет.

Не знам дали беше коментирано, но имам спомени, че Diners на определени банки не сработваха или бъркам?

Твоята на коя банка е?

 

И за Diners Club Classic ли става въпрос?

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение

 

Въпросът за AirAsia преместен :

Проверка на полет в Air Asia

 

Аз го пуснах тук, защото въпроса ми е по-скоро свързан с румбо и с регистрация на профил в сайта на Air Asia не става. Освен това в профила ми в румбо не излизат никакви подробности за полета - само, че е потвърден и имената ни. А доколкото си спомням, веднъж правих резервация на една колежка през румбо за полет на ryan и тогава в профила ѝ излизаше мейл  /различен от нейния/ с който можеше да се провери полета в сайта на Ryan и да се правят промени. Сега влезнахме и в нейния профил и при нея в момента я няма тази информация и се чудя дали не е някакъв временен бъг в сайта. Молбата ми е, ако може някой да провери какво излиза при него като си влезе в профила в румбо. При мен, като натисна Detalles de la reserva ме връща в началната страница!

 

 

Пробвал съм в checkmytrip резервация с код, получен директно от Air Asia (т.е. с билет купен през тях) и не излиза.

 Да, и аз пробвах с друг полет и не става.

DE LA RESERVA

Връзка към мнение

Някой знае ли как да провери резервация от jetcost.fr>rumbo.fr на сайта на Ryanair? Не знам с какъв мейл е влязла, не е с моя и не е с booking@rumbo.com както е тая в Уиз примерно.

Връзка към мнение

Някой знае ли как да провери резервация от jetcost.fr>rumbo.fr на сайта на Ryanair? Не знам с какъв мейл е влязла, не е с моя и не е с booking@rumbo.com както е тая в Уиз примерно.

Не, не е този - в мейла трябва да се се съдържа името ти и след него - @mostrarred.com, поне в нашия случай е така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли как да провери резервация от jetcost.fr>rumbo.fr на сайта на Ryanair? Не знам с какъв мейл е влязла, не е с моя и не е с booking@rumbo.com както е тая в Уиз примерно.

 

Използвай опция 2 с номер на резервация и последните 4 числа на картата :)

Връзка към мнение

Мерси, всъщност мейл адреса го има в имейла с потвърждението, при мене е dimitar.dimitrov@estrellaserver.com. Друга резервация направена в рамките на 5 мин е с домейн @down-mail.com. 

 

Като отворя резервацията на сайта на ryanair мога да го сменя с моя собствен и си "превземам" резервацията :) След това на новия мейл идва ryanair-ското потвърждение, все едно си резервирал директно на техния сайт. Там вече се виждат последните 4 цифри на кредитната ИМ карта (Виза) като и двете са с различни номера. Аз съм платил с Дайнърс. Другото, което се вижда е реалната цена.

Редактирано от DimitarD
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В тези схеми за мен остана един неясен момент, но се надявам още днес да имам отговора.

Питам се конкретно:

Има поне една авиокомпания - www.blueairweb.com - която налага такси както за плащане с кредитна карта, така и тяхна административна такса.

Ползвайки подобни системи за резервация, тези такси избягват ли се или "тайничко" се теглят и тези суми от картата  ?

Връзка към мнение

набутах се  - 3.95 Е .

:blush:  :blush:  :blush: 

срам !

Бих те накарал да почерпиш, ама то ще ти излезе по-скъпо от билета  :P  Иначе не ти теглят "тайничко" от картата. Схемата ми е че с тази ниска цена излизат най-отпред в търсачките, но тя е само за плащане с такава карта, а ако си с всякаква друга, има голяма надценка и оттам си избиват тези загуби от закупените билети с Дайнърс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В тези схеми за мен остана един неясен момент, но се надявам още днес да имам отговора.

 

Питам се конкретно:

 

Има поне една авиокомпания - www.blueairweb.com - която налага такси както за плащане с кредитна карта, така и тяхна административна такса.

 

Ползвайки подобни системи за резервация, тези такси избягват ли се или "тайничко" се теглят и тези суми от картата  ?

Нищо не се избягва и нищо не се тегли тайно. Плаща се цената, която би платил, ако купиш билет през тур. агенция/ сайт минус отстъпката ако ти се полага за твоята карта. Пояснявам с пример от моя гледна точка - тук в Бразилия ако купиш билет от агенция/по телефона цената е цената на сайта на авиокомпанията + 40 реала за агенцията. През Ръмбо цената е колкото на сайта плюс тези 40 реала (купуваш през агенция) минус отстъпката. До скоро отстъпката беше доста повече от 40 реала и имаше изгода, вече не.

Между другото купувате ли билети с отрицателни цени? Става ли, не се плаща нищо или дава грешка? Не вярвам да връщат пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

... ако купиш билет от агенция, цената е цената на сайта на авиокомпанията + 40 реала за агенцията. През Ръмбо цената е колкото на сайта плюс тези 40 реала (купуваш през агенция) минус отстъпката.

Това, което имам аз е:

 

На сайта на www.blueairweb.com : 47.60 = 29.60 Е билет + 8 Е административна такса +10 Е такса за плащане с карта

На www.rumbo.es : обявени и платени 20.63 Е с  diners.

 

Резонно е да очаквам таксите да  се съберат - това наричам "тайничко събиране".

Но преди да съм сигурен, че няма да се съберат,  искам да прочета извлечението от транзакциите по картoвата сметка..

И ако наистина не са начислени и събрани тези такси, то тогава това е сделка, която препоръчвам на всеки.

 

Връзка към мнение

Плаща се само това, което е на екрана с въвеждането на картата. Всичко останало се поема от сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

.Между другото купувате ли билети с отрицателни цени? Става ли, не се плаща нищо или дава грешка? Не вярвам да връщат пари.

Не съм "купувал" билет с отрицателна цена, но веднъж пробвах от любопитство какво става и ми се струва, че на последната стъпка, преди въвеждане на данните от картата, цената от отрицателна ставаше нула.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
Георги Матеев

Между другото купувате ли билети с отрицателни цени? Става ли, не се плаща нищо или дава грешка? Не вярвам да връщат пари.

 

За съжаление не става, "плащането" не минава ако стойността е отрицателна или нула. Трябва да има поне 1 цент за да се извърши някакво реално плащане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, то иначе с тия "нулеви цени" - човек направо да изкупи всички места на някой полет. :biggrin:
И после небрежно да подхвърли на половинката: "Айде на романтично пътешествие - ангажирал съм един Airbus само за нас!" :P

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Днес си поръчах една Maestro карта от ПИБ, но ще дойде следващия понеделник. Някой знае ли дали мога да купя от rumbo.es например самолетни билети с чужда карта Маестро при условие, че титуляра на картата не лети с нас? После трябва ли да се показва картата при чек-ин? Просто ме е страх далаверата с билетите Варна-София-Варна да не свърши до другия понеделник...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.