Прескочи до съдържание

Остров Капри за около ден?


Георги Василев

Препоръчани мнения

Георги Василев

Здравейте, не ми се сърдете, ако вече има някъде писано конкретно за Капри, но с търсачката нещо не се справих. Предстои посещение на Капри. Разрових се из нета и намерих бая неща, които си струват там. Макар и не много голям остров, няма да успея всичко, за това, ако някои е ходил за повече време, ще съм благодарен да сподели. Мисля си разни варианти, но наистина не знам кое колко време отнема и това ми пречи да избера.

 

1. Набелязал съм изкачване на Mount Solaro  със седалков лифт. Било невероятно красиво за гледане и снимане. 

 

2. Синята пещера ми се ще да е задължителна

 

3. Вила Йовис и Вила Дамекута

 

4.  Фаралиони

 

Сега, това добре, а се чудя колко време отнема обиколка на острова с корабче....в която мисля, че е включена и пещерата, но не знам целия трип колко е и може ли да се съчетае с други неща. 

Връзка към мнение

Горещо ти препоръчвам да прочетеш  "Легенда за Сан Микеле" от Аксел Мунте, преди да отидеш на Капри! Аз не съм била там, но знам много добре къде ще отида, когато сколасам! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не повече от два часа е обиколката с лодка и беше някъде 15-16 евро . Ако искаш да влезеш в синята пешера се мятата на друга лодка и се плаща още 13 евро  .Около пет минути е вътре.

Билетчета за туровете се купуват от пристанището дето акостирате на острова - Marina Grande.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля,че един ден ще ви е достатъчен.Качете се до Анакапри-ние нямахме време.Подгответе се със сандвичи,защото цените на острова са доста солени.Иначе си заслужава отвсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aха ето примерни турове :

http://www.capri.com/en/c/motoscafisti-di-capri

http://www.capri.com/en/c/laser-capri

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Горещо ти препоръчвам да прочетеш  "Легенда за Сан Микеле" от Аксел Мунте, преди да отидеш на Капри! Аз не съм била там, но знам много добре къде ще отида, когато сколасам! 

Един приятел-лекар в Германия ми я препоръча,като му казах,че ще ходя там.Явно съм много тъп,но едвам я прочетох.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един приятел-лекар в Германия ми я препоръча,като му казах,че ще ходя там.Явно съм много тъп,но едвам я прочетох.

Е, то това  си е въпрос на вкус, тук тъпи хора няма, но мен определено ме накара да мечтая за Анакапри и прословутата вила на Тиберий!

http://michaelzaimov.com/bg/articles/edna-lyubov-na-kapri

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Капри го правихме преди две три години за ден и ние от Неапол. В пещерата не можахме да влезем- за деня дават информация как е нивото на водата и дали е възможно влизането. Така че направихме една хубава разходка- пешеходна и с островен транспорт.

Самото градче е доста кипро и ако тръгнеш да ходиш към Фаральоните от Капри ти отнема около половин час, но през супер живописни места, така че го препоръчвам.

Другото, което направихме след като се върнахме в града беше да хванем автобусчето до Анакапри и да се разходим и там, също много хубаво място за разходка. Не ни остана време за Вила Сан Мишел, а съм чувала доста хубави неща и за нея.

Определено ден ще ви стигне.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев

Ще се огледам за книгата, но абсурд да успея, докато ида. Ще заложа на вашите идеи. Стенк, благодаря за линковете. Аз като гледам, няма да искам да си тръгна от там :D


В пещерата не можахме да влезем- за деня дават информация как е нивото на водата и дали е възможно влизането.

На място ли някъде се информирате? Пред пещерата ли се разбира това или къде? :)

Връзка към мнение

Има информационен център горе, още като слезете от лифта и сте до него. Та там продават билети и казват дали е възможно или не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно достатъчен ти е един ден. АнаКапри и лифта  - задължително! Уникални гледки! Вила Сан Микеле  - на всяка цена! Обиколка на острова с корабче - от морето се правят най-яките снимки! Дано случиш на слънчево време. Относно цените по заведенията - има и с умерени цени, има сладкарнички, където продават пицети, сладкиши и т.н на прилични цени. Ето една снимка и от мен!:)

11

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не си губете време с пещерата... Ние бяхме там в неделя и чакахме към 1,5-2 часа за да влезнем, т.е. целият ден отиде. А вътре си наистина за 5 минути и снимките бяха по-хубави от това, което виждаш. Иначе обиколката с корабче си заслужава, определено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

За това мразя организираните групи.....сега, ако реша с корабче, може да се окаже, че няма да ми остане време за лифта :( Ако наистина е до 2 часа разходката, може и да се класирам.

Връзка към мнение

За това мразя организираните групи.....сега, ако реша с корабче, може да се окаже, че няма да ми остане време за лифта :( Ако наистина е до 2 часа разходката, може и да се класирам.

Ние хванхме корабче към 10 и слезнахме към 14:30, защото чакахме за пещерата.. Може би първо да обиколите и на края да се качите на корабчето, тогава и повечето туристи са си тръгнали ;) .

Редактирано от БраниB
Връзка към мнение
Георги Василев

до колкото знам ще сме окло 9 и малко на острова, ак хвана лдката....до 12 трябва да сме приключили. Корабчето спира там от където тръгва, предполагам? И т там към Анакапри и лифта :) Тя пещерата не е задължителна, ако съм на корабчето....или бъркам?

Връзка към мнение

до колкото знам ще сме окло 9 и малко на острова, ак хвана лдката....до 12 трябва да сме приключили. Корабчето спира там от където тръгва, предполагам? И т там към Анакапри и лифта :) Тя пещерата не е задължителна, ако съм на корабчето....или бъркам?

Не е задължителна, прехвърлят те на друго корабче и лодка. Може да решите на място, все пак ако сте в 9 там, ще бъдете от първите туристи и може да не чакате толкова много!

Връзка към мнение
Георги Василев

Ми и аз така се надявам.....има Ферибот в 7:50  от Неапол. Така, че 9:15 сме там, ако няма закъснения. Наистина трябва да го помисля.

Редактирано от Георги Василев
Връзка към мнение
Георги Василев

Може ли малко помощ. Съвсем се обърках с тези лодки от Неапол до Капри и обратно. Сериозно ли цената е около 40 евро двупосочно? Стига!!!!!! 

Връзка към мнение

Може ли малко помощ. Съвсем се обърках с тези лодки от Неапол до Капри и обратно. Сериозно ли цената е около 40 евро двупосочно? Стига!!!!!! 

 

 

Сериозно. Скъпичко е , но за съжаление това е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.