Прескочи до съдържание

Париж - Берлин: 04.11.2015 - помощ и идеи


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Моя приятелка има рожден ден на 04.11. (резервни дати в периода 02.11.15 - 08.11.2015 и в краен случай - 05.10.15 - 11.10.2015) и мислим да отидем да празнуваме в Париж J

Имаме приятел, който живее в Берлин и мислим да отидем и при него да се видим.

 

Мислим за вариант от сорта 2 дни Париж – 2 дни Берлин.

 

Може ли да дадете предложения за изгодни самолетни билети за  дати 04.11 (тръгване) до Париж (с една - две нощувки);

Като вариант мислим за пътуване с влак до Берлин (груба цена 100 евро), така, че и тук приемем идеи за евтино пътуване (независимо от превозното средство, без rent- a car за цялото пътуване).

 

Ако можете да дадете и идеи за хотели в Париж и Берлин (изискване: да са чисти и да са в центъра на градовете, за да не губим време в пътуване).

 

Като цяло какво мислите за идеята? Възможно ли е да се направи това пътуване (все пак разстоянието е около 1000 км)

 

Приемем всякакви идеи към дестинациите, хостелите, начина на пътуване и т.н.

 

P.S. Желателно е пътуването да ни излезе възможмно най- евтино J

 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

 

...

Като вариант мислим за пътуване с влак до Берлин (груба цена 100 евро)...

Гледам , че е по-евтино със самолет, ама вие си решете де...

От тук : http://www.easyjet.com/ 

post-2286-0-75757500-1438185011.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, не знам дали имаш регистрация в AirBnb, но ако нямаш, те съветвам да си направиш. 

В Берлин спах на 5 минутки бавен ход от Александърплац в апартамент от този сайт.  Цената беше 30 евро. Гледах, че толкова струваха и местата по хостелите в смесени стаи от по 8 човека, та си беше направо супер предложение. Мястото е чисто и много приятно. На 3 минути е от спирката на автобуса за летище Тегел. Ако решиш, пиши да ти дам линк към апартамента. Наема се само стая за двама.

 

Пп. Сега се сетих, че искаха три нощувки минимум. Но все пак ако решиш, пиши. Има и други чудесни предложения.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Забрави от раз идеята за автобус Париж - Берлин :)

Самолетчето и толкова!

 

Берлин е евтин град за нощувки спрямо Западна Европа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам скромен опит с Париж. Само една нощувка, препускане, че нямахме време,. Спахме в http://www.accorhotels.com/gb/hotel-2023-ibis-paris-gare-de-l-est-10th/index.shtml

 

Стая за трима за около 100 евро. Добро положение, на няма и 2 минути от метрото и Gare Du Nord. Аз лично съм доволна, стаята беше доволно просторна (което доколкото разбирам е необичайно за хотелите в Париж), банята също. Чисто, тихо, спокойно. Е, закуската се доплащаше, но ние предпочетохме едно кафе наблизо с хубави френски кроасани, прясно изпечени и ароматно кафе. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, аз бих предложила да се съсредоточите в единия от двата града...

3-4 дни се запълват много лесно и в Берлин, и в Париж.

С места за отсядане не мога да бъда полезна, защото аз избирам основно местоположението...

В Париж никога не съм отсядала в хотел със закуска...просто не мога да пропусна денят ми да започне с посещение на буланджерия и избиране на топли вкусотии. :)

 

Преди да резервираш хотел/апартамент, можеш да попиташ тук относно местоположението и района!

 

През ноември се стъмва доста рано и е добре да го имате предвид. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вили, не знам дали имаш регистрация в AirBnb, но ако нямаш, те съветвам да си направиш. 

В Берлин спах на 5 минутки бавен ход от Александърплац в апартамент от този сайт.  Цената беше 30 евро. Гледах, че толкова струваха и местата по хостелите в смесени стаи от по 8 човека, та си беше направо супер предложение. Мястото е чисто и много приятно. На 3 минути е от спирката на автобуса за летище Тегел. Ако решиш, пиши да ти дам линк към апартамента. Наема се само стая за двама.

 

Пп. Сега се сетих, че искаха три нощувки минимум. Но все пак ако решиш, пиши. Има и други чудесни предложения.

То и аз се интересувам от адреса на хотела ...

А при условие, че сме и с дъщеря ми ... втора стая ли се наема?

Връзка към мнение

То и аз се интересувам от адреса на хотела ...

А при условие, че сме и с дъщеря ми ... втора стая ли се наема?

 

Ето линка на апартамента:

https://www.airbnb.com/rooms/2689713

 

Цената се променя според сезона явно, защото в края на април беше 30 евро и за трите нощувки платих 108 евро с таксите за почистване и сайта.

Виждам обаче, че за втория човек има доплащане и това го оскъпява, но така или иначе е значително по-евтино от хотел на това място.

На вас няма да ви свърши работа, но пък огледайте за други апартаменти. Този се държи от момче и момиче, които явно си поделят разходите по апартамента и имат свободна стая, която отдават под наем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново,

 

Имам нужда от помощ за евтини билети София-Париж- София за дати 07.10 - 11.10.

 

Става дума за същото пътуване, но се спряхме само на Париж и променихме датата.

 

Благодрая и хубав ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново,

 

Имам нужда от помощ за евтини билети София-Париж- София за дати 07.10 - 11.10.

 

Става дума за същото пътуване, но се спряхме само на Париж и променихме датата.

 

Благодрая и хубав ден.

На първо четене и то доста привлекателна цена 140 лв на човек и то без Wizz Discount club.Само че полета е до и от Бове.

 

 
Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо, че е до Бове, няма да се намери по-евтино до Париж според мен. По-дългия трансфер от Бове се компенсира от това, че полета е директен, а директно до Париж извън лятото летят само България Ер и цените са ум да ти зайде. 

 

При положение, че сте със супер фиксирани дати, направо ги отнасяй тия полети според мен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих предложил 07.10 - 11.10 :
София - Неапол с wizzair.com (~50 E двупосочен)
Неапол - Париж/Орли с easyjet.com (~70 E двупосочен), часовете се връзват.
В двете посоки е <120Е / човек, а и цените на wizzair може леко да паднат, понеже не вярвам някой да им даде 80 лв за полет в сряда.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Нищо, че е до Бове, няма да се намери по-евтино до Париж според мен. По-дългия трансфер от Бове се компенсира от това, че полета е директен, а директно до Париж извън лятото летят само България Ер и цените са ум да ти зайде. 

 

При положение, че сте със супер фиксирани дати, направо ги отнасяй тия полети според мен. 

 

Изпълненоооо! Ейййй, не ме свърта вече  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.