Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

Пешо Петров

Никакви грижи по пътя, само митничарите могат да ви забавят, в нашият случай с час на границата. Събота и неделя ако можете избягвайте да минавате границата около 18, по някаква причина за пореден път точно тогава се образува опашка. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Предстои ми пътуване с кола до Франция,някой да е минавал последните 3-4 дни през Калотина? Интересува ме колко време се чака и засилени ли са проверките

Връзка към мнение

Никакви проблеми на Калотина.На хърватската чакахме снощи половин час,но днес минахме за пет минути.Не се забелязва засилен контрол.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ми преминаване през Сърбия, интересува ме какво е положението с магистралата от Кулата до Ниш. Прочетох в темата че има участък от 20км. пуснат.

Има ли някаква промяна все още ли е така със изчакванията и затваря ли се пътя както преди време. Благодаря.

Връзка към мнение

Май не го затварят вече, но и аз не съм попадала там в часовете в които се затваряше. Вчера имаше участъци в които спираха едната посока, пропускаха другата и така. Нищо фатално и отнемащо време.

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми преминаване през Сърбия, интересува ме какво е положението с магистралата от Кулата до Ниш. Прочетох в темата че има участък от 20км. пуснат.

Има ли някаква промяна все още ли е така със изчакванията и затваря ли се пътя както преди време. Благодаря.

 

Направи едно преминаване по този участък с този клип. Скоростта може да я намаляш.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bxfX6PtMu48#t=11

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Аз минах от там в събота, има ограничения на скоростта, има пуснат участък, имаше следи да спират движението, но ние минахме без проблеми, може би защото беше събота и сравнително рано сутринта - 6,30 местно време. Така или иначе, заради многото ограничения се позабавихме. Освен това на две или три места, точно на ограниченията имаше пътна полиция. Даже една девойка ми мигна да ме предупреди, че се бях засилила. Спаси ме жената :)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да попитам какво е положението на границата, че ми се налага ходене до Сърбия? Тръгнаха ли забрадките и мустаците да се прибират?

Връзка към мнение

Да попитам какво е положението на границата, че ми се налага ходене до Сърбия? Тръгнаха ли забрадките и мустаците да се прибират?

 

Скоро едни познати чакаха 3,5 часа на границата на излизане от България. Oт атентатите в Брюксел въведоха практиката да сканират документите на всички граждани от ЕС и това отнема много време :( Дано отменят тази мярка, защотото когато тръгнат турците ще стане ад на границата :(

Връзка към мнение

Миналият месец нямаше никакъв проблем - нито на излизане, нито на влизане. Но със започване на ваканционния сезон май нещо работата стана тегава. Гледам онзи ден на ГКПП Кулата опашката в посока Гърция беше потресаваща.

Връзка към мнение

Тази събота около обяд на границата в посока Сърбия се минаваше за около 30 мин,, в обратната посока около 18:00 висенето си беше около час.

На връщане масово колите бяха белгийски, френски и швейцарски. Явно "германците" бяха стигнали границата по-рано през деня. 

Очаквах да е много по-натоварено, имайки предвид празниците на комшиите.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Аз през ноември.Нищо ново.Освен,че вече вардят за скорост с едни цивилни BMW-та.За 40-50км превишение на аутобана 50евро.Ако платиш на място кеш-25евро.Както си изпреварваш след малко те изпреварва въпросното BMW и на задното му стъкло светва надпис Полиция и едни стрелки да отбиеш вдясно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди около месец минах по маршрута София-Ниш-Зайчар. Между Пирот и Ниш голяма част от магистралата е почти готова, но движението се осъществява двупосочно в едното платно. Има много ограничения 40-60 но много-много не се спазват. На връщане пред мен караше един полицейски джип със сигурно 100 километра при ограничение 60. Това не попречи на един сръбски автобус да изпревари цялата колона, при ограничение на скоростта и забранено изпреварване, при това без полицията да реагира. Въпреки това препоръчвам да се спазват ограниченията. Знам, че са дразнещи, но ако все пак се отпуснете гледайте да не е с повече от 20 километра над ограничението. Поне глобата е малка ако я платите веднага-около 20 евро за 20-ина километра над ограничението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли информация за скоро открити отсечки?

 

В сайта коридори Србиje намирам тази информация

 

 

Е80 HIGHWAY NIŠ - DIMITROVGRAD, L=86.9 km
Overview by sections

istok_text_1.jpg

Section Prosek – Crvena Reka L=22.5 km
The works are financed by the EIB. The construction is in progress.
LOT 1- Roadway and bridges: Prosek – Bancarevo tunnel
The contractors:  JV Aktor and Terna. The deadline for the completion of works is 31.12.2016.
LOT 2 - Roadway and bridges: Bancarevo tunnel – Crvena Reka
The contractors: JV Aktor and Terna. The deadline for the completion of works: 30.11.2017.
LOT 3 – Bancarevo tunnel
The contractor: Subterra A.S. The deadline for the completion of works: 31.08.2016.

Section Crvena Reka - Čiflik L= 12.7 km
The works are financed by the EBRD. The section opened for traffic on 30.12.2015.
The contractor: AKTOR S.A. The deadline for the completion of works: 30.11.2016.

Parallel non-commercial road Bela Palanka – Pirot (west)
The works are financed by the EBRD.
A contract has been signed with the contractor Trace Group Hold plc. The deadline for the completion of works: 30.11.2016.

Section Čiflik – Staničenje L= 12.07 km
The works are financed by the EIB.
A contract has been signed with the contractor Construcciones Rubau. The deadline for the completion of works: 25.12.2016.

Section Staničenje – Pirot east L= 16.64 km
The works are financed by the EIB.
A contract has been signed with the contractor Aktor S.A. The deadline for the completion of works: 30.12.2016.

