Прескочи до съдържание

дневник Пътешествие до Свалбард


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Добро утро от бизнес салон "Преслав" на летище София. Да докладвам - Diners картата се прие без проблем и ме допуснаха в салона безплатно. Предлагат прилична закуска :)

 

След малко излитам за Амстердам, а после продължавам към Осло и Свалбард.

 

Успешна седмица на всички :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Добро утро от бизнес салон "Преслав" на летище София. Да докладвам - Diners картата се прие без проблем и ме допуснаха в салона безплатно. Предлагат прилична закуска :)

 

 

Аз го посещавам (+ един придружител) с дебитна карта Mastercard World на ЦКБ, има хубав фреш от портокал и зала за пушачи.

Лек път и весело изкарване! Норвегия е приказна! Чакаме снимки :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз го посещавам (+ един придружител) с дебитна карта Mastercard World на ЦКБ, има хубав фреш от портокал и зала за пушачи.

Лек път и весело изкарване! Норвегия е приказна! Чакаме снимки :)

 

 Taзи картичка си лъха на тимаджийско изплълнение с кацнал гласур   :biggrin:

"Допълнителни привилегии на летищата в София"      

Колко летище имаме в София, че не се сещам?!  Да бяха включили летищата на ТИМ в България.Искат да въртят и летищата в Париж, ама ядец!  Вместо ядец, може да се сложи и другата популярна дума завършваща на "ец" :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Diners картата се прие безпроблемно и от бизнес салона на амстердамското летище. Много приятен лаундж, между другото. Мятам едно бързо кафе с кексче и след 30 мин. излитам за Осло...

 

P.S. Дали ще има изненада в кексчето? :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Diners картата се прие безпроблемно и от бизнес салона на амстердамското летище. Много приятен лаундж, между другото. Мятам едно бързо кафе с кексче и след 30 мин. излитам за Осло...

 

P.S. Дали ще има изненада в кексчето? :)

 

аз май те видях днес в самолета за Амстердам, ако си пътувал с България еър, но не бях много сигурна и ми стана неудобно да те заговоря :-)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Добро утро от Свалбард / Шпицберген!

 

post-1175-0-01650500-1436255902_thumb.jpg

 

Първи впечатления:
 
- въпреки, че разстоянието до северния полюс е едва 1300 км, в момента тук е 10 градуса над нулата
- супер странно е да се събудиш през нощта и да е напълно светло
- в хотела те карат да си събуваш обувките още на входа и вътре навсякъде ходиш бос
- wifi паролата е "polarbear" - мечките са навсякъде, включително и на пътните знаци :)
 
Изчезвам да обикалям из района, изглежда страхотно. По-късно ще пусна още снимки.
 

аз май те видях днес в самолета за Амстердам, ако си пътувал с България еър, но не бях много сигурна и ми стана неудобно да те заговоря :-)

 

Следващият път се обади, не хапя :)

  • Харесвам 31
Връзка към мнение
Георги Матеев

В момента в Свалбард наближава полунощ, а аз се любувам на среднощното слънце... Времето е спряло, тишината е пълна, а лекото вълнение на гренландско море е почти хипнотично...

  • Харесвам 32
Връзка към мнение

В момента в Свалбард наближава полунощ, а аз се любувам на среднощното слънце... Времето е спряло, тишината е пълна, а лекото вълнение на гренландско море е почти хипнотично...

 

Нали :) Белите нощи докарват особено състояние на духа и сетивата. На мен лично много ми допада. За разлика от тъмните дни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Директно включване от кораба Polargirl. Преди малко минахме през един масивен ледник, а в момента плаваме към Баренцбург - руското минно селище в Свалбард. Нямам търпение да видя паметника на Ленин на площада :)

 

post-1175-0-59291100-1436436798_thumb.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Директно включване от кораба Polargirl.

 

Матеев като се качиш на румънския бряг на кораба "Радецки", моля те сигнализирай. С др. Брани сме готови и чакаме твоята команда!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Директно включване от кораба Polargirl. Преди малко минахме през един масивен ледник, а в момента плаваме към Баренцбург - руското минно селище в Свалбард. Нямам търпение да видя паметника на Ленин на площада :)

 

attachicon.gif20150709_095828.jpg

Затова ли би толкова път,да видиш паметника на Ленин? :lol:  :lol: Тука малко ли лениновци имаше,не си  ли се нагледал.А цветя носиш ли? :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Матеев като се качиш на румънския бряг на кораба "Радецки", моля те сигнализирай. С др. Брани сме готови и чакаме твоята команда!

Сигнал подаден. Чакам ви!

Затова ли би толкова път,да видиш паметника на Ленин? :lol:  :lol: Тука малко ли лениновци имаше,не си  ли се нагледал.А цветя носиш ли? :)

Имам лека слабост към екс-комунистически места, особено когато са на края на света :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ти си бил в двата бастиона на комунизма, които още се държат - Куба и КНДР. Какво е за теб някаква статуя на Ленин пред тази на великия лидер Ким Ир Сен. Впрочем сега забелязвам, че разстоянието между България и Свалбард е има няма колкото от България до ЮАР! А още си в Европа, било на Северния полюс! 

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Магеланското знаме покори и Баренцбург / Свалбард! Това официално е най-северната точка в света, на която знамето е стъпвало досега (78°04').

 

post-1175-0-22378300-1436515223_thumb.jpg

  • Харесвам 45
Връзка към мнение

Гледам добре си облечен, колко градуса е там сега?

И понеже в нета попаднах на това:
"През месец октомври 2012г. в Баренцбург, с помощта на българската фирма "Астро-терм" ООД и специалисти от гр. Трявна, белгийската компания "Бел Алфа Форум" пусна в експлоатация най-северната минипивоварна в света."
очаквам снимка с местната биричка в бирената тема :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Пенин ли пише на паметника, че недовиждам??

 

78°04'... Добре, ама може и по-добре! Още можеш, Матеев! :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Георги Матеев

Гледам добре си облечен, колко градуса е там сега?

 

И понеже в нета попаднах на това:

"През месец октомври 2012г. в Баренцбург, с помощта на българската фирма "Астро-терм" ООД и специалисти от гр. Трявна, белгийската компания "Бел Алфа Форум" пусна в експлоатация най-северната минипивоварна в света."

очаквам снимка с местната биричка в бирената тема :)

 

Всъщност беше около 10 градуса над нулата, хванах учудващо топло време.

 

Предполагам имаш предвид пивоварната Красный Медведь... Ето я в цялата й прелест :)

 

post-1175-0-05013100-1436724477_thumb.jpg

 

А този жилищен блок на заден фон обитаем ли е все още?

 

Обитаем е. Баренцбург е активно минно селище и в момента в него живеят близо 500 руснаци и украинци, основно миньори.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Ще вдигна малко темата. Както каза Topfly  в темата за летенето над северния полюс, Norwegian вече летят от Осло до Свалбард, за това лято се намират билети за около 150-200 евро. Жалко, че Уиз спряха полетите до Осло.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има едно място на Свалбард, на което за съжаление никой от вас няма да го пуснат, защото е свръх секретно, но е и едно от най-интересните на земята, без да е свързано с военни или конспирации. Международната банка за семена, заключени в подземен тунел на -18 градуса, и пазени там от човечеството, в случай че на земята падне астероид или стане ядрена война и унищожи целия набор от растителни видове, семена и реколта. Огромен склад с генофонда на растенията от света:

 

1024px-Entrance_to_Svalbard_Global_Seed_

 

Повече можете да прочетете тук

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.