Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 минути , iaia_mama каза:

снимайте с телефона си разписанието за влаковете, часовете и пероните (платформите) на които спира единия влак и от кой перон тръгва другия, понеже ще имате задължително едно или две прекачвания само с по няколко минутки за трансфер.

От автоматите за билети може да се изпринтира и напълно безплатно нещо като "пътен лист", кой влак на кой перон тръгва, на кой пристига и къде ти е следващата връзка. Ако остане време и за това де

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , tch каза:

От автоматите за билети може да се изпринтира и напълно безплатно нещо като "пътен лист", кой влак на кой перон тръгва, на кой пристига и къде ти е следващата връзка. Ако остане време и за това де

Да :)   Но аз обикновено си качвам на телефона файловете с интересуващите ме разписания, за да не губя време после на еди-коя си гара да ги търся и снимам., понеже в някои случаи за прекачване има само 3 минути :)

Връзка към мнение

Много ви благодаря, изключително подробна информация, iaia_mama!

Първо ще изпълня препоръките и ще се опитам да де кача на flexbusa. Това биг-такси, за което ще се боря, на летището ли чакат или трябва да ги търся по телефон? Може ли таксите да ме закара до местостоянката на flexbusa, както е посочена на снимката, защото ми се вижда най-отдалечена?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Laura каза:

Много ви благодаря, изключително подробна информация, iaia_mama!

Първо ще изпълня препоръките и ще се опитам да де кача на flexbusa. Това биг-такси, за което ще се боря, на летището ли чакат или трябва да ги търся по телефон? Може ли таксите да ме закара до местостоянката на flexbusa, както е посочена на снимката, защото ми се вижда най-отдалечена?

Само обикновеното такси ще те закара до спирката на flixbus-a.

Биг-такси не знам колко са на брой, но по мое наблюдение циркулират от гарата до летището съобразно полетите. Мисля, че има и вариант да бъде извикано по телефона (малко по-горе в темата имаше, струва ми се, телефонен номер). Има смисъл от него, ако има до 8 души, които биха искали да го ползват, понеже по-малко хора качват, но повече от 8 (да се сбутат, да речем, ако са заедно) -  категорично не! Може би за сам човек ще препоръчат обикновеното такси... не знам.
На картата давам разстоянията - надявам се да се виждат ясно.

А - автоматите за билети

В - кафе, тоалетни, магазинчета

02.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, iaia_mama каза:

Само обикновеното такси ще те закара до спирката на flixbus-a.

Биг-такси не знам колко са на брой, но по мое наблюдение циркулират от гарата до летището съобразно полетите. Мисля, че има и вариант да бъде извикано по телефона (малко по-горе в темата имаше, струва ми се, телефонен номер). Има смисъл от него, ако има до 8 души, които биха искали да го ползват, понеже по-малко хора качват, но повече от 8 (да се сбутат, да речем, ако са заедно) -  категорично не! Може би за сам човек ще препоръчат обикновеното такси... не знам.
На картата давам разстоянията - надявам се да се виждат ясно.

А - автоматите за билети

В - кафе, тоалетни, магазинчета

02.jpg

Благодаря! А има ли обикновено такси на летището, което веднага да наема, как изглеждат, къде имат стоянка и колко горе-долу би струвало до спирката на фликсбъса?

Връзка към мнение
преди 12 минути , Laura каза:

Благодаря! А има ли обикновено такси на летището, което веднага да наема, как изглеждат, къде имат стоянка и колко горе-долу би струвало до спирката на фликсбъса?

Не се сещам за специална стоянка за таксита, но около полетите все някое докарва някой, съответно откарва други хора, на които не им се чака автобуса. Предполагам, че вътре (в сградата, на информацията) може да се извика такси, но не знам дали и колко се плаща за повикването.

