Прескочи до съдържание

Питанка за Мианмар (Бурма) и Тайланд


Препоръчани мнения

Значи, преди да отправя питането се, да благодаря за споделените мнения в други теми, които изкълвах прилично. Много помогнаха! Агенцията на Александра реагира изумително бързо (пуснах и мейл, освен формуляра). Отделно споделения опит на останалите...Та благодаря отново!

 

Та Мианмар. Не е решено на 100%, защото не съм осигурила финансиране (освен бъдещи доходи), но ако не направя някой план, искрено ще лудна... Време за скитане: 19 март - 2 април 2016 г. Имам към вас следните въпроси: 

 

1. Самолетен билет: Най-доброто, което изцедих с МОИТЕ способности и с оглед желанието ми (пътуване вечер на определени дати, без China airways) е това: 

 

Thai.jpg

 

Моля ви за съвет дали Thai Airlines прави намаления - и кога - и как мога да смъкна надолу цената.

 

2. Маршрут: Получих следния график - моля ви за мнение:

 

Arrival Yangon 
Yangon - Bago - Golden rock  - car
Golden rock - Taungoo - car
Taungoo - Kalaw - Pindaya - car
Visit Pindaya cave - Nyaung Shwe - car
Inle lake - Indein boat excursion - boat
Inle lake - Mandalay by car and transfer to hotel 
Mandalay - visit Amarapura - Sagaing - Ava - car 
Mandalay - Mingun by boat and city tour
Mandalay - Bagan - car
Bagan city tour 
Bagan - visit Mt.popa - Bagan - car
Bagan - Taungoo - car  
Yangon city tour
Departure Yangon 
 
Благодаря :)
Връзка към мнение

 

Значи, преди да отправя питането се, да благодаря за споделените мнения в други теми, които изкълвах прилично. Много помогнаха! Агенцията на Александра реагира изумително бързо (пуснах и мейл, освен формуляра). Отделно споделения опит на останалите...Та благодаря отново!

 

Та Мианмар. Не е решено на 100%, защото не съм осигурила финансиране (освен бъдещи доходи), но ако не направя някой план, искрено ще лудна... Време за скитане: 19 март - 2 април 2016 г. Имам към вас следните въпроси: 

 

1. Самолетен билет: Най-доброто, което изцедих с МОИТЕ способности и с оглед желанието ми (пътуване вечер на определени дати, без China airways) е това: 

 

attachicon.gifThai.jpg

 

Моля ви за съвет дали Thai Airlines прави намаления - и кога - и как мога да смъкна надолу цената.

 

2. Маршрут: Получих следния график - моля ви за мнение:

 

Arrival Yangon 
Yangon - Bago - Golden rock  - car
Golden rock - Taungoo - car
Taungoo - Kalaw - Pindaya - car
Visit Pindaya cave - Nyaung Shwe - car
Inle lake - Indein boat excursion - boat
Inle lake - Mandalay by car and transfer to hotel 
Mandalay - visit Amarapura - Sagaing - Ava - car 
Mandalay - Mingun by boat and city tour
Mandalay - Bagan - car
Bagan city tour 
Bagan - visit Mt.popa - Bagan - car
Bagan - Taungoo - car  
Yangon city tour
Departure Yangon 
 
Благодаря :)

 

Рейни, не си написала къде и по колко са ти нощувките, че да се преценява кое-какво. :)

Връзка към мнение

Александра, мислех че е станало ясно. Ето :) Благодаря. 

 

19 March - Arrival (нощувка)
20 March - Yangon - Bago - Golden rock  - car (нощувка)
21 March - Golden rock - Taungoo - car (нощувка)
22 March - Taungoo - Kalaw - Pindaya - car (нощувка)
23 March - Visit Pindaya cave - Nyaung Shwe - car (нощувка)
24 March - Inle lake - Indein boat excursion - boat (нощувка)
25 March - Inle lake - Mandalay by car and transfer to hotel (нощувка)
26 March - Mandalay - visit Amarapura - Sagaing - Ava - car (нощувка)
27 March - Mandalay - Mingun by boat and city tour (нощувка)
28 March - Mandalay - Bagan - car (нощувка)
29 March - Bagan city tour (нощувка)
30 March - Bagan - visit Mt.popa - Bagan - car (нощувка)
31 March - Bagan - Taungoo - car (нощувка)
01 April - Taungoo - Yangon + city tour (нощувка)
02 April - Yangon city tour - Departure Yangon
Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Уха, колко хубаво пътуване :) Ще има да те усмихват THAI Air, а Мианмар е просто чудесен избор.

Визите предполагам онлайн ще вадиш?

http://evisa.moip.gov.mm/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Уха, колко хубаво пътуване :) Ще има да те усмихват THAI Air, а Мианмар е просто чудесен избор.

