Прескочи до съдържание

Остров Капри за около ден?


Георги Василев

Препоръчани мнения

Георги Василев

За Соренто знам, но ще сме позиционирани в Неапол когато трябва да се ходи до острова. Най-ниското което откривам е 12 евро до там и 16 наобратно. На отиване е 7:55ч., а навръщане 20:15ч., което реално си е цял ден. Просто се чудех, дали аз гледам правилно или има нещо, което не знам.

 

Иначе тук гледам: http://www.capri.com/en/ferry-schedule?from=napoli&to=capri

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Горещо ти препоръчвам да прочетеш  "Легенда за Сан Микеле" от Аксел Мунте, преди да отидеш на Капри! Аз не съм била там, но знам много добре къде ще отида, когато сколасам! 

Благодаря за препоръката! Книгата е прекрасна,с удоволствие се потопих в живота на Аксел Мунте. Понякога имам нужда да си върна вярата в магията и изкуството на медицината и тази книга ми я даде.Намерих и една друга негова книга ,издадена на български" Записки на един лекар и мистик",който се интересува ,има я в Хеликон.

 

 Който е ходил до вилата Сан Микеле,може ли да сподели начин на придвижване до там,гледам половин час е пеш от Марина Гранде.Това вярно ли е и с каква трудност е изкачването,ако има такова.Алтернативни варианти до там?

 И вторият ми въпрос е за лифта -откъде се взима? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние се качихме до Анакапри с бусче. Разгледахме и после пеша надолу до вилата. Нагоре ще ви много "нанагорно"

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм ходила и с такси, и пеша! Цвети е права, че идва нанагорно, но тогава бяхме без багаж, за ден и беше прохладен ден.

Друг вариант е такси - има кабрио такива (ако позволява сезона) и си е красиво и дори романтично :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за препоръката! Книгата е прекрасна,с удоволствие се потопих в живота на Аксел Мунте. Понякога имам нужда да си върна вярата в магията и изкуството на медицината и тази книга ми я даде.Намерих и една друга негова книга ,издадена на български" Записки на един лекар и мистик",който се интересува ,има я в Хеликон.

 

 Който е ходил до вилата Сан Микеле,може ли да сподели начин на придвижване до там,гледам половин час е пеш от Марина Гранде.Това вярно ли е и с каква трудност е изкачването,ако има такова.Алтернативни варианти до там?

 И вторият ми въпрос е за лифта -откъде се взима? 

Вече с удоволствие мога да се похваля, че сбъднах и тази мечта. През март се добрах до там, с бусче, билетче 1.60 евро от Марина гранде, както Цвети каза, до Анакапри. От спирката до вилата е съвсем близо, по една живописна уличка от лявата страна покрай църквата. Радвам се, че книгата ти е харесала, задължително ще потърся и другата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Извинявам се за нахълтването в темата, исках да попитам възможно ли е за се комбинира за един ден о. Капри и Соренто? Ще бъдем на круиз, който спира в Неапол за цял ден и ми се искаше да видим и двете места.

Благодаря!

Редактирано от alex_555
Връзка към мнение
преди 26 минути , alex_555 каза:

Здравейте! Извинявам се за нахълтването в темата, исках да попитам възможно ли е за се комбинира за един ден о. Капри и Соренто? Ще бъдем на круиз, който спира в Неапол за цял ден и ми се искаше да видим и двете места.

Благодаря!

 

Най-добре разгледайте Неапол, вместо да правите преходи.

Дори и да стане за ден, това ще означава само пътуване до тези места, но не и реалното им разглеждане. Няма смисъл да се изнервите от тичане, вместо да се насладите на Неапол. Това е южна Италия и винаги са възможни транспортни изненади.

Лично мнение.

Връзка към мнение

Ако тръгвате от Неапол може да видите Капри за един ден. Да включите и Соренто ще е много път за нищо.

Връзка към мнение

Благодаря! В Неапол сме били преди, разглеждали сме го. Трябва да си избера Капри или Соренто тогава. Мислех да им отделя и на двете по половин ден, но явно няма да стане.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.