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

По темата за биг-такситата от летището в Меминген, да дам feedback, може да е полезно за някой, а и само преди седмица ги ползвах. За нашият по-късен час нямаше автобус от градския транспорт по разписание, а само от тези таксита, които се заявяват предварително и само по телефона. В деня на пътуването заявих такова, като ми искаха имена и тел., но казаха, че таксито няма да ни чака при закъснение и телефонът е само, за  да го впишат в заявката. Всичко хубаво, ама като отидохме на Терминал 1, Wizz обявиха 1 час закъснение. Обадих се отново на биг-таксито, обясних им, че полетът има закъснение и заявих трансфера за следващия час. След това получих смс от Wizz, че закъснението на полета ще е час и половина и вече срам-не срам, звъннах трети път на таксито да заявя последния за деня трансфер. Служителката беше много любезна и свърши работа. На летището в Меминген се оглеждах за бусче, но по някакво изключение беше дошла лека кола. На предното стъкло имаше табела AST, казах нашите имена и ни намериха в списъка. Качихме и още двама случайни, единият от които каза, че живее от година в Германия, но не знае, че вечерта автобусите са до определен час и после се поръчва AST такси. За 3 евро на човек таксито ни закара до Меминген ZOB  и всичко беше ток и жица ;)

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 21.09.2017 г. в 15:18, iaia_mama каза:

Ще хванеш flixbus-а, ако вземеш такси. Биг-такси е 3€ на човек, обикновеното такси е 12-13€, т.е. ако се комбинирате четирима души пак ви излиза по толкова. (Билетът за градския автобус също е 3€.) 

НО!!

Имай предвид, че обикновено в този час пристига и един руски самолет и става голяма тарапана и се минава много бавно на паспортен контрол, а ако имаш и багаж на лентата, може и да изтървеш накрая flixbus-а или ще бъде на косъм. Затова, ако все още не си си взела място, вземи го възможно най-близо до врата и още по-добре да е до пътеката, за да си от първите, които слизат. Почти винаги самолетът спира точно пред вратата на "Пристигащи" и се минават, де факто, само няколко метра пеша. Летището е много малко и ориентирането е бързо и лесно.

Ако си само с ръчен багаж и успееш да минеш контрола сред първите, класираш се и за първото биг-такси, след 12 минути си на гарата в Меминген, след още 2 минути си на спирката на flixbus (означена е със зелена табела и се намира в края на автогарата - виж картата по-долу). Случвало ми се е flixbus-а да ми закъснее 20 минути, но ми се е случвало и да дойде 7 минути по-рано. Ако не сколасаш с тоалетната на летището или гарата, във flixbus има. Има също контакти за зареждане и wifi.

 Ако все пак решиш да пътуваш с влак - пътуването е удобно и спокойно, но е по-бавно и по-скъпо. Ако сте двама или повече човека (до 5) просто си вземете Байрен тикет от гарата в Меминген, снимайте с телефона си разписанието за влаковете, часовете и пероните (платформите) на които спира единия влак и от кой перон тръгва другия, понеже ще имате задължително едно или две прекачвания само с по няколко минутки за трансфер. Но не се притеснявайте, всичко е така изчислено, че да бъде наред. Ако все пак изтървете някой влак при прекачванията, пак не се притеснявайте, а просто отидете до първия автомат за билети и вижте в разписанието в колко часа е следващият ви влак, който обикновено е в рамките на един час, дори по-малко, и рядко е повече.

Ако имате други въпроси относно Меминген, Гармиш Патренкирхен, Кемптен, Фюсен, Ройте ин Тирол, Лермос и изобщо този район, с удоволствие ще ви отговоря. Е, стига да знам, разбира се :)

 

 

01.jpg

Благодаря още веднъж! Би ли могла да ми помогнеш със съвет за не много скъп и чист малък хотел в Гармиш? Или още по-добре за прилична къща за гости, често за такива хубави местенца няма инфо в нета? Трябва ми стая за 1 човек.

Връзка към мнение

Да, аз съм отсядала в Haus Höllental - на тиха улица, пет минути пеша от Мариен плац, около 1км от гарата. Чисто, уютно, "домашно", парно и топла вода централно, телевизия, добър интернет, любезна собственичка, която даже сама сервира закуската. Впрочем закуската е една и съща всеки ден, но е сравнително разнообразна и за една-две седмици не втръсва. От Мариенплац тръгва търговската улица на Гармиш, а наоколо е пълно с ресторанти, пекарни и кафенета. С две ръце препоръчвам ресторант Gaststätte Flößerstube, НО без резервация евентуално може в слаб сезон и то в по-ранен час. Обикновено по времето за вечеря (около 19ч) няма никакви места, а ако е петък или събота, след като си хапнат, посетителите просто си седят, пийват нещо, най-вече бира, лафят си и до късно не се сещат да си тръгнат. Заведението е супер отвсякъде: вкусна баварска храна, големи порции, много разумни и приемливи цени, приятна атмосфера, бързо обслужване.  Супермаркети също има в близост. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой купувал ли е този Байрен тикет  онлайн.От сайта https://reiseauskunft.bahn.de/ намирам за нощните и разни други намаления за целогодишни, за дълги разстояния , за деца безплатно,групови за 6 и повече човека  и тези на редовните цени като гледам, това ще рече ли, че няма влак с това намаление за това време което ме интересува  или трябва да задам нещо специално точно за Байрен тикет. Цената на онлайн  билетите  и тези закупени на място /на гарите/ различава ли се. Имам предвид,че обикновено онлайн закупен билет е с по ниска цена. С  голяма благодарност на iaia_mama за цялото търпение и подробната информация.