Визите предполагам онлайн ще вадиш?

http://evisa.moip.gov.mm/

 

Дай Боже да стане! :) Онлайн, да. Не съм дълбала там, но знам за опцията от есента, слава Богу. Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Дай Боже да стане! :) Онлайн, да. Не съм дълбала там, но знам за опцията от есента, слава Богу. Благодаря!

Рейни, имаш около 2000км по груба сметка. Гледам, че навсякъде ще пътуваш с автомобилен транспорт, според мен е много загуба на време. Ние бяхме по почти същия маршрут, но с полети между Янгон-Баган, Баган- Мандалей, Мандалей-Хехо и Хехо-Янгон. Имахме 9 нощувки, ти имаш 14, но си мисля, че ще е много уморително да се дрънкаш всеки ден по 200-300 км.

Например, от Хехо до пещерата Пиндая пътувахме няколко часа, а са 60 километра. :angry: Пътят е тесен, тогава точно си прибираха реколтата от карфиол и се моткаха насам-натам разни превозни средства, пълни със зелета, две коли трудно се разминават. :( Пътищата не са магистрали, ще се убиеш от път. :unsure:  Вътрешните им полети са кратки, много спретнати и не са скъпи. Питай агенцията да ти дадат цена и с полети и ще видиш дали разликата е голяма.

Ние планираме следващо ходене в Бирма, може би , догодина, но пак ще бъде с полети.

Това е моето мнение. :)Иначе, маршрутът е супер, ще видиш  почти всичко интересно.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рейни, имаш около 2000км по груба сметка. Гледам, че навсякъде ще пътуваш с автомобилен транспорт, според мен е много загуба на време. Ние бяхме по почти същия маршрут, но с полети между Янгон-Баган, Баган- Мандалей, Мандалей-Хехо и Хехо-Янгон. Имахме 9 нощувки, ти имаш 14, но си мисля, че ще е много уморително да се дрънкаш всеки ден по 200-300 км.

Например, от Хехо до пещерата Пиндая пътувахме няколко часа, а са 60 километра. :angry: Пътят е тесен, тогава точно си прибираха реколтата от карфиол и се моткаха насам-натам разни превозни средства, пълни със зелета, две коли трудно се разминават. :( Пътищата не са магистрали, ще се убиеш от път. :unsure:  Вътрешните им полети са кратки, много спретнати и не са скъпи. Питай агенцията да ти дадат цена и с полети и ще видиш дали разликата е голяма.

Ние планираме следващо ходене в Бирма, може би , догодина, но пак ще бъде с полети.

Това е моето мнение. :)Иначе, маршрутът е супер, ще видиш  почти всичко интересно.

 

Благодаря ти. Довечера ще разбия маршрута и с километри. Една отсечка може да я изискам със самолет, но повечето сякаш са добре накъсани... Ще го обсъдя с вас.

 

'Почти' - кое е изпуснато? :)

 

P.S. Аз не съм искала с кола, това е тяхно предложение, но ми хареса. С кола има друг чар пътуването - където не се стига със самолет. Не го правя от пестеливост, а за хубавина - когато го правя. Затова и споделям. :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Благодаря ти. Довечера ще разбия маршрута и с километри. Една отсечка може да я изискам със самолет, но повечето сякаш са добре накъсани... Ще го обсъдя с вас.

 

'Почти' - кое е изпуснато? :)

 

P.S. Аз не съм искала с кола, това е тяхно предложение, но ми хареса. С кола има друг чар пътуването - където не се стига със самолет. Не го правя от пестеливост, а за хубавина - когато го правя. Затова и споделям. :)

Еееее, за десетина дни не може да се види всичко, а то там всичко е интересно. Ето ти списък :)

Пътуването с кола не е това, на което сме свикнали, няма магистрали, пътува се много бавно. Велосипеди, двуколки, триколки, моторетки, кравички, овчици и прочие. В градовете бива, ама междуселските пътчета са лоши. Ама ти си знаеш.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Еееее, за десетина дни не може да се види всичко, а то там всичко е интересно. Ето ти списък :)

Пътуването с кола не е това, на което сме свикнали, няма магистрали, пътува се много бавно. Велосипеди, двуколки, триколки, моторетки, кравички, овчици и прочие. В градовете бива, ама междуселските пътчета са лоши. Ама ти си знаеш.

 

Така е - права си, не може :) Имах предвид от тези интересности, които просто не бива да се пропускат, ако ще съм там две седмици - едно сериозно 'разхищение' на време. 

 

За колата - нали затова е споделянето - да получим съвети, насоки... В Индонезия видях какво значи това, за което говориш :) Голямо удоволствие ми беше, признавам. Но ще разбия на километри и ще питам. Очевидно това е малка агенция и ще ми зачисли кола с гид - което е супер по принцип. Ще видя и вариант със самолет, и смесен. И ще пиша.