Section Pirot east – Dimitrovgrad L= 14.3 km
The works are financed by the EBRD
The contractor: Trace Group PLC, LOT 11
The deadline for the completion of works: 31.12.2016.

Section Dimitrovgrad Bypass L= 8.6 km
The works are financed by the World Bank. The construction is in progress.
The contract for LOT 1 and LOT 2: Aktor
The deadline for the completion of works: 31.12.2016.
LOT 3 – Progon tunnel and Pržojna Padina
The construction works finished on 23.10.2014. The contractor: Terna S.A. 
LOT 3 - Tunnel's electromechanical equipment. Tender procedure in progress.

 

 

http://www.koridor10.rs/en/project-east

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

България иска от ЕС 40 млн. евро за участък от магистралата София - Калотина Кандидатстваме пред Механизма за свързване на Европа и с проект за рехабилитация на жп възел Пловдив, както и с още два проекта на РВД

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/bylgariia-iska-ot-es-40-mln-evro-za-uchastyk-ot-magistralata-sofiia-kalotina-233598/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Информация от края на миналата година

 

 

ВЧЕРА БЕХА ПУСНАТИ ОЩЕ 12 КИЛОМЕТРА АВТОМАГИСТРАЛА КЪМ НИШ

      Вчера бе пуснат 12 километров участък от източния клон на Коридор 10 от Чифлик до Станичене в пълен магистрален габарит. По този начин пътуващите ще имат възможност да карат общо 23 километра от международния път Е-80 (ГКПП Градина-Ниш) на автомагистрален габарит – от Станичене до Цървена река. Освен тази магистрална отсечка, пуснат е и некомерсиалния успореден път на дължина 13,2 км от Станичене до село Клисура, за тези които не искат да ползват новата магистрала.

http://rtcaribrod.rs/bg/%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B5-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D1%89%D0%B5-12-%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес се върнахме от Ниш, има магистрала на някои участъци, общо-взето бързо се стига. Все още се минава през живописните Тринадесет тунела. 

Скоро обаче ще има магистрала, може би - още в края на тая година? Ние репа да ядем, ама голема репа.... много голема. Може да искаме и на баба си хвърчилото, и ако някой ни го даде - до 2021 може и да има някакъв Участък от магистрала до Калотина.

 

Засега се радваме като деца на двулентовия път до Сливница, поне! Добре, че Поне него го има, поне. А сРъбите копат ли, копат! И ядат свежа храна!

 

И така, ще пробвам един пътепис за Ниш :))

Редактирано от Stanimir_81
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да не забравяме, че сърбите бързат толкова с магистралата, за да събират таксички от нас и турските гастери. Не го правят от добро сърце, вярвай ми  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не забравяме, че сърбите бързат толкова с магистралата, за да събират таксички от нас и турските гастери. Не го правят от добро сърце, вярвай ми  ;)

По-скоро сегашното правителство бърза да усвои комисионни.!!През април в Сърбия има избори и не се знае какъв вятър ще задуха.Със сигурност ще има промяна.Магистралата Градина-Ниш се строи със заем от 3 банки  и пари от нетъй бездънния сръбски бюджет.Вече фалира един главен изпълнител-австрийците от Алпине.Забави се строежа ,а никой не знае какви са били условията по заема,кога изтича гратисния период.Но това са подробности,както е малка подробност ,че бълграска фирма строи 2 участъка от магистралата.(случайно или не това си е предпоставка за комисионни)

Лично мен не ме бърка ,че ще има магистрала в Сърбия.Стария панорамен път по река Нишава ми харесва и не ме е натоварвал никога(дори и в периода на великото преселение от 1.09 до 20.09).

За нашия участък.....какво да очакваме.??Да дойдат добри времена за усвояване на помощта от ЕС за тези 40км..:-))))Явно момента не е назрял.

Иначе не би било лошо да има магистрала м/у Кале и Анкара,м/у Ротердам и Адана  или Хамбург и Измир:-)).

С новата магистрала обаче ще изчезнат т.нар кафани с автентична сръбска скара(произход МЕТРО Люлин).Ще се наложи любителите на на "страхотната събска кухня" да ходят чак до Сремска Митровица,Шид,Чачак,Крайево ,Прокупйе или Александровац!!

Редактирано от Еминко
Връзка към мнение

Къде е това бързане...  :)  До колкото знам 2008 година е започната тази отсечка. Лошото е, че в изпълнителите май са намесени български и гръцки фирми, схеми за източване на пари и т.н. - знаете как е по нашите ширини  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде е това бързане...  :)  До колкото знам 2008 година е започната тази отсечка. Лошото е, че в изпълнителите май са намесени български и гръцки фирми, схеми за източване на пари и т.н. - знаете как е по нашите ширини  ;)

 

Теренът е доста сложен с много тунели и мостове. Не е случайно, че чак сега строят тази магистрала сърбите. От гледна точка на България и българската икономика е супер важно да има магистрална връзка с ЕС.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да не забравяме, че сърбите бързат толкова с магистралата, за да събират таксички от нас и турските гастери. Не го правят от добро сърце, вярвай ми  ;)

 

При сърбите може би се връзва сметката, но не мисли, че  е толкова лесно да избиеш цената на строежа и поддръжката на една магистрала от такси. В Хърватска всички магистрали ги строяха от заеми и тази година въпреки, че събират едни от най-високите такси в Европа ще увеличат още таксите, защото компанията им за строеж на магистрали е пред фалит. От Загреб до Сплит (411 километра) в момента такса за магистрала е 273 куни или около 37 евро. Двупосочно това е 74 евро. Как ли щяха да реагират българите ако едно отиване и връщане от София до Бургас струваше 150 лева?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.