Редактирано от ZORI
Връзка към мнение
преди 2 часа, ZORI каза:

Някой купувал ли е този Байрен тикет  онлайн.От сайта https://reiseauskunft.bahn.de/ намирам за нощните и разни други намаления за целогодишни, за дълги разстояния , за деца безплатно,групови за 6 и повече човека  и тези на редовните цени като гледам, това ще рече ли, че няма влак с това намаление за това време което ме интересува  или трябва да задам нещо специално точно за Байрен тикет. Цената на онлайн  билетите  и тези закупени на място /на гарите/ различава ли се. Имам предвид,че обикновено онлайн закупен билет е с по ниска цена. С  голяма благодарност на iaia_mama за цялото търпение и подробната информация.

Зори, аз не съм купувала Байрен тикет онлайн, но мисля, че първо трябва да си направиш профил и след това те пуска да купиш билета:
https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml

или

https://fahrkarten.bahn.de/privatkunde/pauschalpreisbuchen/pauschalpreis_start.post?angebotsgruppe=2&returnurl=https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml&scope=standalone&lang=en&country=GBR&dbkanal_007=L04_S02_D002_KIN0060_REGIO-LAENDERTICKETS-BUCHUNGSBUTTON-BAYERN_LZ03#stay

Връзка към мнение

Да, купих ги онлайн. така ползвахме и трансфера от  летището  до  Меминген, е ..то е само 3 евро, но отиване и връщане за двама са цели 12 .Пак благодаря за всички напътствия.тогава много бързах за заминаването, но сега мога да споделя за интересуващите като се поразровех малка и разцъках по цените , чак тогава то открих на същия сайт https://reiseauskunft.bahn.de , регистрираш се и отваряш билетите, ще го познаеш по цената-31 евро, чак когато го отвориш по детайли го виждаш , че е Байрен тикет.  Добре е да си го купи човек  предварително, аз така обичам всичко да ми е готово. На автоматите оставах с впечатление , че трябва да знаеш  точно къде да прехвърлиш, през интернет билета всичко е много по ясно и прекрасно описано с час , перон и гара къде се правиш смяната.  Да iaia_mama на връщане си взехме този през Тирол, много красиво имаше и сняг, жалко, че бяхме за малко и  програмата ми беше направена вече, следващия път ще направя оставане в Тирол...имаше и скиори по спирките, нагоре си представям каква красота е. Още веднъж с благодарност.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте - смятам да пътувам с полет до Меминген. Изчетох всичко до тук (много полезно, особено за летището и трансферите), но дали може да ми кажете относно Bayern-ticket, дали правилно съм разбрала:

1. Искам да пътувам един ден от Меминген до Мюнхен с този bayern-ticket - мога да го ползвам цял ден за отиване-връщане;

2. Вторият ден искам да отида от Меминген до градчето Lindau - Bodensee - това в същата провинция ли е? Т.е. пак мога ли да купя Bayern-ticket и да го ползвам отиване-връщане? Видях за друг билет Baden-Wurttemberg - кой от двата е по-удачен за влак между двата града плюс вътрешен транспорт в Меминген?

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 18 минути , PetiaDCh каза:

Здравейте - смятам да пътувам с полет до Меминген. Изчетох всичко до тук (много полезно, особено за летището и трансферите), но дали може да ми кажете относно Bayern-ticket, дали правилно съм разбрала:

1. Искам да пътувам един ден от Меминген до Мюнхен с този bayern-ticket - мога да го ползвам цял ден за отиване-връщане;

2. Вторият ден искам да отида от Меминген до градчето Lindau - Bodensee - това в същата провинция ли е? Т.е. пак мога ли да купя Bayern-ticket и да го ползвам отиване-връщане? Видях за друг билет Baden-Wurttemberg - кой от двата е по-удачен за влак между двата града плюс вътрешен транспорт в Меминген?