 

Благодаря :) 

Връзка към мнение

Така е - права си, не може :) Имах предвид от тези интересности, които просто не бива да се пропускат, ако ще съм там две седмици - едно сериозно 'разхищение' на време. 

 

За колата - нали затова е споделянето - да получим съвети, насоки... В Индонезия видях какво значи това, за което говориш :) Голямо удоволствие ми беше, признавам. Но ще разбия на километри и ще питам. Очевидно това е малка агенция и ще ми зачисли кола с гид - което е супер по принцип. Ще видя и вариант със самолет, и смесен. И ще пиша.

 

Благодаря :)

Ако говориш за нашата агенция - това е малка семейна фирма, но са изключително коректни и точни.

Ние бяхме трима и навсякъде си имахме климатизиран микробус и гид. Ми ти ги питай, как е по-добре според тях, ще кажат. Хората са много мили и сладки. Ще ти отговорят на шсичките питанки. :)

Връзка към мнение

Ако говориш за нашата агенция - това е малка семейна фирма, но са изключително коректни и точни.

Ние бяхме трима и навсякъде си имахме климатизиран микробус и гид. Ми ти ги питай, как е по-добре според тях, ще кажат. Хората са много мили и сладки. Ще ти отговорят на шсичките питанки. :)

 

Александра, през цялото време говоря за твоята фирма :) За която ти благодарих! Един бус ще ми е малко множко си мисля, обаче, та дано е кола ;) хахаа

Връзка към мнение

Александра, през цялото време говоря за твоята фирма :) За която ти благодарих! Един бус ще ми е малко множко си мисля, обаче, та дано е кола ;) хахаа

Оооо, много моля да ме извиниш, пропуснала съм го :) Аз взех техните координати от един италиански сайт - италиЕнците в хор ги хвалеха и се оказа така. А ние пък оставихме  добра следа и много информация за Бг. :)

Бирма е страхотно място, с мили, много добронамерени и усмихнати хора, няма как да не ти хареса. Ама ти, вместо да се моташ по пътищата, малко го съкрати  / като прелиташ насам-натам/ и комбинирай с Лаос.

Те могат да ти го съчетаят. Ако има финикийски знаци, де. ;) Аз си имам принцип - като ще се ходи на другия край на света, да се видят ако не три, то, поне две държави. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Оооо, много моля да ме извиниш, пропуснала съм го :) Аз взех техните координати от един италиански сайт - италиЕнците в хор ги хвалеха и се оказа така. А ние пък оставихме  добра следа и много информация за Бг. :)

Бирма е страхотно място, с мили, много добронамерени и усмихнати хора, няма как да не ти хареса. Ама ти, вместо да се моташ по пътищата, малко го съкрати  / като прелиташ насам-натам/ и комбинирай с Лаос.

Те могат да ти го съчетаят. Ако има финикийски знаци, де. ;) Аз си имам принцип - като ще се ходи на другия край на света, да се видят ако не три, то, поне две държави. :)

 

И аз имам същия принцип. Ама зависи понякога... Време, пари... Да де :) За разстоянията беше абсолютно права. Вероятно ще има сериозни корекции на маршрута. Ето затова са споделянията. Благодаря ти.

Връзка към мнение

И аз бих препоръчал летене по определени отсечки. Пътищата са им ужасни и колкото по малко сухопътни отсечки имаш, толкова по добре. Не казвам че пътуването с кола няма своя чар, но този чар може да го усетиш и при много по малко километри с кола. Имал съм отсечки от 160 километра, които сме ги взимали за 8 часа.

 

Ние бяхме 7 души с един микробус, като с нас пътуваха още трима души. Шофьор, екскурзовод и един пич на когото работа му беше да ни слага един съндък за да не стъпваме прекалено от високо от микробуса, а кога свъшвахме с разглеждането на дадена забележителност ни раздаваше влажни кърпички за да се избършем и освежим:) Раницата си не съм я носил и 10 сантиметра, въпреки че освен последните 5 дни на Нгапали бийч отсядахме в хотели отговарящи на 2-3 звезди. През цялото пътуване се чувствах като бял колонизатор, въпреки че за целия триседмичен престой платхме около 1000 долара, като в тази цена имаше 4 вътрешни полета и 5 дни в петзвезден курорт в Нгапали бийч. В момента до колкото разбрах, цените са станали по високи :(

 

За летене до Мианма аз бих препоръчал или директният полет на Катар или летене до Банкок или Куала Лумпур и от там с Air Asia. Така мисля че би излезло най-удобно и евтино.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз бих препоръчал летене по определени отсечки. Пътищата са им ужасни и колкото по малко сухопътни отсечки имаш, толкова по добре. Не казвам че пътуването с кола няма своя чар, но този чар може да го усетиш и при много по малко километри с кола. Имал съм отсечки от 160 километра, които сме ги взимали за 8 часа.