Благодаря предварително!

Това, което ти трябва, е Bayern-ticket за първия ден + Bayern-ticket за втория ден (= 50 евро общо) и си пътуваш в цялата област Бавария [карта] във втора класа на регионалните влакове и градски транспорт в съответните градове. Само обърни внимание, че в делничен ден билетът е валиден от 09:00 до 03:00 на следващия ден (нещо, което аз примерно забравям всеки път и не знам как не са ме глобили още), а уикенди и празници е валиден цял ден до 03:00 на следващия ден. Ако сте двама или повече, се взима съответния групов билет.

 

Baden-Wurttemberg-ticket e регионалният билет на съседната област (Baden-Wurttemberg), който ще те устройва за пътуване до Линдау, ако кацаш примерно в Баден-Баден или Базел.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте приятели- пътешественици! Ще пътувам на 1-ви Февруари за Меминген- Мюнхен самолета каца в 15:45 и после трябва да се добера до Куфщайн - Австрия! Въпросите ми са свързани с предвижването в този часови диапазондо гарата в Мюнхен,защото нито Фликсбус нито градските автобуси ги има като кацне Уиза. Пътуват ли много Българи по тази дестинация за да се комбинираме за такси до гарата в Меминген?  Трябва ли да резервирам голямо такси предварително? И ако знае някой друг начин за придвижване в тези часове до гарата в Мюнхен! До Куфщайн- Австрия сигурно ли е че важи Баварския- билет?? Благодара предварително на всички които ще ми пишат!  

Редактирано от Кайо
Връзка към мнение
преди 8 часа, Кайо каза:

Здравейте приятели- пътешественици! Ще пътувам на 1-ви Февруари за Меминген- Мюнхен самолета каца в 15:45 и после трябва да се добера до Куфщайн - Австрия! Въпросите ми са свързани с предвижването в този часови диапазондо гарата в Мюнхен,защото нито Фликсбус нито градските автобуси ги има като кацне Уиза. Пътуват ли много Българи по тази дестинация за да се комбинираме за такси до гарата в Меминген?  Трябва ли да резервирам голямо такси предварително? И ако знае някой друг начин за придвижване в тези часове до гарата в Мюнхен! До Куфщайн- Австрия сигурно ли е че важи Баварския- билет?? Благодара предварително на всички които ще ми пишат!  

За мен най-лесния и удобен вариант е с Байрен тикет дори и ако пътуваш сам. Ако сте двама или повече (до пет човека общо) ще ви излезе още по-евтино.
Не е необходимо да резервираш предварително "биг такси" защото, ако самолетът ти кацне навреме ще имаш достатъчно време да стигнеш дори пеша от летището до централна гара в Меминген (около 3-4км е). Можеш да се комбинираш за такси и с небългари, почти винаги има "навитаци" за комбина. Най-често англичани и французи на средна възраст се правят на "голямо добр'утро" и отказват комбина. 
Да, можеш спокойно да ползваш Байрен тикет до Куфщайн. Ако ще пътуваш с обществен транспорт (автобус) още от летището, е добре да си купиш билета предварително по Интернет, защото не знам дали вече има автомат за билети на летището и ако все още няма, ще трябва да платиш веднъж 3€ на шофьора на автобуса за до гарата в Меминген и после още 25€ за Байрен тикета, който ще си купиш на гарата. Отделно дето ще разполагаш с малко време на гарата и ако не си купувал друг път такъв билет от автомат в Германия, възможно е допълнително да се забавиш на автомата, а може да има и други хора, които купуват билети или проверяват разписания и те също да те забавят. 
Ето и актуална разпечатка за твоята дата - снимките по-долу.

Очевидно, че няма да можеш да ползваш първата възможност в 15:41ч., но за следващата ще имаш достатъчно време, което, ако вземеш веднага такси и си само с ръчен багаж, би могъл (цял час) да използваш и да хвърлиш едно бързо око на площада в стария град, който е буквално на 10-12 мин пеша от гарата, и си струва.
 

1.jpg

2.jpg

Връзка към мнение

Благодаря за отговора! А за автобус директно от Меминген до Мюнхен нищо ли не се знае? Май ще ми е най добре така ,защото от Мюнхен за Куфщайн има влакове на често!! 

Връзка към мнение
преди 1 час, Кайо каза:

Благодаря за отговора! А за автобус директно от Меминген до Мюнхен нищо ли не се знае? Май ще ми е най добре така ,защото от Мюнхен за Куфщайн има влакове на често!! 

Е, ако не си бюджетен пътешественик нямаш грижа!  :)
От летището на Меминген (вдясно от изхода) имаш автобус до Мюнхен - тръгва в 16:30, пристига в 17:55, цена 15€, но ако имаш и голям чекиран багаж е +5€. И може би е добре да го купиш предварително по интернет, защото идва от Цюрих, Сен Гален и Дорнбирн в Австрия, та не се знае дали ще има свободни места.

https://shop.tixys.com/aaexpress?from=9&to=8&day=2018-2-01&aff=52065&st=

 

В Мюнхен обаче, въпреки че спира на Централна гара, ще трябва да си много бърз, за да успееш да си купиш билет и да хванеш влака в 18:21 за Куфщайн, цена 22,40€. 
Ако не се класираш за него, следващите възможности са в 17:43 и 19:43, същата цена. След тях е влакът в 20:43, който пристига в Куфщайн в 22:02 (виж първата снимка от предното ми включване).

 

П.П. Фликсбус е много удобен и евтин (само 5€), но в случая го изпускаш, защото тръгва от автогарата в Меминген в 15:50.

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

Хиляди благодарности :) че съм бюджетен- бюджетен съм ,но пък като теглиш чертата и сложиш загубеното време май за 10-15 евро не си струва мотането насам -натам!! А мога ли в последния момент от София да резервирам билет за автобуса,за да разбера дали случайно "редовните" Уизеър няма да позакъснеят :)) ???

Връзка към мнение
На 1/24/2018 в 22:34, iaia_mama каза:

В Мюнхен обаче, въпреки че спира на Централна гара, ще трябва да си много бърз, за да успееш да си купиш билет и да хванеш влака в 18:21 за Куфщайн, цена 22,40€.

В залата с гишетата има автомати, от които се вземат номерца за ред. НЕ се бави с тях.

В дясно има 2-3 гишета за експресно купуване на билети без чакане на ред с номерче. За там си, ако влакът ти тръгва до 2 часа.

Там опашката е малка и върви бързо, защото пътниците на тези гишета не обсъждат варианти, а само купуват билети за влак и час, които вече са избрали.

Влакът за Куфщайн спира на 5-ти коловоз, който е доста отдалечен от централните - първо леко в ляво и после се ходи доста напред, може да имаш чувството, че излизаш от гарата, защото навесът свършва и вървиш по открито пространство. Разгледай плана на гарата. Предвиди си поне 10 мин. за придвижване, ако си бърз и ориентиран. Ако се луташ и оглеждаш кое къде е - повече време. Билет купуваш от центъра на схемата, където са сините знаци "i" (инфо) и  2 билетчета.

1.jpg

Редактирано от tonica
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Кайо каза:

А и аз всички билети ги купувам онлайн така че докато се воза в рейса ще си купя за влака който преценя че ще успея да хвана ;)

Ти си знаеш, но аз не бих го препоръчала, ако мислиш да хванеш влака в 18:21, особено ако не познаваш гарата в Мюнхен. 

1/ Не можеш да бъдеш сигурен дали навлизайки в Мюнхен автобусът няма да попадне в задръстване, което не е система, но се случва понякога .

2/ Мюнхенската гара има 36 платформи като до 10-ти и след 30-ти са отстрани и по-навътре, имаш повече ходене до тях, а влакът за Куфщайн е на 5-ти, т.е. в този сектор. И почти непрекъснато на гарата има много народ.

 

А, току-що видях, че и tonica също е писала. Допълвам, че има доста автомати за билети на гарата и можеш да си купиш билет от тях вместо да чакаш да опашка на гише. Автоматите са лесни за използване, имат меню на 5 езика, но не приемат банкноти от и над 50€, само по-малки стойности, ресто връщат в монети. Може и плащане с банкови карти.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря за изчерпателните и бързи отговори! Вие сте страхотни ;) За оправяне се оправям с Дойче Бан- често пътувам северна и източна Германия до Берлин ,Лайпциг и т.н.Май оставам на вариант с влак от Меминген. Няма да бързам защото влака който ме интересува от Мюнхен е в 19:34 ,трябва да ида до Вьргъл! А в комплект билет от Меминген за тази дестинация ми струва 20 евро и ми е най приемлива ,само да не закъснее Уиза много !!!  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.