 

Ние бяхме 7 души с един микробус, като с нас пътуваха още трима души. Шофьор, екскурзовод и един пич на когото работа му беше да ни слага един съндък за да не стъпваме прекалено от високо от микробуса, а кога свъшвахме с разглеждането на дадена забележителност ни раздаваше влажни кърпички за да се избършем и освежим :) Раницата си не съм я носил и 10 сантиметра, въпреки че освен последните 5 дни на Нгапали бийч отсядахме в хотели отговарящи на 2-3 звезди. През цялото пътуване се чувствах като бял колонизатор, въпреки че за целия триседмичен престой платхме около 1000 долара, като в тази цена имаше 4 вътрешни полета и 5 дни в петзвезден курорт в Нгапали бийч. В момента до колкото разбрах, цените са станали по високи :(

 

За летене до Мианма аз бих препоръчал или директният полет на Катар или летене до Банкок или Куала Лумпур и от там с Air Asia. Така мисля че би излезло най-удобно и евтино.

 

Много ти благодаря! Цените определено са много по-високи, но аз съм сама и едноличен гид и кола не са хич, ама хич евтино удоволствие без значение в коя част на света. Да, започвам ремонта на маршрута. (Катарците трепят цена, по-евтино от Тайландците са само Китайците, но се въздържам...) )Наистина благодаря! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За самолетния билет е твърде рано да се купува за март догодина, освен ако не говорим за някакви пикови дни на пътуване на англичаните. А дори и за това да е пак си е рано според мен и 600 паунда са далеч от импулсна покупка. 

Връзка към мнение

За самолетния билет е твърде рано да се купува за март догодина, освен ако не говорим за някакви пикови дни на пътуване на англичаните. А дори и за това да е пак си е рано според мен и 600 паунда са далеч от импулсна покупка. 

 

Далече съм от импулсни покупки в момента... Просто тази цена беше най-добрата - и времето за полет също - от стандартните търсачки. Имаш ли информация дали Thai правят промоции? Благодаря!

Кога заминаваш?

Аз съм там ноември месец.

Аха, разбрах. Имаш доста време.

 

Имам време. Не е решено на 100%, но на 99... Ако не искам да ми се повреди психиката, трябва да планирам сериозно да хукна нанякъде. Ще ми споделиш ли твоя план, моля? Те плановете ти са винаги на тагадък, но са трепач. Благодаря!

Връзка към мнение

Далече съм от импулсни покупки в момента... Просто тази цена беше най-добрата - и времето за полет също - от стандартните търсачки. Имаш ли информация дали Thai правят промоции? Благодаря!

 

Не съм срещал някакви супер промоции с тях, мисля че поддържат цени, но и ниво! 

Връзка към мнение

Маршрута е амбициозен и освен с кола няма как да го минеш. До Бирма не се ходи всяка година. Бих добавил още един ден за Баган....

За да поделиш разходите пусни питане в ТА, може до тогава да изскочи някой мераклия.

Аз съм ЗА наземния транспорт, но всеки си знае за какво отива НА МАЙНАТА си.

бЪма

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Маршрута е амбициозен и освен с кола няма как да го минеш. До Бирма не се ходи всяка година. Бих добавил още един ден за Баган....

За да поделиш разходите пусни питане в ТА, може до тогава да изскочи някой мераклия.

Аз съм ЗА наземния транспорт, но всеки си знае за какво отива НА МАЙНАТА си.

бЪма

 

Благодаря ти! Не знам какво е ТА, но не бих пътувала с когото и да е - не от страх, а от страх да не ми скъса нервите :)

Маршрутът ми го състави агент, но ще претърпи промяна. Разстоянията наистина са огромни. Иначе чарът с кола е уникален - усетих го в Ява. Тук вероятно ще е смесен. Ще се съобразя за Баган, ако имам опция. Като стане готов новия вариант, пак ще питам. Сполай.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

http://www.tripadvisor.com/ShowForum-g294190-i9408-Myanmar.html

Ние летяхме до Банкок, стояхме три дни, изкарахме визи оттам и летяхме до Мандалай с ЕърЕйжа. Визи стават и за един ден, мисля че някъде го бях писал, но да напомня че ги дават около 13:30-14:30 в случай че някой реши да лети в същия следобед, което не е невъзможно но си в голям стрес..

Връзка към мнение

Ти пътуваш много лежерно - дай Боже всекиму, но аз не бих оставила виза за последен ден. Характер :) Благодаря за форума! Ти остави Банкок, но ми се набута идея да набутам и близкия Чанг Май. Оффф :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.